Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Sob Wrz 22, 2018 14:47 Zobacz posty bez odpowiedzi
jak sądzicie o lotach młodych gołębi?
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
pułowa123

WysłanyWysłany: Czw Lut 15, 2018 18:07
PostTemat postu : jak sądzicie o lotach młodych gołębi?
Odpowiedz z cytatem

Pomimo zdarzających się bomb w lotach młodych i ścinek można stracić dobre gołębie . Niech się wypowiedzą Hodowcy którzy nie lotowali na młode i lecieli za roczniaka jak te gołębie się spisywały ?
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
rav_poraj

WysłanyWysłany: Czw Lut 15, 2018 21:30
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Jeśli wogule ktoś taki jest to i tak wiele nie napiszę bo na pewno nie będzie o czym.......
WG0309

WysłanyWysłany: Sob Lut 17, 2018 19:10
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Nie ma różnicy tak samo gminom jak i zdobywają konkursy co prawda w jednym roku nie lotowałem 15 młodymi co prawda były po moich najlepszych parach
grześ

WysłanyWysłany: Sob Lut 17, 2018 19:19
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Witam.Panowie ze starszym stażem [w hodowli] mogli by się podzielić swoją wiedzą i spostrzeżeniami,a tu cisza. A jak Rysiek coś napisze o swoim pstrym Karolu to piszą jeden przez drugiego jakieś bzdury. Tak więc Ci co hodują naście lat mogli by powiedzieć na temat,bo temat jest ciekawy.Pozdrawiam.
Stanisław

WysłanyWysłany: Sob Lut 17, 2018 21:29
PostTemat postu : nielotowane młode
Odpowiedz z cytatem

Kol.Piłowa123 - większość hodowców przynajmniej w moim Rejonie wkłada gołębie na loty a jak nie, to przynajmniej wywozi je wiele razy. Miałem dawno temu przypadek,że późny młody nie był trenowany ale na wiosnę jako roczniak wspaniale się spisywał. Oczywiście wkładałem go tylko do 400 km. Gołąb ten przez 3 lata był najlepszym moim lotnikiem. Na Wystawie Okręgowej plasował się jako rezerwa na Krajową. Ale po za tym to wszystkie późne przepadały. Nie odpowiedziałem na pytanie ale gdy są wartościowe to nawet jako młode nie lotowane po treningu winny dać sobie radę.
czerwony1363

WysłanyWysłany: Nie Lut 18, 2018 6:00
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Witam 5 lat temu przywiozle samiczke z Wali pozna. Poniewasz nie lotowalismy jeszcze w PZHGP to jako roczna i pozniej w nastepnych latach byla puszczana z roznych kierunkow i wracala zawsze w czolowce na wszystkie lotowane golebie z golebnika. W tamtym roku juz leciala z kabiny wszystkie loty, lecielismy na gumkach i nie byla odbijiana. Byl to rok dla starych golebi testowy i zawsze byla w 3-ce najleprzych lotnikow na golebniku. W tym roku nie bedzie lotowana nie ,mam rodowodu na tego golebia [glupie przepisy]. Dala dwa mlode co zrobily loty w tamtym roku, wczesniej wszystko ginelo na prywatnych lotach. Teraz dalem ja do samczyka od Macka i Arka Podymow imbreda. Trudno cos do niej dopasowac. Moze w tym roku cos da dobrego. D.L
Georg

WysłanyWysłany: Nie Lut 18, 2018 8:57
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Przez 40 lat z późnego nielotowanego miałem 2 lotniki , jednego dostałem w prezencie ,drugiego podarowałem koledze i u niego został asem . Czyli strata czasu i pieniędzy, młody musi trenować , przez co zyskuje doświadczenie .
nakrapiany.1999

WysłanyWysłany: Nie Lut 18, 2018 16:37
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

W każdym nawet najlepszym stadzie rodą się gołębie słabe przeciętne i te dobre.Loty to selekcjia tego czego w przyszłości nie będziemy potrzebować.
Moje zdanie jest takie iż trzymanie rok czegoś co nie będne i tak się nadawać jest jedynie stratą czasu i pieniędzy.
arti1982arti

WysłanyWysłany: Nie Lut 18, 2018 18:50
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

nakrapiany1999 dobrze napisane
WG0309

WysłanyWysłany: Nie Lut 18, 2018 19:07
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

W temacie nie pisze o późnych młodych bo to szkoda czasu tylko o młodych nie lotowanych za młódka co w żaden sposób nie przeszkadza w lotowaniu za roczniaka
zen0171

WysłanyWysłany: Nie Lut 18, 2018 19:09
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

To co napisał Georg jest zastanawiające, dlaczego z późnych młodych tak rzadko są dobre lotniki. To zreszta powszechna opinia.
Dlaczego jednak młode z późniejszych miesięcy miałyby być gorsze od tych z kwietnia czy maja? Logicznie trudno to wytłumaczyć.
Najlepszy hodowca w moim oddziale nie lotuje młodych, wkłada je jedynie na loty próbne i kilkakrotnie wywozi do około 100 km. W następnym roku osiąga nimi świetne wyniki. Słychać tez czasem o bardzo dobrych lotnikach które były lokowane dopiero jako roczniaki lub nawet dwulatki.
Gdyby się uprzeć to późne młode można by trenować jeszcze w październiku bo pogoda zwykle wtedy dopisuje tylko czy to ma sens?
nakrapiany.1999

WysłanyWysłany: Nie Lut 18, 2018 19:39
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Zen nie ma sensu.Już to przerabiałem.tak jak napissałeś młode były traktowane jeszcze w październiku.I tak gineły na pierwszych lotach.Owsszem miałem też puźno które russzone były za roczniaka czy 2 latka i robiły loty 300,500i 700.Próbowałem nimi lotować od początku sezonu i tylko wracały.
Niektórym latają i późne gołębie.Ale jak dla mnie późny to taki gołąb który był wychowany w czasie kiedy już skończyły się loty.Czyli z połączenia z końca sierpnia.Niektórzzy wychowują młode zz końcem czerwca i nazywają je późnym lęgiem tylko dlatego że to 3 czy 4 ląg. A niektórzy takie młode to kładą w kabinę.Nieraz więc dawałem u kolegów ptaki które przed lotami nie miały ani pióra spierzonego.
mirek2001

WysłanyWysłany: Nie Lut 18, 2018 19:55
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

KOLEGO NAKRAPIANY W ZESZŁYM ROKU MIAŁEM TAKIEGO SZPACZKA BYL 2 RAZY W KOSZU PRZED LOTAMI NA 180 KM SPIERZYŁ PIERWSZĄ LOTKE TO BYŁ 3 LOT I SIADAŁ 3-6 NA GOŁEBNIKU NA TROCHE PONAD 30 MŁODYCH .
WRACAJĄC DO TEMATU MYŚLE ŻE JEŚLI NIE TRAFI SIE WYBITNY GOŁĄB O TAKIM PISAŁ Ś.P. STANISŁAW KRZYŻAK TO RESZTA BĘDZIE PRZECIETNA ALBO NAWET BARDZO ZŁE . JEŚLI CHODZI O LOTY CZAS POKAŻE . BO JAK DO ROSPŁODU TO WIĘKSZOŚĆ BY JE PRZEZNACZYŁA

nakrapiany.1999

WysłanyWysłany: Nie Lut 18, 2018 20:48
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Mirek potrafiłem takie ptaki brać prosto na lot i sobie radziły.Napisszę jeszcze raz.Jak dla mnie gołąb z końca czerwca nie jest późnym. On nawet powinien się zdążyć wypierzyć.Ja jeśli mówię o późnych gołębiach to o takich które nie zdąrzą się wypierzyć.
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: