Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Czw Paź 01, 2020 16:49 Zobacz posty bez odpowiedzi
Problem z wyborem cel
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
0231

WysłanyWysłany: Czw Lis 21, 2013 19:13
PostTemat postu : Problem z wyborem cel
Odpowiedz z cytatem

Witam koledzy zamierzam kupno cel i chcialbym sie poradzic !
Czy lepsza jest cela z rusztem czy bez ? I jak bym kupił to jak je zamontowac razem wszystkie ? To sa fotki tych cel :
http://allegro.pl/gniazda-cele-legowe-dla-golebi-dostawa-gratis-i3714304743.html
http://allegro.pl/gniazda-cele-legowe-dla-golebi-dostawa-gratis-i3714304743.html
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
mada196

WysłanyWysłany: Czw Lis 21, 2013 20:15
PostTemat postu : cele
Odpowiedz z cytatem

Tylko z rusztem montować jedna na drugiej nie więcej niż 4 szt co najmniej 20 cm nad podłogą pod celami od przodu koniecznie ramka z siatki lub jakichś szczebelków ,aby kurz i pióra gromadziły się pod celkami.I żeby był łatwy dostęp do wymiatania lub w miare możliwości odkurzenia odkurzaczem warsztatowym.W jednym przedziale gołębnika maksimum 4 pionowe rzędy.

WysłanyWysłany: Czw Lis 21, 2013 20:18
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ja bym proponował kupić płytę i cele zrobić samemu, a dokupić tylko przody tak zwane ramki . Pewnie że cele montować razem na tylnej ścianie , a na przedniej lub bocznej zamontować 2 cele aby miedz wolne do motywacji . Jeśli już to na pewno takie z rusztem tylko ruszt z drewna. Ja mam ramki składane ,z tym że w wejściu zamontowałem w każdej widełki . Przy zakupie takich gotowych cel boczne ścianki są kręcone na stałe co ogranicza w sezonie lotowym przeróżnych kombinacji z ramkami z siatki lub szyby.ale to już inny temat . Moje zdanie jest takie cele razem i z rusztem . DL
bok98

WysłanyWysłany: Czw Lis 21, 2013 20:30
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Można kupić gotowe.......można zrobić samemu. Ja kupiłem płytę wiórową 18mm(półki),15mm(ścianki pionowe),krawędziaczek 2x2cm i trochę takich prętów na kołki 8mm. Wymierzyłem szerokość gołębnika,odliczyłem grubość płyt,podzieliłem na cele,pociąłem półki na wymiar i bez jednego gwoĽdzia zmontowałem taki regał : http://imageshack.us/a/img849/2205/gobnik003.jpg
kacyk

WysłanyWysłany: Pią Lis 22, 2013 8:56
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

najprościej i w miarę tanio będzie tak http://allegro.pl/komplet-do-celi-ramka-ruszt-szuflada-producent-i3665079042.html trzeba tylko dokupić płytę na boki regału
jacek333

WysłanyWysłany: Sob Lis 23, 2013 8:24
Odpowiedz z cytatem

Witam cele ramki gniazda wszystko wchodzi od warunków gołębnika i miejsca cela jak największa jest najlepsza i zawsze podchodzimy pod system lotowania . Te cele na siatce są nie dobre kaleczą nogi tak szkoda ptaków bok98 pokazał najlepiej bo jest
bardzo dobrze sprzątać .Wiele możliwości jest dziś montowania cel i bardzo szybko to robimy wystarczy wkrętarka.
http://www.b-hermes.de/?Produkte:Zuchtzellen wszystko sobie przyjacielu zobacz .

Pozdrawiam.
bok98

WysłanyWysłany: Sob Lis 23, 2013 8:42
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Każdy dzień w gołębniku zaczynam od sprzątania. Szpachelka,szufelka i szerokie wiaderko to podstawowy "sprzęt" :-)...........jest jeszcze jeden plus takiego postępowania : widzę każdą ewentualną zmianę w zdrowiu każdego samca(obserwuję kałomocz).
jacek333

WysłanyWysłany: Sob Lis 23, 2013 9:35
Odpowiedz z cytatem

Jestem wiem owszem wszystko polega bok98 na prowadzeniu i obserwacji naszych pupili i wszystko z drewna podłoga czy cele jest najlepsze obserwacja zdrowia naszych ptaków to podstawa :D
Kuba 9977

WysłanyWysłany: Sob Lis 23, 2013 15:40
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

ja kupiłem cele właśnie od tego sprzedającego i jestem w 100% zadowolony, dziurki ponawiercane wszystko wykonane jak należy, powiem szczerze że jak wyliczyłem materiały wyszło na jedno a zaoszczędziłem dużo czasu, chyba że ktoś ma dojście do płyty w II gatunku to by się opłaciło
bok98

WysłanyWysłany: Sob Lis 23, 2013 17:08
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

U nas jest fabryka płyt wiórowych,a ten producent mieszka od niej kilkanaście kilometrów. Przepracowałem w niej ponad ćwierć wieku. Lubię dłubać przy gołębniku,ale zapisałem sobie namiary producenta :-)
Ryszard Okrój

WysłanyWysłany: Nie Lis 24, 2013 11:34
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

W pierwszym wpisie w linkach są umieszczone ramki z suwanym zamknięciem. Jest to rozwiązanie nie praktyczne ponieważ w szczelinę w której przesuwa się zamknięcie, gromadzi się syf wnoszony na łapach gołębi. Wiem o czym piszę , bo mam takie ramki w jednym z gołębników. Zdecydowanie lepsze są ramki z zamknięciem unoszonym go góry.
Kamil1234

WysłanyWysłany: Pią Lip 17, 2015 8:22
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Zabieram się za zmianę celi lęgowych dla moich pocztowych. Chodzi mi głównie o ruszta do cel (teraz mam drewniane i więcej nie chce) czy zrobić je z siatki galwanizowanej czy lepiej kupić plastikowe? Wiadomo, że z siatki będą trwalsze, ale jak to w praktyce z plastikowymi rusztami wychodzi, często zmieniacie?
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: