Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Nie Paź 20, 2019 14:02 Zobacz posty bez odpowiedzi
Informacje nt śp. Pawła Radwańskiego
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
KONSIWAW

WysłanyWysłany: Sro Maj 22, 2019 12:52
PostTemat postu : Informacje nt śp. Pawła Radwańskiego
Odpowiedz z cytatem

Witam nazywam się Konrad Ziembicki ,w nie długim czasie nazwa mojej uliczki zostanie zmieniona chciałbym uhonorować p.Radwańskiego jego ulicą w naszej Stolicy , związku z czym chciałbym aby nosiła imię tego wspaniałego hodowcy z Mysłowic jakim był p.Paweł Radwański w chciałbym się dowiedzieć czegość nie o szczepach gołębi jakimi lotował a o jego osiągnięciach , funcjach w pierwszym związku (zrzeszaniu) HGP . Czy pomożecie mi troszkę Panowie Koledzy ??
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
czerwony1363

WysłanyWysłany: Sro Maj 22, 2019 17:30
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego powinienes porozmawiac z rodzina P. Radwanskiego i zasiegnac wiedzy w oddziale oraz sekcji gdzie lotowal. Pozdrawiam.
mirek2001

WysłanyWysłany: Czw Maj 23, 2019 11:54
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

KOLEGO .
Tu na Forum jest taki Kolega WIESŁAW PUCHALSKI Encyklopedia chodząca ;)))0napisz do niego na Priv. pozdr.

WysłanyWysłany: Czw Maj 23, 2019 20:16
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

mirek2001 napisał:
KOLEGO .
Tu na Forum jest taki Kolega WIESŁAW PUCHALSKI Encyklopedia chodząca ;)))0napisz do niego na Priv. pozdr.

O Koledze Wiesławie powinien powstać osobny film.
Jezeli chodzi o Radwany to żyjaca legenda o tym wie--
https://www.youtube.com/watch?v=6JD8hR8mTyY

Panie Krystianie szacun i dzieki za wszystko.
teraz kibic...

WysłanyWysłany: Sob Maj 25, 2019 12:50
PostTemat postu : Warto pamiętać...
Odpowiedz z cytatem

Witam kol.KONSIWAW czytam post
Piszesz że chciałbyś uhonorować "swoją"uliczkę w stolicy im. śp.Pawła Radwańskiego to piękna inicjatywa może to zgłosić 3 radnych lub 15 mieszkańców.Kol.KONSIWAW muszę Cię trochę rozczarować rozmawiam często z wieloma czołowymi hodowcami Polski często z samego "świecznika"i oni nie bardzo wiedza kto to był np.G.Farys,J.Gryt, J.Klump E.Hart,R.Słaboń,J.Skórski,"Konieczny",Rybczyńscy,Jurczyk itd a to hodowcy o wiele bardziej tytułowani niż śp.P.Radwański znakomicie lotowali jeszcze w latach 80/90 a niektórzy świetnie do dziś jak Mistrz Jan Klump w Oddz 0265-.Popielów warto zerknąć a jest na co !.pozdrawiam "Dobry Lot".
czerwony1363

WysłanyWysłany: Sob Maj 25, 2019 19:29
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kol. teraz kibic.... to zadna nowina ze nie znaja ci z samego ;swiecznika; wszystkich. Tu nie chodzi o tytuly mistrzowskie . Pawel Radwanski byl hodowca wybitnym i zabraklo pare lat by uznac oficjialnie jego prace hodowlana i golebie ktore wychowal za Rase Radwanskiego i tak wielu wymawia RADWANY. Kupujac golebia u Mistrzow to rodowod ma prawie samych przodkow zachodnich. Rawanski skupil sie na wychodowaniu wlasnych golebi prowadzac konsekwetna selekcjie i pozniej jedynie dobierajac pojedyncze sztuki z zachodu dla uleprzenia swoich golebi i osiagnol taki a nie inny rezultat. We wrzesniu 2015 na tym Forum zalozylem temat Zagubiony Lotnik i miale okazjie porozmawiac z hodowca co znal P. Radwanwanskiego. Jesli mistrzowie nie znaja hodowcow tych co wymieniles to znaczy ze sa na bakier z historia golebiarki zwlaszcza polskich hodowcow bo teraz to rzadzi kasa i nic wiecej. Gosc ma inicjiatywe i to sie chwali a nie wymysla bzdury BO NIE ZNAJA tez mi powod ze paru pyszalkow nie zna kogos.
teraz kibic...

WysłanyWysłany: Nie Maj 26, 2019 14:29
PostTemat postu : nie znamy historii.....
Odpowiedz z cytatem

Witam kol.czerwony1363 ja pamiętam z lat 70-tych/80 jak nasi "starzy"hodowcy często mówili i zachwalali gołębie Radwańskiego.Pamiętam że wielu hodowców wylatało mistrzowskie wyniki na tych gołębiach np: Sp.G.Farys z Lublińca,J.Gryt z Pszczyny.J.Mateja z Tych i wielu innych.Ja osobiście twierdze że gołębie P.Radwańskiego to była taka "zerówka"grupy krwi która pasowała znakomicie do innych gołębi jak ktoś te gołębie kupił to zawsze pasowały do swoich.Podobnie jak z gołębiami Janssen pasowały do wszystkich gołębi były są bardzo poszukiwane nadal.A to że czołowy hodowca Polski nie słyszał o tak wybitnym hodowcy jak śp.Gerard Farys z tego samego okręgu i prawie sąsiedniego oddziału to niepojęte nie znamy historii naszego związku,okręgu- to wstyd !!!.Jak piszesz rządzi mamona,biznes kogo obchodzą byli wielcy mistrzowie.pozdrawiam "Dobry Lot".I jeszcze ciekawostka dla wielu jaka znalazłem:Gołębie tzw RADWANY wywodzą się z gołębi pana GENSCHERA z Bielska B.Przed IIwojną światową ,przemysłowiec zamożny jak na tamte czasy wielki miłośnik gołębi Genscher.Kupował oryginalne gołębie od Bricouxa i innych uznanych hodowców BELGII???.Natomiast przyjaciel P Radwańskiego był opiekunem gołębnika Genschera.Jajka i niechciane młode otrzymał od niego???.Przypomnę że w tamtych czasach para młodych od Bricouxa kosztowała majątek.
KONSIWAW

WysłanyWysłany: Nie Maj 26, 2019 18:15
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kol. Teraz Kibic , nestety moją uliczkę chyba się nie da nazwać Pawła Radwańskiego ale może uliczkę obok :) , było by miło . Ale jeśli nie szkoda będzie :( , mam pewien inny pomysł ale czy on wyjdzie nie wiem .
wiarus

WysłanyWysłany: Nie Maj 26, 2019 18:57
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Nazwę ulicy nadaje rada gminy lub miasta mocą uchwały.
KONSIWAW

WysłanyWysłany: Nie Maj 26, 2019 19:30
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

To jest Warszawa :/ tu są miejskie biura :/
Hodowca082

WysłanyWysłany: Nie Maj 26, 2019 20:07
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Szanowny kolego Teraz kibic . W twoich wypowiedziach jest wiele prawdy lecz nie wszystko. Potomstwo gołębi z hodowli Jurka , Gerarda Jak również Józka mam do dziś, gdyż od bardzo wielu lat utrzymuje te gołębie w umiarkowanym ,bliskim ,i bardzo bliskim pokrewieństwie . Jest to nie prawda co piszesz że te ptaki pasują do wszystkiego, jedynie co wychodziło naprawdę wartościowe to była krzyżówka z Delbarami. Miałem kilka szt z krzyżówki z gołębiami Janssena Jak również z Van loon Były z tych krzyżówek dobre i bardzo dobre lotniki, ale nie były tak twarde i waleczne jak stare czerwone Radwany. Wiele ras z którymi eksperymentowałem łącząc je z Radwanami było kompletna porażką. Masz całkowita racje ze wielu wspaniałych hodowców poszło w nie pamięć pomimo ze byli lepszymi jak S.P.Paweł R. Paweł zawsze będzie legenda, gdyż tamtych czasach był on wybitnym hodowca a przede wszystkim uczciwym człowiekiem i ci co zakupili od niego gołębie zawsze coś dobrego z tych ptaków wychowali ,gdyż zostały odsprzedane z pełna uczciwością . jeden drugiemu przekazywał i legenda o Pawle rosła w sile gdyż wiele gołębników zostało opartych na tych gołębiach. Gerarda traktował jak syna i tam zawsze szły wartościowe gołębie, ja zaś z S.P Gerardem utrzymywałem bardzo przyjacielski kontakt i to co u niego leciało to i potomstwo było u mnie . Kiedyś zakupiłem płowa samiczkę od Jasia Skurskiego. Jak później się okazało było to wspaniała samica zarodowa wydała wiele dobrych gołębi, była to krzyżówka gołębi Delbar x Bricoux. Szkoda że dziś już coraz mniej takich ludzi . Dziś chamstwo ,zawiść i jedno wielkie oszukaństwo. Pozdrawiam kolegów hasłem dobry lot
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: