Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Wto Paź 16, 2018 13:53 Zobacz posty bez odpowiedzi
przyczyny duzych strat na pierwszych lotach ?
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
pułowa123

WysłanyWysłany: Nie Lut 11, 2018 18:25
PostTemat postu : przyczyny duzych strat na pierwszych lotach ?
Odpowiedz z cytatem

jakie są waszym zdaniem?
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
kkscy

WysłanyWysłany: Nie Lut 11, 2018 19:02
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Witam .moim zdaniem .np.
Zawalone drogi oddechowe po zimie ,mocne karmienie na pierwszych lotach ,mało rozlatane ptaki .oczywiście dochodzi do tego brak badań i różne choroby które gołębiom dolegaja a my o tym nie wiemy itd.
zimny844

WysłanyWysłany: Nie Lut 11, 2018 19:13
PostTemat postu : ree
Odpowiedz z cytatem

witam moim zdaniem to mało wytrenowane gołebie i za niska temperatura na pierwszych lotach według mnie loty powinny byc zaplanowane w połowie maja i wystarczyło by 12 lotów ale to tylko moje zdanie
nakrapiany.1999

WysłanyWysłany: Nie Lut 11, 2018 20:00
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Hmmm...a ile się traci tych starszych gołębi niż roczne na tych pierwszych lotach? Według mnie to 99,9% to właśnie gołębie roczne. Pomijając aspekt zdrowia to jedynie brak doświadczenia rocznych .Czyli pierwsze loty to jedynie dalsza część selekcji .To że giną również te które leciały nam super jako młode oznacza jedynie że nie wszystko co ma skrzydła i zdolności powrotne ma również charakter pasujący do naszej metody. One znajdują się w nowej sytuacji i przetrwać mogą jedynie gołębie którym to odpowiada.W dużej mierze gubimy popełniając błędy.Często jest tak że są hodowcy którzy gubią mniej a a są tacy których straty są dużo mniejsze niż u większości.Oni najwidoczniej potrafią lepiej przygotować roczne gołębie do nowej sytuacji.
Np.kiedy leciałem jeszcze gniazdem zauważyłem że roczne kiedy na pierwszy lot szły już z odchowanych młodych lepiej radziły sobie niż kiedy szły z tygodniowego młodego.Myślę że z wdowcami jest nieco gorzej zwłaszcza jeśli ida na pierwsze loty już jako wdowce.A raczej łatwiej popełnić błąd z wprowadzeniem je w nową dla nich sytuację kiedy to już są rozłączone.
orion

WysłanyWysłany: Nie Lut 11, 2018 22:25
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Główna przyczyna to przepełnienie na gołębniku i zła wentylacja.
gzawadzki

WysłanyWysłany: Pon Lut 12, 2018 6:37
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem zdrowie ,przepełnienie gołebników.No i słabe gołebie psychicznie. Co do trenongów ,to sie nie zgodzę,ja nigdy nie trenowałem gołebi prywatnie. Całą zimę były zamknięte, miesiąc im starczał latania w okól gołebnika ,na rozlatanie się. Oczywiście zazwyczaj gina roczne ,lecz wtedy ojców trzeba aut z gołebnika. Lecz to tylko moje zdanie juz nie lotującego hodowcy,amatora gołebiarza he he.Pozdrawiam Grzesiek
bogdan1111

WysłanyWysłany: Pon Lut 12, 2018 9:25
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Żle przezimowały gołębie bez szczególnej opieki po lotach od jesieni do wiosny a to jest cały sukces w lotach i w zdrowiu OPIEKA i taka jest prawda DL.
mirek2001

WysłanyWysłany: Pon Lut 12, 2018 14:20
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

bogdan1111 napisał:
Żle przezimowały gołębie bez szczególnej opieki po lotach od jesieni do wiosny a to jest cały sukces w lotach i w zdrowiu OPIEKA i taka jest prawda DL.

To racja .JUŻ DAWNO PROMOWAŁEM NA TYM FORUM POWIEDZENIE[b] <JAK PRZEZIMUJESZ TAK ZALOTUJESZ !!!>[/b]

rav_poraj

WysłanyWysłany: Pon Lut 12, 2018 15:43
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Witam. Jak przezimujesz tak zalotujesz- nie do końca się z tym zgodzę, ok hodowca dopilnuje wszystkiego przez zimę tzn spokuj w golebniku oczyszczanie po sezonie niespasienie gołębi itp a loty i tak mu nie wyjdą bo popełni szereg biegów na wiosnę lub nawet tylko 1 błąd.
Moim zdaniem dużo hodowców musi sobie uzmysłowić że to trudny sport i o wynikach czasami decydują bardzo małe szczegóły.
wysokolot

WysłanyWysłany: Pon Lut 12, 2018 15:54
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Witam. kol. bogdan1111 napisał:
Cytat:

Bardzo lakonicznie.Może kolego rozwiniesz temat?
MłodyPocztowy

WysłanyWysłany: Pon Lut 12, 2018 16:39
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

A może to poprostu SELEKCJA.
Kuba 9977

WysłanyWysłany: Pon Lut 12, 2018 17:56
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

moim zdaniem wszystko co mówicie ale również przyczyną jest wysoka forma na początku sezonu szczególnie kiedy pogoda jest kiepska, wtedy roczniaki w takiej formie potrafią lądować 600 km od domu, i nie jest to spowodowane chorobą a wręcz odwrotnie.
gzawadzki

WysłanyWysłany: Pon Lut 12, 2018 18:08
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Pytanie było o stratach , a tu nie którzy o wyniku pisac zaczynaja.Ja nie moge zrozumiec po co taki gołąb w dobrej formie leci gdzieś na łeb na szyję.No chyba że on tylko ma forme ,a z tej szybkości zapomniał zabrac ze sobą najważniejszej żeczy rozumu czy kompasu.
Kuba97

WysłanyWysłany: Pon Lut 12, 2018 18:12
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem golebie roczne wytresowane w roku urodzenia do szybkiego powrotu ,często lecąc na "ogonie" niczego się nienauczyly ,nie maja doświadczenia, I w konfrontacji z pogodą, w nowej rzeczywistości sestresowane,giną bezpowrotnie (te z 5-cioma konk.jako pierwsze)aczkolwiek to nie reguła, takie moje spostrzeżenie Pozdro.Dobry LOT
mirek2001

WysłanyWysłany: Pon Lut 12, 2018 18:42
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

rav_poraj napisał:
Witam. Jak przezimujesz tak zalotujesz- nie do końca się z tym zgodzę, ok hodowca dopilnuje wszystkiego przez zimę tzn spokuj w golebniku oczyszczanie po sezonie niespasienie gołębi itp a loty i tak mu nie wyjdą bo popełni szereg biegów na wiosnę lub nawet tylko 1 błąd.
Moim zdaniem dużo hodowców musi sobie uzmysłowić że to trudny sport i o wynikach czasami decydują bardzo małe szczegóły.

ZGADZAM SIE Z KOLEGO. ALE TO TAK JAK Z CHASŁEM ''PIJ MLEKO BĘDZIESZ WIELKI ''
TAK I W NASZEJ HODOWLI NA TO PRZYSŁOWIOWĄ WIELKOŚĆ SKŁADA SIĘ WIELE CZYNNIKÓW (DROBINEK ) . OBRAZOWO TO TAK JAK Z PUZLAMI NIBY WSZYSTKO PASUJE ALE BRAK BŁYSKU :)

Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: