Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Nie Kwi 21, 2019 6:31 Zobacz posty bez odpowiedzi
Spray do leczenia gardła i nie tylko
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
witek17

WysłanyWysłany: Nie Lis 30, 2014 18:09
PostTemat postu : Spray do leczenia gardła i nie tylko
Odpowiedz z cytatem

Na poczatek zastrzezenia. Nie uzywam polskich liter, bo angielskojezyczna przegladarka strasznie to utrudnia, moze byc sporo bledow i literowek, bo wzrok mi sie kiepsci i moge nie zauwazyc i nie poprawic.

Mialem juz kiedys opisac, ale sprawni na umysle inaczej zaczeli sie wzbudzac, wiec zrezygnowalem. Dzis zaczne przedstawiac lek, a jak sie komus nie podoba, to wypad, nikt was nie zmusza !!! do uzywania tego. Nie zycze sobie komentarzy. Sa tacy, ktorzy wyprobuja i na ich opinii mi zalezy.

Lek jest wytworem mojego intelektu, niewazne ze ze skladnikow dostepnych w aptekach, wazne ze to ja polaczylem w ten sposob. O co chodzi? Daje kazdemu ! licencje na swobodna produkcje do wlasnych celow. Gdybym natomiast dowiedzial sie, ze ktos bedzie to produkowal w celach handlowych na wieksza skale bez mojej zgody, to spotkamy sie w sadzie. To co tu opisze ma znamiona poblicznego ujawnienia, znanego z prawa wynalazczego.

Skład i działanie. Proporcje mozna dosyc szeroko zmieniac, aczkolwiek ta ktora podam jest wyprobowana i uwazam ze zupelnie niezla. Kiedys po zmieszaniu skladnikow wlewalem je z powrotem do malych buteleczek po Tymsal sprayu. To byla mieszanina nr 2, jej sklad podam pozniej, te same skladniki, ale w innych proporcjach.

Teraz skladniki wlewam do pustej, bardzo dokladnie wymytej butelki po przyprawie Maggi. Okazuje sie ze rozpylacz z Tymsal sprayu pasuje do niej i robi sie jedna duza butelke zamiast 4 malych.

1 x Tymsal spray (szalwia i tymianek, ziola znane od wiekow, znajdzcie opis w sieci, wyciag alkoholowy)
1 x syrop tymiankowy firmy "Hasco" (lub odpowiednik)
okolo 0.5 buteleczki kropli mietowych (600 kropli)
150 kropli spirytusowego roztworu fioletu gencjany (2 %) - znany i z lekka zapomniany srodek odkazajacy, bakterie gram-dodatnie, grzyby, niektorzy autorzy w literaturze podaja ze takze przeciwwirusowy

w nastepnych postach sposob wykonania sprayu
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
witek17

WysłanyWysłany: Nie Lis 30, 2014 19:00
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

szałwia - leczy stany zapalne gardła i układu pokarmowego, działa przeciwbakteryjnie, przeciwgrzybiczo, przeciwbiegunkowo
tymianek - zawiera tymol, dzialanie podobne, ale bardziej skupione na ukladzie oddechowym, wydziela sie w sluzie ukladu oddechowego, dezynfekuje, ulatwia oddychanie
krople mietowe - srodek lagodnie znieczylajacy, wyrazna ulga po podaniu na zmienione zapalnie blony sluzowe (same krople sa znyt mocne, tu sa rozcienczone), ma dzialanie dezynfekujace, przeciwwymiotne, cucace, wzmaga apetyt i korzystnie dziala na watrobe
fiolet gencjany - dzialanie przeciw- bakterie gram-dodatnie, grzyby, jak wspomnialem, niektorzy sadza ze przeciwwirusowe, oslabia robaki oble (glisty), o tasiemcach nic nie wiem, byc moze? handlowa gencjana zawiera blekit metylenowy, srodek uzywany do odkazania ukladu moczowego, jak zastosujecie, to zauwazycie, ze beda mialy fioletowy jezyk, gencjana laczy sie z bialkiem i przez pewien czas, dopoki sie nie wyplucze, chroni przed w.w. szkodnikami
mozna dodac alkoholowo-wodny wyciag z imbiru, tez ma bardzo dobre dzialanie przeciwbakteryjne

bierzemy buteleczke tymsal sprayu i ostrymi szczypcami z bocznym cieciem nacinamy delikatnie (by nie skruszyc szkla), ale stanowczo dolne zawiniecie rozpylacza, w szczeline wprowadzamy plaski srubokret i podwazajac, nieco podobnie do ruchow przy otwieraniu konserwy, odginamy dolne zagiecie na calej dlugosci, tak zeby zdjac nieuszkodzony rozpylacz (buteleczke wyrzucamy), zlewamy wszystkie skladniki do butelki po Maggi, jak zostanie miejsce, to uzupelniamy np. wyciagiem z imbiru, lub dodatkowa iloscia kropli mietowych, musi zostac okolo 2-3 cm wolnego miejsca od szyjki, rurka rozpylacza z tymsal sprayu jest za krotka, ja jako zbieracz wszystkiego :) znalazlem cieniutkie rurki polipropylenowe od drukarek tuszowych, pasuja idealnie, co wy znajdziecie? nie wiem, musicie sobie sami poradzic (albo najlepiej isc do apteki, zrobia wam spray z waszych skladnikow, ale to bedzie troche kosztowac), rurka musi siegac dna, zakladamy rozpylacz z dluga rurka i zaginamy wstepnie dolna krawedz, potem szczypcami z bocznym cieciem sciskamy wokol robiac mnostwo wgiec, rozpylacz sie utwierdzi i bedzie szczelny

to w zasadzie wszystko, pozdrawiam myslacych
witek17

WysłanyWysłany: Nie Lis 30, 2014 19:33
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

w zasadzie jeszcze nie wszystko :)
pryskamy do wnetrza dzioba, bardzo uwazajac, by nie prysnac w oczy, tego trzeba sie nauczyc, moze wstawie fotke niedlugo, pryskamy w zaleznosci od potrzeb, raz na kilka dni, gdy sa chore i wymiotuja to pryskam niektore nawet po 10 razy dziennie (albo 3 razy po 3-4 razy), antybiotyki u mnie zawodza, ten lek jest podstawa, gdy sa bardzo chore uzywam lekow innych, nieopisanych tutaj

mozecie leczyc zapalenia gardla u siebie i nawet dzieci, zabrudzenie jamy ustnej jest czasowe, szybko znika, pryskacie wprost na gardlo (nawet do nosa, szybciutko likwiduje katar), ja ten lek stosuje na sobie, w ramach przyzwoitosci mozecie leczac siebie i swoja rodzine "odpalic" troche kasy w ramach wdziecznosci :) ja bym tak zrobil :) leczenie golebi bezplatne :)

trzeba uwazac na zabrudzenia tkanin i np. scian przy kichaniu, praktycznie bardzo trudne do usuniecia

mikstura nr 2 - wczesniejsza, wiecej pracy przy odginaniu i zaginaniu w przeliczeniu na jednostke ilosci leku, ale spray mocniejszy, tymsal spray, krople mietowe, spirytusowy (lepiej), albo wodny roztwor gencjany 1 %, tymsal spray jest napelniany mniej wiecej w polowie, jest miejsce na uzupelnienie, proporcje podobne jak w nr 1, z tym ze syrop tymiankowy zastepowany jest przez tymsal sprayu i 2 x wiecej kropli z gencjana (bo 2 x mniejsze stezenie), o ile nr 1 mozna i polecam pryskac na szczeline w dziobie (albo w okolice krtani, wg potrzeb, ja potrafie jednym prysnieciem pokryc cale wnetrze dzioba, ale tego trzeba sie nauczyc), to miksture nr 2 raczej omijac szczeline w dziobie, bo bardzo piecze w pierwszej chwili

mikstura nr 2 likwiduje u ludzi katar w 2 minuty, ale trzeba byc twardym :) bo po wstrzyknieciu do nosa ma sie uczucie jakby mialo leb urwac :)) tak piecze, ale po 2 minutach jaka ulga !!!
chemik24

WysłanyWysłany: Nie Lis 30, 2014 20:17
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Czekałem na to, jutro zabieram się do wykonania mikstury dziekuję i pozdrawiam . Napisze jak działa
witek17

WysłanyWysłany: Nie Lis 30, 2014 21:50
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

jeszcze dwie uwagi

spray nadaje sie do utrzymania stada w dobrej formie, leczy, ale jezeli golab jest powaznie chory, to nie wystarczy, trzeba wtedy uzyc mocnych (bardzo mocnych) innych lekow, trzeba miec pojecie o tym jak wyglada chory, albo bardzo chory golab i podjac sluszna decyzje

przy wykonywaniu sprayu myslcie przed zrobieniem jakiejs czynnosci, szklo to material twardy, ale kruchy, mozna sie pokaleczyc, moze cale 200 ml roztworu poleciec wam na kanape, albo dywan
witek17

WysłanyWysłany: Czw Gru 04, 2014 18:06
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Poprawka do mikstury nr 2. Dawno nie robilem i dopiero teraz sobie przypomnialem. Proporcje fioletu gencjany, tymsal sprayu i kropli mietowych jak w miksturze 1. Do (prawie) pelnej buteleczki uzupelniamy Pectosolem. Pectosol to wspaniala mikstura z apteki poprawiajaca prace ukladu oddechowego.
witek17

WysłanyWysłany: Pią Gru 05, 2014 0:44
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ostatnie uwagi.

Nadeszła ta pora, ze szybciutko zrobilem miksture nr 2, bo czlonek rodziny przywlokl chorobe z jakiejs imprezy, no i ja oczywiscie musialem przejac. Ropny katar, brazowo-zielony, juz gardlo zaatakowane, czuje pierwsze objawy w plucach. Ropny katar juz zlikwidowany, rano jeszcze powtorze, bo za jednym razem trudno tak dobrze rozpylic, by wszystkie ogniska zlikwidowac. Oczywiscie organizm ludzki nie jest tak twardy jak ptasi, czlowieka "rozwala" byle co, drobna infekcja i ja (do lekarza nie chodze prawie w ogole, nie w tak drobnych sprawach), a takze ci ktorzy farmazonia o koniecznosci leczenia naturalnego, a w przypadku drobnej infekcji od razu leca do lekarza i udaja ciezko chorych, wszyscy razem bierzemy co sie da, by szybko wyzdrowiec. Tak wiec nie lecze sie wylacznie sprayem, biore tez inne srodki.

Gdyby klimat w zachodniopomorskim byl inny, ale nie jest i najlagodniejsze slowa to syf, syf i jeszcze raz syf, oraz wplyw wyziewow z Zakladow Chemicznych, ktore mam w okolicy, nie byloby takiego wielkiego problemu.
witek17

WysłanyWysłany: Pon Gru 29, 2014 22:26
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

minelo juz troche czasu, wiekszosc czytala po kilka razy, ja sam szukajac bledow i piszac kolejne posty tez nieco zwiekszylem stan licznika odwiedzin
ponad 2100 wyswietlen, zakladajac srednio po 6 wyswietlen na osobe, to temat przeczytalo ponad 300 osob, naprawde nikt sie nie skusil na wyprobowanie tego? pisalem ze jestem ciekaw opinii, ale tylko tych co zrobia i wyprobuja, opinia reszty mnie nie interesuje
myra78888

WysłanyWysłany: Sob Kwi 04, 2015 17:37
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Przede wszystkim chciałbym powiedzieć fantastyczne Forum! Dzięki za wspaniały komentarz. Robisz wielkie dzieło i doceniam.Bardzo podoba mi się twój sposób wyrażania opinii i udostępnianie informacji.

witek17

WysłanyWysłany: Sob Maj 30, 2015 20:23
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ostatnio zwiekszam ilosc kropli mietowych kosztem innych skladnikow, jakos bardziej im to smakowo odpowiada. Jezeli mozna mowic o wyrazie twarzy golebia :) to robia takie zdziwione i zadowolone miny :)
Przelecial golab z lotow, czesto przylatuja i zostaja po kilka dni. Zazwyczaj nie wchodza do golebnika, ale przylatuja sie najesc na zewnatrz. Nigdy nie lapie i nie trzymam na sile, mam i tak zbyt duzo swoich. Widac bylo, ze boli go gardlo, takie charakterystyczne ruchy niby ziewania, niby przelykania. Po kilku dniach udalo mi sie go zlapac, dostal kilka "strzalow" na gardlo, puscilem. Jeszcze raz go widzialem, jadl jak oszalaly, potem odlecial do swojego golebnika, odzyskal sily, przynajmniej chwilowo po porcji leku.
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: