Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Pon Maj 20, 2019 1:48 Zobacz posty bez odpowiedzi
BEZPRAWIE -DLACZEGO NIE SZANUJEMY MISTRZÓW W NASZYM SPORCIE
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
KUBUŚ3613

WysłanyWysłany: Czw Lut 28, 2019 20:18
PostTemat postu : BEZPRAWIE -DLACZEGO NIE SZANUJEMY MISTRZÓW W NASZYM SPORCIE
Odpowiedz z cytatem

Pozwoliłem sobie na małą sugestię,w naszym Związku panują dziwne tendencje braku szacunku dla Mistrzów i to mnie bardzo bulwersuje. Miałem okazję śledzenia pewnej sprawy
gdzie jeden z bardzo dobrych hodowców otrzymawszy zgodę macierzystego oddziału na przejście do oddziału położonego bliżej posesji po zmianie lokalizacji gołębników hodowca otrzymał zgodę na przeniesienie się do oddziału w którym zarząd oddziału nie chciał przyjąć
go w swoje szeregi choć jest to członek lotujący nieprzerwalnie od lat 80 tych .
Zarząd odsyłał go do sekcji o aprobatę gdzie wystraszeni mistrzowie bojący się mocnej rywalizacji ze strony tego Kolegi szukali manipulacji aby nie przyjmować bo on jest taki czy inny zaznaczyć pragnę że Kolega Andrzej to wzorowy członek macierzystego oddziału gdzie otrzymał taka opinię od macierzystego Zarządu to nie pomogło w przyjęciu
Nie pierwszy raz udowodniono że w oddziałach żądzą kliki i coś z tym musi się zrobić na najwyższym szczeblu naszego Związku. Myślę że u steru naszego Związku są ludzie Koledzy nas wszystkich do których można swoje obawy kierować prosząc o ustawy które położą kres w manipulowaniu przyjmowania członków do oddziałów .Czy tak musi być
choć członkowie nowej sekcji głosami 17 do 14 byli za przyjęciem to ta mniejszość miała większe przebicie u Zarządu że odmówił przyjęcia Mistrzowi był za dobry mógł zagrozić miejscowym Mistrzom a raczej na pewno by to uczynił ,dlaczego tak jest że Mistrzowie prawdziwi nie są lubiani przez naszą społeczność choć na pewno znalazło by się kilka wyjątków prawdziwych miłośników zdrowej rywalizacji do których ja z pewnością należę.
Czy zrodzą się jakieś pomysły żeby takie sytuacje nie mnożyły się nagminnie,a zarządy miały wyłączny obowiązek na przyjęcie nowego członka bo tak mówi regulamin niestety tylko się go nie przestrzega u niektórych zarządów

Józef K.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
wiarus

WysłanyWysłany: Czw Lut 28, 2019 21:51
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

No to nie doczytałem ,w którym miejscu regulamin mówi że oddział ma obowiązek przyjęcia członka.Skoro zapadła taka decyzja musiały być ku temu jakieś przyczyny i od tej decyzji istnieje możliwość odwołania do walnego zgromadzenia, nie do forum PZHGP bo brak nam mocy prawnej :)
KUBUŚ3613

WysłanyWysłany: Czw Lut 28, 2019 23:10
PostTemat postu : odp.wiarus
Odpowiedz z cytatem

Zaznaczyłem że jest to moja sugestia nie oczekiwałem prawnej odpowiedzi bo temat jest tabu nie do ruszenia puki co jak nie zmieni się ustawa odnośnie zdyscyplinowania zarządów
w ich kompetencjach ,owszem wyraźnie mówi statut i regulaminy że członka przyjmuje Zarząd Oddziału nie sekcji itd wiemy ,ale w tym przypadku nie popisał się znajomością prawa lecz odesłał hodowcę do sekcji która miała opiniować przyjęcie. Pisałem że hodowca
był wieloletnim Mistrzem w innym oddziale ,również zaznaczyłem dlaczego chciał zmienić oddział to było powodem uzyskania zgody w nieterminowym przejściu członka do innego oddziału i wyłącznym powodem była bliższa odległość ponieważ po zmianie posesji i gołębnika sąsiadami są hodowcy nowego oddziału .Mistrzów się tutaj nie szanuje lecz szczuje. Profesjonalistów nasze społeczeństwo gołębiarskie nie szanuje i tyle
Nie było innych przesłanek aby tego hodowcy nie przyjąć po prostu za dobry jest.
Straciłem wiarę w zdrową i uczciwą rywalizację w takim oddziele ale czy tak musi być ?
wiarus

WysłanyWysłany: Czw Lut 28, 2019 23:30
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kubuś ,ile Ty masz lat? Odnoszę wrażenie że krótko żyjesz na tym świecie by
poznać działające mechanizmy.Tak już jest kiedy jesteś za dobry stajesz się ,,persona non grata".Dlatego mistrz tu również musi wykazać swoją inwencje.
DL
Szpak65

WysłanyWysłany: Pią Mar 01, 2019 6:54
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kubuś założyłeś dwa tematy i piszesz masło maślane . W jednym że to jest nowy hodowca w drugim że wielki mistrz . Ja osobiście nie widzę nic zdrożnego oby zarząd oddziału przed głosowaniem spytał o zdanie członków sekcji . Nie jest to rok w którym można zmieniać oddziały więc każdy chce się przyjrzeć uważnie powodom takiej decyzji . Ty o tych powodach nie napisałeś ani słowa . A może jest tak że ktoś chce lecieć z tej samej posesji i tego samego gołębnika drugą drużyną na inne nazwisko . Ostateczną decyzję i tak podejmuje zarząd oddziału w głosowaniu.
wiarus

WysłanyWysłany: Pią Mar 01, 2019 9:39
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem zarząd oddziału postąpił prawidłowo bo co z tego jak by go przyjął skoro żadna sekcja by go nie wzięła .Tak jak pisałem musi być jakiś powód bo nie wystarczy być mistrzem trzeba jeszcze mieć szacunek dla tych maluczkich kolegów .Jak go nie ma to takie sytuacje są logicznie wyjaśnione.DL
hamajuma

WysłanyWysłany: Pią Mar 01, 2019 17:01
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Wiarus, czytając Twoje posty tu i na Dobrym Locie stwierdzam, że z Tobą dzieje się coś niedobrego. Bronisz tych , którzy naginają regulamin lotowy i nie kierujesz się dobrem większości i za nic masz tych słabszych. Zastanów się nad tym, bo czasami warto wyjść ze skorupy i posłuchać swego sumienia a nie tylko kierować się regulaminami, które obowiązują w naszym związku, które skądinąd mają dużo wad.
wkic

WysłanyWysłany: Pią Mar 01, 2019 17:31
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Nie dal lapowki.
wiarus

WysłanyWysłany: Pią Mar 01, 2019 17:57
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

hamajuma napisał:
Wiarus, czytając Twoje posty tu i na Dobrym Locie stwierdzam, że z Tobą dzieje się coś niedobrego. Bronisz tych , którzy naginają regulamin lotowy i nie kierujesz się dobrem większości i za nic masz tych słabszych. Zastanów się nad tym, bo czasami warto wyjść ze skorupy i posłuchać swego sumienia a nie tylko kierować się regulaminami, które obowiązują w naszym związku, które skądinąd mają dużo wad.

Co mogę na to poradzić że masz inne zdanie . Po prostu nie czytaj, nie otwieraj, nie oglądaj :) Ne mniej jednak krytykę przyjmuje z pokorą.
https://www.youtube.com/watch?v=qEPBAW5q3co
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: