Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Wto Gru 11, 2018 16:33 Zobacz posty bez odpowiedzi
Powroty.
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
czerwony1363

WysłanyWysłany: Wto Mar 13, 2018 15:12
PostTemat postu : Powroty.
Odpowiedz z cytatem

Wrucolo cos Wam koledzy z lotow ubieglorocznych, dzisiaj przylecial moj jeden z lotow mlodych bez tipesa co prawda ale w dobrej formie. Jeden wiecej do lotow, moze zaliczy te pierwsze loty.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
cynik

WysłanyWysłany: Wto Mar 13, 2018 15:20
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Obawiam się, że już na próbnych z kabiny się go pozbędziesz!
czerwony1363

WysłanyWysłany: Wto Mar 13, 2018 15:25
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Teraz siedzi w izolatce, nie bedzie zalu jak zginie.
mariusz1976

WysłanyWysłany: Wto Mar 13, 2018 15:34
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

jeden roczny w sobote i samica z2015 w poniedziałek ,oba zabite
ABCandrzej

WysłanyWysłany: Wto Mar 13, 2018 15:35
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kilka razy próbowałem lotować ptakami, które powróciły po długiej nieobecności. Same porażki, dlatego od dwóch lat nie ponawiam prób. Ale może ktoś będzie miał więcej szczęścia i trafi na prawdziwego asa. Powodzenia.
wieslaw.puchalski

WysłanyWysłany: Wto Mar 13, 2018 16:06
PostTemat postu : POWROTY ASÓW
Odpowiedz z cytatem

Szanowni Koledzy.......niestety,ale każdy z piszących w/g mnie ma racje.Kolega ABCandrzej pisze.....Ale może ktoś będzie miał więcej szczęścia i trafi na prawdziwego asa.....Tak Szanowny Kolego,mój wujek miał taki cudowny przypadek,co już kiedyś opisywałem,ale powtórzę.Na lotach młodzików na pierwszym locie zaginął niebieski samczyk i powrócił w kwietniu.Syn wybłagał ratunek dla niego,bo nie karmiliśmy go,a loty blisko.Wysłany na pierwszy lot powrócił.......równo po roku.Nie było zmiłuj się i już łepek był w dwóch palcach,ale syn znowu wybłagał ratunek,bo juz loty.Siwy odwdzięczył się wspaniale.Przea 2 lata zdobył 16 dyplomów,więc.....jednak warto było go ratować,ale ile może być takich cudownych przypadków?Pozdrawiam serdecznie.Z szacunkiem i poważaniem Wiesław Puchalski z oddziału 0100 Ostrów Wielkopolski.
mirek2001

WysłanyWysłany: Wto Mar 13, 2018 16:14
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Szanowny Kolego Wiesławie 2/1000 A jak zapytacie dla czego to powiem bo ten drugi to mój 9424 na drugim treningu z kabiny padł na 80 km jak przyszedł po lotach młodych to tylko skóra i kostki . Po dwu latach dał mi najlepszego lotnika i super rozplodową samiczkę i jesienią padł od jastrzębia .

rudy38

WysłanyWysłany: Wto Mar 13, 2018 18:35
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ja znam kolejny przyklad gdzie samica po roku nieobecnosci wrocila w marcu i w pierwszym roku po powrocie zrobila 9 konk w tym maraton choc nie byly koszowana na wszystkie loty, bo byla poza 50, w kolejnym sezonie zrobila 12konk a rok pozniej na pierwszym oblocie na moich oczach zabral ja jastrzab, dobrze ze zostawilem jej corke w rozplodzie, bo tak to zostalo by tylko wspomnienie a tak to mam super samice rozplodowa
sliper86

WysłanyWysłany: Wto Mar 13, 2018 21:01
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Też miałem podobny przypadek gołąb młody zginą na oblocie gdzieś w maju wrócił na drugi rok przed lotami starych zaczolem go lotowac przez trzy lata zdobył 6dyplomów nigdy się nie spóźnił z lotu aż do tamtego roku na którymś locie się zawiesił przyszedł wycieczony po tygodniu dałem mu odpocząć dwa tygodnie i do kosza usiadł drugi na golebnik pomyślałem wszystko wróciło do normy i wysłałem go znów i już go nie zobaczyłem do końca roku wrócił tydzień temu tak ze nieraz gołębie zachowują się bardzo dziwnie ciekawe jakie historie ich spotykają pozdrawiam
glazer16

WysłanyWysłany: Wto Mar 13, 2018 21:59
PostTemat postu : mariusz1976
Odpowiedz z cytatem

Mariusz1976 idziesz na imprezę z kolegami i zapiłeś,po pijaku zabłądziłeś i wszedłeś w złe miejsce w efekcie policja Cię zapuszkowała do wyjaśnienia sprawy.Po miesiącu szczęśliwy że wszystko się dobrze ułożyło wracasz do domu! Wróciłeś a tu żona nie pytając o nic ucina ci łeb i do doła! Przecież można postąpić inaczej nawet jak do lotu lub wcale tobie są nie potrzebne! Takie postępowanie nie zasługuje na to by nazywać się hodowcą tylko samolubnym hazardzistą wykorzystującym gołębie dla własnych przyjemności :cry:
mariusz1976

WysłanyWysłany: Sro Mar 14, 2018 6:43
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

kolego glazer zadko pije ,brak czasu firma wyjazdy a zone mam wyrozumialo jest mni wstanie dużo wybaczyć.odwiedzam czolowe hodowle w Polsce i belgi ,Niemczech ,większość tych hodowców robi selekcje zabija golebie co się niesprawdzily,sa też tacy co je sprzedają,ja niezyje z handlu golebi ,niewidze sensu komus takich golebi podarować, hazard bardzo lubie co roku wysylam golebie na wspólne golebniki co w tym zlego stać mnie.
Szpak65

WysłanyWysłany: Sro Mar 14, 2018 7:18
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Czytam te wpisy i tak naprawdę to mi ręce opadają jakie argumenty co niektórzy przytaczają . Wiem że hodowla gołębi wiąże się z selekcją w moim przypadku poprzez kosz . Jeżeli ktoś ma inną filozofię to jego sprawa i sumienie ale pisanie że zabijam bo stać mnie na to i obwieszczanie wszem i wobec jaki ze mnie maczo. Ja jak chcę się dowartościować to zabieram wnuczkę na spacer i chwale się wszystkim znajomym jak pięknie i zdrowo rośnie i jak lubi przebywać z dziadkiem . Gdyby ona widziała że dziadek ręką urywa gołębiowi głowę którego ona tak kocha to ciekawe co by sobie o mnie pomyślała . Dziwimy się dlaczego młodzi się nie garną a może jedną z przyczyn jest ta nasza chęć wyniku ponad wszystko . Nie uczymy kochać gołębi jak to dawniej bywało tylko czy zdobył konkurs czyli że nie liczy się gołąb tylko jak ktoś napisał dyplomik za 1,50 . Ja w czasie lotów nigdy nie odbieram telefonów bo chce się cieszyć powrotem gołębi a nie szybciutko sprawdzać jak polecieli inni . To jest moje święto i moja radość a wynik albo będzie albo nie . Jak pisze kolega Mirek jak przygotujesz tak zalotujesz .

Ostatnio zmieniony przez Szpak65 dnia Sro Mar 14, 2018 7:27, w całości zmieniany 1 raz
zbyszek663993442

WysłanyWysłany: Sro Mar 14, 2018 7:21
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się w 100 % z kol.glazer16 . Kol mariusz1976 tak nie postępuje hodowca i miłośnik zwierząt . Nie dałeś życia więc nie zabieraj go . Nie wiadomo co takiemu ptakowi się przydarzyło w tym okresie gdy go nie było , ale dotarł i na pewno się nie spodziewał że taki los go spotka w swoim gołębniku o którym pamiętał jak się okazuje tyle czasu .
wieslaw.puchalski

WysłanyWysłany: Sro Mar 14, 2018 7:36
PostTemat postu : PO PIJAKU
Odpowiedz z cytatem

Szanowni Koledzy......podłączę się pod wpis Szanownego Kolegi glazer 16 .......a jest to cała prawda.....Kolega poszedł do wojska do Goleniowa i rodzina pojechała na przysięgę w tym jego młodszy brat.Po przysiędze wracając pociągiem do domu chłopakowi się zachciało napić w warsie i odwiedził ten przybytek.Rodzina wysiadła w Ostrowie, tego nie ma,a pociąg ruszył w dalszą drogę,i ......obudziła go pani z wiadrem i miotłą w ręce.Pani gdzie ja jestem.Chłopie jest 11-sta i jesteś w .....Lublinie.Wytrzeżwiał od razu.Pognał do okienka,i ....o której pociąg do Ostrowa. O 19.00.Zgaszony,skacowany,bez grosza przy......łaził tak po stacji,a kiszki mu cały czas marsza grały,a jak cierpiał to każdy kto był po dobrym kacu wie.Wreszcie doczekał się zgłodniały,że pociąg podstawiono,usiadł i usnął.Obudziło go .....proszę bilet do kontroli.....panie litośći.Konduktor wykazał litość.Wziął go do swojego przedziału,napoił,nakarmił i ......przywiózł darmo do Ostrowa.Co się działo w domu,tego już nie opiszę.Szanowni Koledzy....co może zrobić hodowca gdy do niego przyjdzie przerażony rodzic i prosi o .......młodziaka na rosół dla chorego małego dziecka,bo lekarze zalecili?No i co jakie jest wyjscie.Trzeba zabić.Pozdrawiam serdecznie w pochmurny i nieciekawy poranek.Z szacunkiem i powazaniem Wiesław Puchalski z oddziału 0100 Ostrów Wielkopolski.
mirek2001

WysłanyWysłany: Sro Mar 14, 2018 9:19
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

mariusz1976 napisał:
kolego glazer zadko pije ,brak czasu firma wyjazdy a zone mam wyrozumialo jest mni wstanie dużo wybaczyć.odwiedzam czolowe hodowle w Polsce i belgi ,Niemczech ,większość tych hodowców robi selekcje zabija golebie co się niesprawdzily,sa też tacy co je sprzedają,ja niezyje z handlu golebi ,niewidze sensu komus takich golebi podarować, hazard bardzo lubie co roku wysylam golebie na wspólne golebniki co w tym zlego stać mnie.

MARIUSZ A CZY TY BYŚ BYŁ WYROZUMIAŁY DLA ŻONY ? WRACASZ PO MIESIĄCU A W SZAFIE SĄSIAD ALBO MURZYN ...... NIE WIEM CZY TO NIE GORSZE JAK TE UCIĘCIE ŁBA ? SAM JESTEM ZA SELEKCJĄ ALE PO TO JEST KOSZ SZANOWNYN KOLEGO MARIUSZU !!!

Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: