Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Wto Wrz 29, 2020 13:34 Zobacz posty bez odpowiedzi
pl
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
spokojaro7

WysłanyWysłany: Nie Lut 25, 2018 21:05
PostTemat postu : pl
Odpowiedz z cytatem

witam koledzy hodowcy mam takie pytanie co to morze być jak otworze gołębią dziub to są widoczne takie kropki co to morze być coś szkodliwe podawałem na rzęsistka na grzyba na drogi oddechowe i nie znikły i niewiem co robić prosił bym o pomoc
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
mario1111

WysłanyWysłany: Nie Lut 25, 2018 21:12
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

A z innej beczki - to po co faszerujesz gołębie nie robiąc wcześniej badań???
Poczytaj ten temat http://www.zloteskrzydlo.pl/forum/viewthread.php?thread_id=10654&pid=142639

Ostatnio zmieniony przez mario1111 dnia Nie Lut 25, 2018 22:14, w całości zmieniany 1 raz
kowalmm

WysłanyWysłany: Nie Lut 25, 2018 21:49
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Nic już nie rób.Na 100% nie jest to żółty gózek.Najprawdopodobniej nic już im nie jest.Z tymi kropkami gołębie normalnie latają.Te kropki to oznaką przebyłej infekcji górnych dróg oddechowych.Być może zbyt duże zapylenie w gołębniku.Proponuje oczyścić gołębią zatoki jakimiś dobrymi kropelkami do nosa.
ARTURO

WysłanyWysłany: Nie Lut 25, 2018 21:56
PostTemat postu : Re: pl
Odpowiedz z cytatem

spokojaro7 napisał:
witam koledzy hodowcy mam takie pytanie co to morze być jak otworze gołębią dziub to są widoczne takie kropki co to morze być coś szkodliwe podawałem na rzęsistka na grzyba na drogi oddechowe i nie znikły i niewiem co robić prosił bym o pomoc

Nie faszeruj gołębi bo to bez sensu.
Nie słuchaj też porad w ciemno np. żółty guzek?
Niewielkie pojedyncze lub liczne drobne krostki na podniebieniu miękkim (za szczeliną podniebienną) barwy białej lub lekko żółtawej to tzw. kamienie ślinowe czyli sialolity. Najczęściej występują u kilku gołębi w stadzie i nie są niczym groźnym (nie przeszkadzają gołębiom). Jest co najmniej kilka teorii na temat ich powstawania.
Mogą też powstać kiedy gołębie latają z otwartymi dziobami- niektórzy twierdzą, że to ma związek z drogami oddechowymi.
mario1111

WysłanyWysłany: Nie Lut 25, 2018 21:58
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

kowalmm napisał:
Nic już nie rób.Na 100% nie jest to żółty gózek.Najprawdopodobniej nic już im nie jest.Z tymi kropkami gołębie normalnie latają.Te kropki to oznaką przebyłej infekcji górnych dróg oddechowych.Być może zbyt duże zapylenie w gołębniku.Proponuje oczyścić gołębią zatoki jakimiś dobrymi kropelkami do nosa.

Na 100% proponuje odwiedzić weta!
baro

WysłanyWysłany: Nie Lut 25, 2018 22:09
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

O matulu, a po co tyle tego było podawać, jeżeli nie wiesz czym spowodowane są te kropki. Ja ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć tyle, że jeżeli są to kropki wielkości łebka szpilki i znajdują się na błonach śluzowych dzioba, to może być to rzęsistek. Przy rzęsistku te kropeczki, czyli tak zwane guzki są lekko żółte. Trudno jednak określić jak nie widzi się gołębia. No ale piszesz, że robiłeś kurację na rzęsistka. Ja u siebie miałem kiedyś kilka gołębi , cztery może pięć sztuk, które głęboko na podniebieniu miały po około 7- 8 maleńkich, białych kropeczek. Dostały jakieś lekarstwo, ale nie pamiętam co to było. Nie było żadnej poprawy. Poczytałem trochę w internecie na ten temat i stwierdziłem, że nic nie będę z tym robił. Gołębie nie wykazywały żadnych oznak chorobowych. To było jakieś trzy lata temu. Tej zimy oglądałem dziób jednego z nich, bo zapamiętałem,że on miał te kropeczki. Okazuje się, że kropeczki jak były tak są. Samiec jest normalny, odchody w porządku, chętnie paruje się z samiczką, więc nic z tym nie robię. Jeżeli masz weterynarza, który zna się na gołębiach, to radzę go odwiedzić. Ja do weterynarza u mnie chodzę tylko z kotem.
wiarus

WysłanyWysłany: Pon Lut 26, 2018 5:59
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

A ja wam powiem że te kropki znikną zaraz po rozpoczęciu sezonu lotowego,razem z nosicielami. :)
mirek2001

WysłanyWysłany: Pon Lut 26, 2018 6:57
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

...jeden z kolegów pisze że ma kropki i jest dobrze bo parzy ,....... kiedyś był taki przypadek że pewien facet miał zaraźliwą chorobę kiedyś smiertelną ale miał słabośc do kobiet i tym sposobem zaraził ponad 100 osób . na pozór był zdrowy i pa....... .

WysłanyWysłany: Pon Lut 26, 2018 8:35
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

te kropki to złogi pozostałe po przebytych infekcjach.Nie faszeruj tych ptaków bez potrzeby i na ślepo.
pol

WysłanyWysłany: Pon Lut 26, 2018 11:51
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

jest to oznaka przebytej infekcji zastanów się czy te gołębie które mają kropki nie przechodziły choćby tzw. choroby młodych
najprawdopodobniej jest to pozostałość po herpesvirozie
spokojaro7

WysłanyWysłany: Pon Lut 26, 2018 19:43
PostTemat postu : ks
Odpowiedz z cytatem

witam jutro jadę do weta to wam napisze jak się wyzna co to morze być bo widzę że każdy pisze z was co innego ale dzięki za odpisanie pozdrawiam a jeszcze jedna sprawa każdy hodowca robi kuracje przed sezonem ja nie zrobiłem w tamtym roku i sezon z głowy cały czas coś się wpieprzało chciałem naturalnie niema szans pozdrawiam
baro

WysłanyWysłany: Pon Lut 26, 2018 22:05
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Mirek2001 napisał że [cytuję]....... miał zaraźliwą chorobę kiedyś smiertelną ale miał słabośc do kobiet i tym sposobem zaraził ponad 100 osób.........Koniec cytatu. - - Współczuję Mirku, że nabawiłeś się zarażliwej choroby. Nie wyjaśniłeś jednak, czy miałeś to w "dziobie", czy może gdzieś indziej. Bo zwróć uwagę, że gołębie kolegi spokojaro7 mają kropki w dziobie i o takie kropki pyta.
mirek2001

WysłanyWysłany: Wto Lut 27, 2018 9:13
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

MARIUSZ dziękuję masz rację to była tylko przenośna bo padło stwierdzenie że nie wykazuje choroby i plodzi .CHORY RODZICE NIE WYCHOWUJĄ ZDROWEGO POTOMSTWA JEŚLI SA NOSICIELAMI . I TO JEST MOJE PRZESŁANIE .A KOLEGA JAK WOLI INACZEJ TO KOLEGI SPRAWA . JA TAM PO KATOLICKI KOBIETA Z MĘŻCZYZNĄ!!!!!!

WysłanyWysłany: Wto Lut 27, 2018 9:46
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kilka lat temu w wywiadze w jednej z naszych gazetek fachowych wypowiadał się lekarz weterynarii którego nazwiska teraz nie pamietam. Mówił że te małe żółte punkciki na migdałkach to zwapnienia ślinianek.

WysłanyWysłany: Wto Lut 27, 2018 16:35
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Hahahahaha....ale się ubawiłem. mariusz2460, to nie jest tak jak myślisz. mirek2001 najlepiej wie, co chciał powiedzieć swoim wpisem i ja też wiem. Zrewanżowałem się więc Mirkowi tym samym i teraz jesteśmy kwita. Prawda Mirku?
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: