Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Nie Wrz 20, 2020 23:05 Zobacz posty bez odpowiedzi
zakaz oblotów gołębi
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
derby1972

WysłanyWysłany: Pią Sty 06, 2017 19:43
PostTemat postu : zakaz oblotów gołębi
Odpowiedz z cytatem

Wczoraj gdy wróciłem do domu zastałem druk do wypełnienia o zgłoszeniu chodowli od lekarza powiatowego. Gość co to roznosił tłumaczył, że nie zgłoszenie to kara 2000 a wypuszczanie gołębi kara 8000,powiat Kozienice. Nic na ten temat nie ma w prasie ani w internecie. Po co im mój pesel na zgłoszeniu.Czy to czasem nie jakaś samowola powiatu. Miał ktoś z was taki przypadek?
A co z latami i przygotowaniem.Wczoraj dziada pogoniłem ale nie wiem czy nie wyślę zgłoszenia mailem :evil:
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
probert81

WysłanyWysłany: Pią Sty 06, 2017 20:32
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

A nie wystarczy im zawieźć zaświadczenie od ,,zaprzyjaźnionego,, weta,że on gołębie prowadzi i że są zdrowe.A wypuszczać chyba możesz je przymknąć do wyjaśnienia całej sytuacji.
jaro0106

WysłanyWysłany: Pią Sty 06, 2017 20:58
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Wystarczy przeczytać rozporządzenie ministra rolnictwa z 20.12.2016 na tej samej podstawie nie odbyła się wystawa ogólnopolska. Z tym zakazem wypuszczania to można by polemizować ale zgłosić hodowlę trzeba, i trzeba miec maty dezynfekcyjne przed gołębnikiem.

WysłanyWysłany: Pią Sty 06, 2017 21:11
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Pamiętam ponad 10 lat wstecz też szalała ptasia grypa. W tv trzeszczeli od rano do wieczora nie tak jak teraz. Również był zakaz oblotów. Pomiędzy posesjami kursowała straż miejska kto się nie dostosował dostawał mandat. Lotów nie odwolali,wystaw jak mnie pamięć nie myli też.

WysłanyWysłany: Pią Sty 06, 2017 21:24
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Nie wiem dla mnie cała ta sytuacja nic nie zmienia.Oblotów i tak nie robię.
Ale u okolicznych gołębiarzy ptaki w górze.Ostatnio rozmawiałem z kolegą to ma rynku normalnie chandlują ptakami.A z tego co wiem niedaleko od mojej miejscowości znaleźli jakiegoś dzikiego ptaka który padł od ptasiej grypy.
Żebym nie czytał forum to bym nawet nie wiedział o jakim kolwiek zakazie.
ARTURO

WysłanyWysłany: Pią Sty 06, 2017 21:25
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

jaro0106 napisał:
Wystarczy przeczytać rozporządzenie ministra rolnictwa z 20.12.2016 na tej samej podstawie nie odbyła się wystawa ogólnopolska. Z tym zakazem wypuszczania to można by polemizować ale zgłosić hodowlę trzeba, i trzeba miec maty dezynfekcyjne przed gołębnikiem.

Każdy czytał. Tylko coś jest niezgodne z pkt.1 pkt A.

zakazuje się wystaw......... z wyłączeniem lotów treningowych i konkursowych gołębi.
Ten Minister to chyba pisał tą ustawę na kolanie i po paru głębszych.
Nie wynika z niej, że gołębie nie mogą latać- bo obloty wokół gołębnika ktoś może traktować jak trening.
http://www.dziennikustaw.gov.pl/DU/2016/2091
Na szczęście mamy zimę, każdy ma gołąbki rozdzielone i ze względu na drapieżniki nie są oblatywane.
A z matami dezynfekującymi- to kolejny dla kogoś dobry biznes.
Przecież udowodnione jest, że gołębi ptasia grypa nie dotyczy.
W linku jest treść ustawy- proszę jeszcze raz przeanalizować pkt1 podpunkt A.
jaro0106

WysłanyWysłany: Pią Sty 06, 2017 21:35
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

ARTURO napisał:
jaro0106 napisał:

Każdy czytał. Tylko coś jest niezgodne z pkt.1 pkt A.

zakazuje się wystaw......... z wyłączeniem lotów treningowych i konkursowych gołębi.
Ten Minister to chyba pisał tą ustawę na kolanie i po paru głębszych.
Nie wynika z niej, że gołębie nie mogą latać- bo obloty wokół gołębnika ktoś może traktować jak trening.
http://www.dziennikustaw.gov.pl/DU/2016/2091
Na szczęście mamy zimę, każdy ma gołąbki rozdzielone i ze względu na drapieżniki nie są oblatywane.
A z matami dezynfekującymi- to kolejny dla kogoś dobry biznes.
Przecież udowodnione jest, że gołębi ptasia grypa nie dotyczy.
W linku jest treść ustawy- proszę jeszcze raz przeanalizować pkt1 podpunkt A.

Bo te rozporządzenie podpisał geodeta czytaj minister rolnictwa, szkoda nawet tłumaczyć bo szkoda klawiatury.Faktem jest że rozporządzenie będzie egzekwowane w zależności od angażowania powiatowego lekarza na danym terenie.

WysłanyWysłany: Pią Sty 06, 2017 22:21
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

TE MATY TO ZNOWU NIE TAKI PROBLEM,
WYSTARCZY MIE© GABKE SZEROKOSCI DRZWI LUB BRAMY WIAZDOWIJ . PRZEPIS MÓWI ZE MA BYC ZPAKOWANA MA LEZEC I CZEKAC . TO POWIATOWY PODEJMUJE DECYZJE CZY JEST ZAGROZENIE I NALEZY ZASTOSOWAC MATY .
domino

WysłanyWysłany: Sob Sty 07, 2017 5:22
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Z tego co wiem to niektórzy nie są weterynarzami a prowadzą jakąś tam klinikę werynaryjną tak więc ,żeby być ministrem rolnictwa wcale nie trzeba być wykształconym rolnikiem
kowalmm

WysłanyWysłany: Sob Sty 07, 2017 7:05
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Domino co Twój wpis wniósł do tematu?Ty to jakiś hejter jesteś?Napisz proszę po co ten twój uszczypliwy wpis?
Dzięki takiemu zachowaniu wielu przestało pisać na forach.Kolega jaro0106 podpowiada wielu hodowcą.Gdy pada pytanie zawsze z jego strony pada odpowiedź.Być może ty kiedyś będziesz miał pytanie na szybko tylko nie będzie Ci tu komu odpowiedzieć!!!
Pomyśl czy idąc do apteki zawsze trafisz na magistra?

Na forach pisze wielu fachowców tego sportu.Nie jednemu zapewne podpowiadali jak prowadzić gołębie by utrzymać je w zdrowiu.A nawet podpowiadali jak leczyć.Sami również leczą swoje gołębie a nie są nawet technikami.
Dla mnie nie ważne kto jakie ma wykształcenie byle by miał wiedzę i wiedział co robi i co pisze.
zg

WysłanyWysłany: Sob Sty 07, 2017 7:44
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Proszę nie wypisywać głupot na temat oblotów gołębi. Zapis par.1 pkt1a dopuszcza loty treningowe i konkursowe naszych gołębi. Zgoda taka wydana została przez MIN. KRZYSZTOFA JURGIELA w kwietniu 2006 r i podtrzymana została w Rozporzadzeniu z dnia 20.12.2016 r. Komunikat w tej sprawie zamieszczony dziale "Aktualności" z dnia 28.04.2006 r.
les02

WysłanyWysłany: Sob Sty 07, 2017 9:05
PostTemat postu : Re: zakaz oblotów gołębi
Odpowiedz z cytatem

derby1972 napisał:
Wczoraj gdy wróciłem do domu zastałem druk do wypełnienia o zgłoszeniu chodowli od lekarza powiatowego. Gość co to roznosił tłumaczył, że nie zgłoszenie to kara 2000 a wypuszczanie gołębi kara 8000,powiat Kozienice. Nic na ten temat nie ma w prasie ani w internecie. Po co im mój pesel na zgłoszeniu.Czy to czasem nie jakaś samowola powiatu. Miał ktoś z was taki przypadek?
A co z latami i przygotowaniem.Wczoraj dziada pogoniłem ale nie wiem czy nie wyślę zgłoszenia mailem :evil:

Ja jestem z tego powiatu i nic nie wiem na ten temat. Skąd był ten gość co roznosił te kwity? Jakiej instytucji są na tym kwicie pieczęcie? Napisz na priv z jakiej jesteś miejscowości.
grześ

WysłanyWysłany: Sob Sty 07, 2017 9:23
PostTemat postu : Re: zakaz oblotów gołębi
Odpowiedz z cytatem

derby1972 napisał:
Witam.derby1972 nie strasz bo to mój powiat,będe dziś w Kozienicach to może się czegoś dokładniej dowiem.A tak prywatnie to napisz na pw.skąd jesteś?bo może razem lecimy?Pozdrawiam.Ale ja myślę że to jakaś podpucha i władze oddziału by coś na ten temat wiedzieli,a jak Prezes nic nie wie to znakiem tego nadgorliwość jakiegoś służbisty.
derby1972

WysłanyWysłany: Pon Sty 09, 2017 11:37
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Panowie dokładne informacje
Komunikat Powiatowego Lekarza Weterynarii w Kozienicach
w związku z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków na terenie Rzeczypospolitej Polskiej
Powiatowy Lekarz Weterynarii w Kozienicach w związku z opublikowaniem ROZPORZĄDZENIA MINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI z dnia 20 grudnia 2016 r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków informuje, że:
1) zakazuje się:
a) organizowania targów, wystaw, pokazów lub konkursów z udziałem żywych kur, kaczek, gęsi, indyków, przepiórek, perlic, strusi oraz innych bezgrzebieniowców, gołębi, bażantów i kuropatw, z wyłączeniem lotów treningowych lub lotów konkursowych gołębi,
b) przechowywania i prezentacji w celu sprzedaży, oferowania do sprzedaży, sprzedaży, dostarczania oraz każdego innego sposobu zbycia
ptaków, o których mowa w lit. a, na targowiskach,
c) pojenia drobiu oraz ptaków utrzymywanych przez człowieka wodą ze zbiorników, do których dostęp mają dzikie ptaki,
d) wnoszenia i wwożenia na teren gospodarstwa, w którym jest utrzymywany drób, zwłok dzikich ptaków lub tusz ptaków łownych;
2) nakazuje się:
a) odosobnienie drobiu lub innych ptaków w gospodarstwie, w szczególności w zamkniętych obiektach budowlanych lub innych miejscach, w sposób uniemożliwiający kontakt z drobiem lub innymi ptakami utrzymywanymi w innych gospodarstwach oraz ograniczający ich kontakt z dzikimi ptakami,
b) zgłaszanie do powiatowego lekarza weterynarii miejsc, w których jest utrzymywany drób lub inne ptaki, z wyłączeniem ptaków utrzymywanych stale w pomieszczeniach mieszkalnych,
c) utrzymywanie drobiu w sposób wykluczający jego dostęp do zbiorników wodnych, do których dostęp mają dzikie ptaki,
d) zgłaszanie powiatowemu lekarzowi weterynarii właściwemu dla miejsca wysyłki, co najmniej na 24 godziny przed przemieszczeniem, informacji o planowanym przemieszczeniu przesyłek drobiu obejmujących:
– rodzaj przesyłki, ze wskazaniem odpowiednio gatunku drobiu, piskląt jednodniowych albo jaj wylęgowych,
– datę przemieszczenia,
– miejsce wysyłki i miejsce przeznaczenia,
– liczbę ptaków,
e) przechowywanie paszy dla ptaków w sposób zabezpieczający przed kontaktem z dzikimi ptakami oraz ich odchodami,
f) karmienie i pojenie drobiu oraz ptaków utrzymywanych w niewoli w sposób zabezpieczający paszę i wodę przed dostępem dzikich ptaków oraz ich odchodami,
g) wyłożenie mat dezynfekcyjnych przed wejściami i wyjściami z budynków inwentarskich, w których jest utrzymywany drób, a w przypadku braku niecek dezynfekcyjnych - przed wjazdami i wyjazdami z gospodarstwa, w którym jest utrzymywany drób, oraz stałe utrzymywanie wyłożonych mat lub niecek dezynfekcyjnych w stanie zapewniającym skuteczne działanie środka dezynfekcyjnego,
h) stosowanie przez osoby wchodzące do budynków inwentarskich, w których jest utrzymywany drób, odzieży ochronnej oraz obuwia ochronnego, przeznaczonych do użytku wyłącznie w danym budynku,
i) stosowanie przez osoby wykonujące czynności związane z obsługą drobiu zasad higieny osobistej, w tym mycie rąk przed wejściem do budynków inwentarskich,
j) oczyszczanie i odkażanie sprzętu i narzędzi używanych do obsługi drobiu przed każdym ich użyciem,
k) powstrzymanie się przez osoby, które w ciągu ostatnich 72 godzin uczestniczyły w polowaniu na ptaki łowne, od wykonywania czynności związanych z obsługą drobiu,
l) dokonywanie codziennego przeglądu stad drobiu wraz z prowadzeniem dokumentacji zawierającej w szczególności informacje na temat liczby padłych ptaków, spadku pobierania paszy lub nieśności.
derby1972

WysłanyWysłany: Pon Sty 09, 2017 12:28
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

A oto jaka może być wysokość kar
NFORMACJA W SPRAWIE KAR ADMINISTRACYJNYCH NAKŁADANYCH NA PODSTAWIE ROZPORZĄDZENIA MINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI
Zgodnie z art. 85aa. rozdział 10a ustawy z dnia 11 marca 2004r. o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczania chorób zakaźnych zwierząt (Dz. U. 2014, poz. 1539 ze zm.) kto wbrew wydanym w celu zwalczania choroby zakaźnej zwierząt lub zapobiegania takiej chorobie nakazom, zakazom lub ograniczeniom, o których mowa w:
- art. 46 ust. 3 pkt 5, nie zaopatruje zwierząt w świadectwa zdrowia wystawione przez urzędowego lekarza weterynarii, podlega karze pieniężnej w wysokości od 0,5 do dwukrotności;
- art. 46 ust. 3 pkt 5a, będąc posiadaczem zwierząt nie zgłasza miejsc, w których przebywają zwierzęta z gatunków wrażliwych na daną chorobę zakaźną zwierząt powiatowemu lekarzowi weterynarii, podlega karze pieniężnej w wysokości od 0,5 do dwukrotności (§ 1 ust. 1 pkt 2 lit b rozporządzenia MRiRW);
- art. 46 ust. 3 pkt 7, nie oczyszcza, nie odkaża, nie przeprowadza deratyzacji i dezynsekcji miejsc przebywania zwierząt, a także nie oczyszcza i odkaża środków transportu, podlega karze pieniężnej w wysokości od 0,25 do 1,3;
- art. 46 ust. 3 pkt 8b, będąc dzierżawcą lub zarządcą obwodu łowieckiego nie zgłasza przypadków padnięć lub nie dostarcza odstrzelonych zwierząt łownych do określonych miejsc, podlega karze pieniężnej w wysokości od 0,25 do 1,3;
- art. 46 ust. 3 pkt 8f, nie podejmuje określonych działań w celu zabezpieczenia gospodarstwa przed przenikaniem czynnika zakaźnego, podlega karze pieniężnej w wysokości od 0,5 do dwukrotności (§ 1 ust. 1 pkt 2 lit d, § 1 ust. 1 pkt 2 lit c, e, g, h, i, j rozporządzenia MRiRW);
- art. 46 ust. 3 pkt 8a, nie utrzymuje zwierząt, w tym nie karmi i nie poi w określony sposób, podlega karze pieniężnej w wysokości od 0,2 do 0,8 (§ 1 ust. 1 pkt 1 lit b, c, § 1 ust. 1 pkt 2 lit a, f rozporządzenia MRiRW);
· kwoty przeciętnego wynagrodzenia miesięcznego w gospodarce narodowej za rok poprzedzający, ogłoszonej przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego.
Kary pieniężne wymierza w drodze decyzji administracyjnych powiatowy lekarz weterynarii albo graniczny lekarz weterynarii.
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: