Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Wto Wrz 25, 2018 14:36 Zobacz posty bez odpowiedzi
Prawdziwa twarz hodowcy gołębi pocztowych
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
borsuk100

WysłanyWysłany: Wto Mar 13, 2018 15:45
PostTemat postu : Prawdziwa twarz hodowcy gołębi pocztowych
Odpowiedz z cytatem

mariusz1976

Wysłany: Wto Mar 13, 2018 15:34
Temat postu :
jeden roczny w sobote i samica z2015 w poniedziałek ,oba zabite
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
borsuk100

WysłanyWysłany: Wto Mar 13, 2018 15:53
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Tyle żalu wylewacje że łapacze wam łapią gołębie itp ... łapaczy byście najchetniej wsadzili za kraty ... a Polski hodowca gołębi pocztowych ... przez pomyłkę nie raz nazywany miłośnikiem gołębi pocztowych zabija gołębia który dotarł do domu ... nie wiadomo co się z nim działo i co go spotkało po drodze że dopiero teraz dotarł do domu ... a co robi miłosnik gołębi povcztowych ? zabija go i jeszcze się tym chwali na forum ... Dla większości członków PZHGP nie już ratunku ...
mirek2001

WysłanyWysłany: Wto Mar 13, 2018 16:06
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Szanowny kolego Borsuk daj prowadzić Mariuszowi hodowle po swojemu . Odpowiedzial tylko uczciwie na pytanie . A jak chcesz takie gołębie to potwierdz podeślemy Ci może Ty będziesz miał więcej szczęścia . Tylko proszę bez podtekstów ...............

mariusz1976

WysłanyWysłany: Wto Mar 13, 2018 16:10
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

witam kolego borsuk nie interesuje mnie golab który pomimo mojej opieki dostaje wszystko co najlepsze nie wraca do domu jest odpad hodowlany .interesują mnie golebie które robia konkursy,wykladam na nie duże pieniądze i niema umnie miejsca na golebie które gdziesz tam wlaza jest to rosol jak chcesz to sobie chowaj i rozmnażaj takie golebie
borsuk100

WysłanyWysłany: Wto Mar 13, 2018 16:10
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

o następny który się ujmuje za mordercą ... 70 procent hodowców do lekarza albo odrazu do szpitala bo to poważna choroba ... wynik ponad wszystko ... wynik ponad życie gołębia ... To hobby musi upaść jak są tacy miłośnicy gołębi pocztowych ... co zabijają swoje gołębie i są tak bezczelni że tym się chwalą na pubicznym forum ...
borsuk100

WysłanyWysłany: Wto Mar 13, 2018 16:15
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

mariusz1976 napisał:
witam kolego borsuk nie interesuje mnie golab który pomimo mojej opieki dostaje wszystko co najlepsze nie wraca do domu jest odpad hodowlany .interesują mnie golebie które robia konkursy,wykladam na nie duże pieniądze i niema umnie miejsca na golebie które gdziesz tam wlaza jest to rosol jak chcesz to sobie chowaj i rozmnażaj takie golebie

To że wkładasz duże pieniądze nie upoważnia cię do zabijania gołębi ... rozumiesz ! Co ty muslisz że jesteś paneś swiata bo masz pieniądze ? Ty jesterś mordercą i męczenikiem gołębi ! Powinieneś być natychmiast usunięty z PZHGP natychmiast ... wynik hodowcy powinien być sprawą drugożegną a gołąb powinien być na pierwszym miejscu ... teraz właśnie jest tak że liczy się tylko wynik i dlatego to nie jest już hobby tylko wariactwa...
waldix

WysłanyWysłany: Wto Mar 13, 2018 16:37
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Witam.selekcja,selekcja i selekcja.to są tzw odpady hodowlane i coś trzeba z nimi robić.ja kiedyś rozdawałem.teraz już tego nie robię,gdyż lepiej dobrze zabić niż źle podarować.nowoczesna hodowla opiera się na wybieraniu tych najlepszych a kryteria wyboru bardzo surowe.gdyby hodowcy mieli miękkie serce to niestety co rok trzeba by budować nowe większe gołębniki.pozdr
mariusz1976

WysłanyWysłany: Wto Mar 13, 2018 16:38
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

kolego ty zatrzymales się chyba 20 lat do tylu dlamnie liczy się wynik i po to chowam golebie jakie hobby. podaj adres to ci wysle po lotach starych za darmo bo co roku usuwam te co się nie sprawdzily ,
arti1982arti

WysłanyWysłany: Wto Mar 13, 2018 16:58
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

mariusz1976 zgadzam się z tobą.
borsuk100

WysłanyWysłany: Wto Mar 13, 2018 17:18
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Boże ja nie wierze w to co czytam ... 100 procent popiera mordowanie i zabijanie gołębi bo to jest selekcja ! Ja na prawde jestem na forum PZHGP ? zabić gołębia który spóznił się do swojego gołębnika i mówić że to selekcja ... to jest chore i tą chorobe trzeba leczyć ... za dyplomik za 1,50 zł czy pucharek za 30 zł zabijać gołębie !
wiarus

WysłanyWysłany: Wto Mar 13, 2018 18:01
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Również jestem przeciwny uśmiercaniu ptaków,dlatego hoduję mało i ostro selekcjonuje, aby nie zabijać.Nie jest to proste jednak skutecznie unikam takich rzeczy.Ptaki przez większość hodowców traktowane są przedmiotowo, choć to one dają nam radość.Wierzę że prawdziwy ich miłośnik znajdzie inną drogę jak uśmiercanie.
RyszardTosnowiec

WysłanyWysłany: Wto Mar 13, 2018 18:03
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Po sąsiedzku u mistrzów, gdy wrócił stary weteran po konkursie zaraz urwali mu łeb, porzygalem się i już nigdy więcej tam nie poszedłem.
Ludzie są chciwi i msciwi dla dyplomu, zgroza, brak serca 💕.

WysłanyWysłany: Wto Mar 13, 2018 18:04
PostTemat postu : Prawdziwa twarz hodowcy gołębi pocztowych
Odpowiedz z cytatem

Boże ja nie wierze w to co czytam ... 100 procent popiera mordowanie i zabijanie gołębi bo to jest selekcja ! Ja na prawde jestem na forum PZHGP ? zabić gołębia który spóznił się do swojego gołębnika i mówić że to selekcja ... to jest chore i tą chorobe trzeba leczyć ... za dyplomik za 1,50 zł czy pucharek za 30 zł zabijać gołębie !

Zostają tylko najlepsze . Nie ma miejsca dla maruderów.
Nikt nie ma zamiaru robić z gołębnika fermy kurzej.
Lotuje się po to aby gołebie osiągały jakieś wyniki.
Jeżeli hodowca ponosi koszty i to czesto nie małe, nie ma miejsca na zimowanie ptaków które nic nie wnoszą w hodowle i włożoną Naszą pracy.

Kol.brosuk podaj adres a odeslemy Ci wszystkie selekty na Twój koszt .
lukasz_n

WysłanyWysłany: Wto Mar 13, 2018 18:14
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Wpuszczenie golebia do golebnika ,który wraca po kilku tygodniach lub miesiacach to narażenie całego stada na choroby. Nikt sobie na to nie pozwoli.
Nie mam też zamiaru oddawać za darmo golebi które uważam za selekty, chyba że ktoś chce na mamki. Po co potem pretensje , że ktoś otrzymał szrot.
wiarus

WysłanyWysłany: Wto Mar 13, 2018 18:15
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Łukasz powiem Cie że można osiągać dobre wyniki bez uśmiercania ptaków.Hodowcy oszczędzają w sezonie lotowym gołębie ,hodują z ilości ,potem nie mają co z tym zrobić.
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: