Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Pon Gru 09, 2019 2:48 Zobacz posty bez odpowiedzi
Wspólne Gołębniki
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
gregor4616

WysłanyWysłany: Sro Wrz 04, 2019 9:39
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Hallo Siwy 7 , dziekuje za informacje , wiesz ja tez nie zagladam na MWG Kaszuby wiec dobrze ze jestes tak kolerzenski , tylko jesli juz cos podajesz to pisz prawde , 19 koszowanych , 15 w zegarze tz brak 4 nie 8 to juz pierwsze klamstwo robie 6 konkursöw , mam po 1 locie , 4 najlepszo druzyne , wiesz innym brakuje wiecej , i to przewarznie wasze twarde , zobacz jak wypadli mistrzowie Polski , i Olimpijczyk dlaczego tak intensywnie zajmujesz sie tym MWG , przecierz ty nie obserwujesz tego WG , cos tu nie pasuje , dlaczego nic , nie piszesz o twoim Asie na wg Mistrzöw , moze podasz jego wyniki ?? wiesz w oddziele nikt inny nie lotuje , wiec musze automatycznie robic te konkursy , obojetnie w jakim czasie . Gregor
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
GlenButner

WysłanyWysłany: Sro Wrz 04, 2019 10:28
PostTemat postu : Environmental Organizations
Odpowiedz z cytatem

The
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autora Powrót do góry
czerwony1363

WysłanyWysłany: Sro Wrz 04, 2019 11:49
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Siwy gregor nigdy nie podał jaka ilość gołębi leci w oddziale w którym lotuje to jest tajemnicą gregora najczęściej odsyła do swojego Rachmistrza.
siwy7

WysłanyWysłany: Sro Wrz 04, 2019 12:03
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Hallo Gregor, matematyka się kłania z podstawówki 23- 15 = 8 i tyle już zgubiłeś. A ja nie kłamie bo po co?
gregor4616

WysłanyWysłany: Sro Wrz 04, 2019 12:31
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Hallo Siwy 7 , to raczej ty nie chodziles do szkoly , möj rachunek , jest tak : 19 ptaköw zakoszowanych ps zobacz lista koszowanych , w zegarze jest 15 odbitych , wiec brakuje 4 to co poginelo na lotach treningowych , nie ma znaczenia , teraz liczo sie tylko te ktöre w tej chwili so na golebniku , i jest ich sporo ps zobacz ile ptaköw pogubili na MWG Mazury , na WG Warmia , zobacz ile na kozieglöwkach , ile na twoim Wg , wiec poröwnujac te straty , to nalerze do tych ktörzy stosunkowo malo pogubili ty juz czesto klamales , po co to terz sie pytam ??. Gregor
Yaro32

WysłanyWysłany: Sro Wrz 04, 2019 17:14
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego Gregor tylko , ze na wymienionych gołębnikach loty się już kończą a tam gdzie Ty lotujesz po serii bardzo bliskich treningów dopiero zaczyna się zabawa. Nie możesz porównywać jeśli tylko lecisz na jednym WG.
Hodowca082

WysłanyWysłany: Sro Wrz 04, 2019 17:27
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Panie Gregor nie wiem jak byś Pan tego kota nie obracał to dupa i tak będzie z tyłu. Siwy tu ma jak najbardziej racje . Dał Pan na to wg 23 ptaki obecnie ma Pan 15 to jak by nie liczył to 8 szt już odpadło. Te co odpadły na lotach treningowych według Pana się nie liczy. A niby dlaczego. Gdyby te gołąbki zachorowały i padły to jak najbardziej wtedy się nie liczy . Ale jeśli one pozostały na trasie to znaczy ze odpadły i u Siwego z matematyką wszystko ok . Te gołąbki były w drużynie która Pan wystawił i nic nie było o jakimś podziale na próbne i konkursowe . Wiec choć ten jedyny raz pozostaw Pan tego kota w spokoju i nie wymyślaj Pan nowych bajerów dl.
gregor4616

WysłanyWysłany: Sro Wrz 04, 2019 17:44
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Hallo Hodowca 082 , ja sprubuje tego kota ustawic ze dupa bedzie z przodu jeden przyklad ty zaczynasz sezon lotowy 50 golebiamy ,gubisz na treningach 15 st , wiec zaczynasz 35 ptakami , i tylko te sie liczo , i tylko te robio wynik , tu na tych WG , nie chodzi o to kto ile zgubil takiego mistrzostwa tu nie ma , tu chodzi o to ile ptaköw dotrwa do lotu finalowego , i tylko te sie liczo , u mnie jest ich 15 +1 wiec 16 ptaköw na nastepny lot , i po drugim locie mozemy zaczac liczyc ile zginelo ty tym wpisem sugerujesz , ze zgubilem duzo ptaköw , zobacz co sie dzieje na innych WG , przyklad MWG Mazury przyjetych 1580 ptaköw , na 4 lot konkursowy , zakoszowano 399 ptaköw , to jest 22 % z 1580 wiec ja tego kota zostawie w spokoju , ty tylko nie prubuj , go korzystnie dla ciebie ustawiac . dobry lot Gregor
Hodowca082

WysłanyWysłany: Sro Wrz 04, 2019 18:06
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Panie Gregor Co mnie obchodzi ile zgubiono na wg mazury czy na innej popierdółce . Oni tu nie piszą i i nie dyskutują i dyskusja z nimi jest nie aktualna . Zaś Pan stara się udowodnić swoja rację. Przywiózł Pan na to wg 23 ptaki ma Pan 15 plus jeden reszta na lotach próbnych zginęła i temat zamknięty. A Pan chce mi udowodnić że czarne to białe. Niech mi Pan wierzy mnie nie interesuje ile Pan ptaków zgubił to Pańska sprawa i nic nie sugeruje . Ja odniosłem się tylko do matematyki Siwego i on liczy dobrze. A jeśli Pan uważa inaczej to proszę napisać w dwóch zdaniach co stało się z tymi brakującymi ptakami dl .
gregor4616

WysłanyWysłany: Sro Wrz 04, 2019 21:18
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Hallo Hodowca 082 , temat jest Wspölne golebniki , wiec chodzi tu o wszystkie WG w Polsce , dlatego mozna o karzdym pisac tz pisac prawde , teraz moja odpowiedz w dwöch zdaniach . nie tylko w Czersku , gino ptaki na lotach , na innych WG tez z tym ze tylko wiecej ps ja nie udowadniam mojej racji , ja koszowalem , na 1 lot konkursowy 19 ptaköw i te ptaki sie dla mnie liczo i od tego momentu , zwracam uwage na straty , te inne odpadly na rozgrzewce , ale to sie wszedzie zdarza , wiec jest wszystko ok . ps jest jeszcze czym powalczyc , ps jutro koszuje na ostatni tz 6 lot ps lot przelorzono na piatek , ze wzgledu na zlo pogode w sobote - niedziele , jest to lot okregowy z 313 km , przypuszczam okolo 4,500 ptaköw z 9 oddzialöw , ja koszuje 34 st , zobaczymy jak ten lot wypadnie , do tej pory prowadze w oddziele , mam röwnierz 8 najleprzych lotniköw tz z 5 konkursami , to cos dla Szpaka , i jego pytan . dobry lot Gregor
wieslaw.puchalski

WysłanyWysłany: Czw Wrz 05, 2019 3:09
PostTemat postu : BOLESNE STRATY
Odpowiedz z cytatem

Szanowni Koledzy.....Szanowny Kolego 082......dziwi mnie mocno,że prowadzisz w tym temacie jakąkolwiek polemikę.Do lotów przeznaczono 23 sztuki,obecnie jest 15,więc liczydło pokazuje ...BRAK 8 SZTUK...i nie ma odwołania.Prawie jedna trzecia stada poszła w p...u,i to jest ŻELAZNA NIEZMIENIONA PRAWDA,I NIE ZMIENIĄ JEJ ŻADNE,,STRATY NA ROZGRZEWCE...Tu nie ma nic do śmiechu.Straty w tym roku są ogromne,i nie można powiedzieć.że ptaki żle przygotowane,czy chore.Przyczyna jest inna.Zawsze uważam,ze my jako wieloletni hodowcy nigdy nie będziemy wiedzieć jaka jest ta własciwa gołębia pogoda.Nam może być wspaniale w danym dniu,czujemy się cudownie,wprost rewelacyjnie,a gołębiom ten dzień w ogóle nie leży,i ....tragedia.Nie zapomnę nigdy roku 2001,gdy po wielu wywózkach nawet na ponad 100 km na ostatni trening z łąk za Rawiczem puściliśmy 168 gołębi,i......do dzisiaj czekamy na 70 sztuk.Co się wtedy stało,bo pogoda była wręcz wyśmienita.Trzy lata póżniej kolega również w cudowną pogodę wypuścił 60 sztuk,i ....LOTÓW NIE ROZPOCZĄŁ.Inny kolega mówił mi kiedyś,że po wielu wywózkach miał do lotów około 60 ptaków,i jak w czwartek przed sobotnim koszowaniem rano wystartowały z gołębnika,to po miesiącu dostał jedyną wiadomość,że ptak jest w Białej Podlaskiej.O reszcie słuch na zawsze zaginął.Na własne oczy widziałem przypadek,gdy stado około 30 sztuk bardzo szybko gnało ze wschodu na zachód,i nagle jakby trafiły w ścianę,błyskawicznie się od niej odbiły i pognały na....południe.Co to było,co tak zakłóciło im ten lot.Do dzisiaj się nad tym głowię.Tegoroczne loty są bardzo ciężkie,wielokrotnie wręcz tragiczne,wielu kolegów jest bez gołębi młodych,ilu już zaprzestało lotowania.Choroby na niespotykaną skalę dziesiątkowały młode stada,i co,jakie dalsze wnioski,jakie perspektywy,po takich stratach.Ilu z nas się wykrusza.Tylko wieloletni najstarsi,ZAHARTOWANI POZOSTANĄ.Z różnych stron kraju są zgłaszane gołębie,osłabione,bezradne,całkowicie zagubione,bez jakiejkolwiek chęci powrotu w rodzinne gniazdo,i bardzo dobrze,że trafiają do ludzi nie związanych z naszym sportem,ale o gołębich sercach, dzwonią i szukają właścicieli,To bardzo pokrzepiające,i pocieszające zjawisko.Życzę udanych powrotów Kolegom naszych ukochanych ulubieńców,dalszych lotów bez strat i zdrowia i szczęścia w rodzinach.Z szacunkiem i poważaniem Wiesław Puchalski z oddziału 0100 Ostrów Wielkopolski.
Szpak65

WysłanyWysłany: Czw Wrz 05, 2019 4:25
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Panie Gregor wywołujesz mnie do odpowiedzi nie odpowiadając na moje pytanie . Ja pytałem ilu hodowców i ile gołębi koszuje w twoim oddziele . Ale dobrze spróbuje odpowiedzieć na podstawie tych danych :
4500 gołębi podzielić na 9 oddziałów to wychodzi 500 szt na oddział . Dwa razy tyle koszuje u mnie jedna sekcja a jest ich cztery Powiedz nam dla jasności ty prowadzisz w swoim oddziele i te lotniki to też masz w oddziele czy okręgu . I ty chcesz porównywać nasze wyniki to jak pyłek gwiezdny do całego kosmosu .
Co do tych twoich strat to idąc za twoim tokiem myślenia należało by brać pod uwagę tylko te gołębie co dotrwały do lotu finałowego .
rudy52

WysłanyWysłany: Czw Wrz 05, 2019 5:50
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

I zaczyna się w koło Macieju. Co do WG to kierują się one innymi zasadami.Tam chodzi by coś ugrać, nie o to by jak najmniej stracić .Bo to hodowcy dającego na WG nic nie daje. Ale jeżeli kilka lub kilkanaście do finału dotrze i jeszcze wyniki dobre lub bardzo dobre osiągnie to się to liczy. Jak ktoś tego nie rozumie to już jego sprawa ale nie powinien głosu tu zabierać. Panowie w WG nie chodzi ile kto gołębi dał a ile stracił liczy się ale ile ugrał swoimi gołębiami. Siwy jednego dał i co z tego może mieć tylko z tego satysfakcję że tylko on był na tyle z was odważny i to co zamierzał i tu ogłaszał zrealizował. Ci co nie dali najwięcej tu mają do powiedzenia dziwna to przypadłość. A co do siwego jeżeli swym gołębiem coś ugra to zamknie niektórym usta i wyjdzie prawda o jego gołębiach. A porównywanie gregora do siwego nie ma żadnego sensu,a jeszcze twierdzenie jego wyższości nad gregorem to głupie i śmieszne i pokazujące niewiedzy w tym rozumowaniu.
Yaro32

WysłanyWysłany: Czw Wrz 05, 2019 6:09
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

gregor4616 napisał:
przyklad MWG Mazury przyjetych 1580 ptaköw , na 4 lot konkursowy , zakoszowano 399 ptaköw , to jest 22 % z 1580 wiec ja tego kota zostawie w spokoju , ty tylko nie prubuj , go korzystnie dla ciebie ustawiac . dobry lot Gregor

Kolego nie dokładaj im gołębi. Wyżej wyraźnie podaje kolega ze było 1392 sztuki. Konsekwentnie proszę pisać. Pozdrawiam.
gregor4616

WysłanyWysłany: Czw Wrz 05, 2019 6:40
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Hallo kol Yaro32 , jesli chcesz dyskutowac , to musisz uwarzniej czytac wpisy , ps ty mylisz chyba te WG , te dane ktöre podaje , dotyczo MWG Mazury , i te dane so do sprawdzenia , Kol Puchalski , jeszcze raz sens WG , jest cos wygrac , robic konkursy , dobrze leciec % , wszystko inne nie ma znaczenia dla mnie zaczynajo sie zawody od pierwszego lotu konkursowego , i tylko ta suma mnie interesuje Szpak czy ty naprawde to powarznie myslisz ?? ty pröbujesz udowadniac , ze robienie konkursöw z takej masy , jaka jest u was koszowana , jest trudniejsza , jest ale odwrotnie z tej masy 50% ptaköw , nie jest zdrowych , nie przygotowanych , nie trenowanych , te ptaki nie majo szans na zrobienie konkursu , w wiekszosci gino one sztucznie zawyszaszjo tylko ilos konkursöw , z czego dobrzy hodowcy chetnie korzystajo tz te konkursy so im podarowane ,dlatego powinniscie tym dostarczycielom tych konkursöw podziekowac , u nas jest odwrotnie , my koszujemy mniej , ale tylko ptaki ktöre mogo zrobic konkurs , wiec z tej malej ilosci , jest o wiele cierzej ps wszystkie wyniki , so liczone z najwiekszej listy wiec nie oddzial , czy ty uwarzasz , ze na 6 lot , zakoszowanych ok 4500 tys to malo , tu so tylko koszowane ptaki , ktöre sie liczo do mistrzostwa ,i tylko te ktöre mogo doniesc korzystny kilometrarz ps my liczymy nasze mistrzostwa na konkursy =kilometry = As punkty , no ale ty tych struktur , nie znasz , wiec nie morzesz konkretnie na ten temat dyskutowac . Gregor
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: