Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Wto Wrz 17, 2019 6:55 Zobacz posty bez odpowiedzi
Kilka moich gołębi
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
siwy7

WysłanyWysłany: Pon Paź 26, 2015 17:05
PostTemat postu : Kilka moich gołębi
Odpowiedz z cytatem

Ostatnio zmieniony przez siwy7 dnia Pon Paź 26, 2015 18:02, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
wiarus

WysłanyWysłany: Pon Paź 26, 2015 17:13
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

I niby co mamy sie zachwycac ,czy podziwiac ?W niedziele na targu widzialem cale klatki takiego materialu.Jako ,,biznesmeni" prubujecie roznych chwytow marketingowych.Przez ten wasz interes niedlugo nie bedzie nic na tym forum za wyjatkiem waszych ogloszen. :(
Marek.0305

WysłanyWysłany: Pon Paź 26, 2015 17:50
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Siwy7 i jak przygotowania do zimowego sezonu lotowego u ciebie?po ile juz dni nie maja jedzenia i picia?treningi juz robisz czy czekasz na gorsza pogode?
siwy7

WysłanyWysłany: Pon Paź 26, 2015 18:17
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Na pierwszym zdjęciu złota para, dalej inne pary rozpłodowe, na ostatnim zdjęciu kilka młodych do sprzedania. Siwy samiec i szpak to synowie czarnego.
dirk

WysłanyWysłany: Pon Paź 26, 2015 18:50
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

A widze ze sezon juz w pelni,bo golabki z gumkami. Widac jaki to szczep,kazdy z innej parafi.
gill1957

WysłanyWysłany: Pon Paź 26, 2015 18:52
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

takie sobie rewlacji nie ma na wyglad to ten niebieski z guma
co ty chłopie piszesz o złotej parze pokaz wynik wtedy pogadamy

a cena za calokształt to po dychu i zeby kto chciał
hazard541

WysłanyWysłany: Pon Paź 26, 2015 19:01
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Skąd masz tego czarnego?
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij email Powrót do góry
trzcianaBL

WysłanyWysłany: Pon Paź 26, 2015 19:06
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Chciałbym je wszystkie odkupić.Po ile i za ile?
dirk

WysłanyWysłany: Pon Paź 26, 2015 19:10
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Hahaha koledzy ale zobaczcie gdzie bylo robione zdjecie w LODOWCE.hahaha ale jaja siwy je przyzwyczaja do niskich temperatur.dobry jest
Ryszard Tosnowiec

WysłanyWysłany: Pon Paź 26, 2015 19:10
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

>>siwy << podstawa sprzedaży to wypasiony rodowód !

Tak już się zakorzeniło , że hodowcy łykają rodowody ze znanymi nazwiskami i koniecznie wiele 1 miejsc opisanych na kartce papieru .

Te twoje gołębie są jak tysiące innych i , gdy tylko podepniesz im rodowody - zyskają na prestiżu , zwracają też uwagę gołębie na obrączkach NL , B , i DV .
Polskie tylko znanych hodowców .

Hodowcy kupują kota w worku bez brania do ręki , gdzie by można sprawdzić budowę i oczywiście bez możliwości zwrotu .

Gdyby pozwolono zwracać gołębie po aukcjach kosze znowu by się zapełniły rzekomymi asami .

Jeśli chcesz handlować a masz ku temu predyspozycje utwórz aukcję internetową - sukces gwarantowany !

Z WŁASNEGO DOŚWIADCZENIA

Napisał do ‘Hodowcy’ w listopadzie 1959 roku Zygfryd Kotyrba z Niedobczyc.

Od czasu ukazania się w naszym miesięczniku we wrześniu 1952 r. artykułu ‘Moje spostrzeżenia o metodzie wdowieństwa’,napisanego przez śp.Józefa Pieczkę z Rybnika,nikt więcej ze stosujących tę metodę nie zabrał głosu na łamach naszego czasopisma.
Po pięcioletniej praktyce stosowania i lotowania metodą wdowieństwa pozwolę sobie wypowiedzieć kilka uwag,dotyczących tej metody.
Na terenie naszej 3-ej Grupy Lotowej Niedobczyce oraz pozostałych Grup powiatu rybnickiego i wodzisławskiego,w lotach konkursowych każdu gołąb jest zarazem obstawiony wkładką pieniężną,większą lub mniejszą, w zależności z jaką pewnością hodowca liczy na powrót swego ptaka.
Każdy gołąb ,-zdobywca konkursu, jest zarazem zdobywcą nagrody pieniężnej ,pięciokrotnie powiększonej,z funduszu,uzyskanego ze składek od pozostałych 80% gołębi,powracających poza konkursem.
Są jeszcze klasy ,w których wygrana jest dziesięciokrotnością (pool klasa) lub inne klasy np. klasa champion,gdzie tylko jeden gołąb spośród wszystkich obstawionych w tej klasie i to pierwszy z nich na liście konkursowej ,wygrywa całą sumę.
Bodźcem materialnym w podnoszeniu kwalifikacji hodowlanych na naszym terenie jest więc pieniądz.
Hodowcy, uzyskujący dobre wyniki lotowe ,otrzymują tym samym zapłatę za włożoną w swą hodowlę pracę,więc tak każdy z nich stara się dorównać swoimi wynikami tym najlepszym żeby nie być tylko płatnikiem lotowym.
Na zachodzie metoda wdowieństwa nie należy już do żadnych nowości .
Na terenie Polski zastosował ją oficjalnie jako pierwszy i to w dobrym wydaniu ,śp.Józef Pieczka,a za nim poszli inni.
Na terenie naszych powiatów rozpoczynali stosować tę metodę hodowcy mocno zróżnicowani pod względem kwalifikacji hodowlanych .
Jedni ,doświadczeni hodowcy ,osiągający dobre wyniki lotowe i metodą naturalną,drudzy,którym metodą naturalną gorzej się wiodło, jeszcze inni ,mniej doświadczeni hodowcy z miernym materiałem ,próbowali wszystkich pobić metodą wdowieństwa.
Ci ostatni doznali doznali rozczarowania w pierwszym sezonie ,po pierwszych dwóch,trzech lotach , innym powiodło się w pierwszym sezonie dosyć dobrze ,ale w następnym roku zostali po pierwszych kilku lotach bez wdowców , jeszcze innych załamał trzeci sezon lotowy i żegnali się z metodą wdowieństwa.
Hodowców wiernych tej metodzie pozostało niewielu ,maksimum 20% z tych ,którzy ją rozpoczęli.
W 1955 r, i ja zdecydowałem się na zastosowanie metody wdowieństwa.
W pierwszym rzędzie zbudowałem sobie gołębnik ,dostosowany do tej metody .
W pierwszym roku przeznaczyłem na wdowce osiem sztuk ,wśród nich trzy trzyletnie,trzy dwuletnie i dwa roczne samczyki.
Ptaki te ,oprócz rocznych,uważane były za wolniejsze na moim gołębniku i nie mogłem nimi grać o większą stawkę .
Zdobywały one konkursy ,ale już w drugiej połowie listy . Przez zastosowanie metody wdowieństwa spodziewałem się od nich czołowych konkursów.
Po skończonym sezonie lotowym 1955 r.przekonałem się ,że oprócz dwóch rocznych ,żaden z pozostałych samczyków nie był zdobywcą czołowych nagród.
Muszę przyznać,że konkursy przeze mnie zdobyte ,były nieco lepsze niż w metodzie naturalnej ,lecz takich wyników , jakich się ja spodziewałem, nie osiągnęły. Loty skończyła cała ósemka .
Na osiem lotów wkładałem 57 wdowców ,które zdobyły 29 konkursów ,co wynosi 50,87%.
Pozostałe gołębie ,lotowane w tym roku metodą naturalną ,biły wdowce w większości lotów pod względem zdobywania konkursów , a tylko jeden z rocznych wdowców trzy razy wyprzedził gołębie z metody naturalnej.
Po dokładnym przeanalizowaniu tego sezonu niewiele przemawiało za nowo zastosowanym eksperymentem.
Nie byłem siebie pewny ,czy przy zastosowaniu tej metody nie popełniłem jakiś błędów.
Zimą,kiedy przeczytałem jeszcze kilka książek niemieckich z tej dziedziny,doszedłem do wniosku,że nic nie wskazywało na to ,żebym popełnił jakieś zasadnicze błędy przy stosowaniu tej metody.
Postanowiłem jeszcze raz popróbować nowego systemu z tym,że przeznaczyłem na wdowce 13 samczyków.
Pomiędzy nimi znajdowały się takie ptaki,które i w metodzie potrafiły się plasować w czołówce,tak samo były pomiędzy nimi cztery roczne samczyki.

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autora Powrót do góry
wiarus

WysłanyWysłany: Pon Paź 26, 2015 19:14
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Rysiekiek nie mierz innych swoja miara.Siwy7 teraz wiem dlaczego tak usilnie sprzedajesz,w lodowce tylko golebie. :) Ech wy biznesmeni zal ty,,, scika jak was czytam.
cynik

WysłanyWysłany: Pon Paź 26, 2015 19:30
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

To to na zdjęciu z kartonami to jest gołębnik dla wdowców?
Kiedy dalsza część "Z własnych doświadczeń"?
gill1957

WysłanyWysłany: Pon Paź 26, 2015 19:37
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

no to prosze kto kupi mrozone golabki praie jak w biedronce
manix

WysłanyWysłany: Pon Paź 26, 2015 19:55
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

witam SIWY 7 możesz podać numery tego czarnego gołębia czy to nie oddział 0308
wiarus

WysłanyWysłany: Pon Paź 26, 2015 20:12
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Te kartony to Ryska innowcyjna metoda wdowienstwa .Loty pocztexem. :)
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: