Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Czw Gru 14, 2017 18:53 Zobacz posty bez odpowiedzi
Lot gołębi młodych w dniu 09.08.2017 tj.środa
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Cześ58

WysłanyWysłany: Czw Sie 10, 2017 19:32
PostTemat postu : Lot gołębi młodych w dniu 09.08.2017 tj.środa
Odpowiedz z cytatem

Koledzy napiszcie parę słów jak przebiegały loty próbne w waszych oddziałach w minioną środę.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
mirek2001

WysłanyWysłany: Czw Sie 10, 2017 20:38
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

JA MOGĘ COS POWIEDZIEĆ O WTORKU LOT DWU SEKCJI GOŁĘBIE ODCHODZIŁY 30 MINUT.
BRYDZA BRAKI DO 40% .DZIŚ PORANNA ULEWA PARNO SŁABE DOLOTY

MAM PYTANIE DO KOLEGÓW Z WIĘKSZYM DOŚWIADCZENIEM Z ILU KILOMETRÓW ROBICIE PIERWSZE PODLOTY KABINOWE ?
CZY ODLEGŁOŚĆ GRA JAKĄŚ ROLE ? NP.30 KM CZY 60KM ? NIE TAK NA ILE PIERWSZA DOLEGŁOŚĆ GRA JAKĄŚ ROLE

WysłanyWysłany: Czw Sie 10, 2017 21:09
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

40 40 60 80 100 i konkurs 120 itd
jastrzab

WysłanyWysłany: Czw Sie 10, 2017 21:20
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Witam szanowny kolego mirku napisze tak dawne lata treningi odbywaly się ile bylo sil i zapalu mlode trenowalo się z5 do 10 km klatka na rower 2 razy później kabina konkorsowy lot i wracaly i dobrze teraz transport samochodowy można wedlug uznania od 10 do 20 nasz oddz trening z kabiny dwa razy średnio 70 km jak nie ma odlotu to z 5 km będą ginely i będą straty
spokojny24

WysłanyWysłany: Czw Sie 10, 2017 21:48
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

jastrzab napisał:
Witam szanowny kolego mirku napisze tak dawne lata treningi odbywaly się ile bylo sil i zapalu mlode trenowalo się z5 do 10 km klatka na rower 2 razy później kabina konkorsowy lot i wracaly i dobrze teraz transport samochodowy można wedlug uznania od 10 do 20 nasz oddz trening z kabiny dwa razy średnio 70 km jak nie ma odlotu to z 5 km będą ginely i będą straty

Tak było Panie Jastrząb i różne z tym człowiek ma wspomnienia Jak dobrze pamiętam był to rok bodajże 1971 Pojechałem z kolegą moplikami wywieź gołębie na podlot Do bagażnika z tyłu po montowaliśmy takie kratki i na tych kratkach każdy po kartonie młodych Dużo się ich wtedy nie hodowało góra 30 szt Był to drugi podlot z 30 km Ujechaliśmy może jakieś 25 km i jak zaczęło lać to świata nie było widać stanęliśmy i nie było gdzie się schować więc postanowiliśmy wracać Po ujechaniu z powrotem może 5 km i koledze karton się całkowicie rozmókł i ptaki zaczęły na drogę wylatywać zatrzymaliśmy się i nie było już wyjścia wypuściliśmy gołąbki Deszcz trochę odpuścił ale nadal lało Pojechaliśmy do domu gdy dojechaliśmy to suchej nitki na nas już nie było a młode siedziały już w gołębniku Co do podlotów to powiem tak obecnie moje młode są po 12 treningu leciały tak 15 km 3 razy 30 km 2 razy 50 km 3 razy 80 km 1 raz 100 km 1 raz i jeden raz z odległości 50 km ale start odbył się po godz 18 i jeden raz z odl 70 km w pojedynkę Teraz idą już na konkurs z kabiny Na podloty próbne z kabiny ptaków nie posyłam idą dopiero na konkurs Pozdrawiam i dobrych lotów
domino

WysłanyWysłany: Pią Sie 11, 2017 9:26
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

I weź tu się zrownaj skąd na to wszystko czas chyba, że się siedzi na górniczej lub mundurowej
skladak

WysłanyWysłany: Pią Sie 11, 2017 9:57
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Domino;
Zależy w co się mierzy... Jak chce się być mistrzem i liczyć się w kraju to nie ma wyjścia. Chyba że tylko rywalizacja oddziałowa to wtedy takie treningi uważam za zbędne bo ptaki jako tako sobie poradzą, pod warunkiem że sa zdrowe. Dla mnie to tylko czysta przyjemność hodowla Gołębi. Więc uważam że nie warto tego za wszelką cenę.
manix

WysłanyWysłany: Pią Sie 11, 2017 10:25
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

mieliśmy w środę drugi próbny 70km.dałem gołębie bespośrednio nie były wywożone i nie leciały pierwszego próbnego było strasznie gorąco włożyłem 50szt.brak tylko jednego gołębia którego zresztą dostałem więc zle nie było DL.
Szpak65

WysłanyWysłany: Pią Sie 11, 2017 11:16
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Panowie trening młodych to nauka powrotu do domu więc nie ma sensu zaczynać od 15 czy 20 km . Wystarczy na początek po 3-4 km wokół domu aby gołębie zrozumiały o co w tym wszystkim chodzi . Po czterech podlotach przechodzimy na kierunek z którego spodziewamy się powrotu z lotu i i wywozimy miej więcej na 10- 20m -40 - 60 i jeżeli mamy czas to powtarzamy 60 ale już puszczamy pojedynczo . Także myślę że 7-8 lotów przed kabiną jest aż natto aby gołębie zrozumiały o co w tym wszystkim chodzi . W lotach gołębi młodych wszystko zaczyna i kończy się na zdrowiu gołębi jakieś 70 %, 10% to wywózki i 20% kierunek wiatru.Życzę udanych lotów .
mirek2001

WysłanyWysłany: Pią Sie 11, 2017 13:54
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

WŁAŚNIE WŁAŚNIE AMERYKI NIE ODKRYJE ALE POWIEM ŻE N ASZE LECIALY NA WSCHODNIM CIĄGU CZYLI WIATR W DZIOB I TAK JAK KOLEGA SZPAK PISZE WIATR DLA MŁODYCH ZE WSCHODU TO MAŁE SZANSE NA DOBRY WYNIK MŁODYMI ,DO TEGO JESZCZE PARÓWA 29 STOPNI I POZAMIATANE .
JA NAUCZONY ZESZŁYM ROKIEM GDZIE BYŁO PODOBNIE NIE DAŁEM W KABINĘ ,TERAZ IDĄC ZA RADĄ KOLEGÓW ZROBIE PODLOT Z 60-80 KM W ZALEŻNOŚCI OD POGODY I POLECĘ 100 NO I KABINA NA 135 KM.NADMIENIĘ ŻE MAM ZA SOBĄ 6 TAKICH DO 50KM.

WysłanyWysłany: Pią Sie 11, 2017 15:42
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Witam.u mnie jak co roku pierwszy kontakt z kabina ,lot probny z 40 km po kilku dniach po powrocie zaczely zwracac karme i zrobily sie smutne.przestaly tez latac .do probnego bylo super tzn odchodzily i nie bylo ich widac po godzinie.konkursowy za tydzien i powinny wyzdrowiec.swoja droga to mam pytanie do kol spokojny 24.jak to robisz ze nie choruja idac do kabiny dopiero na pierwszy konkursowy??pozdr
gg760

WysłanyWysłany: Pią Sie 11, 2017 17:23
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Sam jestem ciekaw jak kolega spokojny to robi że nie chorują? Pozdrawiam
spokojny24

WysłanyWysłany: Pią Sie 11, 2017 19:43
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Panowie to nie jest tak że moje gołębie nic nie łapią nieraz zdarzy się że przywloką jakieś paskudztwo Ja mam młode z jednego lęgu sa to bardzo wczesne gołębie zimowe one obecnie są już całkowicie przepierzone Przeszły dwa szczepienia dwa razy na paramyksowirozę i jeden raz na salmonellozę Młode od momentu otwarcia woliery i rozpoczęcia oblotów dostają tylko karmę lekkostrawną do której będzie dosypywana stopniowo bogata karma lotowa bez nasion strączkowych 7 dni przed pierwszym konkursem A w okresie kilku miesięcy kiedy przebywały w gołębniku i wolierze dostawały bardzo dobrą karmę bogatą w strączkowe i oleiste ale wtedy nie latają są zaciemniane i mają się spokojnie przepierzyć Plus tego młode regularnie dwa razy w tygodniu dostają na karmę zioła z firmy Nebel Krauter-Vital Plus tego dostają Probac 1000 też dwa razy w tygodniu razem z ziołami dodatkowo dostają oregano w płynie Endosan wszystkie specyfiki są z Dr Brokamp Raz w tygodniu dostają propolis i herbatkę którą sam robię wraz z propolisem Ja lotuję na specyfikach firmy Nebel i na specyfikach Dr Brokampa i na ziołach Pana Wojciechowskiego te ostatnie są akurat przeznaczone dla gołębi młodych i nimi są robione kuracje gdyż są to naturalne i bardzo dobre środki W tych firmach mam wszystko co jest mi potrzebne Nie unikam antybiotyku jeśli zachodzi taka potrzeba na drogi oddechowe stosuję też środek Dr Brokampa Aerosol Młode które mają objawy Adeno którego dziękować Panu nie miałem już kilka lat są natychmiast odstawione dostają probiotyki karmę dietetyczną ful i elektrolity wraz z elektrolitami do wody jest podany lek na E coli pozostałe dostają środki wzmacniające bez leku Pozdrawiam i dobrych lotów życzę
mirek2001

WysłanyWysłany: Pią Sie 11, 2017 20:06
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

KOLEGO SPOKOJNY .A CO Z PAROWANIEM ?

WysłanyWysłany: Pią Sie 11, 2017 20:13
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Proszę jaśniej o co chodzi z parowaniem
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat