Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Pon Lut 18, 2019 5:46 Zobacz posty bez odpowiedzi
Świerzbowiec
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
s_wierz

WysłanyWysłany: Wto Cze 14, 2016 17:07
PostTemat postu : Świerzbowiec
Odpowiedz z cytatem

Koledzy zapewne niektórzy z was mieli tego pasożyta w swojej hodowli - jak sobie z nim poradziliście. 4 lata temu jeden samczyk dostał go, weterynarz poradził mi smarować wole przez kilka dni invermektyną i rzeczywiście pomogło. Niestety po dwóch latach problem u tego samca powrócił i teraz co rok on i inne 1-2 szt. mają to dziadostwo pomimo że zawsze stosuję invermektynę.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
kslom

WysłanyWysłany: Wto Cze 14, 2016 19:01
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego
Chyba trochę za mało zrobiłeś aby pozbyć się tego pasożyta. Proponuję zastosować jakiś środek na robactwo (celowo nie podaję nazwy) u wszystkich gołębi. Następnie wypalić, odkazić cały gołębnik. I to z dwa - trzy razy w odstępach 2-3 tygodniowych. Wtedy będziesz miał jakieś bezpieczeństwo że pozbyłeś się dziadostwa.
Co do invry to sugeruję, proponuje robić kąpiel dla gołębi co 2-3 tygodnie. Ja robię tak: rozpuszczam 2 ml invry w około 20-30 ml wódki i to daję do wiadra 10 l z wodą do kąpieli. Nie stosuję wtedy żadnej soli, dodatków. Mam w ten sposób ptaki wolne od wszelkich pasożytów.

WysłanyWysłany: Sro Cze 15, 2016 10:23
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Gołębie wszystkie co rok są pryskane od pasożytów. Robiona jest też dezynfekcja.
No ale kąpieli z dodatkiem invermektyny i wódki to im nie robiłem.
Szkoda mi było wódki dla gołębi, choć wiem ze ułatwia rozpuszczenie invermektyny w wodzie. :)
A może ktoś doradzi coś więcej?
witek17

WysłanyWysłany: Nie Cze 26, 2016 22:57
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

a skorzystasz z rady? bo to nie lek z zagranicy, nie jest drogi, nie jest znany i reklamowany, nie polecil go zwolennik stosowania ciezkiej chemii na pryszcze
wiec jak widac ma same wady
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: