Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Nie Maj 27, 2018 5:29 Zobacz posty bez odpowiedzi
Hodowca w Syrii w czasie wojny
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Walbis

WysłanyWysłany: Nie Sty 21, 2018 14:31
PostTemat postu : Hodowca w Syrii w czasie wojny
Odpowiedz z cytatem

https://www.facebook.com/itvnews/videos/10155553757387672/
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
bogdan1111

WysłanyWysłany: Nie Sty 21, 2018 15:02
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

To nie hodowca tylko amator gołębi rasowych
Kuba 9977

WysłanyWysłany: Nie Sty 21, 2018 15:20
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

a co za różnica ?
kslom

WysłanyWysłany: Nie Sty 21, 2018 16:03
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

bogdan1111 napisał:

bogdan1111 z całym szacunkiem dla ciebie ale żeś błysnął jak g....o w klozecie. Czy człowiek hodujący gołębie ozdobne to nie hodowca???
Wdziałeś krajobraz gdzie krążą ptaki???? Wiesz jakim trzeba być HODOWCĄ aby troszczyć sie o gołębie w czasie wojny...oj chłopie, chłopie.
Poszukaj w necie filmu "Warszawskie gołębie" oglądnij, przemyśl i jak potrzeba to kolejny raz powtórz itd....

WysłanyWysłany: Nie Sty 21, 2018 16:08
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Patrząc na to wszystko nasuwa się pytanie, jak ludzie mogą robić nawzajem sobie taką krzywdę.Czy jest jakieś wytłumaczenie tych zniszczeń?
kslom

WysłanyWysłany: Nie Sty 21, 2018 16:12
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

wiarus napisał:
Patrząc na to wszystko nasuwa się pytanie, jak ludzie mogą robić nawzajem sobie taką krzywdę.Czy jest jakieś wytłumaczenie tych zniszczeń?

Władza Marku, władza....nawet nie wiesz do czego ludzie są zdolni i jakie krzywdy sobie robią.....Cos tam widziałem w swoim życiu

WysłanyWysłany: Nie Sty 21, 2018 17:16
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Zdaję sobie sprawę, lecz jakie racje mają takie unaocznienie :?:
krzysiekr

WysłanyWysłany: Nie Sty 21, 2018 17:34
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

bogdan1111 napisał:

Tamten rejon to jest wiekszosci z gołebi wysokolotnych i akrobatycznych nie wiem czy ktos spostrzegł u nich stosowania u gołebi dzwonkow i grzechotek na nogach . Mam u siebie bije iranskie oraz takle turecka maja bardzo ciekawy lot z akrobacjami
wiarus

WysłanyWysłany: Nie Sty 21, 2018 17:51
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Jak byłem bardzo młody miałem take co wracały się w powietrzy,w większości szaryki i boczate .Potem zauroczyła mnie inteligencja gołębia pocztowego,lecz dobrze wspominam ten czas.
bogdan1111

WysłanyWysłany: Nie Sty 21, 2018 18:37
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

kslom ten Pan na tym filmiku to nie jest hodowcą gołębi pocztowych hoduje gołębie rasowe i nie miałem na myśli by komuś ubliżać nazywając go amatorem gołębi rasowych bo ja też kiedyś nie lotowałem gołębiami mimo że je posiadałem i byłem amatorem gołębi lub gołębiarzem a nie hodowcą bo nie należałem do związku pzhgp i nie wiem co cie tak rozjuszyło ??Pozdrawiam Pana bez tej klozetowej wypowiedzi z szacunkiem dobry lot .
spokojny24

WysłanyWysłany: Nie Sty 21, 2018 20:25
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego Marku Kiedyś jak byłem jeszcze młodym chłopcem też miałem szaryki lubelskie wysokolotne Bardzo lubiłem patrzeć jak godzinami wisiały nad gołębnikiem Miałem czarne i czerwone z białymi ogonami A później przyszła pora na pocztowe A że nie spełniałem jeszcze wymaganego wieku to żeby się zapisać w szeregi pzhgp to musiałem mieć opiekuna osobę wprowadzającą Był nim mój Nieżyjący już sąsiad Jaka była wtedy moja radość kiedy na pierwszy lot przyniosłem 24 młode gołębie Byłem dumny jak Poniatowski na portrecie Po lotach pozostało mi 8 szt i dostałem pierwszy dyplom gdyż mój młody usiadł 3 z 4 lotu Wracałem z tym dyplomem do domu ucieszony po pachy Do dnia dzisiejszego ten dyplom z malowanymi kłosami zbóż wisi do dziś choć już pieczątki grupy lotowej są prawie nie widoczne Starzy hodowcy mówili że to dobry wynik że jak po sezonie zostanie 25-30 % to jest ok Później po wojsku zacząłem poważnie myśleć o hodowli Ale żeby wtedy zdobyć dobry materiał nie było to takie proste Ktoś kto zdobył mistrza to się trza było w kolejce zapisać bo mistrz hodował nie za wiele gołębi Pamiętam jak się cieszyłem kiedy udało mi się kupić 4 młode u Świętej Pamięci kolegi Dudy Dziś jak masz kasę to zakup u mistrza nie sprawia żadnego problemu Chcesz 10 mówisz i masz chcesz 40 mówisz i masz Mistrz ma każdą ilość A jak braknie to się dowiezie i dalej są Długo by pisać Pozdrawiam
UFO-99

WysłanyWysłany: Nie Sty 21, 2018 22:37
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego Spokojny 24 - Także pamiętam swój pierwszy dyplom,który otrzymałem już dziesiątki lat temu. Cóż to był za radość. Do dzisiaj wisi na honorowym miejscu. Z czasem przybywało i dyplomów i pucharów. Orłem to nigdy nie byłem w tym naszym sporcie. Najlepsze moje osiągnięcie to wicemistrz Okręgu kat. ,,C,, w lotach gołębi dorosłych w 1996 r. To już 20 lat. /Jak ten czas szybko leci/. Byłem także mistrzem Oddziału w lotach gołębi młodych. Z małymi wyjątkami,ale udaje mi się jakoś zawsze utrzymać w czołówce. Teraz coraz trudniej gdyż ambitne ,,młode wilczki,, ostro atakują. Cóż taka kolej rzeczy. My starsi musimy się z tym pogodzić. Bo już przecież i nie te czasy a i zdrowie też już nie to. Ale postanowiłem sobie,że z gołębiami się nie rozstanę do końca swoich dni. Pozdrawiam.
spokojny24

WysłanyWysłany: Pon Sty 22, 2018 0:17
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Witam Kolego UFO 99 i dzięki za szczere słowa i pozdrowienia Ja również Pozdrawiam To prawda że już tak się nie chce jak kiedyś Ja też nigdy bym się nie nazwał jakiś wielkim mistrzem choć sporo razy udało się dostąpić tego schodka Ale nigdy nie robiłem tego dla poklasku i handlu i nigdy się tym nie chwaliłem Lotowałem i lotuję dla własnej przyjemności Już się kiedyś przymierzałem żeby zakończyć to wszystko Ale po zebranym opierdzielu od mojej małżonki która wybiła mi z głowy ten głupi pomysł mówiąc mi takie słowa które nie zapomnę do śmierci Te gołębie były tu cały czas kiedy było dobrze i kiedy było źle i starczyło na wszystko nie było czasu na wczasy nie było czasu na wyjazdy zawsze było wytłumaczenie gołębie A teraz kiedy dzieci duże kiedy nie masz nic do roboty kiedy cię stać na utrzymanie nie 45 szt ale 450 szt To ty teraz chcesz to wszystko zniszczyć przekreślić tyle lat pracy i wyrzeczeń Te gołębie witały nas 40 lata temu kiedy braliśmy ślub To i będą jak będziemy opuszczać ten dom i ja nie wyrażam na to zgody Zrobił mi się straszny wstyd Ze ja hodowca zwątpiłem i zachowałem się jak rozkapryszony gówniarz Dlatego postanowiłem że moje gołębie pozostaną zemną do końca moich dni Jak już nie starczy sił aby uczestniczyć w lotach to zrezygnuje ale gołębie i tak będą Pozdrawiam cię kolego i zdrowia życzę
kslom

WysłanyWysłany: Pon Sty 22, 2018 6:23
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

bogdan1111 napisał:
kslom ten Pan na tym filmiku to nie jest hodowcą gołębi pocztowych hoduje gołębie rasowe i nie miałem na myśli by komuś ubliżać nazywając go amatorem gołębi rasowych bo ja też kiedyś nie lotowałem gołębiami mimo że je posiadałem i byłem amatorem gołębi lub gołębiarzem a nie hodowcą bo nie należałem do związku pzhgp i nie wiem co cie tak rozjuszyło ??Pozdrawiam Pana bez tej klozetowej wypowiedzi z szacunkiem dobry lot .

Zadam ponownie to samo pytanie ale tera bardziej wyraźnie.
Czy człowiek hodujący gołębie ozdobne to nie hodowca???

WysłanyWysłany: Pon Sty 22, 2018 6:41
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Coś w tym jest Kolego Spokojny.Czasami przychodzi kryzys ,miałem podobnie i choć małżonka nie lubi gołębi to również mi odradziła.Tak sobie myślę że w takiej sytuacji kobietę ogarnia przerażenie przed nadopiekuńczością.Po prostu obawia się że ten czas,emocje, spadną na ich barki :)
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: