Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Pon Lis 20, 2017 5:29 Zobacz posty bez odpowiedzi
Samiczka zatrzynała 2 jajko
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
KUBUŚ3613

WysłanyWysłany: Pon Mar 20, 2017 20:24
PostTemat postu : Samiczka zatrzynała 2 jajko
Odpowiedz z cytatem

Mam problem samiczka pierwsze jajko zniosła 16.03 a drugie trzyma we widełkach i nie znosi go a powinna go 18 tego znieść co z tym zrobić jakiej jej pomocy udzielić może ktoś podpowiedzieć?

Z góry dziękuje
Józef
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
gregory0314

WysłanyWysłany: Pon Mar 20, 2017 20:27
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

ciepla woda
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij email Powrót do góry
mario1111

WysłanyWysłany: Pon Mar 20, 2017 20:28
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Być może jest za duże lub deformowane, ja kiedyś tak miałem to go delikatnie zgniotłem i po chwili samiczce ulżyło(wyleciało z niej) i radzę z tym nie zwlekać.
waldix

WysłanyWysłany: Pon Mar 20, 2017 20:32
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Witam.jak masz tabletki nospa to podaj cala do dzioba.kilka razy podawalem i dziala w 100 proc.pozdr
Opolanin1

WysłanyWysłany: Pon Mar 20, 2017 20:32
PostTemat postu : Re: Samiczka zatrzynała 2 jajko
Odpowiedz z cytatem

KUBUŚ3613 napisał:
Mam problem samiczka pierwsze jajko zniosła 16.03 a drugie trzyma we widełkach i nie znosi go a powinna go 18 tego znieść co z tym zrobić jakiej jej pomocy udzielić może ktoś podpowiedzieć? Mialem podobny problem dr Dobkowicz w Opolu dal zaszczyk chyba oxitocin po 3 godzinach zniosla.Zaplacilem 10 zl.Jajko przetrzymala 2 dni .Bylo czyste ale samice uratowalem.

Z góry dziękuje
Józef
Opolanin1

WysłanyWysłany: Pon Mar 20, 2017 20:43
Odpowiedz z cytatem

KUBUŚ3613 napisał:
Mam problem samiczka pierwsze jajko zniosła 16.03 a drugie trzyma we widełkach i nie znosi go a powinna go 18 tego znieść co z tym zrobić jakiej jej pomocy udzielić może ktoś podpowiedzieć?

Z góry dziękuje
Józef
Mialem podobny problem dr Dobkowicz w Opolu dal jej zaszczyk chyba oxitocin po 3 godzinach zniosla jajko bylo czyste ale samice uratowalem.Nastepne bez problemu niosla.Zaplacilem tylko 10 zl
KUBUŚ3613

WysłanyWysłany: Pon Mar 20, 2017 20:57
PostTemat postu : do waldix
Odpowiedz z cytatem

podałem nospę do dzioba zobaczymy rano czy coś pomoże ,czy wystarczy
jedna tabletka? czy podawałeś więcej?
mirek2001

WysłanyWysłany: Pon Mar 20, 2017 22:02
Odpowiedz z cytatem

Opolanin1 napisał:
KUBUŚ3613 napisał:

Z góry dziękuje
Józef
Mialem podobny problem dr Dobkowicz w Opolu dal jej zaszczyk chyba oxitocin po 3 godzinach zniosla jajko bylo czyste ale samice uratowalem.Nastepne bez problemu niosla.Zaplacilem tylko 10 zl

a ile podał oxitocin jeśli można wiedzieć ?

WysłanyWysłany: Pon Mar 20, 2017 22:55
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Jeżeli jutro nie zniesie to nie czekaj, tylko po południu zapierniczaj do weterynarza. Absolutnie nie wolno jajka zgniatać, bo skorupka może przeciąć naczynia krwionośne. Lekarz da jej zastrzyk i powinna znieść. Mój weterynarz strzykawką dodatkowo wstrzyknął coś do kloaki, ale nie pamiętam co to było. Kubuś napisz po wszystkim jak to się skończyło. Powodzenia.
baro

WysłanyWysłany: Pon Mar 20, 2017 23:34
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Czy jest sens podawania nospy, to mam wątpliwości. Nospa ma działanie rozkurczowe, a żeby samiczka zniosła jajko musi mieć skurcze. Właśnie oxytocyna, którą poda weterynarz w zastzyku wywołuje skurcze. Moja rada jest taka, aby jak najszybciej zasięgnąć porady lekarza.
baro

WysłanyWysłany: Pon Mar 20, 2017 23:50
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Teraz trochę poczytałem i samiczce najpierw trzeba podać odpowiednią dawkę wapnia, umieścić ją w ciepłym miejscu w temp. 28 - 30 stopni i zapewnić dużą wilgotność powietrza. Jeżeli jajka nie zniesie, nie ma na co czekać, tylko tak jak już wcześniej było pisane, trzeba podać oxytocynę w zastrzyku.
Opolanin1

WysłanyWysłany: Wto Mar 21, 2017 10:45
Odpowiedz z cytatem

mirek2001 napisał:
Opolanin1 napisał:
KUBUŚ3613 napisał:

Z góry dziękuje
Józef

a ile podał oxitocin jeśli można wiedzieć ?
Ile dal nie widzialem jak naciagal ale zapytalem czy to oxitocin kiwnal glowa.Zaszczyk dal w miesnien piersiowy.Wszczyknal do odbytu troche tlustego plynu
KUBUŚ3613

WysłanyWysłany: Wto Mar 21, 2017 12:59
PostTemat postu : OPINI OBAWY STRACH
Odpowiedz z cytatem

PORUSZYŁEM NIEBO I DOWIEDZIAŁEM SIĘ ŻE OKSYTOCYNA JEST DLA SSAKÓW A NIE DLA PTAKÓW TEN HORMON WYWOŁUJE SKURCZE MACICY U SSAKÓW PISZECIE PIERDOŁY SAM DR. DOBKIEWICZ M ZAPRZECZYŁ
STOSOWNIE DLA PTAKÓW WSZYSTKO WŁĄCZNIE PODANIEM WAPNA I DZISIAJ KĄPIELI OBKŁADANIE CIEPŁYMI FLANELKAMI W WILGOTNEJ CIEMNYM PUDEŁKU TEMP. 30 STOPNI DO 14.00 BEZ EFEKTU WTLOCZYŁEM
DO KLOAKI 2 CM. OLEJU PODAŁEM JESZCZE JEDNĄ NOSPĘ I WPUŚCIŁEM NA GNIAZDO DO MISKI NA JEDNO JAJKO ,ZWALIŁA SAMCA I SIEDZI
MIEJSCOWY WET. KAZAŁ GNIEŚĆ JAJO NIE ZROBIŁEM TEGO JUTRO
POJADĘ ROZWIĄZAĆ TEN PROBLEM OPERACYJNIE NAJLEPSZA SAMICA
SUPER LOTNICZKA CO JESZCZE MOŻNA ZROBIĆ ? JUTRO 4 DZIEŃ BĘDZIE
MOŻE DA RADĘ SAMA?

Ostatnio zmieniony przez KUBUŚ3613 dnia Wto Mar 21, 2017 13:32, w całości zmieniany 1 raz
mario1111

WysłanyWysłany: Wto Mar 21, 2017 13:25
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego jm dłużej to trwa tym samiczka jest słabsza i może do jutra nie doczekać, ale Twój wybór.
kacyk

WysłanyWysłany: Wto Mar 21, 2017 13:36
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

KUBUŚ3613 pierdoły opowiadasz ty razem z Dobkowiczem oksytocyna działa także na ptaki choć może nie jest im dedykowana ,piszę to z praktyki podawałem 3 kreski podskórnie i efekt był prawie zawsze ,kiedy mimo oksytocyny ciepłej kąpieli i podniesienia temp otoczenia samica nie zniosła jaja wyciskałem je bardzo powoli i ostrożnie masowałem do momentu aż jajo wyszło ,miałem takie 2 przypadki w ostatnich latach i obie samice składały pózniej jajka normalnie .
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: