Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Nie Sie 25, 2019 22:39 Zobacz posty bez odpowiedzi
Jak przygotować gołębie do lotów na upały?
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
celt78

WysłanyWysłany: Nie Cze 24, 2007 16:03
PostTemat postu : Jak przygotować gołębie do lotów na upały?
Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie jak należy przygotować ptaki przez cały tydzień aby były odpowiednio przygotowane do upalnej pogody gdy z nieba leci"żar" bowiem gołębie przylatują jeden za drugim lecz 20 minut po konkursie i tak jest już od 3 lotów i nie moge sobie z tym poradzić. Nie chodzi mi o żadne dopingi lecz o jakieś ogólnodostępne środki których ja nie znam a ktoś z was podaje i skutkują. Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi :).

WysłanyWysłany: Pon Cze 25, 2007 7:58
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Musisz wzmocnic gołębie niekturym gołębie leca jak jest gorąco a drugim jak pogoda nie pasuje.

MO?ESZ IM CZAPKI KUPIĆ NA DROGE ŻEBY IM NIE GRZAŁ :) :) PZDRO DLA CIEBIE
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćNumer GG Powrót do góry
Szpica81

WysłanyWysłany: Pon Cze 25, 2007 12:50
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Najlepszy jest BELGASOL - 1 łyżka na litr wody w piątek od rana, popołudniu koszowanie-REWELACJA!
Pozdrawiam
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
jankes

WysłanyWysłany: Czw Cze 28, 2007 11:46
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

szpica napisał Belgasol,jak najbardziej,jesli szykuje się upal a do tego przeciwny wiatr pod koniec tygodnia podawać elektrolity,ppierwszą rzecza ktore spalają gołębie przy cięzkim locie jest cukier ,dlatego nie powinno go zabraknąć,ale może być druga przyczyna -karma- podejrzewam że karmisz za mocno,nie wiem jakie odległości w tej chwili latacie.Może zdarzyć się że szczególnie przy gniazdówce dostają za mało bogatej karmy.Piszę tu dwa przeciwstawne wątki bo nie wiem jaką metodą lotujesz.Często pomaga podanie herbaty oczyszczającej np.z naturala,po wielkich wysilkach mnóstwo toksyn pozostaje w krwiobiegu i tworzą się złogi obniżające wydolnośc organizmu
celt78

WysłanyWysłany: Czw Cze 28, 2007 12:57
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ja lotuje gniazdówką i nie przekarmiam gołębi za bardzo a belgasol podaje już 3 rok i nie uważam żeby miał jakieś cudowne działanie, bowiem pod koniec sezonu 2006 przestałem go dawać i szły lepiej niż przedtem.

WysłanyWysłany: Nie Lip 01, 2007 18:36
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

celt napisałem ci że w gniazdowce może właśnie za słabo karmisz,przeczytaj dokładnie
kamilekkk93

WysłanyWysłany: Nie Lip 01, 2007 21:52
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

ee tam...Najlepsza taktyka to Wdowienstwo...Bo Gniazdowka to rodzice najedza sie kamra lotowa i daja to wysztko mlodym i nim zostaje bardz malo jedzenia...
mati275

WysłanyWysłany: Wto Lip 03, 2007 19:18
PostTemat postu : jak przygotowac golebie do lotow na upaly
Odpowiedz z cytatem

zgodze sie z tobom kamilek ;)
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autoraNumer GG Powrót do góry
irek0414

WysłanyWysłany: Pią Lip 06, 2007 8:42
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Witam!
Kolego a co dajesz przed lotem. Podaj mi godzinę koszowania i godzinę karmienia.
Ja robie tak w piątek dobra karma do oporu. Sobota dieta jak mam koszowanie o godzinie 16 to koniec karmienia o 10 i to nie do syta a tak symbolicznie karmą dietetyczną (do tego ryż). Jeśli przekarmisz to skutek masz odwrotny niż zakładałeś.
Po locie to samo albo dieta albo jęczmionek to samo w poniedziałek i wtorek od środy dopiero podajemy karmę lotową.
P.S. Kup sobie dobrą karmę lotową ja mogę ci polecić 2 które u mnie zdają egzamin "Ovigor Wdowce Energia" i "Ełpol Lotowa Turbo". Lotuję z gniazda a nie wdowieństwem a karma jest naprawdę dobra polecam wszystkim.
Pozdrawiam
P.S. Jesteś pewien że to nie problemy zdrowotne ptaków? Proponuję zrobić conajmniej wymaz z wola wtedy wyeliminujesz rzęsistka. A jak sie pokusisz o badanie kału też na pewno nie stracisz na tym.
celt78

WysłanyWysłany: Pią Lip 06, 2007 17:57
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Chyba troszke za bardzo je przekarmiłem. Ale już im ukróciłem karme i powinno być lepiej. W niedziele i poniedziałek daje jęczmień z pszenicą, a od wtorku już zaczynam dawać lepszą karmę może za wcześnie. A karmię też mieszanką lotową turbo, lece gniazdówką.

WysłanyWysłany: Pią Lip 06, 2007 20:24
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Witam!
Zrezygnuj z pszenicy, zmień ją na karmę dietetyczna albo zastąp jęczmieniem. W niedziele, poniedziałek i wtorek 100% jęczmień na loty do 400 km, w środę 50% jęczmień i lotowa, czwartek i piątek 100% dobrej karmy, sobota dieta albo jęczmień pszenica i ryż ewentualnie odsiej do tego drobne nasiona z karmy lotowej.
Do karmu czwartek piątek dodaj drożdże piwne;) karmę zwilżaj olejkami albo ewentualnie podaj na karmę gerwit i do tego drożdże.
Pozdrawiam.
P.S. Napisz za tydzień jaki był efekt.
P.S. W poniedziałek i wtorek przez 1,5 dnia daj do karm,y lub wody BS jak go nie masz to avimetronid lub metronidazol przez 4 kolejne dni zaczynając od wieczorem w dniu przylotu ptaków. Profilaktyka co 2-3 tygodnie obowiązkowo.
celt78

WysłanyWysłany: Nie Lip 08, 2007 7:36
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Już zaczyna się popis z 10 włożonych na 840 km 7 jest w konkursie:)))) Przeszedłem sam siebie..................

WysłanyWysłany: Wto Lip 10, 2007 7:03
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego celt widziałem waszą listę i na 10 masz tylko 5 w konkursie przeszedłeś samego siebie podnosząc sobie wynik
celt78

WysłanyWysłany: Wto Lip 10, 2007 8:51
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Wiem ze mam 5 z dziesiątki a wpisałem 7 bo pytałem się kolegi i ten skwitował, że 7 mam pewne, a nie miałem jeszcze listy konkursowej no nie wiele brakowało bo 6 wyleciał jako pierwszy w oddziele a kawałek za nim 14:28 był 7. I wiedziałem poprostu to przeczułem, że właśnie Ty wtrącisz te swoje 5 groszy, powiedz ile żeś Ty zrobił co? Albo wcale nie lotujesz tylko z dziadkiem chodzisz na wkładanie?

Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: