Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Czw Maj 23, 2019 12:43 Zobacz posty bez odpowiedzi
Dziwna choroba
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Yoshi06

WysłanyWysłany: Pon Sie 27, 2007 19:45
PostTemat postu : Dziwna choroba
Odpowiedz z cytatem

Witam
Koledzy pomóżcie kumpel ma gołębie pocztowe i wpadła do niego dziwna choroba padają mu stare i młode, mianowicie dzień wcześniej jest wszysko w porządku a za 2 dni do dołka ja mu poleciłem żeby odrobaczył a póĽniej pare dni dał witaminy i przyładował Ronidazol. Co wy na to.
Pozdro.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailNumer GG Powrót do góry
sylwek

WysłanyWysłany: Wto Sie 28, 2007 7:43
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Najprawdopodobniej to adeno - jeśli tak 4 in1 de werda, ronidazol nie pomoże,

WysłanyWysłany: Wto Sie 28, 2007 9:25
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

sylwku ,adeno jest chorobą gołębi mlodych do 10 miesiaca zycia,(kolega pisze ,ze padaja takze dorosle)więc chyba to nie to,korespondencyjnie trudno będzie zdiagnozować przyczynę tego stanu(najlepiej udac się do weterynarza)Jesli będziesz mial z tym problem podaj wiecej danych odnosnie objawów
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
maminowiec

WysłanyWysłany: Wto Sie 28, 2007 10:09
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Nie wiadomo czy gołębie latają na wolności jeśli tak to może poleciały w pole i najadły sie rzepaku bo chyba teraz sie go sieje mi tez kiedyś przez rzepak padło parę gołębi młodych i starych wiec radze nie wypuszczać ich aż rzepak wykiełkuje
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autora Powrót do góry
Yoshi06

WysłanyWysłany: Wto Sie 28, 2007 18:03
Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj bylem u niego i powiedzial mi ze golebie maja w zerniku jedzenie a nie chca za bardzo go jesc i suche jak piorko sa to chyba jakas suchota ich wziela. Pozdro.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailNumer GG Powrót do góry
DEC0208

WysłanyWysłany: Wto Sie 28, 2007 18:39
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Może jest to salmonelloza. A jakiego koloru jest kał gołębi? Jak ciemno zielony i szklisty to pewnie salmonelloza.
witek17

WysłanyWysłany: Wto Sie 28, 2007 21:12
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

nawet widząc chorego gołębia często trudno od razu zdiagnozować chorobę, często się to w ogóle nie udaje, opisz wszystko, najdrobniejsze szczegóły

to tak dla przypomnienia wszystkim proszącym o poradę
Yoshi06

WysłanyWysłany: Sro Sie 29, 2007 16:41
Odpowiedz z cytatem

Narazie przestaly mu zdychac bo dalem mu od robakow Levamisol i witaminiy ktore ja uzywam czyli Rohnfrieda byc moze pomoglo na jakis czas. Pozdro.
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: