Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Sro Lis 25, 2020 17:25 Zobacz posty bez odpowiedzi
Dlaczego młodzie nie garna sie do sportu gołębiarskiego.
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
rudy51

WysłanyWysłany: Sob Maj 04, 2019 20:36
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

https://www.youtube.com/watch?v=u6Jnm3l55aI
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
wiarus

WysłanyWysłany: Sob Maj 04, 2019 20:42
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

https://www.youtube.com/watch?v=GJ8xKtS6zA8&list=RDGJ8xKtS6zA8&start_radio=1&t=10
ARTURO

WysłanyWysłany: Sob Maj 04, 2019 20:47
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

rudy51 napisał:
wiarus napisał:
https://www.youtube.com/watch?v=wTjLZwpmufw

Witam wiarus, widzę że też siedzisz przy kompie i czekasz na okazję by coś wkleić. Wiem że forum wciąga jak uzależnienie.

Rudy pamiętaj chodzenie po bagnach wciąga.
rudy51

WysłanyWysłany: Nie Maj 05, 2019 1:28
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

ARTURO napisał:
rudy51 napisał:
wiarus napisał:

Witam wiarus, widzę że też siedzisz przy kompie i czekasz na okazję by coś wkleić. Wiem że forum wciąga jak uzależnienie.

Arturo,wstydż się kolego porównywać to forum do bagna.Mi nawet przez myśl takie porównanie by nie przeszło.Ale jeżeli już takie porównanie nastąpiło to wiedz że bagno nie wybiera i wszystkich może wciągnąć nawet Ciebie kolego.Ale dajmy już spokój tym wciąganiom ,bo narazie to oglądam walki bokserskie z Las Vegas.
wiarus

WysłanyWysłany: Nie Maj 05, 2019 4:00
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

https://www.youtube.com/watch?v=Crv3ZsMawuY
ARTURO

WysłanyWysłany: Nie Maj 05, 2019 18:04
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

rudy51 napisał:
ARTURO napisał:
rudy51 napisał:
wiarus napisał:

Arturo,wstydż się kolego porównywać to forum do bagna.Mi nawet przez myśl takie porównanie by nie przeszło.Ale jeżeli już takie porównanie nastąpiło to wiedz że bagno nie wybiera i wszystkich może wciągnąć nawet Ciebie kolego.Ale dajmy już spokój tym wciąganiom ,bo narazie to oglądam walki bokserskie z Las Vegas.

Miszczu nigdy nie napisałem, że to forum to bagno bo jako człowiek honoru i z naszą legitymacja PZHGP nie mógłbym inaczej.
To ty barani worku tak sobie to tłumaczysz.
I pomyśl o co walczysz- bo u mnie to raczej z liscia możesz dostać.
I dziwie sie moderowi, ze takich tutaj oszczędza.
Kim Ty jesteś? Czy masz jakieś osiągniecia? Nie tylko wyniki, ale troche dobrej pracy dla naszego Związku?
No popisz się albo zamilknij na wieki.
rudy51

WysłanyWysłany: Nie Maj 05, 2019 18:57
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

ARTURO napisał:
rudy51 napisał:
ARTURO napisał:
rudy51 napisał:
wiarus napisał:

Miszczu nigdy nie napisałem, że to forum to bagno bo jako człowiek honoru i z naszą legitymacja PZHGP nie mógłbym inaczej.
To ty barani worku tak sobie to tłumaczysz.
I pomyśl o co walczysz- bo u mnie to raczej z liscia możesz dostać.
I dziwie sie moderowi, ze takich tutaj oszczędza.
Kim Ty jesteś? Czy masz jakieś osiągniecia? Nie tylko wyniki, ale troche dobrej pracy dla naszego Związku?
No popisz się albo zamilknij na wieki.

Masz jakąś manię obrażania innych jak brak argumentów w dyskusji.Splendoru tym sobie nie dodasz.Ja zinterpretowałem to co napisałeś.
Raczej ty nie powinneś wchodzić na grząski grunt w dyskusji jeżeli nie czujesz się w niej pewnie.Raczej poziom twój w tej dyskusji to poziom z pod budki z piwem wśród żuli.A legitymacją PZHGP to się nie zasłaniaj, swojej głupoty nią nie zasłonisz.
szymon90

WysłanyWysłany: Wto Kwi 21, 2020 11:57
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się, że młodzi ludzie stawiają na "wygodne" hobby, czesto są to rzeczy, które nie wymagają wysiłku fizycznego, a nawet wychodzenia w domu. Przykładem jest mój brat, który całe dnie spędza na stronach bukmacherskich
nataliakuch85

WysłanyWysłany: Wto Kwi 21, 2020 12:51
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Niestety ale taka właśnie jest prawda że większość młodych osób żyje światem wirtualnym a nie tym co rzeczywiście ich otacza. W przyszłości to się zdecydowanie na nich zemści.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autora Powrót do góry
lukasz_n

WysłanyWysłany: Wto Kwi 21, 2020 14:42
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

1. dawniej nie było komputerów, telefonów komórkowych. Ludzie szukali innych zajec
2. Trzeba miec miejsce i możliwość hodowania gołębi
3 Jest to nie ukrywajmy kosztowne hobby
4 Wymaga wiele czasu i dyscypliny, nie raz kosztem rodziny

Jest wiele czynników
PoRaPI

WysłanyWysłany: Czw Kwi 23, 2020 6:31
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ludzie zostają hodowcami moim zdaniem z paru powodów:
- lubią golebie
- lubią rywalizacjie
- podoba im się atmosfera.

Co do pierwszego - nikt im tego nie zabroni i zależne tylko od nich 😁

Drugie - patrząc na ilość dokumentacji, niuansów itd. Może się odechciec. A jak ma trzymać bo trzymać to kupić sobie pare pawikow 😁

Trzecie - i tu niech kazdy sobie sam odpowie, jak w przeważającej większości wyglada sprawa w sekcji, oddziale, okręgu, jak traktuje się młodych.... i znajdziecie odpowiedz na pytanie 😁 nie wspomnę o młodych, którzy wygrywają, zobaczcie na MP coraz więcej młodych 😁👍 stają się „ulubieńcami” w swoich Oddziałach i kazdy się cieszy, ze wygrywają 😁

I jeszcze jedno, coraz więcej ludzi miejszka w miastach nie na wsi, młodzi uciekają ze wsi, bo widza jak ich rodzice pracują 24/24 i nie chcą tak żyć. To jak ma im się chcieć codziennie gołębiami zajmować 😁😁😁
tedy

WysłanyWysłany: Czw Kwi 23, 2020 11:02
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego PoRaPI trochę mnie męczy takie ciągłe narzekanie jak to teraz młodzi mają przekićkane tak jakby kiedyś mieli drogę różami usłaną. Kiedyś młodzi bez gadania musieli wszystko w sekcjach robić, aby doświadczyć bycia członkiem PZHGP trzeba było długo chodzić, z tego co pamiętam były jeszcze jakieś testy czy egzaminy i jakoś nikt nie narzekał. Do zegara trzeba było latać czasami dość daleko, gołębi kupić nie było gdzie nie wspomnę o karmie i takich innych. Teraz wszystko jest i dodatkowo ciągłe narzekanie, jak to dużo jest roboty w tym PZHGP, jak to atmosfera nie taka ( jest taka jaką sobie hodowcy stworzą ) zegary elektroniczne latać nigdzie nie trzeba z gumką ale nawet na otwarcie zegarów przyjechać się nie chce. Może lepiej wydawać same obrączki niczego nie obrączkować a zawody organizować w bębnie losującym jak w totolotku, czyja obrączka pierwsza wypadnie to pierwszy konkurs itd. Reasumując kto bakcyla w sobie nie posiada tylko ma chwilowe parcie na zrobienie majstra to i tak z niego długo hodowca nie będzie więc po co narzekać. Gołębie dają mi tak wiele pozytywnego w moim życiu że trzymam je dla swojej własnej przyjemności. Czy u mnie będzie Oddział, Sekcja czy nic nie będzie to i tak niczego nie zmieni bo wejście teraz do gołębnika młodziaków i poleżenie z nimi na słomie to z niczym porównać nie można.

pozdrawiam DL
MłodyPocztowy

WysłanyWysłany: Czw Kwi 23, 2020 12:20
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Witam.
Pierwszym moim pytaniem na tym forum było " Czy warto zapisać się do PZHGP?"
Było masa odpowiedzi jeden jednak wpis pewnego Hodowcy który pisał w tym temacie utkwił mi głęboko w głowie.
I wziołem sobie to do serca. Dziś nie żałuję swojego wyboru.
Jeszcze jedno obserwuję to forum od dawna i jedynie ten Hodowca pozostaje sobą na tym forum. Jest jeszcze kilkt podobnych Jemu lecz już zaprzestali pisać a szkodą. Z drugiej strony to im się nie dziwię.
A co do tematu to dziś młodzi nie są tacy jak kiedyś a i prawdziwych Hodowców jest niewielu w każdej sekcji.
Miłego Dnia.
wkic

WysłanyWysłany: Czw Kwi 23, 2020 16:29
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Hodowla golebi to sa stare hobby.
Mlodzi dzisiaj wola sport i golfa.
lukasz_n

WysłanyWysłany: Czw Kwi 23, 2020 17:16
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Nadchodzi kryzys gospodarczy jak i na świeci tak i w Polsce.
Trzeba bedzie trzeba liczyc każdego grosika.
Wiele hodowli bedzie masowo likwidowanych z powodu finansowych, a co dopiero napływ nowych.
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: