Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Czw Lis 14, 2019 14:35 Zobacz posty bez odpowiedzi
Kuracja
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
hodowca 2014

WysłanyWysłany: Pon Lip 01, 2019 19:03
PostTemat postu : Kuracja
Odpowiedz z cytatem

Witam, jakie środki polecacie podawać na odbudowę wątroby po kuracji antybiotylowej? Może jakieś produkty dla ludzi które super się sprawdzają u gołębi.
Oraz drugie pytanie, najlepsze środki na grzybice i jakie są objawy aby poznać że coś jest nie tak w tym kierunku. Dobry lot
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
arti1982arti

WysłanyWysłany: Pon Lip 01, 2019 19:35
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Jakoś brak odpowiedzi, czyżby to nie forum PZHGP, panowie co z wami?
czerwony1363

WysłanyWysłany: Pon Lip 01, 2019 19:48
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Slusznie. Mistrz za odry powiedzial: sluchac jak doswiadczeni hodowcy rozmawiaja. Moze cos doradzi koledze. Ma duze doswiadczenie w hodowli. Moze doradzi.....
mirek2001

WysłanyWysłany: Pon Lip 01, 2019 19:55
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Koledzy nie wywolujcie wołka z lasu .
Ja po kuracji podaje aktimel .....coś jogurtowego na odbudowę floty bakteryjnej . A NA WĄRTOBE U GOŁĘBI NAJLEPSZY JEST OSTROPEST PLAMISTY . Na grzyba to najlepiej do weta.

Ostatnio zmieniony przez mirek2001 dnia Pon Lip 01, 2019 20:42, w całości zmieniany 1 raz

WysłanyWysłany: Pon Lip 01, 2019 20:10
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Hodowcą 2014
Ze swojej strony polecam Fito-Vet i Candi-Vet lub Fungi-Vet z Vet animal. Produkty stosunkowo niedrogie, a wydajne i w moich oczach skuteczne.
spokojny24

WysłanyWysłany: Pon Lip 01, 2019 21:31
PostTemat postu : Re: Kuracja
Odpowiedz z cytatem

hodowca 2014 napisał:
Witam, jakie środki polecacie podawać na odbudowę wątroby po kuracji antybiotylowej? Może jakieś produkty dla ludzi które super się sprawdzają u gołębi.
Oraz drugie pytanie, najlepsze środki na grzybice i jakie są objawy aby poznać że coś jest nie tak w tym kierunku. Dobry lot

Ja bym proponował na odbudowę po antybiotykach PROVIBAC Preparat sprawdzony i warty polecenia podawać jednocześnie z elektrolitem

Na grzyby jest wiele dobrych produktów ja podaje fungixazol przy leczeniu grzybicy bardzo ważne jest aby w czasie kuracji stosować regularne opryski tym samym środkiem w gołebniku z gołębiami Ponieważ wiele grzybów jest usadowionych w poduszkach powietrznych i same podanie leku do pojnika nic nie da gdyż grzyb usadowiony w kącikach poduszek można zwalczyć poprzez wchłonięcie wraz z powietrzem po oczyszczeniu i zakończeniu kuracji podawaj 2 x w tygodniu preparat jodowy BVP Jodaline Super Elixir i grzyb zniknie definitywnie dla młodych dawka to 8 ml na 5 litrów wody
Jeśli idzie o preparaty dla ludzi to mogę oczywiście podpowiedzieć Ci o dobrych i sprawdzonych ale tylko poprzez Pw Pozdrawiam dobrych lotów
baro

WysłanyWysłany: Wto Lip 02, 2019 14:34
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ja u swoich gołębi stosuję osłonowo na wątrobę i nerki podczas stosowania antybiotyku preparat FRASAL z firmy Prima. Natomiast jeżeli już podawałeś antybiotyk i chcesz dopiero teraz podać coś na wątrobę to polecam [bo stosowałem] SILIVET z Biofaktora. Stosuję u siebie w razie potrzeby również inne produkty tej firmy. Np.- AMINOSOL- czyli aminokwasy, BIOSUPERVIT- witaminy, NEFROVET- na nerki, DUOLAC- probiotyk. Są to produkty wydajne i niedrogie. Zamawiam je u weterynarza, więc wierzę, że nie są to podróby, ale przez internet też można je kupić. Stosowałem też probiotyk o nazwie BIOVITAX firmy Patron. Po co stosować u gołębi środki przeznaczone dla ludzi, skoro są preparaty specjalne dla gołębi. Z grzybicą u gołębi sytuacja wygląda w ten sposób, że o ile grzybicę przewodu pokarmowego można leczyć podając lek do picia, to grzybicy worków powietrznych już w ten sposób się nie wyleczy. Należy stosować zamgławianie. Aby rozpoznać grzybicę u gołębi, trzeba wysłać wymaz, lub kał do badania. Tak mi się wydaje. Innego sposobu na stwierdzenie grzybicy nie znam.
iwancafe

WysłanyWysłany: Sro Lip 03, 2019 11:55
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Srodek wg zapewnien producenta na worki i jelita - aspergital
Na watrobe - dexochol z patrona lub dexachol z ronfielda,
Na nerki - fitolizyna
Ew naturalnie na grzybice - https://organis.pl/candigo-candida-ekologiczne-ziola/?gclid=EAIaIQobChMI75y4pYCH4wIVyAMZCh0VsgS2EAEYASAAEgIbc_D_BwE
grochowy114

WysłanyWysłany: Pią Sie 02, 2019 20:30
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego tylko ostropes załatwi sprawę, nic więcej.
ARTURO

WysłanyWysłany: Pią Sie 02, 2019 21:05
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

grochowy114 napisał:
Kolego tylko ostropes załatwi sprawę, nic więcej.

OCZYWIŚCIE OSTROPEST - nawet ten mielony dla ludzi też warto stosować.
baro

WysłanyWysłany: Sob Sie 03, 2019 0:02
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się, że ostropest najlepiej zadziała na uszkodzoną wątrobę, jednak jak wynika z mojego doświadczenie, gołębie bardzo niechętnie pobierają nasiona ostropestu. Dwa lata temu podawałem gołębiom ostropest zmieszany z karmą i niestety większość ziaren ostropestu zostawała w karmidle niezjedzona. Od tamtej pory zawsze po szczepieniu, odrobaczeniu, czy jakiejkolwiek kuracji przez kilka dni podaję SILIVET z Biofaktora, tak jak napisałem w poprzednim poście. Głównym składnikiem SILIVETU jest wyciąg z nasion ostropestu. http://www.biofaktor.pl/index.php/kp/katalog-produktow-dla-zwierzat/item/8-golebie/54-silivet-dla-golebi
baro

WysłanyWysłany: Sob Sie 03, 2019 0:23
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Omyłkowo napisałem, że podaję SILIVET po szczepieniu.......nie podaję po szczepieniu.
iwancafe

WysłanyWysłany: Sob Sie 03, 2019 5:25
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Na nerki wiadomo ze jeszcze olej z ostropestu bedzie slusznie dialal!
gill1957

WysłanyWysłany: Wto Sie 06, 2019 17:48
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

tylko toliamin -tollisan
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: