Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Pią Lip 03, 2020 15:42 Zobacz posty bez odpowiedzi
Okres spoczynku- ziomowy
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
jozef57

WysłanyWysłany: Pią Paź 27, 2017 19:28
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

waldix napisał:
Witam.troche sie boje,ale raz kozie smierc.jezeli chodzi o okres spoczynku-u mnie to poczatek stycznia do polowy lutego karme podaje dietetyczna z firmy elpol,robie jednak dwutygodniowe karmienie samym owsem.po tym okresie widac te slabsze golebie,co daje do myslenia.do wody dwa razy w tygodnie zakwaszacz-50% kwas mlekowy-15 ml na 5 litrow wody i dwa razy w tygodniu jodalina z firmy gp..przy wiekszych mrozach olej plus drozdze piwne dobrej jakosci.dobra jakosc to u mnie taka gdy golebie chetnie to pobieraja.oprocz drozdzy podaje takze multi greenlac,elektrolit balance.te ostatnie srodki raz,moze dwa razy w tygodniu.dwa tygodnie przed laczeniem w pary lepsza karma z dodatkiem oleistych,a do wody wit ad3e .oczywiscie na okraglo golebie maja dostep do grytu-mieszam trzy rodzaje a takze mieszanek mineralnych.koniec lutego,poczatek marca laczenie w pary.zwracam uwage na prognozy i nie lacze jak jest wiekszy mroz.wysiadywanie,wychow mlodych karmy elpol,suplementacja z katalogu gp.okres lotow elpol lts,modyfikowana rzepakiem kukurydza,slonecznikiem luskanym.w zaleznosci od trudnosci i dlugosci lotu.oczywiscie po locie dieta,ale tylko w niedziele.ze srodkow to te ktore opisalem wczesniej plus aktywne zelazo,atp b complex,broncho inchalic,sedachol forte,magnez plus l karnityna.w tym roku stosowalem tez raptonic-leuzea.tak pokrotce to wygladalo.chce zaznaczyc ze nie stosowalem zadnych antybiotykow i innych ronidazolo podobnych srodkow.pozdr.
wysokolot pawiku To do wielkanocy nie hodowco nawet nie przez małe h raczej przez k...srebrniaki zdrowe hihi a dopisz mnie do klubu.

Ostatnio zmieniony przez jozef57 dnia Pią Paź 27, 2017 20:33, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
mendago

WysłanyWysłany: Pią Paź 27, 2017 19:44
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Jak słowo daję Panowie czegos tu nie rozumiem, nie t aki miał mieć ten temat brzmienie! Nie podoba mi się wzajemne obrzucanie! Jak wam się to podoba to powysyłajcie sobie SMS z nie tu na forum. Zacząłem rozwijać ciekawy temat, nikt nie ma nic ciekawego w temacie! to po oc się odzywać, albo każdy się czegoś oi albo coś. a przez chwile miałem myśl, ale widze że z wami nie wypali!
waldix

WysłanyWysłany: Pią Paź 27, 2017 19:49
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Witam.kol jozef57 wybacz,ale ja tu czegos nie kumam.oswiec mnie.pozdr
jozef57

WysłanyWysłany: Pią Paź 27, 2017 20:22
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

waldix napisał:
Witam.kol jozef57 wybacz,ale ja tu czegos nie kumam.oswiec mnie.pozdr
kolego to nie do ciebie ! oczywiscie wkleilem twoj wpis bo lece podobnie a wpis byl do wysokolota.
hod.wroclaw

WysłanyWysłany: Pią Paź 27, 2017 20:36
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

mendago napisał:
Jak słowo daję Panowie czegos tu nie rozumiem, nie t aki miał mieć ten temat brzmienie! Nie podoba mi się wzajemne obrzucanie! Jak wam się to podoba to powysyłajcie sobie SMS z nie tu na forum. Zacząłem rozwijać ciekawy temat, nikt nie ma nic ciekawego w temacie! to po oc się odzywać, albo każdy się czegoś oi albo coś. a przez chwile miałem myśl, ale widze że z wami nie wypali!
przepraszam kolego sam widzisz jak ktos od golebi rasowych pawikow itp udziela sie i podpuszcza zeby awantura nazwa forum PZHGP co robi tu pawik nie wiem bylo ok dopuki fan klub pawila tu nie zawital
kslom

WysłanyWysłany: Pią Paź 27, 2017 20:54
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

co za obłuda!!!!

WysłanyWysłany: Pią Paź 27, 2017 21:53
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

mendago napisał:
Odnośnie natury to poza sezonem lotowym ( przygotowanie do lęgów, okres spoczynkowy)
podaję miksturę:
1 kg cebuli
1 kg czosnku
0,5 kg buraka
1 kg chrzanu
10dkg suszonej pokrzywy
10 dkg liścia babki lancetowatej
0,5 litra miodu( podgrzać przed wlaniem do 40*C)
1 litr naturaliny
0,5 kg spiruliny
1 litr octu jabłkowego
10 dkg suszonych lisci czarnego bzu
20 dkg suszonych lisci z porzeczki czarnej
wszystko razem mieszam i podaje [posupuje to na karme osuszam drożdżami z białkiem z O....R P.S. nic sie nie psuje
spróbuje
wiarus

WysłanyWysłany: Sob Paź 28, 2017 5:41
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Jak czytam to wszystko co podają hodowcy ptakom to się zastanawiam czy nie jestem na portalu hodowców królików.W poszukiwaniu sukcesów próbuje się ptakom zmienić menu.Owszem można to wszystko w nich wpakować,szczególnie jak są głodne ,lecz czy ma to jakiś sens ? Gołąb jest ziarnojadem ,a zboża w takiej kompozycji jakie się teraz produkuje posiadają w sobie wszystkie minerały,witaminy i mikroelementy.Z doświadczenia wiem że co za dużo to nie zdrowo ,dlatego trzymam się tej zasady .Ważne jest aby karma i woda była dobrej jakości,bo co z tego że podajesz ziółka kilka razy w tygodniu,z tanią zagrzybioną karmą i chlorowaną wodą.Dzisiejsza hodowla powinna opierać się na realnych metodach,tj profilaktyce zdrowotnej i monitoringu zdrowia ptaków.Jaki ma sens podawanie ziółek w tygodniu ,a w poniedziałek antybiotyk
co niszczy całą florę bakteryjną ptaka.To bez sensu.
mendago

WysłanyWysłany: Sob Paź 28, 2017 9:42
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kol. Wiarus zgadzam sie co za duzo to niezdrowo, wez pod uwage jednakze fakt ze nie kazdy ma dostep do dobrze zaopatrzonych sklepow i karm, stad nadgania suplementacja....
mendago

WysłanyWysłany: Sob Paź 28, 2017 10:19
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

A wracajac do podawania karm i podawania suplementow jak napisalem wczesniej, co o tym myslicie, co byscie pozmieniali, albo cos wykluczyli calkiem....
Mag

WysłanyWysłany: Sob Paź 28, 2017 11:35
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Człowiek też nie królik a potrzebuje min machewki która zawiera prowitaminę A a ta jest potrzebna organizmowi do odbudowy śluzówki jelit a gdy jelita chore to człowiek impulsywny,pobudliwy po prostu nerwowy.To tylko przykład.Gołąb tak jak człowiek potrzebuje urozmaiconego żywienia.W niedużych ilościach ale musi dostać wszystkie składniki pokarmowe.U mnie golębie b chętnie to jedzą nie zmuszam ich do jedzenia.Ja tylko proponuję radzenie sobie samemu bo uważam że najlepsze produkty możemy zrobić sobie sami.
spokojny24

WysłanyWysłany: Sob Paź 28, 2017 14:57
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

mendago napisał:
niedziela
Ranek wieczór
woda Elektrolit ronfield + sedochol | czysta
karma czysta | Magnez(polać
karmę)+mikrosan
G(posypać na karmę)

poniedziałek
Ranek | wieczór
woda Ornitose mix DAC – 1 Ornitose mix DAC –
1 szaszetka na 3 litry 1 szaszetka na 3 litry
karma Sedachol( na karmę) posypać | AviLiv(na karmę) posypać
Avi regener Avi Regener

Wtorek
Ranek | wieczór
woda Dosto Farm Oregano | Dosto Farm Oregano
karma czysta | Olejek czosnkowy + Quickkor

środa Ranek | wieczór
woda Jod (tylko 2 godziny) | Jod (tylko 2 godziny)
karma Olejek Czosnkowy | Olej ExtraEnergia + Avi Mune
+ Quickkor

czwartek
Ranek | wieczór
woda URSUS BlitzForm
karma FUNGIXAZOL + Drożdże | Olej ExtraEnergia + Kokcydol

piątek
Ranek | wieczór
woda czysta) C-M-K
karma czysta | Mentovet

sobota Ranek wieczór
woda czysta koszowanie
karma czysta koszowanie

Szanowny Panie pozwoli Pan że napiszę kilka słów Proszę bez obrazy w stosunku do mojej osoby gdyż powstrzymam się od planów i programów ponieważ uważam to za nierealne Bo ile hodowli to tyle programów i metod I proszę się nie dziwić że ktokolwiek z starszych hodowców będzie tu robił programy wiedząc że to niema żadnego sensu No może za wyjątkiem handlarzy i dzieciaków Ja wiem że dziś oczekuje się sukcesu zawartego w jednym góra dwóch napisanych postach i gotowej receptury na mistrza I nie piszę w tej chwili o Panu lecz ogólnie Ale tak się nie da i takowej recepty nie ma Oczywiście można komuś podpowiedzieć a nawet cały program napisać jeśli to kogoś usatysfakcjonuje A czy ten program zda u kogoś egzamin Raczej nie Hodowla gołębia wyczynowego to nie hodowla królików gdzie cały sezon można obstawić według jednego schematu Tu na powodzenie składa się wiele czynników A niektóre z nich trzeba niejednokrotnie zmieniać podczas sezonu lotowego Programy takie mogą zdać egzamin w okresie przepierzenia i okresie spoczynku Zaś w sezonie lotów to już całkiem inna bajka A jeśli mogę wypowiedzieć swoje zdanie na temat programu jaki Pan tu napisał lub wkleił To powiem tylko tak To nie jest program na pudło Takie jest moje zdanie a z którym Pan nie musi się zgodzić Ja zmian i poprawek w tym programie robił nie będę gdyż uważam że Panu to nie specjalnie pomoże ponieważ nie znam Pana hodowli metod i funduszy Zaś ja nie chcę wysłuchiwać uwag od dzieciaków którzy tu nie tak dawno nie wiedzieli gdzie gołąb ma zadek a gdzie głowę Odnoszę się tylko do tego programu i wypowiadam swoje zdanie które dla Pana może być nic nie warte to wszystko Pozdrawiam i sukcesów
mendago

WysłanyWysłany: Sob Paź 28, 2017 15:08
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Szanowny Panie Spokojny, bardzo cenię sobię takie wypowiedzi:) Z chęcią bym o tym podyskutował szerzej.... Wiem że program nie może być sztywny, i trzeba go na każdej hodowli sprawdzic czy sie nada, a nie slepo stosowac. Ale od czegoś młodzi zaczynają i tu powinno się wkorczyć i powiedzieć, absolutne minimum, i nuie koniecznie wszystko co złoto... aczkolwiek niektóre firmy drogie i dobre. Mam nadzieje że zostałem zrozumiany w kontekscie ostatnich zdań.
spokojny24

WysłanyWysłany: Sob Paź 28, 2017 16:03
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Bardzo mi miło ze ze zrozumieniem i rozwagą odniósł się Pan co do mojego wpisu Co do firm to jest ich mnóstwo Jedne lepsze drugie gorsze Ale w każdej z tych firm można zależ coś co kogoś interesuje Czy akurat to dobre i skutkuje to tu już trudno coś powiedzieć i to już całkiem inna bajka
Ja już kiedyś tu pisałem Ze najgorszy sezon Jaki miałem w ostatnim piętnastoleciu Gdy przed sezonem uległem parciu na szkło i zastosowałem w hodowli wszystkie produkty z firmy R nazwy nie będę pisał bo i po co Ptaki po 300 km wracały jak szmaty mało tego to pewnych produktów tej firmy które waliły jak gnojówka dotknąć nie chciały Ostatnie 3 sezony leciałem na produktach Doktora Brockampa i firmy Nebel A w tym roku z produktów dla gołębi miałem tylko Karmy 3 rodzaje Dodatkowo orzechy włoskie konopie Popkorn słonecznik obłuszczony kamyki i krople do nosa to wszystko co zakupiłem a co było w firmach dla gołębi I to był mój b dobry sezon Pozostałe produktu a jest ich trochę i o nich pisał nie będę aby nie podnosić niepotrzebnego ciśnienia zielarzom i zwolennikom metody naturalnej bo miłe to nie jest i szanuje zdanie innych Te produkty nie miały nic wspólnego z gołębiami Ale jak to mówią uczysz się całe życie i głupi umierasz Tak że nie wiem jak długo da Bozia jeszcze pobawić się w te zawody Ale jedno jest pewne Producenci specyfików dla gołębi już na mnie nie zarobią Dobrych lotów
mendago

WysłanyWysłany: Sob Paź 28, 2017 16:07
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

proszę pana spokojny zajrzeć do wiadomości prywatnych...
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: