Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Wto Wrz 29, 2020 15:21 Zobacz posty bez odpowiedzi
Mrozy - Jak wpływają na Wasze gołębie?
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
mirek2001

WysłanyWysłany: Wto Sty 05, 2016 10:47
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

a i nie dodałem nie wolno mi ich wypuścić jedyny sposób w jaki mogą odejść to pod jabłonkę i stało się po 3 latach :))(
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
0449

WysłanyWysłany: Wto Sty 05, 2016 13:20
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Bula to teraz ty jedz do marca sam chleb z woda na mrozie -10 i powiedz czy zgasilo to w tobie temperament
jest mroz organizm potrzebuje energi zeby go ogrzac poza tym taka prosta karma nie ma wszystkich witamin to jest taka sama glupota jak karmienie mlodych samym jeczmienim do lotow w okresie kiedy jeszcze sie one rozwijaja
wiarus

WysłanyWysłany: Wto Sty 05, 2016 15:55
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Mnie została jeszcze pierzeniowa jak się skończy kupię zimową z nadzieją że ktoś wie co robi. :)
m-099

WysłanyWysłany: Wto Sty 05, 2016 16:17
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego 0449 bardzo mądre słowa w pełni popieram! :)
PawełD

WysłanyWysłany: Wto Sty 05, 2016 19:29
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Jak tak czytam, że ktoś karmi swoje gołębie samym owsem i jęczmieniem, bo jak młode -to sobie tłumaczy to tak by mu nie odchodziły za daleko- a stare miały mniejszy temperament zimą, to Qrwa ciarki mnie przechodzą. Jak można być takim niemyślącym pajacem, bo jeżeli cię nie stać na karmę to nie bierz się za hodowanie gołębi, czy jakiejkolwiek istoty żywej, albo trzymaj taką ilość by cię było na nie stać.
dirk

WysłanyWysłany: Wto Sty 05, 2016 20:22
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Dokladnie kkscy. A ty PawelD zabłysłes naprawde... Ładuj swoim super karme zimą szlifuj zimowa forme,zobaczymy jak wniki w maju eksploduja,ale co tam pajace wiedza,nie to co ty,napewno wielki mistrz.
mariusz2460

WysłanyWysłany: Wto Sty 05, 2016 20:37
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

no bo my nie mamy kasy i dlatego w styczniu karmimy jęczmieniem i owsem a mieszanki to tylko mała ilość
PawełD

WysłanyWysłany: Wto Sty 05, 2016 20:37
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

dirk napisał:
Dokladnie kkscy. A ty PawelD zabłysłes naprawde... Ładuj swoim super karme zimą szlifuj zimowa forme,zobaczymy jak wniki w maju eksploduja,ale co tam pajace wiedza,nie to co ty,napewno wielki mistrz.

Prawdopodobnie Twój sposób na lotowanie gołębiami, to na karmie zaoszczędzić a dowalić syntetycznych dopalaczy. To jest mistrzowskie podejście, rób tak dalej.
kkscy

WysłanyWysłany: Wto Sty 05, 2016 20:38
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Dirk zdażyłem usunąć bo za szybko się nakrecam :-) pozdrawiam
Nie warto komentowac.....
schlepi001

WysłanyWysłany: Wto Sty 05, 2016 20:44
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

myślę że teraz trochę słabsza karma gołębiom nie zaszkodzi a przy wnikliwej obserwacji można zaobserwować który gołąb jest słabszy i gorzej znosi trudniejsze warunki. Podam przykład z mojego gołębnika : 2 samczyki oba jako młode po 4 konkursy w zimie karmione słabszą karmą jeden czerwony samczyk zawsze pierwszy odchodził od karmnika mimo że inne jeszcze głodne były natomiast ten drugi zaczął się dziwnie zachowywać biegał z rozpostartymi skrzydłami skakał po gołębiach i ciągle głodny był jak go złapałem był wychudzony i mimo że w karmie 60% jęczmienia było to w wolu miał tylko same drobne nasionka, dlatego zacząłem go osobno karmić wszystkie dostawały słabą karmę a on jedyny super mieszankę i co się okazało w sezonie lotowym ten co wystarczyła mu byle jaka karma i pierwszy odchodził od karmnika zdobył 8 konkursów i był najlepszym roczniakiem w oddziale natomiast ten co mu dawałem dobrej karmy bo mi go żal było zginął już na 1 locie. Dlatego w zeszłą zimę jak się sytuacja powtórzyła i znów jeden z młodych samczyków zaczął biegać z rozwartymi skrzydłami wiedziałem że z niego lotnika nie będzie choć za młodego nawet fajnie mi siadał i faktycznie jako roczny wytrzymał tylko kilka pierwszych lotów a potem przy pierwszym trudniejszym locie zginął.
dirk

WysłanyWysłany: Wto Sty 05, 2016 21:00
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Tak PawełD oszczedzam na karmie bo mnie nie stac,najchetniej to wyganiam w pole zeby sie najadly,aw czw,i pt to wyganiam je dwa razy bo to przed wkladaniem muszom sie najesc do syta :) PaweD jak to mowi moj przyjaciel i super hodowca,,im nizej przykucniesz tym wyzej wyskoczysz"amen. Przemysl to sobie. A co do dopalaczy to wcale nie sa potrzebne ,ale sa produkty niezbedne.
mirek2001

WysłanyWysłany: Wto Sty 05, 2016 21:00
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ja też myśle że nie ma co walczyć o takie gołębie mróz zrobi z nim swoje to tak jak z młodymi podcierasz mu dupe a on i tak ginie . Co słabo wygląda to pod jabłonke miejsca mniej karmy zostanie a hodowca nie będzie miał nadziei płynnych może jeden na sto że będzie jako tako latał ale to chyba nie o to chodzi
igorS

WysłanyWysłany: Wto Sty 05, 2016 21:23
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Na pewno podanie samego owsa czy jęczmienia nie będzie odpowiednią karmą w okresie mrozów i należałoby trochę ją wzmocnić Ja podaję jak pisałem 40 % jęczmienia 30% owsa i 30 procent dobrej mieszanki lotowej podaję tak kupę lat i nie zauważyłem aby działo się coś nie tak Zauważyłem jednak że to forum jest bardzo nieprzyjazne dla hodowców Wystarczy że ktoś wyrazi swoje zdanie i jest ono inne to znaczy że jest pajac głupek i idiota A wystarczyłoby napisać czy taka karma jest nie za słaba i jak sprawują się gołębie podczas mrozów Ale poco jak lepiej dopie,,lić z grubej rury i czuć się wielkim znawcą i mądralą Jestem ciekawy po kiego H zadajecie tu pytania jak tylko ktoś coś napisze to zaraz pojawia sie grupa mądrali którzy wiedzą wszystko najlepiej mają najlepsze wyniki a nawet nie wiedza kto pisze po drugiej stronie Można być mądrym nie przeczytawszy ani jednej książki Zaś wierząc we wszystko co jest napisane w książkach nie można nie być głupcem
Każdy ma jakiś swój system a że jest inny od twojego czy twojego nie oznacza to ze ten po drugiej stronie jest głupi
buła

WysłanyWysłany: Wto Sty 05, 2016 21:53
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Czyli macie dwa wyjści karmić bogato albo karmić po pajacowemu skąpo.
mario1111

WysłanyWysłany: Wto Sty 05, 2016 22:01
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

A może by im kuracje samym żytem zrobić? :-)
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: