Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Nie Gru 08, 2019 21:01 Zobacz posty bez odpowiedzi
Odstraszacz kun.
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
pslabs

WysłanyWysłany: Pon Cze 24, 2019 14:01
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

kslom napisał:
A tak na poważnie to moze przedstawi Pan czy to urządzenie nie będzie miało wpływu na gołębie? Wie Pan w jakim zakresie słyszy gołąb?
Kolejna sprawa jak je ustawić w gołębniku ogrodowym (proszę o wpisanie w googole gołębnik ogrodowy i pojawią się projekty). Czy bezpośrednio na ziemi, czy nad przedziałami?
Chętnie zapoznam się z Pana informacjami. Osobiście jestem zainteresowany takim urządzeniem ale bardziej pod kontem myszy z którymi co jesień mam problem. Natomiast w domku lotniskowym mam jakiegoś mieszkańca pod blachodachówką. Na dzisiaj odstraszaczem jest włączone radio i Zetka:)) Nie wiem czy to sprawę załatwi...

Wszystkie ptaki mają bardzo wąski zakres słyuszalności, jest to 10-12 kHz, ptaki bardzo mało reagują na jakikolwiek dzwięk no chyba, że ma on charakter wybuchu i odczuwalny jest ruch powietrza. Na wszelki wypadek w swoim urządzeniu wyeliminowałem ten zakres częstotliwości, co widać na wykresie (pewnie nie musiałem ale zrobiłem to i tak). Moi klienci nie zgłośili negatywnego wpływu na swoje gołębie.

Co do lokalizacji urządzenia umieścił bym je tam gdzie szkodnik spędzi najwięcej czasu zanim zaatakuje, czyli pewnie będzie to podłoga.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
mirek2001

WysłanyWysłany: Pon Cze 24, 2019 14:06
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

pslabs napisał:
mirek2001 napisał:
Witam a co z zakresem działania w jakim promieniu od źródło dzwięku działa ?

Obszar skutecznego działania (jeśli na drodze dźwięków nie stoją przeszkody a podłoga nie jest pokryta dywanem lub innym absorbującym dźwięk materiałem) to: 350 m2

Na większe zwierzęta polecam żywołapki, w szczególności takie które posiadają powiadomienie SMS o schwytaniu szkodnika. Po co powiadomienie? A no po to, że najczęściej pułapki ustawia się w miejscach mało dostępnych albo w odległych lokalizacjach i nie chce nam codziennie sprawdzać naszych sideł.

SIĘ RUDEGO ŻARTY TRZYMAJĄ... SERDECZNIE DZIĘKUJĘ ZA WYCZERPUJĄCĄ INFO . POZDRAWIAM
pslabs

WysłanyWysłany: Pon Cze 24, 2019 20:39
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Polecam się na przyszłość!
zbyszek_k

WysłanyWysłany: Pią Cze 28, 2019 19:28
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

pslabs napisał:
Polecam się na przyszłość!

Rozumiem, że te pułapki https://allegro.pl/listing?string=zywolapka%20sms

to są te o których Pan mówi? Mam kota który wszędzie mi włazi. Wlazł mi nawet łapą w łapkę na myszy. Czy jeżeli wejdzie mi w Pańskie urządzenie, czy ruchome elementy nie zrobią mu krzywdy? Rozumiem, że SMS'a dostanę, ale chodzi o to żeby do czasu mojego przyjścia nie stała mu się specjalna krzywda...
pslabs

WysłanyWysłany: Pon Lip 01, 2019 6:03
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Żywołapka jest zupełnie bezpieczna dla wszystkich zwierząt, mechanizm zapadkowy zbudowany jest w ten sposób aby nie mógł zrobić krzywdy kiedy się zamyka (popycha zdobycz do środka zamiast opadać jak gilotyna)

Ważniejszą kwestią jest właśnie to co Pan powiedział. Urządzenie wyśle SMS z powiadomieniem o uruchomieniu do aż 3 osób. Jest to istotne bo może Pan być akurat np. w samolocie a żona też dostanie SMSa i go wypuści (albo będzie się cieszyć ze złapanej kuny).

Żywołapka też ma inną ciekawą funkcję, oznajmi złapanie ofiary bardzo jasnym światłem. Światło to można też uruchomić zdalnie na żądanie. Fajna funkcja jeśli szukamy urządzenia w trudnych warunkach.
czerwony1363

WysłanyWysłany: Pon Lip 01, 2019 6:19
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Plaga kun jak sadze, wystarczy by golebnik byl odpowiednio zabezpieczony. Jesli kuna nie ma mozliwosci wejscia. To rezygnuje i szuka ofiary gdzie indziej. Jest plochliwa i nie wchodzi do urzadzen z marszu.
Chodowca442

WysłanyWysłany: Pon Lip 01, 2019 10:04
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kuna cwana bystra i przebiegła.
Nie tak łatwo, by poległa.
Trzeba od niej leprzym być.
Gdy odwiedzi twój gołębnik to z rozpaczy będziesz wyć.
Kune trzeba uszanować.
I nie musisz jej mordować.
Starczy abyś był przezorny.
I od kuny jesteś wolny.
pslabs

WysłanyWysłany: Pią Lip 05, 2019 10:20
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Zachęcam do obejrzenia filmu prezentującego urządzenie:

https://youtu.be/kB7IJEgWjoY
zbyszek_k

WysłanyWysłany: Sro Lip 10, 2019 12:01
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

O w mordę. Biedne myszki. Mam nadzieję, ze odstraszacz je tylko odstraszył i dostały coś w nagrodę... Jakiś może serek (o ile myszy lubią serek)? :)
pslabs

WysłanyWysłany: Pią Lip 12, 2019 10:21
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

zbyszek_k napisał:
O w mordę. Biedne myszki. Mam nadzieję, ze odstraszacz je tylko odstraszył i dostały coś w nagrodę... Jakiś może serek (o ile myszy lubią serek)? :)

Myszki nie ucierpiały ani nie były długo męczone, film udało się nagrać za pierwszym razem więc po 5 minutach wróciły do swojej klatki i dostały smakołyki.

PS
Myszki chyba nie lubią sera.
grochowy114

WysłanyWysłany: Sob Sie 03, 2019 17:56
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

A nie wiecie czym wystraszył Kubę z samochodu? Wchodzi mi pod maskę i niszczy mi pod maską .
shahid99

WysłanyWysłany: Wto Sie 20, 2019 11:19
PostTemat postu : Re: Odstraszacz kun.
Odpowiedz z cytatem

[quote="komuna66"]Mam problem z kuna,zauważyłem ze zadomowiła w budynku gospodarczym obok gołębnika rozpłodowego.
Nie wiem czy zakupić łapkę na kuny czy odstraszacz??
Może macie inne sposoby??[/quote]https://startjobs.pk
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: