Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Wto Wrz 19, 2017 17:09 Zobacz posty bez odpowiedzi
CZY WARTO BYĆ UCZCIWYM ?.
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
UFO-99

WysłanyWysłany: Pon Wrz 11, 2017 9:27
PostTemat postu : CZY WARTO BYĆ UCZCIWYM ?.
Odpowiedz z cytatem

Do mojego znajomego,biednego emeryta,wszedł młody gołąb na zagranicznej obrączce rodowej. A,że znajomy choć biedny,ale uczciwy zadzwonił do właściciela tego gołębia który okazał się być Polakiem. Okazało się,że gołąb ten pochodzi ze znanego WG /nazwy nie będę wymieniał/ gdzie opłata od gołębia jest wysoka a i pula nagród duża. Niezwłocznie po tego gołębia zajechał właściciel,tak ,,wypasioną furą,, ,że znajomy na oczy takiej nie widział. No to będzie jakiś podarek pomyślał mój znajomy. I jak myślicie był?. GUZIK. Gołąb został zabrany a biedny emeryt,nie usłyszał,ani be ani me,ani kukuryku,ani pocałuj mnie w d.pę. Okazało się,że po kilku dniach gołąb ten znów zameldował się w gołębniku u mojego znajomego. Jak myślicie - co zrobił tym razem mój znajomy?. Ja wiem - Wy się domyślcie.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
czerwony1363

WysłanyWysłany: Pon Wrz 11, 2017 9:42
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Gosc zachowal sie uczciwie i teraz po takim doswiadczeniu dal bym wybor golebiowi niech on zdecyduje bedac na wolnosci, jest swiadomy gdzie znajduje sie jego pierwszy golebnik. UFO-99 , jak daleko sa polozone golebniki od siebie?. Znam podobny przypadek z tego roku mlodego, gdzie hodowca odbieral mlodego 2 razy i powiedzial ze jak przyleci trzeci raz to mu glowe oderwie. Hodowca wiecej nie powiadomil wlasciciela a odleglosc pomiedzy golebnikami 8km w lini prostej, wybor nalezy do golebia, tak zdecydowal. Wlasciciel golebia to wieloletni mistrz oddzialu. Pozdrawiam
Szpak65

WysłanyWysłany: Pon Wrz 11, 2017 9:51
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Pytanie retoryczne . Ja miałem podobną sytuację . Wszedł do mnie młody też z telefonem więc powiadomiłem właściciela od którego dowiedziałem się że to nie jedyny który mu odszedł od domu . Ma parę zgłoszeń więc wieczorem będzie jeździł i zbierał . Zgodnie z zapowiedzią przyjechał jak to kolega nazwał wypasiona furą i pierwsze co robi po przywitaniu idzie do samochodu wyciąga jakaś torbę i dając mi mówi że to za tego gołębia . Spytałem czy chce mnie obrazić więc szybko schował wstąpił z żoną na kawę i do tej pory utrzymujemy kontakt . Tak że warto być uczciwym i nie sięgać po czyjeś po prostu z zasady .
UFO-99

WysłanyWysłany: Pon Wrz 11, 2017 10:13
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Znajomemu nie tyle chodziło o ten podarek,jak o zwykłe słowo ,,DZIĘKUJĘ,,. Ale nawet tego nie było. Dlatego uważa,że został zlekceważony przez kogoś,kto posiada dużo wyższy status materialny niż on. Czerwony1363 - Gołębniki są oddalone od siebie o kilkadziesiąt kilometrów.
iwancafe

WysłanyWysłany: Pon Wrz 11, 2017 11:37
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ot w temacie, tydzien po locie dzwoni jakis pan milo grzecznie i mowi ze moj mlody u niego, na to jak jwk dlugo, a on ze dzis wszedl dopiero, ja mowie ze dwa dni mu dac odkarmic i puscic bo jeszcze ze 150 mial. Zacny pan odpowiada...... No zobaczymy zobaczymy, ladny taki, ladna budowa, podoba mi sie, no zobaczymy... Zadzwon pan za te 2 dni. Te dwa dni jutro mijaja, ciekawe czy odbierze....
spokojny24

WysłanyWysłany: Pon Wrz 11, 2017 11:59
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

To jest tak Panie UFO99 że człowiek uczciwy liczy na słowo dziękuje a czuje się poniżony bo o czym taki Boss będzie rozmawiał z takim rencista czy emerytem Mnie dzięki Bogu takie sprawy już nie dotyczą Mnie spotkała duża niesprawiedliwość i chamskie słowa z ust chamidła który nazwał mnie złodziejem że ukradłem mu tipesa odgrażając się że na wszystkich forach wklei mój nr telefonu Ale że gołąb wrócił po 12 dniach od chwili wypuszczenia to już nie mówił Od tamtego czasu nigdy już nie dzwonie Nie potrzebuję podziękowania i kolegów przez telefon też nie szukam Daje takiemu gołąbkowi jeść pić trzymam nieraz kilka dni w odizolowanym miejscu i wypuszczam Gdyż uważam że jest to moim obowiązkiem Jak jest z tipesem to na tipesa naklejam swój nr tel Dlatego że jak nie trafi i wejdzie do innego i ściągnie mu tipesa to ściągnie z moim nr tel A jak doleci cały to jak właściciel będzie chciał to zadzwoni Ale dużo jest takich że miesiącami trzymają gołąbka i usilnie szukają właściciela dlatego tego postępowania nie rozumiem i zadaje sobie pytanie w jakim celu Chyba tylko w takim że jak się dowiedzą od kogo jest dany ptak to słuch po nich zagina i telefon staje się nagle głuchy o czym czytałem tu i na innych forach już nie raz Dziś gdybym zadzwonił to właściciel musiałby po niego przyjechać lub ja wysłałbym takiego ptaka pocztą Ale po telefonie nie zdecydowałbym się go już wypuścić Pozdrawiam i dobrych lotów
zbigniew781

WysłanyWysłany: Pon Wrz 11, 2017 12:10
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Warto być uczciwym dla samego siebie, nie szukać wychowania u kogoś ten jegomość pozostanie już taki do usranej śmierci a zatrzymując gołębia stajesz się taki sam jak ten jegomość co nie umiał powiedzieć dziękuje DL
kslom

WysłanyWysłany: Pon Wrz 11, 2017 13:00
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Widzę , ze definiowanie słowa uczciwość przysparza pewne problemy.
Moze na wstępie zdefiniuje siebie. Jestem w tym samym fan klubie co Kolega Szpak 65.
Daleko mi natomiast do innych Panów....bo nie wiem czy Kolegów.
Dzisiaj przerabiałem podobną sytuację. Po porannym oblocie zauważyłem obcego gołębia w gołębniku. Szybko został złapany. Okazało się , ze to ptak z mojego oddziału, inna sekcja. Niestety, obrabowany z obrączki z numerem telefonu. Jednak dla chcącego nie ma nic trudnego i po kilku telefonach i chwilach właściciel został poinformowany. Rozmowa zaczęła się jednak nie na temat bo właściciel zaczął coś gadać o jakieś flaszce....pojechałem sobie trochę po nim, że nie po to dzwonię aby zbierać flaszki (na to mnie naprawdę stać) a dla dobra ptaka. Jutro odbiera.
Teraz konkluzja...czy jest się uczciwym kiedy powiadamia się właściciela ale w duchu liczy się na otrzymanie jakiegoś "dobra doczesnego". Ja uważam , ze dziękuje jest w 100% wystarczające. A jeżeli nawet nie otrzymam takiej zapłaty ,za dobry uczynek, to "pies mu mordę lizał".
Pozdrawiam

WysłanyWysłany: Pon Wrz 11, 2017 14:12
PostTemat postu : SZACUNEK I POWAŻANIE więc WYCIĄGAJMY WNIOSKI
Odpowiedz z cytatem

Szanowni Koledzy......Każdy z nas zna różne przypadki i zachowania,więc powspominajmy.......Wiele lat temu Kolega kupił za spore pieniądze 3 ptaki od jednego z mistrzów Śląska,i ...........jednego mi podarował.Ptak był rzeczywiście piękny i bardzo dobry lotnik.Przez przypadek mi wyleciał z gołębnika,....nauczył się i pozostał.Był u mnie 2 lata.Mistrzowi z tej pary pstre zaczęły cudownie latać,i .....poprosił o zwrot,a za niego ofiaruje przepiękną standardkę.Oczywiście ptaka natychmiast zwróciłem.Kolega pojechał oddać,i..... standardki nie przywiózł.Idzie na wystawę ogólnopolską,i jak wróci to ją kolega otrzyma.W tym momencie uswiadomiłem sobie,że to kłamca dużego kalibru,i człowiek nieuczciwy.Obszedłem całą wystawę okręgu śląskiego i nazwiska nie spotkałem.Minął rok.Był bardzo ciężki lot.Padało całą niedziele,i w poniedziałek rano do gołębnika dobija się ...... pstry,i ......pozostał już u mnie do końca swoich dni.....Jednemu z mistrzów kolega zgłosił zabłąkanego pięknego i dobrego lotnika.Właściciel poprosił o wysyłkę i kolega tak uczynił,i na drugi dzień telefon......Ty,,,,Ty ...Ty,,,, padały najcięższe wulgarne słowa.Kolega znieruchomiał.Co się okazało....w paczce był zwykły poluch.Kolega nie darował,ruszył niebo i ziemię,i......doręczyciel paczki był hodowcą i ...........zamienił.Oczywiscie pracy się natychmiast pozbył.Serdeczny i wieloletni mój Kolega Hodowca pracuje w oczyszczalni miasta.Co ten się nasłucha,to głowa za mała.Jak co tydzień podjeżdżaja pod dom i kubły zabierają i stoi ....nowobogacki wypasiony wieprz,z bebechem gołym na wierzchu,obwieszony złotym łańcuchem i.......dalej dalej k...a.na co patrzysz je...y śmieciarzu,bierz mi to szybko.Kolega przełknął ślinę i nic nie powiedział,bo ....rok do emerytury,i gdzie taki gnój bedzie miał szacunek do drugiego.Od takiego Szanowny Kolego UFO 99 DZIĘKUJĘ NIGDY NIE USŁYSZYSZ,bo to padlina,która tego słowa nigdy w swojej budzie nie słyszała.Inny Kolega będąc na grzybach znalazł w porozrzucanych piórkach tipesa z numerem telefonu i mi to przyniósł.Miałem duże wątpliwości,czy dzwonić pod wskazany numer,bo własciciel może pomyśleć,że ptaka mam żywego,rżnę głupa,a chcę się o nim coś dowiedzieć.Jednak zadzwoniłem i przedstawiłem sprawę.Chłopak wykazał całkowite zrozumienie,prosił tylko bym zerwał numer telefonu i odczytał schowany pod nim inny numer,co uczyniłem.Wtedy wiedział na jakiego ptaka już nie bedzie czekał.Oczywiście tipesa w lubelskie posłałem.........Szanowny Kolega kslom napisał.......A jeżeli nawet nie otrzymam takiej zapłaty ,za dobry uczynek, to "pies mu mordę lizał".Tak Szanowny Kolego,masz świętą rację,nikt z nas nie oczekuje pochwał i splendoru.Hodowca czyni to z czystego serca,,,,,albo suka mu marsza grała,,,.Pozdrawiam serdecznie,I ZAWSZE WARTO POSTĘPOWAĆ UCZCIWIE.Z szacunkiem i powazaniem Wiesław Puchalski z oddziału 0100 Ostrów Wielkopolski.
Chodowca442

WysłanyWysłany: Pon Wrz 11, 2017 16:56
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Czy warto być uczciwym? Padło takie pytanie...
Jeśli jesteś uczciwy to warto Mości Panie...
Zacne słowo kultura,to twoje wychowanie...
Jeśli wyssałeś z mlekiem, noo to już pozostanie...
Magiczne słowa, Proszę, Dzieńdobry i Dziękuje...
Dostaje Człowiek wtedy gdy Rodzic wychowuje...
Dziś często w naszym Świecie, zalega zła mamona...
Szacunek wobec drugich, przykrywa właśnie ona...
Więc czego się spodziewać, jak to już w nic nie wierzy...
To musi dostać wszystko, bo jemu się należy...
Jeśli jesteś uczciwy, to oddasz to co jego....
Bo tobie już nie wezmą, w przeciwieństwie do niego...
Choć trudno to zrozumieć, to takim być pasuje...
Bo to wcale nie boli i prawie nic kosztuje...

Pozdrawiam.
ROCKY

WysłanyWysłany: Pon Wrz 11, 2017 19:54
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Koledzy najlepiej być uczciwym wobec siebie,a kto będzie z drugiej strony nigdy nie wiesz. Mialem przez pare lat różne sytuacje,ale jedną opowiem. Chyba 15 lat temu wszedł do mnie przepiękny roczniak, dzień go przytrzymałem inastepnego dnia nałożyłem mu gumę, a pod nią swój numer telefonu. Po dwóch godzinach telefon że gołąbek w domu. Poznałem super hodowcę z którym do dzis mam kontakt,a ponad polowa mego stada pochodzi z jego hodowli. Bylo warto być uczciwym.
wkic

WysłanyWysłany: Pon Wrz 11, 2017 20:04
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Za Bog zaplac to robimy.
kowalmm

WysłanyWysłany: Pon Wrz 11, 2017 21:07
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Po przeczytaniu postu kolegi Ufo-99 odrazu przypominają mi się telefony typu -" a ile on dla Pana jest wart?"
Dla mnie tego typu myślenie to jakiś kosmos.Zrobić komuś przysługę licząc jedynie na zapłatę.
Ja odpowiadam iż wartość jaką przedstawia to 2 zł obrączka rodowa + 6 jeśli ma czipa.
No tamten był więcej wart bo na polskim rynku za zagraniczną obrączkę trzeba pewnie z 5 złotych dać.
Jeśli ktoś zapyta z wdzięczności ile przysługa była warta zawsze odpowiadam- podaj dalej
Kedlaw

WysłanyWysłany: Pon Wrz 11, 2017 21:14
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Tak powinno być, że robimy to dla gołębi a nie hodowców. Bo dzwoniąc do hodowcy nie wiemy na kogo trafimy. Jak trafimy na porządnego człowieka to i lepiej się czujemy.
Zrobienie dobrego uczynku zawsze powinno poprawiać każdemu człowiekowi samopoczucie i nie ważne, czy pomagamy ludziom, czy zwierzętom.
Ważne jest to aby te pozytywne zachowania promować, żeby stały się normą a nie incydentem.
Pozd. hodowców DL
Krisz

WysłanyWysłany: Wto Wrz 12, 2017 5:28
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

prawdziwy hodowca karmi i pozwala odlecieć gołąbkowi a zwykły łapacz chce coś w zamian
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: