2004-11-03 • Chat z prezydentem PZHGP.

Aktualności

2004-11-03 – Zdzisław Karoń


Dnia 16 października o godz 12:00 odbył się chat z PREZYDENTEM Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych inż. JANEM KAWALEREM. W rozmowie wzięło udział 25 hodowców, zapraszamy do zapoznania sie z treścią rozmowy.

Jan_Kawaler : Witam wszystkich serdecznie i proszę o zadawanie pytań we wszystkich sprawach związanych z PZHGP

~LOTNIK : Czy występując o osobowość prawną Zarządy Okręgu są wybierane na nowo czy obowiązują te wybrane ?

~Jan_Kawaler : Wystepując o osobowość prawną okręg reprezentują osoby wybrane na funkcje w ostatnich wyborach – te, które są wpisane w KRS .

pp0107 : Czy nie uważa Pan, ze zmiana regulaminu lotowego przez nie możliwość łączenia się oddziałów na wspólną listę jest błędem ?

~Jan_Kawaler : Nie, celem tych decyzji było wymuszenie w terenie jednostek organizacyjnych większych, które mogą spełnić nałożone na nie obowiązki w tym zakresie rachunkowości i właściwego prowadzenia oddziałów.

Adam0148 : Dlaczego niema ulg dla młodych hodowców??

~Jan_Kawaler : Sprawa winna być rozwiązana na szczeblu oddziału. Uważam, że zarządy oddziałów winny dążyć do przyjęcia w nasze szeregi jak największej liczby młodych, zapalonych hodowców, którzy w przyszłosci pokierują związkiem.

~Heniek126 : co myśli Pan Prezydent o dopingu w naszym sporcie ?

~Jan_Kawaler : Walka z dopingiem przed nami. Aktualnie wykonanie tych badań jest bardzo kosztowne ok. 450 Euro. Decyzja zależy od członków ZG .

dobry_lot : czy są planowane zmiany w regulaminie lotowo – zegarowym odnośnie ESK ?

~Jan_Kawaler : Pewne tak. Chcemy wprowadzic zasade, aby dealerzy poszczególnych firm nie mogli konstatować w zegarach, które rozprowadzają. Ponadto chcemy wprowadzić obowiązkowe podłączenie zegara satelitarnego przed wkładaniem i przy wydruku protokołu przylotu.

pp0107 : W wyniku połączenia sie oddziałów powstały oddziały rozproszone na długości około 70 km czyż nie lepszym byłoby wprowadzenie limitu członków w oddziale, co ma już miejsce w Statucie ?

~Jan_Kawaler : Statut te sprawy reguluje. Liczba hodowców w oddziale ma się nijak do liczby uczestniczących w lotach.

~Jurek114 : W 98r. Piotr Patas w Hodowcy zaproponował nowe zasady współzawodnictwa lotowego, w mojej ocenie bardzo sprawiedliwy. Czy decyzją ZG nie można go wprowadzić do wszystkich oddziałów jako obowiązkowy

~Jan_Kawaler : Funkcje prezesa PZHGP pełnię od 1999 roku i nie znam propozycji pana Patasa. Jeśli sam zainteresowany je przedłoży to możemy na ich temat przedyskutować na forum ZG.

~Heniek126 : Dlaczego nie ma listy zabronionych srodków?

~Jan_Kawaler : Wykaz zakazanych środków będzie podany do wiadomości w momencie, kiedy wprowadzimy kontrole antydopingowe.

~Artur037 : Według mnie osoby, które zostają wybierane po raz pierwszy na jakieś stanowisko w Oddziale czy też Okręgu powinny przejść jakiś test sprawdzający ich kompetentność na zajmowanym przez daną osobę stanowisku, ponieważ zdarza sie dużo przypadków, że…

~Jan_Kawaler : Uważam, ze testują ich przydatność delegaci, którzy wybierają ich na określone funkcje.

Adam0148 : Ja jestem młodym zapalonym hodowcą a nie dostałem żadnej ulgi nie otrzymałem, chociaż oddział ma ponad 150 członków. Napisałem nawet podanie o ulgi. I nawet odpowiedzi nie dostałem??

~Jan_Kawaler : Przykro mi z tego powodu. Może podasz, z którego oddziału jesteś ?

Matti_0308 : czy nie uważa pan za zły pomysł odnośnie kart własności dla przybłąkanych gołębi, który obowiązywał w tym roku, gołym okiem widać, że to była porażka

~Jan_Kawaler : Mam odmienne zdanie. Wprowadzenie tych zasad spowodowalo, że ponad 15 tys. gołębi w 2004 roku mogło brać udział w lotach zamiast wylądować w garnku.

~Eugeniusz : Chciałem zapytać nt decyzji w sprawie zasięgów terytorialnych nie otrzymałem odpowiedzi na przesłane pismo do Pana Prezydenta w imieniu hodowców z Sekcji Wymiarki Okręg Zielona Góra – wysłane 31.08.04 na ręce Pana Prezydenta

~Jan_Kawaler : Kompetencje w tym zakresie ma Zarząd Główny PZHGP. Sprawa bedzię przedstawiona na najbliższym posiedzeniu w dniu 27.11.2004r.

~p5rzemo097 : Ile lotów daleko dystansowych jest wymagane do nowej Kategorii MARATON?

~Jan_Kawaler : W ciagu 2 lat 5 lotów i minimum 4000 km (na wystawy), a w kategorii do MP 2 loty 1600 km .

dobry_lot : co w sprawie niezgodności numerów kontrolnych w oddziale Krapkowice na systemach Tauris? Kody nastawienia nie są takie same jak kody otwarcia.

~Jan_Kawaler : Znam sprawę i podjąłem działania. Otrzymałem 2 odpowiedzi z firmy Tauris ale do końca sprawa nie jest jeszcze wyjaśniona. Pełna dokumentacje w tej sprawie przedłożę na posiedzeniu głównej komisji lotowej w dniu 12.11.2004r.

~LOTNIK : CZY ZE WZGLĘDÓW OSZCZĘDNOŚCIOWYCH HODOWCA MOŻE ZMIENIAĆ OBRĄCZKI ESK W CZASIE TRWANIA LOTÓW I ZAKŁADAĆ NA INNEGO GOŁĘBIA

~Jan_Kawaler : Może robić to komisyjnie. Po każdej takiej zmianie należy wydrukować nowy protokół przyporządkowania.

pp0107 : Pytanie o ESK : plomba producenta na ESK zabezpiecza przed otwarciem urządzenia nie zabezpiecza natomiast przed modyfikacją programu w nim zawartego jak również danych czy zatem nie należaloby zmienić ten przepis ?

~Jan_Kawaler : Przepis jest dobry. Tylko że spowodował on, że dealerzy poszczególnych firm nabijają własna kiese np. wymiana baterii w systemie UNIKON podobno kosztuje ok. 500 złl. Chcę wprowadzić zmianę w regulaminie i dać uprawnienia w zakresie plombowania systemów upowa…

Andrzej0362 : Jak się ma zasady wkładania tylko jednej kontrolki przy możliwosci odbicia w jednym czasie na ESK kilku ptaków? Czy myśli się o zmianach w tym temacie?

~Jan_Kawaler : Odbijanie jednej kontrolki do jednego otworu podyktowane było innymi przesłankami. Chodziło o to, aby niemożna było dołożyć dodatkowej kontrolki już do otwartego zegara, (co niestety miało miejsce w przyszłosci). ESK to uniemożliwia.

dobry_lot : Czy nie sądzi Pan, iż instrukcje obsługi systemów ESK są niekompletne? Brak w nich podstawowych danych jak np; system Tauris – brak jakichkolwiek wytycznych, co do kontroli prawidlowości kodów nastawienia i otwarcia.

~Jan_Kawaler : Uważam podobnie. System ten nie drukuje numeru zegara, jak również prawdopodobnie kodu lotu. Instrukcje będące w naszej dyspozycji dotyczą jedynie eksploatacji tego systemu, natomiast nie podają zabezpieczeń. Na pewno wymusimy na producencie abyśmy znali te…

pp0107 : wracajac do lotów: Czy nie byłoby celowym wprowadzenie obowiązku lotowania na wspólną listę oddziałów lotujących z tego samego środka transportu np loty kat C

~Jan_Kawaler : Uważam inaczej. Nie będziemy tolerowali (a takie przypadki były w przeszłości) stwarzania fikcyjnych list konkursowych. Zawsze silne oddziały szukały słabszych, aby sporządzac wspólną liste a nigdy równorzędnych partnerów.

Andrzej0362 : Ponawiam pytanie. Czy organizowanie wystawy krajowej jest przypisane do Śląska? Jesli tak to, z jakiego powodu?

~Jan_Kawaler : Sprawa lokalizacji wystawy jest otwarta. Decyzja nalezy do ZG który musi rozważyc wnikliwie czy jest zasadność zmiany miejsc.

Andrzej0414 : Dlaczego do tej pory odchodzi handel obrączkami związkowymi i czy nie ma na to sposobu na ukrócenie tego procederu ?

~Jan_Kawaler : Zrobiliśmy w tym zakresie wszystko, co mogliśmy. Karty tożsamosci wydawane są dopiero z końcem drugiego kwartału jak również nikt nie zna koloru tych kart. Natomiast smutne w tym wszystkim jest to, że w większosci przypadków obrączkami tymi handlują nasi członkowie…

~p5rzemo097 : Czy są już wyniki o Generalne Mistrzostwo Polski?

~Jan_Kawaler : Są wstępne. Ostateczna weryfikacja nastąpi 12-13 listopada 2004r.

pp0107 : Wiem, że jest Pan zdeterminowany łapać oszustów a jak sie to ma do ocen na wystawach ?

~Jan_Kawaler : Oceny na wystawach wystawiają w zasadzie sędziowie dyplomowani. Myślę, że odpowiedź koledze najlepiej mógłby udzielić Przewodniczący Kolegium Sędziów. Można zorganizować chat z nim.

~Jurek114 : Pierwszy raz były loty młodymi o mistrzostwo Polski czy nie uważa Pan, że obecne zasady z góry skazały na porażkę hodowców odbijających gołębie tradycyjnie. Zegary komputerowe byly poza zasięgiem.

~Jan_Kawaler : O wyniku decyduje gołąb a nie zegar. Możliwe, ze pewną przewagę w szybkości konstatowania mają posiadacze ESK.

Andrzej0362 : Czy będzie jedna lista mistrzostw czy 6 mistrzów w danej kat?

~Jan_Kawaler : ZG sporządza jedną listę w każdej kategorii.

~LOTNIK : Co myśli Zarząd Główny, jak ukrócić handel na rynku gołębiami bez kart wlasnosci zlapanymi ustawa z 1938 roku to regulowala

~Jan_Kawaler : Ustawa ta nie obowiazuje.

dobry_lot : czy zatwierdzanie systemów ESK odbywa sie przez jakas komisje, czy tez wystarczy przedstawienie wlasnego opisu, bez jakichkolwiek wytycznych ZG

~Jan_Kawaler : Dopuszczenia danego systemu do konstatowania dokonuje ZG po zasiegnieciu Glównej Komisji Lotowej.

dobry_lot : czy anteny notujace przylot gołębi musza byc plombowane, czy tylko listwa ograniczajaca przesuniecie anteny do przodu?

~Jan_Kawaler : Tylko listwa ograniczajaca.

~Artur037 : W jakim wieku powinna byc osoba, która chcialaby startowac w wyborach do Zarzadu Oddzialu?

~Jan_Kawaler : Wiek nie odgrywa zadnej roli. Kandydowac moga czlonkowie, którzy posiadaja bierne prawo wyborcze i przynajmniej dwuletni staz w PZHGP.

dobry_lot : wyniki oddzialu Krapkowice zostaly uznane w okregu a nastepnie ostatnio w Regionie, czy nie oznacza to, iz sa juz one jednoznacznie zaakceptowane? a kasacja ich skompromitowalaby nasze szeregi?

~Jan_Kawaler : Dokumentacje lotowa weryfikowac bedzie Glówna Komisja Lotowa i nie ma zadnego znaczenia fakt wczesniejszej weryfikacji w okregu czy regionie. Jesli nie beda spelniac wymogów regulaminowych to na pewno zostana odrzucone.

~p5rzemo097 : Jak pan ocenia tegoroczny sezon gołębi doroslych ?

~Jan_Kawaler : W wiekszosci regionów w Polsce byl to jeden z lepszych sezonów. Straty sa niewielkie, a wyniki bardzo dobre.

~LOTNIK : nie zrozumial Pan mnie zdjac obraczke z jednego i zalozyc drugiemu sie nie da, bo juz jest przyporzadkowany

~Jan_Kawaler : Jak to sie nie da ? Trzeba wczesniej dokonac skasowania – tylko czy to ma sens ?

Andrzej0362 : W oddz. Nowa Sól mial miejsce wypadek kabiny. Czy istnieje mozliwosc dofinansowania kupna nowej przez ZG ?

~Jan_Kawaler : Delegaci na ostatnim KWZD odebrali nam mozliwosc udzielania dotacji. Mozemy natomiast udzielic nie oprocentowana pozyczke z okresem splaty 3 lata.

~astor : czy nie uwaza Pan, ze gazetka Hodowca traci coraz bardziej na swej fachowosci, mozna w niej znalezc glownie reportaze z uroczystosci rocznicowych

~Jan_Kawaler : Nie uwazam. Gazetka jako organ zwiazku w przeciwienstwie do innych wydawnictw musi równiez publikowac wydarzenia z zycia zwiazkowego.

dobry_lot : skoro regulamin lotów – zegarowy nie okresla, ze kody nastawienia, kody otwarcia oraz numery lotu musza sie zgadzac, to, na jakiej podstawie mozna odrzucic listy, które posiadaja takie niezgodnosci?

~Jan_Kawaler : To moze kolega poinformuje nas, jakie w tej sytuacji jest zabezpieczenie tego systemu. W mojej ocenie, jesli tych parametrów zegary nie zawieraja to istnieje mozliwosc wkladania na jednym zegarze a konstatowania do drugiego.

pp0107 : Spotykam sie ze stwierdzeniami ze za wyniki kat sport sie wstydzimy, ze sa tak dobre o co tu chodzi ?

~Jan_Kawaler : Ja tez nie wiem za co sie mamy wstydzic, jesli te wyniki sa uzyskane w sposób prawidlowy przy odpowiedniej kontroli organizatorów lotów.

Andrzej0414 : mówi Pan, ze ustawa nie obowiazuje, moim zdaniem powinna obowiazywac tylko w innej formie. Golab nadal jest mieniem i w wiekszosci mieniem prywatnych. Jezeli ktos przywlaszcza cudze mienie podlega odpowiedzialnosci karnej i w zaleznosci od wartosci przy…

~Jan_Kawaler : Bardzo prosze o propozycje rozwiazania tego problemu z pana strony i przeslania na adres ZG.

~Artur037 : Wedlug mnie dobrym pomyslem bylaby promocja Zwiazku poprzez Internet. Co Pan o tym sadzi?

~Jan_Kawaler : Realizujemy ten postulat. Przyzna kolega, ze wyglad naszej strony zmienil sie na lepsze.

~LOTNIK : tak, ale to juz jest nie zgodne z regulaminem L.Z w trakcie lotów grzebac w przyporzadkowaniach oceniajac dzisiejszy czat to z tymi lotami w wiekszosci to polega jak jeden drugiego kiwnie to ma satysfakcje, ze mu sie udalo a nie cieszy sie z przylotu gołębia …

~Jan_Kawaler : Za wlasciwa organizacje lotów odpowiadaja jednostki, które je organizuja i tam kolega moze sie wykazac, aby nie dopuscic do naduzyc lotowych.

~Jurek114 : W lotach mlodych w rejonie Dabrowa Górnicza z ostatniego lotu z Poznania gołębie nie mialy startu z jednego miejsca. Zarzad rejonu uznal to za maly blad techniczny. Moim zdaniem kabiny, które nie byly na wyznaczonym miejscu powinny byc odrzucone z tego lotu. …

~Jan_Kawaler : Sprawa wylacznej kompetencji organizatorów w tym przypadku rejonu lotowego.

~LOTNIK : wykazalismy i co psu na bude sie zdalo, bo oszustów sie chroni

~Jan_Kawaler : Oczekuje konkretnych informacji na ten temat – podejme dzialania.

~astor : co ZG ma zamiar zrobic w sprawie nagminnych ostatnio przejsc hodowców z jednego oddzialu do drugiego

~Jan_Kawaler : Nowy statut obowiazujacy od lutego br. te sprawy zaostrza. Przejscia dopuszczalne sa tylko w ostatnim roku kadencji w miesiacach pazdziernik i listopad.

pp0107 : Czy jest pan zwolennikiem dlugich lotów Okregowych na jedna liste konkursowa. Czy nie nalezaloby sie zastanowic na takim przedsiewzieciami jak Bruksela oddzial Radzionków

~Jan_Kawaler : Tak jestem zwolennikiem dlugich lotów. Wprowadzona ostatnio kategoria MARATON dopuszcza sporzadzania z tych lotów list rejonowych wzglednie okregowych.

dobry_lot : czy sprawa S Mutthwila, Prezesa Oddzialu Krapkowice zostanie zrewidowana ponownie? Jak hodowca popelniajacy wykroczenia moze nadal pelnic funkcje Prezesa ?

~Jan_Kawaler : Z tego, co sie orientuje to kolega Mutthwil nie zostal ukarany przez sady kolezenskie naszego zwiazku. Natomiast to nie oznacza, ze nie dokonal naduzycia lotowego. Sprawa jego wyboru to sprawa ludzi, którzy go wybieraja na te funkcje.

~astor : przepisy, a zycie w przypadku przejsc to dwie rózne sprawy. Hodowca przepisuje hodowle w pierwszym roku na czlonka rodziny i leci

~Jan_Kawaler : A co my mozemy w tym przypadku zrobic? Przeciez decyzje te podejmuja wybrane przez was zarzady oddzialów.

pp0107 : Nie przekonal mnie Pan odnosnie zabronienia laczenia list konkursowych gdyz moim zdaniem laczenie list powodowalo wieksza weryfikacje Mistrzów

~Jan_Kawaler : Nic nie stoi na przeszkodzie, aby Brzeszcze polaczyly sie z Góra.

dobry_lot : czy w regulaminie lotowo zegarowym zostana dokonane zmiany w zakresie ESK odnosnie kazdego systemu indywidualnie, co do parametrów, jakie musza sie zgadzac by lot byl uznany lub nie ?

~Jan_Kawaler : Po otrzymaniu systemów zabezpieczen od poszczególnych producentów opracujemy takie zasady.

pp0107 : Sprawa przejscia z oddzialu do oddzialu jest zapisana i obostrzona w kierunku hodowcy a co z uporem oddzialu ( zarzad, WZD) jest pat prawny jak nie chca nikt ich nie zmusi

~Jan_Kawaler : Pileczka po stronie zarzadu okregu.

~LOTNIK : A pro po tych zabezpieczen to jest tak hodowcy maja po dwie anteny sadzeniowe i sobie kombinuja

~Jan_Kawaler : Dlatego tez jak kazdy system na liscie wkladaniowej i konstatowania bedzie drukowal numer zegara i numer anteny wkladaniowej takie przypadki nie beda mialy miejsca.

dobry_lot : jaki system ESK jest Panskim zdaniem najlepiej zabezpieczony?

~Jan_Kawaler : UNIKON

pp0107 : W Statucie jest zapisany obowiazek rozwiazania Oddzialu w pewnych przypadkach czy zatem Okreg moze to zrobic w innych?

~Jan_Kawaler : Moze, jezeli oddzial nie spelnia kryteriów, do jakich zostal powolany.

pp0107 : Czy brak zarzadu jest taka przeslanka ?

~Jan_Kawaler : Ustawa o stowarzyszeniach wyraznie te sprawy okresla. Taka przeslanka jest brak zarzadu i równoczesnie brak mozliwosci jego powolania w najblizszym okresie. W tym przypadku zarzad okregu winien taki oddzial rozwiazac.

dobry_lot : czy otwieranie systemów ESK nastawionych satelitarnie jest mozliwe przed czasem rozpoczecia dzialania komisji zegarowej?

~Jan_Kawaler : Nie jest to mozliwe ( dopuszczalne ). Wydruk z tych systemów moze nastapic wylacznie po czasie wyznaczonym na otwarcie zegarów.

Andrzej0362 : Czy planowane sa jakies zmiany w tresci „Hodowcy” ? Na teraz to w wiekszosci nr sa sztandary i msze.

~Jan_Kawaler : W miesiacu wrzesniu powolane zostalo kolegium redakcyjne Hodowcy w skladzie 3 osobowym ( wszyscy profesjonalni dziennikarze) mysle, ze wypracuja wlasciwy model Hodowcy. Natomiast jest kolega zbyt przewrazliwiony na punkcie sztandarów i uroczystosci kosciel…

pp0107 : Pytanie do hodowcy a nie Prezydenta czy uwaza Pan, ze tylko wybitne rasy z odpowiednimi papierami moga osiagnac dobre wyniki ?

~Jan_Kawaler : Kolego Piotrze sa tylko dwie rasy gołębi – szybkie i wolne, szybkie trzeba chowac, a wolne usuwac.

dobry_lot : system ESK Benzing Atis posiada zabezpiecz tj: nr zegara, nr anteny wkladan, nr kodu lot, kod klucza wkladan, kod klucza zabezpieczen, czy istnieje mozliwosc narzucenia innym producentom takich zabezpieczen ?

~Jan_Kawaler : Dolozymy wszelkich staran aby to wyegzekwowac.

~Dawid4 : ile bedzie kosztowac wstapienie do PZHGP??

~Jan_Kawaler : Roczna skladka czlonkowska 34 zl. Reszte oplat ustala oddzial.

dobry_lot : ponownie wróce do Krapkowic, w 2003 znaczna czesc zegarów ESK byla otwierana przed rozpoczeciem dzialania komisji, nawet zegary ESK nastawiane recznie, a dyferencja nie byla doliczana, niestety zegary zostaly zaakceptowane, chyba ze czegos nie wiem?

~Jan_Kawaler : Jest to bardzo smutne. A gdzie byl zarzad okregu Opole – Poludnie, który ten oddzial nadzoruje ?

pp0107 : Czy byly zglaszane propozycje do FCI odejscia od coef. na rzecz punktacji GMP ?

~Jan_Kawaler : Nie byly, bo niema realnych szans na ich zmiane.

dobry_lot : czy otwieranie zegarów ESK nastawionych satelitarnie jest dopuszczalne przed rozpoczeciem funkcjonowania Komisji Zegarowej ? Co mialo ponownie miejsce w oddziale Krapkowice w 2003 oraz w kilku innych.

~Jan_Kawaler : Nie jest dopuszczalne.

dobry_lot : czy nie sadzi Pan, ze najlepszym sposobem by to wyegzekwowac jest narzucenie takich regul, a w przypadku nie usuniecia „usterek” system powinien byc usuniety z listy zaakceptowanych systemów?

~Jan_Kawaler : Rozwazamy taka mozliwosc.

~Dawid4 : no dobrze ale czy w przyszlosci mozna liczyc na mniejsze skladki??

~Jan_Kawaler : Chyba nie. Skladka nie byla podwyzszana od 1996 roku a inflacja byla w tym okresie znaczna.

~Artur037 : Co sadzi Pan o powstawaniu nowych stron www ( Oddzialów, Okregów ) ?

~Jan_Kawaler : Mamy nadzieje, ze docelowo wszystkie oddzialy beda posiadac strony internetowe. Umozliwi to szybka wymiane korespondencji i wyników lotowych.

~LOTNIK : Panie Prezydencie jak Okreg uzyska osobowosc prawna w czyjej dyspozycji pozostanie majatek oddzialów typu kabiny i inne

~Jan_Kawaler : Dotychczas wlascicielem majatku oddzialów byl ZG a po uzyskaniu osobowosci prawnej przez okreg bedzie ten okreg.

~Jurek114 : Ile pracowników ZG jest na etacie?

~Jan_Kawaler : Piec i pól etatu.

dobry_lot : Skoro samochód nie dziala prawidlowo to Policja zabiera dowód rejestracyjny, ZG powinien pelnic taka sama role co do systemów ESK

~Jan_Kawaler : Tak ale co zrobia posiadacze tych systemów którzy wylozyli na ten cel znaczne sumy pieniedzy. My musimy wymusic na producencie aby system zawieral te wymagane elementy.

~astor : Olimpiada po raz 3 w Polsce jest taka mozliwosc?

~Jan_Kawaler : W najblizszych szesciu latach – nie.

pp0107 : Czy ZG nie rozwaza mozliwosci ogloszenia konkursu na programy komputerowe do obliczen lotów ?

~Jan_Kawaler : To juz przerabialismy. Wylozylismy znaczne sumy z kasy ZG i nie doprowadzono do ujednolicenia programu, gdyz nie bylo takiej woli ze strony sporzadzajacych listy konkursowe.

~Artur037 : Dlatego dobrym rozwiazaniem byloby stworzenie serwera PZHGP na którym Oddzialy umieszczalyby swoje strony

~Jan_Kawaler : Moze w przyszlosci do tego dojdziemy.

~LOTNIK : i jak bedzie chcial to im zabierze bo inny oddzial bedzie mial przewage w zarzadzie okregu

~Jan_Kawaler : Dysponentem majatku jest oddzial i okreg nie moze zabrac. Moze przekazac majatek do innego oddzialu ale tylko w przypadku rozwiazania oddzialu i skierowania tam czlonków z rozwiazanego oddzialu.

pp0107 : jesli chodzi o program to wiem cos na ten temat ale kupujac pojedyncze egzemplarze jest drozej nawet gdyby wybrac 2-3 programy na pewno byloby taniej

~Jan_Kawaler : Ale czemu ma to wszystko pokrywac ZG i z czego ? Z tych 4 zl rocznie skladki czlonkowskiej ?

Andrzej0362 : Jak pan ocenia poziom sedziowania na ostatniej wystawie w Katowicach ?

~Jan_Kawaler : Mam wyrobione zdanie na ten temat: ale z oczywistych wzgledów nie moge go publicznie wypowiadac.

dobry_lot : czy w przypadku braku kodu gołębia w ESK Tipes , Prezes d/s lotowych moze zazyczyc wypelniania standartowej listy wkladan, a wydruk jest traktowany tylko jako protokól przylotu (tasma z zegara) ?

~Jan_Kawaler : Nie znam dokladnie tego systemu i dzisiaj koledze nie odpowiem. Prosze o szersza informacje na adres ZG.

Andrzej0362 : Kto ma prawo wypowiadac te opinie?

~Jan_Kawaler : Zarzad Kolegium Sedziów.

~Artur037 : Kto jest administratorem portalu PZHGP i do kogo trafiaja najpierw nasze e-maile kierowane na adres zg@pzhgp.pl ?

~Jan_Kawaler : Bezposrednio do biura ZG.

dawkow051 : dlaczego strona internetowa PZHGP jest tak rzadko aktualizowana, czy tak malo dzieje sie w Naszym Zwiazku ?

~Jan_Kawaler : Strona jest na biezaco aktualizowana. Wszystkie wazniejsze wydarzenia zwiazkowe sa w niej zamieszczane.

~wiesiek_0383 : dlaczego do zwyklych zegarów nie mozna konstatowac wiecej niz jednego gołębia ?

~Jan_Kawaler : Aby nie dokonywano naduzyc lotowych. Odpisywalem na podobne pytanie wczesniej.

Radek0185 : Panie Prezydencie czy jest Pan zadowolony z takiego spotkania na czacie ? Co Pan wyniesie ze spotkania z nami ?

~Jan_Kawaler : Jestem zadowolony, mysle ze nie jest to ostatni chat, natomiast chcialbym prosic o propozycje z waszej strony do rozwiazywania spraw zwiazkowych ( lotowych, organizacyjnych ). To wlasnie po waszych propozycjach na stronie internetowej opracowalem wspólzawodni…

dobry_lot : czy pytania zadawane na tym chacie zostana przedyskutowane pózniej, czy sluch o nich zaginie po dniu dzisiejszym ?

~Jan_Kawaler : Na pewno istotnymi sprawami sie zajmiemy, szczególnie zabezpieczeniami systemów ESK.

~LOTNIK : dziekuje Panie Prezydencie za rzeczowe porady, a pro po to niech sie Pan przyjrzy odwolan Oddz. 083 do Okregu i dalsze losy sledzi za co Zarzad Oddz dziekuje moze jest pan sprawiedliwy wsród uczciwych hodowców

~Jan_Kawaler : Zajme sie ta sprawa.

pp0107 : Czy spodziewal sie Pan tylu rozmówców?

~Jan_Kawaler : Jestem mile zaskoczony. Nie liczylem na takie zainteresowanie.

Andrzej0414 : Wiadomo, ze STATUT i REGULAMIN LOTOWO-ZEGAROWY, to swieta rzecz. Czy zarzad okregu moze wydawac swoje wewnetrzne rozporzadzenia podwazajace tresc artykulów zawartych np. w regulaminie

~Jan_Kawaler : Zarzad okregu nie moze wydawac rozporzadzen sprzecznych z tymi aktami prawnymi, gdyz z mocy prawa rozporzadzenia te sa niewazne.

Andrzej0362 : Czy zarzad oddz. moze zabronic wystawienia 9 cm anteny poza obreb gołębnika ?

~Jan_Kawaler : Sprawy te reguluje regulamin lotowy (moze nawet zbyt precyzyjnie).

~Artur037 : A kto zajmuje sie sprawami związanymi z Internetem?

~Jan_Kawaler : Zdzisław Karoń – członek ZG, prezes okręgu Częstochowa.

pp0107 : Jest wielu rozżalonych hodowców z powodu organizowania wystaw na Śląsku co im Pan by powiedział bo argument o największym skupisku ich nie przekonuje?

~Jan_Kawaler : Wystawa Ogólnopolska to aktualnie nie tylko pokaz gołębi, ale równiez targi. Setki wystawców z kraju i zagranicy biora w nim udział. Baza w Katowicach spełnia wszystkie wymagania, których oni od organizatorów oczekują. Eksperymenty są nieraz bardzo kosztow…

dobry_lot : Czy będzie mozliwość zamieszczenia przebiegu dzisiejszego czata na forum Portalu Dobrylot.pl ? Na pewno to zachęci ludzi do następnych tego typu spotkań.

~Jan_Kawaler : Przecież Związek ma własny portal – nie rozumiem czemu go nie lubicie ? Np. w księdze gości ostatni wpis jest z kwietnia br. czy tak powinno być ?

dobry_lot : czy brak regulacji odnosnie prawidlowosci numerów zabezpieczen w ESK nie stwarza mozliwosci do nieuczciwego zdobywania konkursów, przy czym regulamin nie jest lamany, bo wzmianek takich o ile sie orientuje niema.

~Jan_Kawaler : Ale każdy system musi mieć odpowiednie zabezpieczenia. Ja tylko chcę się dowiedzieć jakie zabezpieczenia ma system Tauris. Chce spac spokojnie i byc przekonanym, ze w systemie tym niemozna dokonac naduzyc lotowych.

Krzysztof0304 : Jaki jest powód, ze Komisja Zegarowa w pełnym składzie nie może wczesniej otwierać zegary ESK od wyznaczonego czasu dla tych tradycyjnych? I czy jest to zapisane w regulaminie?

~Jan_Kawaler : Regulamin lotowo – zegarowy te sprawy reguluje.

dobry_lot : Nikt tu nie powiedzial, ze ktoś go nie lubi, po prostu ja jako administrator Dobrylot.pl chętnie zamieszczę przebieg tego spotkania by to spopularyzowac

~Jan_Kawaler : Bardzo mi miło, ma pan moje pozwolenie.

Andrzej0362 : Czy pana zdaniem odpowiedzi na nasze pytania są zadawalające czy tylko poprawne?

~Jan_Kawaler : To ja Wam takie pytanie powinienem zadać.

Andrzej0414 : Czy jest mozliwość podania do publicznej wiadomości, jakie prawa i obowiązki dotyczą konwojenta. Nigdzie o tym się nie mówi, a warto.

~Jan_Kawaler : Ramowe obowiązki konwojenta ujęte są w regulaminie lotowo – zegarowym a ponadto takie obowiązki winien opracować organizator lotu który tego konwojenta deleguje.

~Jan_Kawaler : Miłego weekendu, zdrowia i pomyślności, dobrego przygotowania stada do sezonu 2005, sukcesów na wystawach. Dziękuję. Było mi bardzo miło.

 

Na czacie całe Prezydium i biuro PZHGP; obsługujący Marcin Mazanek

Chciałbym podziękować wszystkim biorącym udział w czacie w szczególności Panu Prezydentowi PZHGP Janowi Kawalerowi.

Mam nadziejeę, ze następne również będą miały miejsce.

Proszę o opinie na ten temat na adres e-mail : zg@pzhgp.pl

Zdzisław Karoń