Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Czw Lip 18, 2019 5:01 Zobacz posty bez odpowiedzi
Pan Palarski
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
wkic

WysłanyWysłany: Pią Gru 07, 2018 0:55
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Siwy Amerykanin cie nie wykorzystuje on ci placi za twoja prace.
Gregor46 jest polakiem tylko ma obywatelstwo niemieckie.
Ja tez jestem polakiem tylko mam obywatelstwo kanadyskie.
W Kanadzie jest milion polakow z kanadyskim obywatelstwem.

Pozdrawiam
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
wieslaw.puchalski

WysłanyWysłany: Pią Gru 07, 2018 0:58
PostTemat postu : JAK BYŁO MIŁO
Odpowiedz z cytatem

Szanowni Koledzy......Jak było miło...Teraz wróciłem ze spotkania z Koleżankami i Kolegami z którymi 62 lata temu rozpoczynaliśmy naukę w szkole podstawowej nr.5 w Ostrowie Wielkopolski.Przez 7 lat podstawówki przez naszą klasę przeszło 47 osób.Przykro i boleśnie jest,bo już 20 pożegnało już ten świat,a tak faktycznie na takie spotkania przychodzi od 12-18 osób.Z racji już pewnego wieku,niepewnego zdrowia,czy choroby nie wszystkie spotkania są w pełnym składzie,ale atmosfera młodego ducha,opowiastki z życia każdej rodziny,kawały zamieniają te spotkania w cudowną,może nawet więcej niż cudowną atmosferę i wszyscy z nieukrywaną radością czekamy na następne spotkanie,a było to już dziewiętnaste.Dziewczyny wybierają knajpkę,czy kawiarnię i idziemy.Prawie na każdym spotkaniu jest Kolega Marek.wyjątkowo mój najserdeczniejszy Przyjaciel,hodowca gołębi,rok wcześniej wstępujący niż ja do PZHGP bo w 1965 roku.Szanowni Koledzy.Życzyłbym sobie z nieukrywaną radością by taka właśnie atmosfera panowała w naszym związku,a jeszcze lepiej by tak było na tym tu forum.Radość,zrozumienie,szacunek i w razie potrzeby bezinteresowna pomoc, drugiemu.Tak powinno być.PYTAM,czy to tak trudno osiągnąć?Pozdrawiam wszystkich forumowiczów bardzo serdecznie i bardzo prosiłbym,by moje słowa do niektórych naprawdę tu trafiły.Przepraszam,że nie w temacie,ale taka nieraz odskocznia daje sporo do zastanowienia się i do przemyślenia.Serdecznie wszystkich pozdrawiam,idę pod gęś,i życzę wspaniałej nocy,cudownych snów,i wstania rano zdrowym,uśmiechniętym,pełnym nadziei i zadowolonym z życia rodzinnego,zawodowego i hodowlanego.Z szacunkiem i poważaniem Wiesław Puchalski z oddziału 0100 Ostrów Wielkopolski.
mirek2001

WysłanyWysłany: Pią Gru 07, 2018 5:52
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

gregor46 napisał:
Hallo Siwy , ja jestem tez wychowany w czasie komuny tz za czasöw Gomulki , Gerka , mimo to kapitalizm nie jest mi obcy , uwarzam go za lepszy system , od tego czasu jak Polska wyrzekla sie Komunizmu , powodzi sie wam , o wiele lepiej , zobacz ile Niemieckich firm inwestuje w Polsce , przecierz to kapitalisci , ale wy z tego korzystacie , a nie jak ty muwisz jestescie wyziskiwani , zobacz Unia Europejska to tez Kapitalisci , i mimo to ta EU duzo wam pomaga , zobacz ile projektöw jest finasowanych przez EU , wiec nie jak ty piszesz , ze to sie niedlugo skonczy , tylko miej nadzieje ze to jeszcze dlugo potrwa , ty piszesz ze pracujesz u Amerykana przecierz Amerykan to typowy przyklad kapitalisty , i ty jako taki mondry , dojesz sie od niego WYKORZYSTYWAC , prosze pszemysl to co piszesz , o golebiach wiesz malo , ale o polytyce , jeszcze mniej . zycze ci dobrej nocy . Gregor

Panie Gregor Ty jako tak oblatany Kapitalista powiedz mi po CO POLSKA JEST POTRZEBNA W UNI ? TEN NIESPEŁNA 40 MILIONOWY NARÓD ?

MIAŁEM ZADAĆ TYLKO TO PYTANIE ALE POZWOLĘ SOBIE
nie czekać na odpowiedz ,powiem sam otóż te 40 milionów ludzi to doskonali kiljencji inaczej mówiąc konsumęci i to czego by nie było począwszy od igły a skończywszy na Mercedesie.
Polska jako kraj nie jest potrzebna w roli producenta i to czego kolwiek od mięsa wieprzowego począwszy gdzie byliśmy potentatem po przez kombajnach zbożowych aż do Przemysłu Zbrojeniowego.
TRZEBA WZIĄĆ POD UWAGĘ ŻE LEPIEJ ROZWINIĘTE TECHNOLOGICZNE KRAJE TO KRAJE ZACHODNIE KTÓRE Z WOJNY WYSZLY ZWYCIĘSKO ,, Plan Marshalla ,,dał im niesamowite odbudowę i przyspieszenie .
Wschód poszedł na 50 lat '' łapy Stalina '' . Wiesz Sam co było u Was w części NRD ,a co w RFN i jakie są koszyt choć w pewnym stopniu wyrównania parytetów ILE POTRZEBA NA TO LAT I JAK WIELKICH PIENIĘDZY . Tak więc mówienie o tym jako same korzyści i ciągłe przypominanie ile to nam Unia tylko daje uważam za co najmniej nie zasadne i nie na miejscu .
NIE JESTEM HIPOKRYTĄ I ŻEBY BYŁO JASNE JA NIE NEGUJĘ TEGO ŻE UNIA W NASZĄ GOSPODARKĘ OLBRZYMIE PIENIĄDZE WKŁADA ,ALE PRZ TYM MA SWOJE KORZYŚCI.
KTO MA WIĘKSZE TO RZECZ GUSTU I PRZEKONAŃ .

WysłanyWysłany: Pią Gru 07, 2018 9:27
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Hallo Gregor46 , o polityce tu z Tobą nie będę dyskutowal bo to jest temat rzeka. A na polityce się znam chyba lepiej jak na gołębiach. Podam Ci fakty i liczby. Ta sama firma to samo stanowisko pracy. W Polsce zarobisz 2000zl. w niemczech Turek zaribi 2000€. Malo tego on zrobi 50-60% tego co polak i pracuje w dużo lepszych warunkach. Każdy kto pracuje na produkcji wie o czym piszę, a różnego rodzaju urzędasy i polityki , udają że tego nie widzą.
zen0171

WysłanyWysłany: Pią Gru 07, 2018 9:51
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Koledzy, polityka dzieli lepiej rozmawiać o hodowli.
Koledze Dominikowi Palarskiemu gratuluje wygranej jego gołębia na WG firmowanym przez FCI. Skoro ma potrzebę używania tytułu mistrza świata 2009 niech to robi choć, w mojej opinii, to trochę przesada.
Hodowla gołębi coraz bardziej się komercjalizuje czego D. Palarski jest dobrym przykładem. Trudno się dziwić, że inni hodowcy nie chcą lotować w jednym oddziale z tzw zawodowymi hodowcami, którz maja setki gołębi na które przeznaczają dziesątki tysięcy złotych i najczęściej gołębiami zajmuje się pielęgniarz. Gdzie jest miejsce dla hodowców hobbystów, którzy nie mogą lub nie chcą poświęcić tyle czasu i pieniędzy na gołębie?
gregor46

WysłanyWysłany: Pią Gru 07, 2018 10:00
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Hallo Mirek 2001 , jedno sprostowanie ja nie jestem kapitalisto jestem normalnym emerytem , ale zyje w kraju z systemem kapitalizm -wolny rynek - wolny handel , i jest to dobry system , co do twojego pytania , czy polska jest potrzebna w EU , oczywiscie jest potrzebna , to nie maly kraj ( 4000000 mil ) wiec to duzy rynek zbytu , handlu , ty jako rolnik , musisz chyba twoimy produktami - handlowac , szukac wolnego rynku , jednym z zadan Eu ,jest stworzenie wspölnej Europy , w ktörej wszysci zarabiajo tyle samo , nie jak pisze , znawca Polityki , kol Siwy Turek zarabia 2000 Euro , a Polak 2000 zl , dlaczego tak jest , w tej chwili jest tak ze EU wiecej daje , nirz bierze , ale tym dawaniem , buduje sobie rynek , Mirek ja nie przypominam , to co ja pisze to fakty , ja nie przypominam Klamstw wiec jest raczej ok . ps Siwy z tym Turkem , to troche przesadziles , oni przewaznie robio roboty malo platne , i te 2000 Euro to troche za duzo , napisz cos o twojej sprzedarzy , o wzmocnieniu tego hodowcy z Pomorza , jakim materialem , z jakimi rodowodami , co osiagnely ich rodzice , po ile konkursöw zdobyly w tym sezonie ??? , wiesz ja chce wröcic do tematu , dlatego te pytania , dobry lot Gregor
gregor46

WysłanyWysłany: Pią Gru 07, 2018 10:23
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Hallo Zenon , bardzo dobry wpis , jest tak jak piszesz , jaki to mistrz - Swiata , na jednym locie 1 ptak , i juz Mistrz , ale to pomaga ( sprzedarz ) , troche sie dziwie ze normalni Hodowcy , ktörzy koszujo przecietnie 40- 60 ptaköw , stajo na stronie takich o ktörych piszesz , i jeszcze ich popierajo , przecierz to inny swiat , Zenon powinnismy do tego dazyc , zeby poityka nas laczyla , ale to jeszcze daleka droga do celu . dobry lot Gregor
teraz kibic...

WysłanyWysłany: Pią Gru 07, 2018 17:50
PostTemat postu : Nie setki gołębi....
Odpowiedz z cytatem

Witam kol.zen0171 nie tak bardzo trzeba mieć setek gołębi jak piszesz aby zdobywać mistrzowskie wyniki.Wystarczy zerknąć na listy MP w kat.nie widzę tam mistrzów mających setki gołębi a wręcz odwrotnie np.kol Bugała leci 40- tką gołębi,kolejny P.Mędrysa podobnie,kolejny T.Pałka kol.Musik kol.Kobiela to wręcz skromne hodowle ale tam się leci "technicznie" na wynik niektórzy z nich mają jak Mistrz kol Bugała Mistrz kol Młot kol.Pałka wydolność lotową gołębników ok 80 % !!! wielu nawet nie zdaje sobie sprawy co to oznacza jakim trzeba być fachowcem Mistrzem nad Mistrze aby takie wyniki wyśrubować ??? .Pamiętam że za moich dobrych Mistrzowskich czasów było 62 % i wtedy była to bariera trudna do osiągnięcia dla hodowców i dawało się nie setki tylko 70-80 gołębi.pozdrawiam "Dobry Lot".
wiarus

WysłanyWysłany: Pią Gru 07, 2018 18:04
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Koledzy co do wyników Kolegi Palarskiego to podważyć się nie da i czy ktoś tego chce i różnie to sobie wyobraża to taki tytuł Mistrza Świata posiada.Odnośnie tych hodowli Kolego teraz kibic co je wymieniłeś to nie są aż takie skromne jak przedstawiasz.
https://www.youtube.com/watch?v=an1UW7uyzJ8
zen0171

WysłanyWysłany: Pią Gru 07, 2018 19:09
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego teraz kibic... jeśli uważasz, że hodowla Marcina Kobieli jest skromna to chyba mamy inne definicje skromności.
Zgadzam się ze ilość nie warunkuje jakości i wyniku ale najczęściej amatorom trudno nawiązać równorzędną rywalizację z zawodowcami. Mam Kolegę lotującego w oddziale Prudnik który mi opowiada jak się rywalizuje ze skromną hodowlą Marka Trzaski.

Ostatnio zmieniony przez zen0171 dnia Pią Gru 07, 2018 19:31, w całości zmieniany 2 razy
gregor46

WysłanyWysłany: Pią Gru 07, 2018 19:18
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Hallo kol Wiarus , ja w zadnej formie nie podwazam , tylko z tym tytulem Mistrz- Swiata , nie moge sie zgodzic jeszcze raz ,moje argumenty , przeciw 1 lot , 1 ptak , ograniczona liczba uczestniköw , w zadnym innym sporcie , nie zdobywa sie tytulu Mistrza - Swiata , wygrywajac tylko jeden mecz , w tym wypadku 1 lot , on ma prawo twierdzic ze wygral ten lot , ale to nie ma nic do czynienia z Mistrzem - Swiata . dobry lot Gregor
ARTURO

WysłanyWysłany: Pią Gru 07, 2018 20:19
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

wiarus napisał:
Koledzy co do wyników Kolegi Palarskiego to podważyć się nie da i czy ktoś tego chce i różnie to sobie wyobraża to taki tytuł Mistrza Świata posiada.Odnośnie tych hodowli Kolego teraz kibic co je wymieniłeś to nie są aż takie skromne jak przedstawiasz.

Kolego Wiarus- tym wpisem prawdy narażasz sie Koledze Gregorowi.
Wg mnie to mistrz świata roku 2018.?!!???!!!
Dlaczego? Zameldował jak to pisze na 3 WG swoje gołebie.
Oczywiście o dwóch zapomniał- ale o jednym pisał i wystepował na filmikach- ruszając głowa jak koń- nie wiem z jakich linii to sa gołebie.
I nie licz na gratisik od mistrza, bo pózniej trzeba sie odwdzięczyć.
Aha i prawie wszyscy nasi mistrzowie to oszuści, lub cieniasy.
No i oczywiście jak to Gregor pisze Andreas D. też.
I wez tu takiemu pokaz dyplomy???
teraz kibic...

WysłanyWysłany: Pią Gru 07, 2018 20:29
PostTemat postu : skromna hodow
Odpowiedz z cytatem

Witam kol.zen0171 hodowla kol.Kobieli jak wiesz to 2 drużyny on + syn to tyle.Jeżeli chodzi o tą "wielka" hodowle kol Trzaski to nie słuchaj opowieści kolegi o trudnej rywalizacji w oddz.Prudnik tylko zerknij na listy konkursowe są dostępne.Hodowla oczywiście nie jest skromna tylko duża ale Ilość wkładanych gołębi jest przeciętna wręcz skromna tak jak u Mistrza np.P.Bugały,poświęciłem chwilkę czasu i policzyłem dla Ciebie i kolegi a więc wkładał 668 szt w 16 lotach = 41,75 goł/lot ? uzyskał 449 kon czyli wydolność lotowa = 67 %( czyli na tej klasy Mistrza przeciętna) 5 razy miał 1 gołębia są loty gdzie trudno znaleść gołębia w czołówce.Wielu hodowców w oddz. Prudnik koszuje znacznie więcej gołębi od Mistrza Trzaski,przeczytaj co napisałem zerknij na listy i zapytaj kolegi z tego oddz. o czym Ci opowiadał ? Może ja nie zrozumiałem Twojego wpisu choć z kontekstu wynika że przymiotnik "skromną"powinien być w cudzysłowie -napisz coś.piozdrawiam "Dobry Lot"
mario1111

WysłanyWysłany: Pią Gru 07, 2018 21:28
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

ARTURO napisał:
wiarus napisał:

Kolego Wiarus- tym wpisem prawdy narażasz sie Koledze Gregorowi.
Wg mnie to mistrz świata roku 2018.?!!???!!!
Dlaczego? Zameldował jak to pisze na 3 WG swoje gołebie.
Oczywiście o dwóch zapomniał- ale o jednym pisał i wystepował na filmikach- ruszając głowa jak koń- nie wiem z jakich linii to sa gołebie.
I nie licz na gratisik od mistrza, bo pózniej trzeba sie odwdzięczyć.
Aha i prawie wszyscy nasi mistrzowie to oszuści, lub cieniasy.
No i oczywiście jak to Gregor pisze Andreas D. też.
I wez tu takiemu pokaz dyplomy???

Pomijając kwestie polityczne- to co może pokazać golodupiec????
gregor46

WysłanyWysłany: Pią Gru 07, 2018 21:39
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Hallo Arturo , ty walisz znowu z innej beczki , kol Wiarus w rzadnym wypadku sie nie nararza , to co my tu piszemy to wymiana pogladu na ten temat , ja mam inne zdanie , koledzy majo inne , i to jest ok , kol Wiarus nie musi liczyc na gratisiki , na ten temat z nim nie rozmawialem , ja sie nikomu nie narzucam jesli chodzi o te dwa inne WG to ja ich nie zapomialem , widzisz ty mnie znowu zmuszasz , aby cos napisac , a wiec na MWG Mazury , mialem 20 najleprzego lotnika AS po 5 lotach , moja wydajnosc to ponad 60% , zaczelem 8 ptakami na locie finalowym 4 ptaki , 2 robio konkurs , na Wg Warmia möj ptak robi 2 konk z 2 lotu , zaczelem 6 ptakami na lot finalowy zakoszowane 4 , o WG Czersk nie pisze ty przecierz wszystko kilkakrotnie sprawdzales , byles tak uwarzny , ze nawet widziales jak ja kopalem , na temat rodowodöw i ( oszustöw ) pisalem w poprzednich wpisach , przeczytaj , i niepisz nieprawdy ps co to ma doczynienia z pokazaniem dyplomöw ??, przecierz nie ja sam , tylko kilku innych hodowcöw cie o to prosilo , no ale u ciebie ostra Zima , no i zimo sie dyplomöw - wyniköw nie pokazuje . Gregor
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: