Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Sro Lut 19, 2020 12:36 Zobacz posty bez odpowiedzi
Wyniki w katagoriach 2017
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
sg84

WysłanyWysłany: Czw Sie 17, 2017 10:26
PostTemat postu : Wyniki w katagoriach 2017
Odpowiedz z cytatem

Cześć, czy ktoś słyszał (lub sam osiągnął...) o jakiś ciekawych wynikach sezonu 2017
w kategoriach, GMP lub Intermistrzostwie? Jeśli tak, to zapraszam do ich umieszczania
w tym temacie...
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailOdwiedź stronę autora Powrót do góry
mariusz24113

WysłanyWysłany: Czw Sie 17, 2017 10:37
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Proponuje szukac tam gdzie jest duza baza golebi,szukanie sloneczka,unikania bocznych wiatrow-krotko mowiac tam gdzie jest najwiecej przekladania lotow-choc przeciez to w trosce o tych slabszych hodowcow.Takie juz notoryczne zachowania nadaja jeszcze bardziej komediowy wydzwiek tej calej korespondencji.Co tu wtedy porownywac?Ewentualnie potraktowac w formie ciekawostki.Juz nawet loty okregowe ze wspolnego startu sa torpedowane przez ambitnych jednoodzialowych mistrzow ,tak by ich nie porownywac podczas wspolnych lotow -w tych samych warunkach pogodowych.Pozdrawiam trzezwo myslacych.Nie mniej gratuluje wspanialych wynikow hodowcom ,ktorzy uzyskali je szczegolnie na poziomie rejonow i okregow podczas wspolnych lotow.Pozdrawiam.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
teraz kibic...

WysłanyWysłany: Czw Sie 17, 2017 11:30
PostTemat postu : Lećmy ostro...
Odpowiedz z cytatem

Witam kolmariusz24113 kolega sg84 grzecznie pyta więc po co takie filozoficzne wywody mamy w Polsce dziwna manię obniżania i obrzydzania wartości "cudzych" wyników.Rozmawiając z wieloma hodowcami często telefonicznie ciągle słyszę że ten czy tamten to on leci w słabym oddziale,a to znowu ma gołębnik korzystnie położony,a to daje "coś" ? gołębiom itp,itd a ja zawsze mówię a jak ty byś wylatał mistrza to będą mówić tak o tobie wówczas zapada cisza w telefonie i nie bardzo wiadomo co odpowiedzieć.Wiadomo jest tak że każdy lotuje tam gdzie żyje i mieszka i sam sobie konkurencji nie dobiera a że jest taki czy inny poziom to juz inna "para kaloszy".Nawet w tym słabym oddziale jak ktoś bije 70-80% w kon.i w szpicy to te gołębie same nie lecą trzeba z nimi mocno pracować.Myślę że każdy niech oceni siebie,ja miałem zaszczyt bywać na "pudle"ja to przeżyłem i tego mi nikt nie odbierze,i życzę tego każdemu kto mocno i solidnie pracuje z gołębiami cały rok w/g powiedzenia "bez pracy nie ma kołaczy" i nie rozbierajmy wyników konkurencji na czynniki pierwsze tylko lećmy sami ostro.pozdrawiam "Dobry Lot".
sliper86

WysłanyWysłany: Czw Sie 17, 2017 11:40
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Witam tak od dłuższego czasu się tu nie udzielam ponieważ po kilku wymianach zdań z ludźmi którzy nie potrafią komuś pogratulować lub uznać że ktoś jest lepszy i ma lepsze gołębie lub potrafi lepiej o nie dbać stwierdziłem że w życiu są ważniejsze żeczy ale czytam teraz wypowiedź kolegi spokojnego i chce powiedzieć że się z nim zgadzam jeśli ktoś robi dobry wynik w kategori lub wygrywa w punktacji to jak by nie było jest lepszy od innych i trzeba mu to przyznać nawet jeśli będzie to sekcja czy mniejszy oddział bo nikt nikomu w sekcji czy małym oddziale nie broni kupić Golebi czy sprowadzić i niech wtedy dorównuje temu mistrzowi lub niech to on zostanie mistrzem a zarazem podniesie poziom pozdrawiam
mariusz24113

WysłanyWysłany: Czw Sie 17, 2017 11:59
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Teraz kibic...grzecznie pyta,wiec grzecznie i kulturalnie przedstawilem swoje zdanie.Jezeli w tych kilku prostych zdaniach odnalazles filozofie-to niestety prosciej juz nie moglem tego ujac.Wyniki w mistrxostwach korespondencyjnych nalezy traktowac ze sporym dystansem i niestety nie mylic jak kolega z powyzszego postu ,ze ktos jest lepszy ,czy gorszy-chyba ,ze latali ze wpolnych lotow.Nie ma to nic wspolnego z pozazdroszczeniem wyniku ,bo tytuly mistrzowskie (korespondencyjne)nawet na poziomie regionu wiem jak pachna.Calh czas podkreslam ,loty okregowe,rejonowe -wspolne starty to trzeba szukac mocnych hodowli.Najczesciej jednak wyniki w klasach dziwnym sposobem osiagane sa na poziomie duzych oddzialow.Podobnie jak to mialo miejsce w zeszlym roku gdzie mimo lotow rejonowych i mozliwosci skorzystania z tych list jeden z wielkich mistrzow(bardzo utalentowany hodowca)skorzystal z list oddzialowych. Nigdzie nie jest powiedziane ,ze Mistrz w klasie nie przegralby z jednym z przodownikow w innym okregu,oczywiscie nigdzie nie jest rowniez ,ze poniosl by porazke.Reasumujac -wyniki w klasach bez wspolnych lotow ,moga o hodowlach powiedziec wiele ,lub nie powiedziec nic.Tyle warta jest korespondencja,choc ma fez swoje zalety bardziej w sferze okolo sportowej. Na koniec zeby uszanowac pytanie kolegi z tematu w moim okregu nieoficjalnie w A-gdzies ponizej 300 jest wynik ,w M dwa wyniki 70 kilka.
teraz kibic...

WysłanyWysłany: Czw Sie 17, 2017 13:36
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Witam kol.mariusz24113 nie wiem w jakim okręgu lecisz ale te wyniki które podajesz w kat A i w M z całym szacunkiem do osiągnięć to wyniki bardzo wysokie czyli słabe.Najtrudniej jak już wiele razy pisałem wylatać wynik np 2 cyfrowy w kat A chyba nie muszę uzasadniać dlaczego dla każdego hodowcy powinno być to jasne i wiadome,ciekaw jestem ile będzie w tym roku niskich wyników 2 cyfrowych ok 50 coeff lub poniżej w kat A ???.pozdrawiam "Dobry Lot".
wieslaw.puchalski

WysłanyWysłany: Czw Sie 17, 2017 14:16
PostTemat postu : WYNIKI
Odpowiedz z cytatem

Szanowni Koledzy ......uwazam,ze Szanowny Kolega sg84 robi dla nas tyle wspaniałych rzeczy,jest tak ogromnie zaangażowany w nasze gołębiarskie sprawy, bezgranicznie oddany naszemu hobby,że należy Go tylko cenić,szanować i w miarę skromnych możliwości wspierać,i pomagać.Pozdrawiam serdecznie.Z szacunkiem i poważaniem Wiesław Puchalski z oddziału 0100 Ostrów Wielkopolski.
mariusz24113

WysłanyWysłany: Czw Sie 17, 2017 19:05
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Teraz kibic-slabe napisales...nie ma lepszych w okregu.Mam pytanie w takim razie jak to jest ,ze w korespondencyjnych kategoriach niekiedy z jednego oddzialu jest kilku hodowcow z lepszym cofi niz z innych mistrzowie okregow?Tym sie zachwycac? Ta przekladanka ,szukaniem duzej bazy golebi ,unikaniem wpolnych startow.Wybacz ,ale jednooddzialowy wynik w danej kategorii chocby z najnizszym cofi nie moze sie rownac z wynikiem ze wspolnych startow.Taki wynik jest tylko wskazowka ,ze tu moga byc dobre golebie-ale musi byc to pozniej potwierdzone ze wspolnych startow. To nie przypadek ,ze czolowe wyniki osiagane sa w duzych oddzialach o mniejszej rozpietosci gdzie jest odpowiednia pula i zapewnia sie golebiom powtarzalne warunki lotowe-poprzez czeste przekladanie,kazdy czolowy hodowca o tym wie.
przemek278

WysłanyWysłany: Wto Sie 22, 2017 11:41
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

PAWEŁ MENDRYSA 0388
1882 pkt. GMP
75 cofi KAT. "A"
48 cofi KAT. "B"
Himalita

WysłanyWysłany: Wto Sie 22, 2017 13:12
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

No super !. W B chyba widziałem ciut lepszy 46
teraz kibic...

WysłanyWysłany: Wto Sie 22, 2017 13:22
PostTemat postu : Super wyniki....
Odpowiedz z cytatem

Witam Brawo dla kol.Pawła Mędrysy cały czas trzymałem za niego kciuki to był mój faworyt sezonu 2017r.dodam jeszcze że wydolność gołębnika z 15 lotów wynosi= 78% !!! to rekord świata wynik rewelacyjny 558 goł.wkładanych/ 434 kon.zdobyte, na przestrzeni wielu lat nie pamiętam takiego osiągnięcia lotowego brawo dla Pawła Mędrysy,zwracam uwagę na prawidłową pisownię nazwiska to bardzo ważne.pozdrawiam "Dobry Lot".
viceversa1994

WysłanyWysłany: Wto Sie 22, 2017 20:25
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego jak nie znasz dokladnego wyniku to go nie publikuj :)
Mędrysa nie ma w kat A 75 coef ani w B tyle co napisałeś. Pozdrawiam
przemek278

WysłanyWysłany: Sro Sie 23, 2017 12:30
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Normalne ze ten wynik bedzie sie wahał...
przemek278

WysłanyWysłany: Wto Paź 03, 2017 6:40
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

viceversa1994 napisał:
Kolego jak nie znasz dokladnego wyniku to go nie publikuj :)
Mędrysa nie ma w kat A 75 coef ani w B tyle co napisałeś. Pozdrawiam

Kolega chyba był za slabo wtajemniczony...

http://pzhgp-krakow.pl/Wyniki/okreg2017c.pdf
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: