Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Nie Kwi 05, 2020 6:20 Zobacz posty bez odpowiedzi
Jednak 019 nie był najlepszy!
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
CałaPrawda

WysłanyWysłany: Wto Sty 21, 2020 7:43
PostTemat postu : Re: PO CO TE SPRZECZKI
Odpowiedz z cytatem

wieslaw.puchalski napisał:
Szanowni Koledzy.......Szanowny Kolego Cała Prawda.........widzisz sam,że podałem przykład wspaniałego ptaka Wunder von Brabant z 50-cioma pierwszymi konkursami,a Ty nawet słowa na jego temat nie powiedziałeś,a bronisz ptaka,który nigdy jako rozpłodowiec nie będzie się równał z 019,i nigdy nie osiągnie sławy rozpłodowca 019,i po co te sprzeczki i zupełnie niepotrzebne zamieszanie.Szanowny Kolego...znawcy,czy wybitni eksperci to........śmiechu warte ludziki,tylko się ośmieszają.Wiele lat temu,gdy byłem małym chłopakiem pewien dziennikarz zaprosił do studia 3-ech wybitnych krytyków muzycznych,i wysłuchali jednego utworu granego przez 3-ech skrzypków,Pierwszy grał student 2-go roku konserwatorium,drugi student 5-ego roku,a 3-ci słynny,ubrany we frak wirtuoz skrzypiec.Po wysłuchaniu tych trzech koncertów mieli wydać swoje opinię,i........ kupa śmiechu,ten pierwszy nie rokuje żadnych nadziei,i z niego nic nie będzie,powinien dać sobie spokój ze skrzypcami.Przed drugim wiele nauki,ale w miarę dobrze rokuje,i jeszcze z niego ludzie w przyszłości będą.Co do wirtuoza,to super muzyk,prawdziwy as i jego można słuchać godzinami,bo gra przepięknie.Na to dziennikarz.....no cóż panowie,wszystkie utwory grał wirtuoz,a ci dwaj byli podstawieni,i popatrzcie jak można krzywdzić młodych,,,,,równych grą wirtuoza chłopaków....WSTYD BYŁ NA CAŁĄ POLSKĘ,więc od tego czasu wszystkich ekspertów opinie traktuję z dużą rezerwą,ale wiem i znam takich w naszym związku,co potrafią ze stada wybrać najlepsze ptaki.Dużo by można pisać,ale jest po północy,więc życzę Kolegom spokojnego snu,by się przyśniły cudowne loty u każdego hodowcy.Z szacunkiem i poważaniem Wiesław Puchalski z oddziału 0100 Ostrów Wielkopolski.

Kolego Wiesławie czy znasz najlepszą samicę świata Fineke5000 ? to jest potomkini Oliemana więc jak można napisać, że był kiepskim rozpłodowym?

Odnośnie tego Wunder von Braband to muszę powiedzieć, że wydaje mi się, iż to jest jakieś przereklamowane ptaszysko... i nie może się równać czy z Oliemnem czy z 019.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
Ryszard Tosnowiec

WysłanyWysłany: Wto Sty 21, 2020 7:58
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Fieneke 5000 najlepszą samiczką na świecie potomkini Oliemana Vekena !

Ten sort można kupić u Ryszarda za 200 zł/szt plus rodowód 150 zł.
Filmik https://www.youtube.com/watch?v=BWSw9oqvgZM

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autora Powrót do góry
wieslaw.puchalski

WysłanyWysłany: Wto Sty 21, 2020 8:08
PostTemat postu : NIEPOTRZEBNE SPRZECZKI
Odpowiedz z cytatem

Szanowni Koledzy....Szanowny Kolego Cała Prawda......powiem krótko żadne głupie przereklamowane ptaszysko nie jest w stanie wylatać 50 pierwszych konkursów,a tylko wybitny lotnik,i to jest CAŁA PRAWDA.Oczywiście dyskusja byłaby prowadzona długo,i byśmy się na pewno w którymś momencie serdecznie pokłócili,i po co to nam.Wspominamy wybitne lotniki,kapitalne rozpłodowce w historii światowej gołębiarki i na tym pozostańmy,bo jak widzę KAŻDY MA SWOJĄ RACJĘ.Pozdrawiam serdecznie życząc Koledze super pięknego dnia i pozostałym internautom.Z szacunkiem i poważaniem Wiesław Puchalski z oddziału 0100 Ostrów Wielkopolski.
CałaPrawda

WysłanyWysłany: Wto Sty 21, 2020 8:40
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ryszard Tosnowiec napisał:

P. Ryszardzie pamiętaj, że Oleman w 50% to Van Loon.
Hodowca082

WysłanyWysłany: Wto Sty 21, 2020 10:24
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Panowie sumy pierwszych konkursów jakie tu podajecie to sumy kosmiczne nie osiągalne w naszym kraju. Nie zapominajcie tylko dodać z jakich odległości były te konkursy i przy jakiej liczbie startujących gołębi . Pamiętacie zapewne sławy tego sportu okrzyczane na cały świat takie jak choćby niemiecki hodowca J.O gdzie na lot z jego sekcji szło 300 gołębi w tym grubo ponad dwieście jego gdzie sekcja liczyła 6 członków w tym czterech to opłacani statyści A wyniki sekcyjne szły na cały świat i asy podniebnych przestworzy zachwycały wszystkich. Od czasu jak Niemiecki związek zakończył ten szalony proceder i zaczęła się liczyć do wszystkiego wspólna lista skończyły się mistrzostwa Takich ja A.D J.O i inni . Wracając do dawnych sław i asów przestworzy to na pewno były to dobre i uparte ptaki z charakterem Ale one grały przeważnie na krótkich dystansach i przy bardzo małej odsadzie gołębi nie jednokrotnie trochę ponad 200 szt biorących udział w danym locie . Pokażcie choć jednego z tych asów który przeleciał w swoim życiu taka ilość kilometrów w konkursie jak Polskie weterany które reprezentowały nasz kraj na wystawach. Tak że trochę ochłońcie i popatrzcie na to wszystko racjonalnie i na spokojnie Pozdrawiam
wieslaw.puchalski

WysłanyWysłany: Wto Sty 21, 2020 10:41
PostTemat postu : ZAKOŃCZENIE
Odpowiedz z cytatem

Szanowni Koledzy.......Szanowny Kolego Hodowca082.....mam cichą nadzieję,że Twój wpis rzeczowy i dokładny położy kres wszelkim porównywaniom zachodnich ptaków.Trudno będzie na zachodzie znależ takich gladiatorów przestworzy jak nasi obecni na ogólnopolskiej SPORT-WYCZYN,i dlatego FCI nie chce tej klasy cudownych lotników wprowadzić,i z mojej strony dyskusję uważam za zakończoną.Dziękuję Szanowny Kolego Hodowca082 za piękny ostatni wpis,wielce pouczający.Z szacunkiem i poważaniem Wiesław Puchalski z oddziału 0100 Ostrów Wielkopolski.
wiarus

WysłanyWysłany: Wto Sty 21, 2020 15:57
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

CałaPrawda napisał:
Ryszard Tosnowiec napisał:

P. Ryszardzie pamiętaj, że Oleman w 50% to Van Loon.

Natomiast Van Loon to w połowie Janssen ,czyli wszystko w temacie :)
tedy

WysłanyWysłany: Wto Sty 21, 2020 17:35
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kod:
W połowie lat 70-tych zmierzył się z „019” braci Janssen i pozostawił go w cieniu, co musiało zostać zazdrośnie uznane w Arendonk przez „małych braci”. „Olieman” był w tym czasie bezsprzecznie najlepszym gołębiem w regionie.

Ty cała prawda to jakiś mitoman jesteś, podaj chociaż jeden fakt udokumentowany gdzie będzie można naocznie się przekonać o tym ze Olieman był lepszy od 019, NIE MA TAKIEGO. Kiedy te gołębie się zmierzyły ze sobą? wtedy co pisze ad Scherlakens? a czy Ad był tak łaskawy podać szybkości obu ptaków z tego lotu czy tylko mówi że tak było. A czy Ad pokazał listę połączonych klubów aby można te jego rewelacje potwierdzić? Ja znam takiego gościa który wciąż powtarza że jego gołąb był pierwszy ale nie chciał wejść i nie mam powodów mu nie wierzyć co nie zmienia faktu że gołąb nie robi konkursów. Gdybyś trochę pojeździł po świecie to czasem usłyszałbyś co niektórzy hodowcy w Belgii mówią na temat skrybów piszących artykuły do gazet. Pokaż mi wyniki potwierdzające te Twoje rewelacje a przyznam Ci rację bo jak sam mówisz prawda powinna zwyciężać.

pozdrawiam DL
Hodowca082

WysłanyWysłany: Wto Sty 21, 2020 20:39
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Koledzy Przez ten okres przynależności przeczytałem wszystkie książki spisane i dotyczące gołębi pocztowych a jest ich kilkadziesiąt. Kupowałem i sprowadzałem przeróżne czasopisma ale z ręką na sercu nigdzie nie wyczytałem artykułu aby olieman pokonał 019 w tym samym locie i z tej samej miejscowości. W czasach kiedy te ptaki były pobożnym życzeniem wielu hodowców i zwolenników gołębi na krótki dystans o potomkach ich można było tylko pomarzyć. Ten ptak w swojej klasie i w swoim czasie był bezkonkurencyjnym. Dokładnie śledziłem i czytałem o czasach w których on był pierwszym asem i poczynania tych ptaków choć nie byłem i nie jestem zwolennikiem ptaków na krótki dystans . Wtedy interesowały mnie inne ptaki takie jak Maurice Delbar , Alous Stichelbaut , Arthus Bricoux na których bazuje do dziś . W późniejszym czasie zakupiłem tez gołębie Fabry od Ś.P Zakrzewskiego był to jeden z najgorszych zakupów tamtych czasów z którego szybko zrezygnowałem a potomstwo po tych ptakach doszczętnie zostało zlikwidowane. Tak że Kolego Cała Prawda z całym szacunkiem ale ja podobnie jak kolega Tedy nie czytałem. Nie mówię że takiego art nie było mógł być mogłem coś przeoczyć .Ale w tamtych czasach kiedy wszyscy prawie mówili o tych gołębiach cos bym słyszał . Pozdrawiam dl
wiarus

WysłanyWysłany: Wto Sty 21, 2020 20:47
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Jak widać ten cały ,,omielony" miał dominującą krew Janssenów gdyż Van Loon
na tym bazował .Wagner miał ptaki Van Loon i w rodowodach pisał Janssen.W tych czasach to były najlepsze ptaki używane do rozpłodu gdyż były spokrewnione i wiele hodowli na tym bazowało .DL
lukasz_n

WysłanyWysłany: Wto Sty 21, 2020 21:32
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Hodowla Szypa-Idziak do tej pory bazuje na gołebiach Martina Wagnera i do tej pory świetnie sobie radza, podobnie Piotr Bakiera miał wybitna pare Wagnerów która jest trzonem hodowli.
Hodowca082

WysłanyWysłany: Wto Sty 21, 2020 21:44
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Masz Racje kolego Wiarus. W większości hodowli płynie szczep gołębi Janssen Te ptaki w owych czasach były łączone z różnymi liniami z których wyhodowano wiele własnych lini . Nawet gołębie dalekodystansowe tez po części mają już krew Janssen nap: Van Hee i inne . Co do gołębi Van lon to ich baza wyjściowa były gołębie Catrysse połączone z gołębiami Janssen dały wspaniałe gołębie .
Ryszard Tosnowiec

WysłanyWysłany: Wto Sty 21, 2020 22:01
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Dobrze jest znać historię ,ale i tak najważniejszy jest utalentowany hodowca , filmik https://www.youtube.com/watch?v=6RqYJZXYV3s

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autora Powrót do góry
wiarus

WysłanyWysłany: Sro Sty 22, 2020 4:47
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Rysiek Ty niewątpliwie jesteś żywą historią odzwierciedlającą istotę ówczesnego gołębiarstwa.W przyszłości będziesz jednym z prekursorów kinomatografii tego biznesu :)
Ryszard Tosnowiec

WysłanyWysłany: Sro Sty 22, 2020 7:11
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

wiarus napisał:
Rysiek Ty niewątpliwie jesteś żywą historią odzwierciedlającą istotę ówczesnego gołębiarstwa.W przyszłości będziesz jednym z prekursorów kinomatografii tego biznesu :)

Ja myślę sobie tak !
jaki to biznes . po prostu lubię coś tworzyć nowego , filmiki nie nachalne , takie prawdziwe , w sumie nie reklamuję się zbytnio a ludzie i tak dzwonią - a niech mają mój dorobek ...
Jest to uczciwe a popatrzmy na rynek suplementów dla gołębi - jedna wielka ściema i drenaż kieszeni ... a WG to dymanie frajerów - zostają bez pieniędzy i gołębi !
No więc filmik z komentarzami to codzienność hodowcy Ryśka , Władka i innych...

Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: