Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Sro Sie 21, 2019 3:11 Zobacz posty bez odpowiedzi
nie karmią młodych
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
power41

WysłanyWysłany: Czw Cze 28, 2007 7:09
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Latają cały dzień i szybko pomykają w przestworzach, nie są chore
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailOdwiedź stronę autoraNumer GG Powrót do góry
kamilekkk93

WysłanyWysłany: Czw Cze 28, 2007 10:42
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

No to powinny dobrze je karmic...Nie wiem...A TY MASZ jakiego masz najstarszego golebia???
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćNumer GG Powrót do góry
jankes

WysłanyWysłany: Czw Cze 28, 2007 11:35
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

po gołębiach starych nie jest tak łatwo stwierdzić czy są zainfekowane,np rzęsistkiem czy nie,a młode rosnąc w drugim tygodniu życia przestają nabierać na wagę stają się osowiale ciągle pomimo że dorosle je karmią biegają i piszcza,więc to że stare jak piszesz gonią w przestworzach nie oznacza że są zdrowe,Na 99% twierdze że jest jakaś infekcja,ktorą powinieneś zwalczyć.(rzęsisttek,kokcydia,gorzej jesli ujawni się salmonelloza)ostatnio przez jakieś pięć lat ujawnia się bardzo niebezpieczna choroba mlodych -adenowiroza,trudna do leczenia jak zresztą wszystkie szczepy salmonelli,Jeśli gołębie są zamknięte np w wolierze częsta przyczyną niedokarmionych mlodych jeest wyjałowiona w organizmach struktura żywych kultur bakterii i nic nie pomogą żadne specyfiki ani witaminy,należy na karmę podawać produkty zawierające te kultury bakterii(ACTIMELKI,JOGURTY NATURALNE)gołębie po podaniu tych produktów w niedługim czasie wracają do dobrej kondycji
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
power41

WysłanyWysłany: Czw Lip 05, 2007 10:32
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Przyczyna nie karmienia mlodych u mnie to byla choroba trychomonanaza
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailOdwiedź stronę autoraNumer GG Powrót do góry
mati275

WysłanyWysłany: Czw Lip 05, 2007 15:05
PostTemat postu : nie karmiom mlodych
Odpowiedz z cytatem

ja mma parke zamknietych w kaltce z mlodymi no i karmiom niemam zadnego problemu
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autoraNumer GG Powrót do góry
irek0414

WysłanyWysłany: Pią Lip 06, 2007 8:35
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Witam!
U mnie karmią bez problemu.
W ubiegłym roku miałem taki przypadek że jednego dnia totalnie nie karmiły zachodziłem w głowę co się dzieje , dosypywałem karmy oglądałem te gołębie i młode stare i nie mogłem na nic wpaść a rozwiązanie przyszło samo. Zauważyłem że stare gołębie wskakują do młodych żeby sie napić wody mimo że u siebie miały. Problem był taki że dałem do wody zakwaszacz i nie doczytałem dokładnie stosowania i tak im dolałem że nie były w stanie tego pić dobrze że sobie nie popaliły wnętrzności. Zabrałem ten kwas wstawiłem wodą i problem rozwiązany.
Inną przyczyna może być to że młode są po prostu chore i stare takich nie będą karmiły albo bardzo słabo. Proponuję do wody dodawać 2-3 razy w tygodniu ocet jabłkowy który dostaniesz w każdym sklepie z artykułami dla gołębi.
Proponuję zabrać kilka takich gołąbków do lecznicy i zrobić im wymaz z wola + badanie kału na pewno wyjdzie taniej i lepiej niż kopanie dołków i leczenie w ciemno.
Pozdrawiam
Strzałka

WysłanyWysłany: Pią Lip 06, 2007 20:39
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Gołębie młode masz bez wątpienia chore. Musisz iść z nimi do weterynarza .On będzie wiedział co ma robić .
Leon-K

WysłanyWysłany: Nie Lip 08, 2007 9:01
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Czy to przypadkiem powodem tego stanu rzeczy nie jest Trichmonodaza?
Poldek

WysłanyWysłany: Wto Lip 10, 2007 20:20
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

NAJPRAWDOPODOBNIE JEST TO KOKCYDIOZA NAJLEPIEJ BYŁOBY SIĘ SKˇTAKTOWAĆ Z WETERYNARZEM ALE MOŻESZ TAGŻE PODAĆ IM WYWAR Z MARCHWI PRZEZ KILKA DNI JEŻLI NIEPOMOŻE NAPEWNO NIEZASZKODZI
pol

WysłanyWysłany: Czw Lip 12, 2007 12:43
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

sprawdz sobie czy czasami w misce i na gołebiach młodych nie ma pchełek i innych pasożytów wówczas stare gołebie też nie będą karmić młodych
kamilekkk93

WysłanyWysłany: Pią Lip 13, 2007 19:46
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Lepiej niech z nimi nic nie robi sam bo jest mlodym hodowca...Najlepiej jak by szedl do weterynarza i on mu doradzi...
celt78

WysłanyWysłany: Sro Lip 18, 2007 14:52
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Do sezonu hodowlano-lotowego należy przystąpić po przeprowadzonych kuracjach tj na 3 tygodnie przed łączeniem w pary starym gołębiom należy przeprowadzić kurację przeciwko paratyfusowi.Gdy stare siedzą już na jajkach to w 5/6 dniu wysiadywania należy przeprowadzic kurację przeciwko trichomonadozie i kokcydiozie. I co określony czas zapobiegawczo podawać środki przeciwdziałające tym chorobom bo jak stare zachorują to automatycznie młode też.

Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: