Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Sob Lip 20, 2019 15:54 Zobacz posty bez odpowiedzi
UCHWAŁA GŁOSOWANA NA ZEBRANIU WLANYM ODDZIAŁU WOJNICZ0318
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
wiarus

WysłanyWysłany: Sob Mar 09, 2019 15:22
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

W większości zgadzam się z tym co piszecie ,jednak odnośnie nagród to znam wielu co ich nie bierze.Osobiście z sekcji od kilku lat nie odbieram,bo ile tego można kolekcjonować.Wolałbym worek karmy jak te puchary co zawalają jedynie miejsce i w dodatku trzeba je ciągle czyścić z kurzu.DL
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
Szpak65

WysłanyWysłany: Sob Mar 09, 2019 16:31
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kol Wiarus to nie chodzi o to czy ktoś bierze nagrody czy nie bo wiadomo że po dwóch udanych sezonach nie ma gdzie już ich stawiać . Tu chodzi o to ze nie daje się szansy innym zdobyć tych nagród bo się wystawia po trzy drożyny i co w nie których oddziałach zgarnia jeden wszystko . I co z tego że ten łaskawy pan ich nie bierze jak pozostali też ich nie widzą . Swoja drogą to ciekawy jestem jak w tych oddziałach wygląda zakończenie sezonu ? DL
wiarus

WysłanyWysłany: Sob Mar 09, 2019 17:59
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

W tej kwestii to oczywiste.Zamiast pucharów kiedy ktoś nie ma miejsca powinno dawać się zamienniki np karmę dla ptaków ,wszak wszyscy płacimy na nagrody.DL
ARTURO

WysłanyWysłany: Sob Mar 09, 2019 18:28
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

wiarus napisał:
W większości zgadzam się z tym co piszecie ,jednak odnośnie nagród to znam wielu co ich nie bierze.Osobiście z sekcji od kilku lat nie odbieram,bo ile tego można kolekcjonować.Wolałbym worek karmy jak te puchary co zawalają jedynie miejsce i w dodatku trzeba je ciągle czyścić z kurzu.DL

Ja też znam wielu co nie bierze nagród.
Jeden od którego posiadam dziady- Bogu dziekuję , że tacy ludzie istnieją.
Dlaczego dziady?- bo tak zazdrośnicy i naiwniacy o nim piszą.
Puchar to jest dodatek- najważniejsza jest przyjazń i zaufanie wobec samych siebie.
A przede wszystkim HONOR.
spokojny24

WysłanyWysłany: Sob Mar 09, 2019 20:41
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Koledzy Puchary to jest uhonorowanie pracy hodowlanej To jest symbol naszego zwycięstwa i żaden zamiennik w postaci pieniędzy czy karmy nie jest w stanie tego zastąpić Wystarczy tylko w swoich sekcjach i oddziałach poruszyć ten temat i puchary można zastąpić medalami gdzie na jednym haczyku można powieść i dwadzieścia szt Nie jest to żadnym problemem uzgodnić kto chce puchary a kto medale tak jest w mojej sekcji i jest to dobre rozwiązanie A ci Panowie którzy nie biorą nagród Wystarczy tylko ominąć ostatni lot i te puchary wezmą ci słabsi z zadowoleniem i należytym szacunkiem dla siebie i swoich gołębi Na temat tych kilku drużyn z jednego gołębnika i ta cała wędrówka z oddziału do oddziału to jest po prostu chore To wszystko powinno być uregulowane regulaminowo I właściciel takiej drużyny powinien z tymi ptakami być na punkcie wkładań Ale jak tu ma przywieś te gołębie babcia która już od kilku lat nie żyje Lub suczka sunia która kojca nie opuściła A prace ktoś musi wykonać aby to wszystko przyjąć wydrukować i zanieść do kabiny Pozdrawiam Dobrych lotów
kowalmm

WysłanyWysłany: Sob Mar 09, 2019 23:02
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego Szpak hodowca o którego zapewne miałeś na myśli nie zbiera pucharów z oddział bo jego te wyniki nie zadawalają. Jemu jak i wielu tej klasy hodowcą chodzi o wylatanie olimpijskich wyników ponieważ oni ten sport próbóją przerobić na maszynkę do pieniędzy.Takimi są wielkimi fascynatami gołębi pocztowych.
Znam też hodowcę który od razu zapisując drugą drużynę zaznaczył iż rezygnuje z każdego wylatanego pucharu na rzecz hodowcy który uplasuje się za nim.
Nie zmienia to faktu iż jak dla mnie jest to jak najbardziej łamanie przepisów .Kążdy hodowca ma prawo oddać tylko jeden spis.
Dawno już powinno się z tym zrobić pożądek. Gołab przypisany do jednego hodowcy nie powinien już nigdy znaleść się u innego figuranta na spisie.Ciekawe było by gdyby taką fikcję jak u nas wprowadził w piłce nożnej.W jednej drużynie było by 11 zawodników w drugiej 22a nawet 44 bo klub stać.Ciekawe co na to powiedzieli by kibice.Albo w boksie gdzie na ring zamiast dwóch rywali było by na przykład dwóch na jednego.
wiarus

WysłanyWysłany: Nie Mar 10, 2019 19:50
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

spokojny24 napisał:
Koledzy Puchary to jest uhonorowanie pracy hodowlanej To jest symbol naszego zwycięstwa i żaden zamiennik w postaci pieniędzy czy karmy nie jest w stanie tego zastąpić Wystarczy tylko w swoich sekcjach i oddziałach poruszyć ten temat i puchary można zastąpić medalami gdzie na jednym haczyku można powieść i dwadzieścia szt Nie jest to żadnym problemem uzgodnić kto chce puchary a kto medale tak jest w mojej sekcji i jest to dobre rozwiązanie A ci Panowie którzy nie biorą nagród Wystarczy tylko ominąć ostatni lot i te puchary wezmą ci słabsi z zadowoleniem i należytym szacunkiem dla siebie i swoich gołębi Na temat tych kilku drużyn z jednego gołębnika i ta cała wędrówka z oddziału do oddziału to jest po prostu chore To wszystko powinno być uregulowane regulaminowo I właściciel takiej drużyny powinien z tymi ptakami być na punkcie wkładań Ale jak tu ma przywieś te gołębie babcia która już od kilku lat nie żyje Lub suczka sunia która kojca nie opuściła A prace ktoś musi wykonać aby to wszystko przyjąć wydrukować i zanieść do kabiny Pozdrawiam Dobrych lotów

Kolego Spokojny tak zrobiłem jak piszesz nie włożyłem na ostatni lot i mimo to
nie spowodowało to uniknięcia nagród,musiałem więc
zrezygnować.Osobiście rezygnuje z nagród, wolałbym na rzecz swoich ptaków,ale cóż niektórzy taktują to jako obrazę ,tylko czego i kogo .Każdy ma swoje priorytety i można mieć swoje zdanie.Kto kocha puchary i medale niechaj je bierze ,a kto wolałby woli worek dobrej karmy dla ptaków to dlaczego nie ,to jest uczciwe wszak wszyscy płacimy solidarnie na nagrody.Nie mniej jednak stać mnie by kupić osobiście.Dla jednych puchar lub medal jest świętością ,dla innych rzeczą martwą,bezużyteczną .DL
spokojny24

WysłanyWysłany: Nie Mar 10, 2019 21:55
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego Wiarus Jak najbardziej szanuje twoje zdanie i naprawdę jest mi to obojętne czy ktoś bierze nagrody czy też nie Uważam że jest to prywatna sprawa każdego z nas Temat jest poruszony to wypowiadam tylko swoje zdanie co o tym myślę Mam znajomego który nie płaci nagrodowego i nie dostaje żadnych nagród Ja pucharów też nie traktuję jak świętość Ale jest to uhonorowanie mojej pracy mojego czasu nie wspominając już o kosztach Pucharów mi nie brakuje Ale gdyby ktoś mi zaproponował worek karmy za mistrzowski puchar to ja bym wcale na zegar nie leciał tylko dla przyjemności A puchary niech wezmą wtedy sobie ci którzy tak naprawdę chcieli by je mieć uważam że wtedy byłoby to fer w stosunku do kolegów i samego siebie A tak to sam nie zjem i drugiemu nie dam Ale jak piszesz każdy ma swoje priorytety i niech tak pozostanie Pozdrawiam Dobrych lotów
wiarus

WysłanyWysłany: Pon Mar 11, 2019 4:03
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z tym że jest to uhonorowanie i kiedyś bardzo pragnąłem tego dopóki ich ilość nie ograniczyła egzystencji.Odnośnie nie lecenia na zegar uważam za bezsensowne,ponieważ nie mam porównania swojej pracy hodowlanej ,a jedyną wykładnią wszystkiego jest lista konkursowa.Największą frajdę sprawia mi wyhodowanie zdrowych i silnych młodych wykazujących się
uporem w powrocie i bezbłędną orientacji.Jednak aby to zdefiniować hodowca musi znać swoje miejsce w szeregu bo bezsensownym jest przekonywanie ludzi jak właściciel pewnego szczepu .Otóż jedynym wyznacznikiem naszej pracy,jakości materiału nie jest to co mówimy ,[bo każdy swój towar chwali] lecz pozycja na liście konkursowej.Choć nie zawsze jest to wymiernikiem
jednak dobre ptaki nawet przy niekorzystnym położeniu gołębnika muszą coś pokazać.Dlatego lecę na zegar i staram się na miarę swoich możliwości pracować z nimi jak najlepiej,ponieważ zdrowa sportowa rywalizacja jest sentencją tego hobby .DL
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: