Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Pon Wrz 23, 2019 17:23 Zobacz posty bez odpowiedzi
Gołębie Fabry
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
cynik

WysłanyWysłany: Pią Sty 19, 2018 11:57
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

One nie są od szukania drogi, one mają przekazywać geny wzdłuż i wszerz kraju...
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
siwy7

WysłanyWysłany: Pią Sty 19, 2018 13:08
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

To kol. R.T. ma gołębie Fabry , wiem że ma wyzymacze i jaskółki ale Fabry pierwsze słyszę. I taka ciekawostka miałem samiczke Fabry. Z każdego lotu meldowala się na drugi dzień nie ważne czy to było 100km. czy 800km. zawsze nie zmęczona w dobrej kondycji , po prostu gołąb nie do zgubienia.
Waldii79

WysłanyWysłany: Pią Sty 19, 2018 13:25
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Siwy to były te loty Pzhgp ?
spokojny24

WysłanyWysłany: Pią Sty 19, 2018 14:40
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Mam znajomego który od ponad 30 lat utrzymuje gołębie w pokrewieństwie i na linię na gołębniku są dwa kolory Tak do siebie pokrojem zbliżone że jak się oglądnie i puści to i tak nie wiadomo którego miało się w ręce Ale nigdy nie słyszałem aby kiedykolwiek powiedział że ma oryginały A co to jest oryginał to może mi ktoś wyjaśni co to znaczy w hodowli gołębi jedyne i nie powtarzalny to mogą być linie papilarne Ale żeby gołąb Gdzie dany hodowca w wolierze ma zbieraninę z całego świata to jakie to oryginały Ja mogę powiedzieć mam zakupione gołębie z gołębnika danego hodowcy nic więcej A to całe paplanie o oryginałach to tylko chwyty reklamowe handlarzy Żebym miał nawet gołębie zakupione w gołębniku u Fabera To i tak nie byłyby to oryginały Tylko z gołębnika od Fabera Gdy ja robię Mistrza powiedzmy gołębiami zakupionymi od Pana Kowalskiego i od razu nimi lotuje To co ja robię mistrza oryginałami od Pana Kowalskiego Czy gołębiami zakupionymi u Pana Kowalskiego Bo Pan Kowalski może mieć na gołębniku całą Europe i zbieraninę Wiec dajcie już spokój z tymi oryginałami Bo czegoś takiego niema i nigdy nie było
wiarus

WysłanyWysłany: Pią Sty 19, 2018 16:54
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

siwy7 napisał:
To kol. R.T. ma gołębie Fabry , wiem że ma wyzymacze i jaskółki ale Fabry pierwsze słyszę. I taka ciekawostka miałem samiczke Fabry. Z każdego lotu meldowala się na drugi dzień nie ważne czy to było 100km. czy 800km. zawsze nie zmęczona w dobrej kondycji , po prostu gołąb nie do zgubienia.

Siwy musisz więc zweryfikować swoją wiedzę .Z poufnych źródeł wiem że ma ,lecz wszystko owiane tajemnicą,nawet obrączki ścięte. :)
Stachu.G

WysłanyWysłany: Sob Sty 20, 2018 14:16
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ktoś kupował gołębie od tego pana z filmu? Jaka cena, wysyłka itd?
kowalmm

WysłanyWysłany: Sob Sty 20, 2018 14:45
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Spokojny24 z tymi "orginałami" przyjęło się tak poprostu mówić.Ja uważam że słowo "orginał" ma tu znaczenie.Jeśli mam na gołębniku ptaki hodowcy X i wychowam po nich młode mogę jedynie powiedzieć że są po orginałach.Ale niestety młodych wychowanych u siebie nie nazwiesz już "orginałami".
To tak jak z malarzem tylko z pod jego pędzla wychodzą oryginalne płutna.Pruba naśladowania nawet jeśli używa się tych samych technik jest kopią lub inaczej falsyfikatem.
Myślę że to bez znaczenia czy hodowca ma jedną dwie czy wiele linni gołębi u siebie na gołębniku.Biorąc pod uwagę osiągnięcia, wydolność stada widać czy hodowca ma dobrane ptaki pokojowo czy nie.Biorąc pod uwagę znanych hodowców od kilku czy kilkunastu lat mają zazwyczaj swoje linie gołębi na które łączą nowo wprowadzone.Ale tak czy siak jest coś co jest podstawą gołębnika od iluś tam lat.I jeślibjest to gołąb z pod pary złożonej przez danego hodowcę, wyhodowany w danym środowisku, wtedy możemy mówić że mamy sprowadzone "orginalne"gołębie od danego hodowcy.Nie widzę niczego złego w tym określeniu.Ba uważam że nawet jest pomocne.
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: