Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Nie Sie 25, 2019 22:42 Zobacz posty bez odpowiedzi
szczepic ,tylko jak
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Matlik17

WysłanyWysłany: Sro Lut 07, 2007 23:30
PostTemat postu : szczepic ,tylko jak
Odpowiedz z cytatem

witam
chcę zaszczepic swoje gołebie salmovirem . chcialbym sie dowiedziec czy jesli nigdy wczesnie nie szczepiłem gołębi powinienem dać sobie rade czy tez jest to bardz trudne. prosze o wyjasnienie dokladne jak sie szczepi salmovirem ! dzieki
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
Mateusz0219

WysłanyWysłany: Pią Lut 09, 2007 12:17
PostTemat postu : Witam!! ...
Odpowiedz z cytatem

Witaj ja też miałem ten problem ale dałem sobie rade tylko ktoś musi Ci pomóc tzn trzymać ptaka podczas szczepienia... Ale są tutaj bardziej doświadczeni hodocy zapytaj ich ja tylko pisze jak było u mnie Pozdrawiam!!! MATI0219 www.hgp-pawlak.bloog.pl

WysłanyWysłany: Pią Lut 09, 2007 18:55
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Wbrew pozorom dobre zaszczepienie nie jest takie proste.Najlepiej jest podpatrzeć u kogoś kto potrafi to robić . Znam samouków którzy szczepili co rok a gołębie mimo to chorowały
lysy0204

WysłanyWysłany: Wto Lut 13, 2007 21:24
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Chyba ze starych wyjadaczy Ci nikt nie odpisze:P
Za bardzo nie bierz tego do siebie,bo pierwszy raz szczepiłem,ale ze znajomym,który sie chyba zna:P
NO wiec przede wszystkim załarw od znajomego hodowcy dobrą strzykawke(albo automat) szczepi sie najlepiej w dwóch, metody są różne, jeden łapie gołębia w lewą rękę a prawą odciąga dziub
Drugi może lekko odgarnąć pióra z szyi(dolna część) i wbija pod skóre igłe i wstrzykuje odpowiednią dawke.nie za szybko. chyba wsio PZDR
sylwek

WysłanyWysłany: Nie Cze 03, 2007 12:24
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Wracając do tematu szczepień, ważne jest by szczepionke przechowywać w lodówce(nie w zamrażarce!) a przed szczepieniem ogrzać do temperatury pokojowej,przed użyciem wstrząsnąc.Jeśli szczepi się w zimę to tylko pry temp. powyżej 0 . po szczepieniu trzymać koniecznie w zamknięciu ze 2 dni
Teraz na czasie jest szczepienie młodych. Ja szczepiłem przed odsadzeniem Salmovirem, ale dużo słyszałem że powinno się u młodych szczepienie powtórzyć po 4 tygodniach?

Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: