Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Wto Wrz 26, 2017 21:34 Zobacz posty bez odpowiedzi
WG GIEWONT
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
lukasz_n

WysłanyWysłany: Sro Sie 23, 2017 22:36
PostTemat postu : WG GIEWONT
Odpowiedz z cytatem

No niestety katastrofa na wg giewont. Jeden z najlepszych WG w polsce,a taki niefart . Szkoda, ale nie zawsze uda trafić z pogodą.
Z roku na rok widac że pogoda płata figle.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
wkic

WysłanyWysłany: Czw Sie 24, 2017 1:38
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Nie rozumiem niefart.
Lotny14ABC

WysłanyWysłany: Czw Sie 24, 2017 5:35
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

https://m.youtube.com/watch?v=FWxuhewTW3c
probert81

WysłanyWysłany: Czw Sie 24, 2017 6:49
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

To fakt że katastrofa się przytrafiła,ale kolega Janek przynajmniej ma jaja bo potrafi wystąpić i przyznać się do porażki która miała miejsce czy to z winy ludzkiej czy też natura zrobiła swoje.
Chodowca442

WysłanyWysłany: Czw Sie 24, 2017 7:14
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

To fakt trudno mu nawet popatrzeć w kamerę . Ten uciekający wzrok to napewno z zdenerwowania.
Przykra sprawa. Nistety przytrafić się może każdemu tylko trzeba umieć się do tego przyznać .
wieslaw.puchalski

WysłanyWysłany: Czw Sie 24, 2017 7:50
PostTemat postu : NIESTETY
Odpowiedz z cytatem

Szanowni Koledzy....widząc w takim stanie zawsze uśmiechniętego i wesołego naszego sportowego Kolegę Janka samego człowieka ogarnia przygnębienie i rozpacz po tym co się zdarzyło.Współczuję ogromnie Koledze i uczestnikom.Niestety wobec natury będziemy ciągle bezradni.Uważam,że nigdy nie będziemy wiedzieli jaka jest ta właściwa gołębia pogoda.Niby wszystko w porządku,prognozy pogody znakomite,nawet trasa obdzwoniona,wiatr po kierunku,a straty ogromne.Gdzieś coś w tym systemie szwankowało,coś się zacięło,coś co nie pozwoliło setkom ptaków znależ drogę do domu....co.....możemy tylko gdybać i tak własciwego sedna nie odgadniemy,i będziemy nadal patrzeć bezradnie na siodełka,i w niebo.Ja wiem jedno,że dając ptaka w kosz,mogę go widzieć ostatni raz,i do tego już przez lata hodowli zdążyłem się przyzwyczaić.Rządzą nami niestety niepoznane siły natury i przykrych niespodzianek możemy się spodziewać w każdym locie.Pozdrawiam serdecznie i życzę Kolegom udanych lotów,i cieszących oko powrotów ulubieńców.Z szacunkiem i poważaniem Wiesław Puchalski z oddziału 0100 Ostrów Wielkopolski.
bogdan1111

WysłanyWysłany: Czw Sie 24, 2017 8:44
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Jest to wielki cios dla hodowcy nie .... wyobrażalny dla tych co tego nie doświadczyli Życzę im dużo sukcesów w dalszej hodowli D.L.
zako81

WysłanyWysłany: Czw Sie 24, 2017 9:27
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Proszę zobaczyc filmik z wypuszczenia .przejzystosci dobrej jeszcze nie bylo a oglądając widać po prawej ciemne chmury aż ciemno wiec pytanie do pielegniarza były warunki czy nie .moim zdaniem w obrębie 1 km może i były
LES

WysłanyWysłany: Czw Sie 24, 2017 10:16
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

zako też to zauważyłem, szkoda Jaśka gołębi,ale chyba czas na miejscu wypuszczenia naglił
wieslaw.puchalski

WysłanyWysłany: Czw Sie 24, 2017 10:35
PostTemat postu : WYPUSZCZENIA
Odpowiedz z cytatem

Szanowni Koledzy.....Szanowny Kolego zako81......od lat potwierdzam odloty gołębi z Ostrowa Wielkopolskiego,i są takie których się nie zapomina.Przyjechał oddział Rzeszów,i...... ze wschodu pięknie świeci słońce,a z zachodu płyną po niebie ciężkie ciemne ołowiane chmury.Ptaków mieli około 4.2oo sztuk.Postanowiono wypuśćic,bo zerwał się silny zachodni wiatr,i był ptakom w ogon po kierunku.Poszły błyskawicznie całym stadem,i za 10 minut ........wróciły.Byliśmy przerażeni,tak opiekunowie transportu jak i obserwatorzy,bo zaczął padać rzęsisty deszcz,a one nad Ostrowem latały,i latały.Nie było odlotu.Potem gdzieś poleciały i po 30 minutach zniknęły.Zadzwonił do mnie prezes okręgu,serdeczny przyjaciel,i powiedziałem prawdę jak to wyglądało.Odpowiedz mnie zdziwiła....nie martw się,nasze gołębie są dobre i twarde,będzie dobrze,u nas piękna pogoda.Nie wierzyłem,ale wieczorem telefon.....Wiesław,wszystko w domu,super udany lot.Zaniemówiłem,i nie uwierzyłem,bo uznałem,że mnie pociesza,ale za tydzień przyjechali znowu,i przywieżli.....4.500 sztuk.Więc nie wierząc musiałem uwierzyć w to co zobaczyłem,czego byłem świadkiem.Tak to Szanowni koledzy nieraz bywa.Pozdrawiam serdecznie.Z szacunkiem i poważaniem Wiesław Puchalski z oddziału 0100 Ostrów Wielkopolski.
Lotny14ABC

WysłanyWysłany: Czw Sie 24, 2017 13:47
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

zako81 napisał:
Proszę zobaczyc filmik z wypuszczenia .przejzystosci dobrej jeszcze nie bylo a oglądając widać po prawej ciemne chmury aż ciemno wiec pytanie do pielegniarza były warunki czy nie .moim zdaniem w obrębie 1 km może i były

https://m.youtube.com/watch?v=MdejKcfSQIY&itct=CA8QpDAYAyITCNm0yYSB8NUCFdEYDQodv-0B1DIGcmVsbWZ1SIa7o_-YyfXToAE%3D
sliper86

WysłanyWysłany: Czw Sie 24, 2017 15:17
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Miałem podobną sytuację tu w Angli opowiadał właśnie konwojet i kierowca pogoda przy wypuszczeniu super jedna strona kabiny odrazu dolatuje a druga strona która stała pod wiatr zaczyna coś kombinować po czym cześć Golebi siada na ziemię cześć gdzieś próbuje po drzewach i pobliskich domach są poprostu takie dziwne żeczy tak jak Pan Wiesław pisał nigdy nie wiemy czy pogoda która nam się wydaje super też jest super dla Golebi i nikt nie jest w stanie przewidzieć co spotka ich po drodze
zako81

WysłanyWysłany: Czw Sie 24, 2017 16:47
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

gdzies 46ta sekunda filmu prawa strona nagrania i około minuty jak wystartowaly gdzie nagrywający szybko uciekl żeby nie zobaczyć ciemnych chmor 50sekunda potwierdzający wypuszczenie nerwowo zerka akurat w ta strone gdzie sa ciemne chmory ,ewidetnie pogody nie było .ale to tylko moje zdanie
daron

WysłanyWysłany: Czw Sie 24, 2017 17:10
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Moje zdanie:
Wypuszczający ewidentnie śpieszyli się z wypuszczeniem - daje do myślenia co widzieli w miejscu wypuszczenia lub po drodze to ich;
najważniejsze około 300 km pod wiatr w temp. około 30 stopni to już jest finał. Resztę zrobiły późniejsze nawałnice w środkowej Polsce, a czy miało to wpływ na loty na południu należałoby obserwować zwierzynę, gdzie się podziała. Przykro patrzeć na puste siodełka. Pozdrawiam.
Mag

WysłanyWysłany: Czw Sie 24, 2017 18:52
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Piszecie że katastrofa na WG Giewont a przecież nie tyko tam jest katastrofa .Katastrofa jest w wielu oddziałach które nie miały czym zakończyć lotów.
Nie popieram tych co dają na wspólne gołębniki moim zdaniem to ludzie którzy nie mogą się wykazać w oddziałach ,ale ten WG uważam za najlepszy w Polsce bo tam rzeczywiście dba się o golębie.Jeżeli coś nie wyszło to tylko wypadek przy pracy.a to się zdarza .
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: