Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Pią Lip 03, 2020 16:17 Zobacz posty bez odpowiedzi
Po locie?
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Gus89

WysłanyWysłany: Nie Mar 25, 2018 17:48
PostTemat postu : Po locie?
Odpowiedz z cytatem

Witam, koledzy czy podajecie, a jak tak to co w poniedzilek po locie tzn. Cos na kokcydia, trycho itp. Jakis B.S de weerda czy coa na drogi odechowe? Nie chodzi mi o antybiotyki ale ogladalem pare filmow w tym np. T.Ruminskiego i on daje orni specjal i B.S co uwazacie?
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
siwy7

WysłanyWysłany: Nie Mar 25, 2018 18:16
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

A ja mam takie pytanie , czy jako zakwaszacz mogę podawać ocet jabłkowy ze sklepu. Ile na litr wody i czy mogę podawać codziennie. Podróbek już nie chcę kupować w sklepach dla golebi.
kslom

WysłanyWysłany: Nie Mar 25, 2018 19:17
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

siwy7 napisał:
A ja mam takie pytanie , czy jako zakwaszacz mogę podawać ocet jabłkowy ze sklepu. Ile na litr wody i czy mogę podawać codziennie. Podróbek już nie chcę kupować w sklepach dla golebi.

10-15 ml / 1l

WysłanyWysłany: Nie Mar 25, 2018 19:21
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kol siwy ja stosuje cały rok ocet zakupiony w Kauflandzie w butelkach litrowych w cenie około 4 zł jedna łyżka na dwa litry wody . Stosuję już parę lat więc jest to sprawdzone .
kslom

WysłanyWysłany: Nie Mar 25, 2018 19:35
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Dokładnie Kolego Szpak65. Stosujemy ten sam ocet z tą różnicą , ze ostatnio płaciłem 4,9...coś tam a nie 20-30 zł za litr

WysłanyWysłany: Nie Mar 25, 2018 19:43
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Szpak65 napisał:
Kol siwy ja stosuje cały rok ocet zakupiony w Kauflandzie w butelkach litrowych w cenie około 4 zł jedna łyżka na dwa litry wody . Stosuję już parę lat więc jest to sprawdzone .

Tylko ocet jabłkowy stosowany dla ludzi np. ten z Kauflanda ma 5 lub 6% a ten dla gołębi ma 8%.
Także ta łyżka na litr wody to chyba trochę za mało aby utrzymać pH wody 4-4,5.
Chodowca442

WysłanyWysłany: Nie Mar 25, 2018 20:25
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

siwy7 napisał:

I tu masz Kolego rację ten z sklepu dla gołębi jedynie pachnie jabłkami. A Ja kupuję w AKA za 0.5 litra z 4zeta a na litr 10mil podaję piją lato zima im wyszsza temperatura tym częściej piją , zimą raz w tygodniu. 7 lat piją i żyją. W okresie pierzenia dodaję do octu mód trzeba podgrzać ocet w garnku 2 litry i dodaje 1 litr miodu wymieszać aż się rozpuści rozlać do szklanych butelek podaję 15m na litr.
ARTURO

WysłanyWysłany: Nie Mar 25, 2018 20:45
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Chodowca442 napisał:
siwy7 napisał:

I tu masz Kolego rację ten z sklepu dla gołębi jedynie pachnie jabłkami. A Ja kupuję w AKA za 0.5 litra z 4zeta a na litr 10mil podaję piją lato zima im wyszsza temperatura tym częściej piją , zimą raz w tygodniu. 7 lat piją i żyją. W okresie pierzenia dodaję do octu mód trzeba podgrzać ocet w garnku 2 litry i dodaje 1 litr miodu wymieszać aż się rozpuści rozlać do szklanych butelek podaję 15m na litr.

Dla mnie geniusz. Zastanawia mnie tylko jedno po czym Kolega Siwy7 stwierdził, że ocet jest oszukany? A Ty Kolego ta tezę potwierdzasz.
Bo nawet bez badań to i tak poważna instytucja -http://www.piwet.pulawy.pl/ nie wydała by opinii.
I napiszę tak, to są zwykłe pomówienia i napewno to forum czyta niejeden producent i wtedy Wam gębę zamknie. A wtedy nie będzie Wam do śmiechu.
Chodowca442

WysłanyWysłany: Nie Mar 25, 2018 21:17
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Jestem gotów i czekam na pozew od producenta którego ocet nabyłem w internecie butelkę z jakiegoś tworzywa mam do dziś na pamiątkę i kolego ARTURO nawet mam podaną zawartość octu w occię na litr octu a było to 7 lat temu i od tej pory zaprzestałem wspułpracy z tym sprzedawcą i wybrałem ocet z AKA a jaka nazwa nie pamiętam. A po takim okresie podawania wiem że jest dobry i też był badany pod względem zawartości octu w Occie na litr :))
jozef57

WysłanyWysłany: Nie Mar 25, 2018 21:17
PostTemat postu : Re: Po locie?
Odpowiedz z cytatem

Gus89 napisał:
Witam, koledzy czy podajecie, a jak tak to co w poniedzilek po locie tzn. Cos na kokcydia, trycho itp. Jakis B.S de weerda czy coa na drogi odechowe? Nie chodzi mi o antybiotyki ale ogladalem pare filmow w tym np. T.Ruminskiego i on daje orni specjal i B.S co uwazacie?
orni specjal i bs hihi haha ! zal
hod.wroclaw

WysłanyWysłany: Nie Mar 25, 2018 21:39
PostTemat postu : Re: Po locie?
Odpowiedz z cytatem

Gus89 napisał:
SZKODA ZE MISTRZOWIE NIE MOWIA NA FILMIKACH ZE PODAJA MLEKO OD KROWY??? KOLEGO KTO CI POWIE PRAWDE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!SAM MUSISZ METODA PRÓB I BŁEDÓW DOJŚC DO TEGO. NIE Z FILMIKÓW I IRONIA JEST TAKA NIE FILMIKÓW MISTRZÓW A ZWYKŁYCH HODOWCÓW. POZDR
TRABEL 16

WysłanyWysłany: Pon Mar 26, 2018 2:49
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

https://www.youtube.com/watch?v=kzUalD42p7s
obiektywny11

WysłanyWysłany: Nie Kwi 01, 2018 9:27
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Może tu coć znajdziecie, TKK Natural idealnie zadziała po locie