Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Czw Lut 20, 2020 23:08 Zobacz posty bez odpowiedzi
PO CO ZARZĄD GŁÓWNY
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Kedlaw

WysłanyWysłany: Czw Mar 16, 2017 18:08
PostTemat postu : PO CO ZARZĄD GŁÓWNY
Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj udałem się do lecznicy aby podbić listę gołębi starych. Niestety: powiedziano mi, że z uwagi na ptasią grypę nie mogą podbijać zaświadczeń o zaszczepieniu gołębi ani nie można wypuszczać ich na obloty. Teraz wieczorem dowiedziałem się o kolegi, że jest informacja lekarza weterynarii / pewnie krajowego/ i była informacja w radiu, że można gołębie wypuszczać na obloty.
Wszedłem na stronę PZHGP oczekując wiarygodnej informacji, a tam nic. Więc pytam po co nam Zarząd Główny skoro nie śledzi takich informacji i nie informuje swoich członków.
Nie wiem, może się mylę.
Więc zapytam kolegów z forum: czy macie wiedzę jak tak pracują?
Tak samo jak w Okręgach, czy jest tam ktoś na etacie?
Śpieszcie się z odpowiedzią, bo zapewne modelator skasuje tego posta :)
Pozd. DL
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
wiarus

WysłanyWysłany: Czw Mar 16, 2017 18:26
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Wczoraj opieczętowałem spisy swoje i kolegów,skąd więc takie informacje i czego oczekujesz od ZG , po prostu zmień weta.Co ma wspólnego zaświadczenie o szczepieniu przeciwko paramikso z wirusem ptasiej grypy.?
Kedlaw

WysłanyWysłany: Czw Mar 16, 2017 18:44
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

wiarus napisał:
Wczoraj opieczętowałem spisy swoje i kolegów,skąd więc takie informacje i czego oczekujesz od ZG , po prostu zmień weta.Co ma wspólnego zaświadczenie o szczepieniu przeciwko paramikso z wirusem ptasiej grypy.?

Według mojej oceny Zarząd Główny jest naszym centrum dowodzenia i tam oczekuję wiarygodnej informacji i pomocy a nie poczta pantoflową. Tylko dlatego się zrzeszamy.

A odnośnie zmiany weta to nie jest takie proste, takie jak u Ciebie Kolego.
U nas nie ma wielu lekarzy, którzy zawracają sobie gołębiami. / Polska wschodnia/
Od bardzo wielu lat obserwuję ,że ,,nasze centrum dowodzenia" powinno inaczej wyglądać.
Tutaj zauważam tylko nadaktywność modelatora, który kasuje niewygodne wpisy.
Jest 21 wiek a my drepczemy zamiast maszerować naprzód i zmieniać Nasz Związek. Pozd. DL
wiarus

WysłanyWysłany: Czw Mar 16, 2017 18:54
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Obowiązkiem weta który Ci zaszczepił jest potwierdzenie tego i nie otrzymasz żadnych innych informacji.Swoją drogą to chodzi Ci o informacje ,czy krytykę ZG?
kslom

WysłanyWysłany: Czw Mar 16, 2017 19:47
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ja ma dziwne wrażenie, że szczepienie jest tylko jakimś głupim pretekstem do jazdy na ZG.....

WysłanyWysłany: Czw Mar 16, 2017 19:52
PostTemat postu : Re: PO CO ZARZĄD GŁÓWNY
Odpowiedz z cytatem

Kedlaw napisał:
Dzisiaj udałem się do lecznicy aby podbić listę gołębi starych. Niestety: powiedziano mi, że z uwagi na ptasią grypę nie mogą podbijać zaświadczeń o zaszczepieniu gołębi ani nie można wypuszczać ich na obloty. Teraz wieczorem dowiedziałem się o kolegi, że jest informacja lekarza weterynarii / pewnie krajowego/ i była informacja w radiu, że można gołębie wypuszczać na obloty.
Wszedłem na stronę PZHGP oczekując wiarygodnej informacji, a tam nic. Więc pytam po co nam Zarząd Główny skoro nie śledzi takich informacji i nie informuje swoich członków.
Nie wiem, może się mylę.
Więc zapytam kolegów z forum: czy macie wiedzę jak tak pracują?
Tak samo jak w Okręgach, czy jest tam ktoś na etacie?
Śpieszcie się z odpowiedzią, bo zapewne modelator skasuje tego posta :)
Pozd. DL
Kedlaw

WysłanyWysłany: Czw Mar 16, 2017 20:45
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

kslom napisał:
Ja ma dziwne wrażenie, że szczepienie jest tylko jakimś głupim pretekstem do jazdy na ZG.....

Jeśli tak uważasz, to masz prawo ale ja mam również prawo do rzetelnej informacji, która dotyczy hodowli. A sprawa dotyczy całego kraju, a nie powiatu i w tym wypadku ad. ptasiej grypy itp. to ZG powinien podawać informację na str. głównej co powinniśmy jako hodowcy i członkowie robić aby postępować zgodnie z prawem.
zg

WysłanyWysłany: Pią Mar 17, 2017 7:45
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

kedlaw, tak jeśli jesteś członkiem PZHGP to masz prawo do rzetelnej informacji. Ta informacja o czym kilkakrotnie pisaliśmy na tym forum zawarta jest w Rozporządzeniu Ministra R. i R.W. z dnia 20.12.2016 r. poz. 2091 paragraf 1 pkt1a. Jest tylko jeden warunek - trzeba umieć czytać. Natomiast wszystkie posty pisane nie na temat i obraźliwe będą przez moderatorów usuwane.
kslom

WysłanyWysłany: Pią Mar 17, 2017 7:56
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kedlaw napisał:
kslom napisał:

Jeśli tak uważasz, to masz prawo ale ja mam również prawo do rzetelnej informacji, która dotyczy hodowli. A sprawa dotyczy całego kraju, a nie powiatu i w tym wypadku ad. ptasiej grypy itp. to ZG powinien podawać informację na str. głównej co powinniśmy jako hodowcy i członkowie robić aby postępować zgodnie z prawem.
We wcześniejszych postach pisałem o tandetnych obrączkach które pękają.
Zarząd G zamawia lecz nie wymaga jakości. My nie mamy wyjścia i musimy płacić za fajans.
Jest jeszcze wiele innych spraw, które należy zmieniać min. statut i regulaminy. To wszystko nie nadąża za zmianami jakie zachodzą w naszym kraju.
Wielu hodowców odeszło z PZHGP m.in z tych powodów do klubów ja chciałbym aby zmieniał się nasz związek i tyle lub aż tyle. Nie mam żadnego celu aby komuś dokopać lecz wymusić działanie. TYLE. pozd. DL

Szanowny Kolego
Po przeczytaniu twojego postu odniosłem wrażenie , ze trzeba Ciebie prowadzić za rękę jak przedszkolaka. Chyba tyle lat nie masz?
Kolego nie wiem czym się zajmujesz i z czego żyjesz ale nie sadzę abyś był tak "bierny" w życiu codziennym.
Jeżeli słowa zawarte w pierwszym poście dotyczące postawy weta są prawdą to moja rada, tak samo radził wiarus, zmień weta. Widocznie ten człek nie rozumie o co Tobie chodzi.....
W jednym zgodzę się z Tobą...jakość obrączek jest kiepska. Mam kilka pękniętych obrączek z 2015 ale i z 2016.

WysłanyWysłany: Pią Mar 17, 2017 8:39
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Koledzy a ja zgadzam się z kol.Kedlaw, może nie tyle z krytyką ZG co administratora strony. Przecież tu niema żadnych informacji które interesują hodowców, ostatni wpis dotyczy odbioru gołębi a było to w styczniu , dalej cisza. Rozporządzenie ministra powinno być na stronie głównej aby nikt nie musiał go szukać, to tylko przykład a jest wiele innych spraw o których chcieli by wiedzieć hodowcy,a tu cisza np. kiedy KWZD?
andro051

WysłanyWysłany: Pią Mar 17, 2017 10:04
PostTemat postu : Nawiązanie do Kedlaw
Odpowiedz z cytatem

Szanowni koledzy podzielam opinie kol. Kedlaw w 100%. Uważam, iż każdy kto podjął się wykonywania powierzonych czynności na każdym szczeblu władzy, powinien je wykonywać ze świadomością odpowiedzialności za nie. Członków władz wybierają członkowie związku w sposób pośredni lub bezpośredni i oczekują od nich bieżących informacji związanych z hodowlą jak i z przepisami dotyczącymi naszej pasji. A jedną z takich spraw, jest informacja dotycząca PTASIEJ GRYPY naszych hodowli. Uważam, iż każdy z nas czułby się bardziej doinformowany gdyby usłyszał takie informacje ze źródła wiarygodnego i autorytatywnego jakim jest Z.Gł. PZHGP, a nie od kolegów na targowisku. Wtedy uniknelibyśmy takich niedomówień i niepewności co do wypuszczania naszych gołąbków.
Z wyrazami szacunku dla kolegów Andrzej
tedy

WysłanyWysłany: Pią Mar 17, 2017 10:09
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Sposób informowania członków PZHGP przez ZG o żywotnych sprawach związku dotyczących hodowców członków PZHGP jest oględnie mówiąc bardzo słaby i nieprofesjonalny. Czytać to chyba każdy uczestnik tego forum potrafi ale przecież nie chodzi o to aby szukać czegoś co powinno , powtarzam powinno być umieszczone na stronie głównej w czytelnym dla wszystkich miejscu. Sprawa oblotów jest sprawą ważna i jako taka powinna być odpowiednio wyeksponowana na stronie PZHGP. A odpowiedzi w rodzaju "Jest tylko jeden warunek - trzeba umieć czytać." nie bardzo pasują do komunikacji na lini ZG a członek PZHGP. Tak że Panowie z ZG weźcie sobie potrzeby informacyjne członków PZHGP do serca i po prostu je zamieśćcie na stronie a nie zaczynacie mieć zapędy dyktatorskie.

pozdrawiam DL
NAMYSŁÓW

WysłanyWysłany: Pią Mar 17, 2017 12:55
PostTemat postu : zg
Odpowiedz z cytatem

czy pytanie w temacie dotyczące zarobków PREZYDENTA PZHGP o jawności tych zarobków jest obraźliwe i nie w temacie ,czy pytanie o nagrodach w kategoriach....?Ja nie piszę ,że Prezydent nie powinien dostawać pensji ale też nie powinno to być ściśle tajne -tajemnicą poliszynela dostaje pensje czy nie.Zwycięzcy w różnych kat. przynajmiej powinni być w jaki kolwiek sposób promowani, nagród finansowych czy o wartości przekraczajacej wartość pucharu za 150 zł też nie przewidujecie .To może załóżcie na stronie PZHGP podstrone promującą naszych czołowych hodowców medalistów w Polsce a nie jak do tej pory ,że większość z nich promuje się sama na własny koszt u Pana Kłosa czy firmy Tornado za odpowiednia opłatą.
carlo

WysłanyWysłany: Pią Mar 17, 2017 13:30
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

w zg wszystko powinno być jawne i przejrzyste, bo to nasze stowarzyszenie,
a jak jest to widza wszyscy!
tojo142@wp.pl

WysłanyWysłany: Pią Mar 17, 2017 15:27
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Panowie, prawde mówiąc ZG na tej stronie nie podaje zadnych konkretnych informacji.Zacznijmy od potwierdzania spisu przez weta.Ostatnia informacja odnośnie potwierdzania jest z 20 03 2012r i jest tak napisana jakby dotyczyła tego sezonu 2012. Pieczątka weta może potwierdzać spis czy musi być zaświadczenie w trzech egzemplarzach.Panowie a jeśli sam szczepie gołębie to wet potwierdzi mi szczepienie czy zakup u niego szczepionki.Nigdzie nie znalazłem odpowiedzi
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: