2005-01-13 • PRZEMÓWIENIE PREZYDENTA PZHGP INŻ. JANA KAWALERA

Aktualności

2005-01-13 – Zdzisław Karoń


Szanowne Koleżanki i Koledzy Hodowcy,

Szanowni Państwo!

Oto kolejna , 55. już z rzędu Ogólnopolska Wystawa Gołębi Pocztowych, największe doroczne wydarzenie w życiu naszego środowiska, w życiu Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych, ostateczne zamknięcie sezonu lotowego 2004. Serdeczne witam i zapraszam! Jestem przekonany, że każdy zwiedzający wyjdzie z tej ogromnej wystawowej hali – która jest zarazem miejscem Targów i innych atrakcyjnych imprez towarzyszących – w pełni usatysfakcjonowany. Życzę tego wszystkim – i hodowcom i „zwykłym” miłośnikom ptaków – jak najserdeczniej!

Hodowcy dobrze to wiedzą, ale nie – hodowców , którzy też co roku tłumnie naszą Wystawę zwiedzają chciałbym poinformować, że pokazujemy na niej gołębie – championy ostatniego sezonu z całego kraju. To w tym roku ok. 1000 ptaków – nie tylko pięknych, ale i opromienionych naprawdę wielkimi lotowymi sukcesami. Wyłonione zostały przez naszych sędziów na kilkuset podobnych do tej , choć oczywiście mniejszych rozmiarami wystawach sekcyjnych, oddziałowych , okręgowych i regionalnych.

Chcę gorąco pogratulować ich właścicielom – mistrzom naszego gołębiarskiego sportu – i życzyć im dalszych sukcesów! Chcę im także serdeczne podziękować za wkład , jaki wnoszą w podnoszenie poziomu naszych polskich hodowli.
Że jest to już dziś poziom światowy dobitnie pokazały ostatnie dwie gołębiarskie olimpiady, w Kapsztadzie w roku 2001 i w Lievin w 2003, na których w kategoriach sportowych nasze gołębie nie miały sobie równych. Mam nadzieję, że zdobytą na nich pozycję utrzymamy na kolejnej Olimpiadzie, tej, która rozpocznie się już za kilkanaście dni w pięknym portugalskim mieście Porto! Gołębie, które nas tam będą reprezentować, pokazujemy na osobnym stoisku. Które z nich zdobędą medale? Szansę mają wszystkie…

Jeszcze raz serdeczne zapraszam! Także do stoisk handlowych i miejsc konsumpcji oraz do udziału w aukcji gołębi , w seminarium, organizowanym przez „Biowet” z Puław i we wszystkich innych atrakcjach, jakie na to nasze gołębiarskie święto przygotowaliśmy. Świętujmy!


inż. JAN KAWALER
Prezydent PZHGP

Przewodniczący
Komitetu Organizacyjnego Wystawy