Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Czw Lut 21, 2019 2:01 Zobacz posty bez odpowiedzi
profilaktyka -kokcydioza
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
wiarus

WysłanyWysłany: Pon Sty 11, 2016 20:02
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Pomimo wszystko polecam zbadać ptaki w tym wymazy ,posiew i antybiogram, herbatka nie zaszkodzi.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
ANDEK

WysłanyWysłany: Pon Sty 11, 2016 21:25
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

wiarus napisał:
Pomimo wszystko polecam zbadać ptaki w tym wymazy ,posiew i antybiogram, herbatka nie zaszkodzi.

Popieram kolegę .
Ja ostatnio zacząłem podawać miksturę : chrzan , czosnek , olej z ostropest , spirytus - to mikstura. Następnie po odstaniu: dwie łyżki mikstury , dwie łyżki drożdży , 1litr maślanki - po wymieszaniu tych składników , mieszam to z 20kg karmy . Po wyschnięciu podaję gołębiom . Można podawać całym rokiem . Ja podaję 4 dni w tygodniu . Wodę zakwaszam sokiem z cytryny . Jak na razie jestem zadowolony. Pozdrawiam .DL
kslom

WysłanyWysłany: Wto Sty 12, 2016 6:39
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

ANDEK napisał:
wiarus napisał:

Popieram kolegę .
Ja ostatnio zacząłem podawać miksturę : chrzan , czosnek , olej z ostropest , spirytus - to mikstura. Następnie po odstaniu: dwie łyżki mikstury , dwie łyżki drożdży , 1litr maślanki - po wymieszaniu tych składników , mieszam to z 20kg karmy . Po wyschnięciu podaję gołębiom . Można podawać całym rokiem . Ja podaję 4 dni w tygodniu . Wodę zakwaszam sokiem z cytryny . Jak na razie jestem zadowolony. Pozdrawiam .DL

Witam Kolegę
Bardzo ciekawy przepis Kolega podał. Problem jednak w proporcjach. Proszę o uzupełnienie informacji ile zastosować chrzanu , czosnku , oleju z ostropestu , spirytusu.
Kolejną sprawą jest wymieszanie mixtury, maślanki, drożdży z 20 kg karmy. Myślę,że nie jest to prosta sprawa. Jak Kolega to robi? A co z butwieniem karmy?

WysłanyWysłany: Wto Sty 12, 2016 7:50
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

http://www.golebiesportowe.pl/strona-glowana/porady/149-kokcydioza.html

Wyszukałem cos takiego
kkscy

WysłanyWysłany: Wto Sty 12, 2016 8:13
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

http://www.dobrylot.pl/index.php?act=forumx&dzial=8&temat=325075&page=0&odpowiedzi=on&query=

No i tu to wszystko fajnie opisuję i tłumaczy człowiek o niku jaro0106

Ostatnio zmieniony przez kkscy dnia Czw Sty 21, 2016 7:48, w całości zmieniany 1 raz
kkscy

WysłanyWysłany: Sob Sty 16, 2016 15:27
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

http://dobkowicz.pl

Panowie czy ktoś kiedyś korzystał z tych usług? Chodzi mi o badania drogą wysyłkową.
Jakie są wasze opinie?z góry dziękuje.
jaro0106

WysłanyWysłany: Czw Sty 21, 2016 6:48
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Widzę że ktoś znalazł mój artykół gdyby były jakieś dodatkowe pytania to postaram się odpowiedzieć

WysłanyWysłany: Czw Sty 21, 2016 7:37
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Chodziło mi o naturalne środki (profilaktyka)kokcydiozy .ale poszperałem i znalazłem ten artykuł praktycznie wyczytałem z niego wszystko co chciałem .teraz wiem ze czosnek,oregano,glistnik i jeszcze słyszałem o cynamonie .
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: