Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Nie Maj 31, 2020 6:51 Zobacz posty bez odpowiedzi
Czy to możliwe....?.
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
wiarus

WysłanyWysłany: Nie Mar 22, 2020 4:51
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

No to nie wiem to jakieś 160 stopni ,rozumiem że próbowaliście ze wschodu stąd takie doświadczenie.Mieszkam na wschodzie i gdyby nie to na pewno byśmy polecieli ,chociaż kto wie.Trudnością są zachodnie wiatry i większość lotów pod wiatr ,dlatego ptaki muszą być twarde.Wiele niemieckich oddziałów ma takie loty i nie jest w tym nic szczególnego.Większość powstrzymuje strach przed nieznanym oraz krążące teorie spiskowe.DL
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
lukasz_n

WysłanyWysłany: Nie Mar 22, 2020 6:38
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Lotujac cały czas ze wschodu i jednocześnie mając świadomość że jak by moje ptaki pogineły z lotu ze wschodu to po co mi takie gołębie?

Już widze tych wielkich mistrzów po zmianie kierunków lotów na przeciwny do poprzedniego. 20 wywózek na trasie pierwszego lotu konkursowego. Wszystko fajnie, szybkie piękne konkursy, ale nadal jest ta swiadomość czy mój super lotnik był by super lotnikiem z przeciwnego kierunku lotów. Czy moje super szybkie gołębie były by na tyle twarde i ambitne a żeby lecieć z przeciwnego kierunku lotów.

Osobiście uważam żę prawdziwy lotnik bedzie leciał z każdego kierunku, a hodowanie gołębi które leca tylko z zachodu to ciapcie a nie gołębie i takich napewno nie jeden hodowca nie chce.

Wywożę gołębie ok 5 razy i tylko raz z kierunku. Reszte wywózek jest z przeciwnego kierunku.
wiarus

WysłanyWysłany: Nie Mar 22, 2020 6:48
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

To oczywiste że z lotów pod wiatr punktują inne ptaki z predyspozycjami do wysiłku.Jednak dzisiaj panuje domena zrobić mistrza,nic nie zgubić po to aby jak najwięcej sprzedać i to blokuje ten sport.
Szpak65

WysłanyWysłany: Nie Mar 22, 2020 8:42
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Osobiście w tych okolicznościach związanych z wystąpieniem tego cholerstwa nie wyobrażam sobie organizacji i przeprowadzenia normalnych lotów . Jeżeli występuje choć 1% możliwości jakiegoś niebezpieczeństwa dla zdrowia i życia to loty już teraz powinny być odwołane lub przesunięte w czasie. 80% naszych hodowców to ludzie dobrze już po 60 czyli grupa najbardziej narażona to raz po drugie nie wyobrażam sobie aby na punkcie wkładań hodowcy wkładali gołębie w maseczkach i rękawiczkach , przeprowadzali odkażanie drukarek i list startowych o koszach transportowych nie wspomnę .
Dla mnie jak myślę i dla większości ludzi zajmujących się tym sportem to przyjemność i niech tak pozostanie a organizowanie czegoś na siłę mija się z celem o zdrowym rozsądku nie wspominając DL.
lukasz_n

WysłanyWysłany: Nie Mar 22, 2020 9:03
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

wiarus napisał:
To oczywiste że z lotów pod wiatr punktują inne ptaki z predyspozycjami do wysiłku.Jednak dzisiaj panuje domena zrobić mistrza,nic nie zgubić po to aby jak najwięcej sprzedać i to blokuje ten sport.

Niestety taka jest rzeczywistość, co nieprzekłada się na naprawde wartość gołębi.
Gołębie od młodego leca w tym kierunku , czesto po kilka lat. Na śląsku na lotach do 300 km, potrafi leciec 40 tysiecy gołębi w tym samym kierunku i to trawa z sezonu na sezon, jaka jest rzeczywista wartość, nawigacji tych gołębi.

Co do wpisu Kol.szpaka, zdrowie ludzi i hodowców jest najważniejsze.
Dlatego Zarzad Pzhgp powinnien nakreślić już jakieś warianty co do nadchodzącego sezonu lotowego.
wiarus

WysłanyWysłany: Nie Mar 22, 2020 9:30
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Szpak65 napisał:
Osobiście w tych okolicznościach związanych z wystąpieniem tego cholerstwa nie wyobrażam sobie organizacji i przeprowadzenia normalnych lotów . Jeżeli występuje choć 1% możliwości jakiegoś niebezpieczeństwa dla zdrowia i życia to loty już teraz powinny być odwołane lub przesunięte w czasie. 80% naszych hodowców to ludzie dobrze już po 60 czyli grupa najbardziej narażona to raz po drugie nie wyobrażam sobie aby na punkcie wkładań hodowcy wkładali gołębie w maseczkach i rękawiczkach , przeprowadzali odkażanie drukarek i list startowych o koszach transportowych nie wspomnę .
Dla mnie jak myślę i dla większości ludzi zajmujących się tym sportem to przyjemność i niech tak pozostanie a organizowanie czegoś na siłę mija się z celem o zdrowym rozsądku nie wspominając DL.

Wszystko się zgadza Kolego Szpak, do maja mamy jeszcze miesiąc nikt nie wie na czym stoi i jak się to rozwinie ,dlatego każda pochopna decyzja może okazać błędną.DL
lukasz_n

WysłanyWysłany: Nie Mar 22, 2020 9:32
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Już powinny być podjęte pewne decyzje, czy loty odbeda się i w jakiej formie albo czy lotów poprostu nie bedzie tym bardziej że Hodowcy ponoszą koszty przygotowania się do sezonu lotowego, co jak wiemy to nie są małe pieniądze.
A jeżeli już się odbędą to w jakiej formie, jakie procedury powinne być zachowane podczas koszowania gołebi, np. dyżury hodowców w postaci max 6 osób którzy koszuja gołebie wszystkim członkom danej sekcji, aby ograniczyć zgrupowanie do minimum.
wiarus

WysłanyWysłany: Nie Mar 22, 2020 9:56
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Myślę że do takiej decyzji potrzebna jest opinia inspektora sanitarnego i stąd te oczekiwanie.Z drugiej strony to przy zakazie można sobie wyobrazić komentarze zwolenników lotów.Tak więc nie pozostaje nic innego jak uzbroić się w cierpliwość.DL
Szpak65

WysłanyWysłany: Nie Mar 22, 2020 10:26
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kol wiarus jakie komentarze zwolenników lotów . Czy ktoś pytał właścicieli galeria , restauracji itp. o zdanie przed ich zamknięciem .To dla większości z nas jest tylko hobby . Ja jak większość z nas hodowców chciał bym aby wszystko szło swoim utartym szlakiem ale narażać siebie lub innych na ewentualne zarażenie jest zwykłą głupotą . Kol lukasz zwrócił też uwagę na koszty a te są nie bagatelne zwłaszcza dla emerytów i rencistów a tych w naszych szeregach jest przecież najwięcej . Są też sprawy hodowlane typu czy i ile hodować młodych aby nie zrobić sobie przepełnienia itd .
wieslaw.puchalski

WysłanyWysłany: Nie Mar 22, 2020 10:36
PostTemat postu : WYJĄTKOWO CIEKAWE.
Odpowiedz z cytatem

Szanowny Kolega wiarus napisał......Myślę że do takiej decyzji potrzebna jest opinia inspektora sanitarnego i stąd te oczekiwanie.Z drugiej strony to przy zakazie można sobie wyobrazić komentarze zwolenników lotów.Tak więc nie pozostaje nic innego jak uzbroić się w cierpliwośc.......właśnie Szanowny Marku,wyobrażmy sobie komentarze zwolenników lotów......goląb musi lecieć z każdego kierunku,w każdej deszczowej pogodzie,musi sobie poradzić w każdych warunkach.musi być twardy,i wiele innych komentarzy.Kiedyś czytałem o badaniach angielskich hodowców,,,,że gołąb lecący 320 km przez 4 godziny musi 25 tysięcy razy machnąć skrzydłami.Jaki to potworny wysiłek,i co wróci pare minut po konkursie z kilku lotów,i......likwidacja,bo darmozjad,bo nic nie wart,bo dla takich nie ma miejsca w gołębniku.ŻAŁOSNE TO I GODNE POLITOWANIA POSTĘPOWANIE WIELU HODOWCÓW.Przypomniało mi się spotkanie kolegów u mnie w domu,gdy jeden powiedział.że choćby gromy z nieba leciały,to musi dobry ptak wrócić do domu.Mamusia wtedy nie wytrzymała i powiedziała....zapraszam pana do nas gdy będzie padał deszcz.Stanie sobie pan na podwórzu i tylko przez pół godzinki będzie pan machał rękami,to powinno w deszczu wystarczyć,do zmiany zdania,i było po debacie.Także Szanowni Koledzy nic na obecnym etapie wirusa nie wiemy,i nie możemy nic przewidzieć jak to się dalej potoczy,oby w dobrym kierunku,ku zadowoleniu nas wszystkich.A więc WIELE I JESZCZE RAZ WIELE CIERPLIWOŚĆI,POKORY I ZROZUMIENIA MUSIMY WYKAZAĆ W TYCH JAKŻE CIĘŻKICH DNIACH.Pozdrawiam serdecznie życząc Kolego zdrowia i wielu radosnych dni.Z szacunkiem i poważaniem Wiesław Puchalski z oddziału 0100 Ostrów Wielkopolski.
wiarus

WysłanyWysłany: Nie Mar 22, 2020 10:39
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

No cóż to co chcemy sprawdza się w niewielkim procencie.Nie ma pewności że się i tak nie zarazimy .Eksperci WHO twierdzą że zarażą się prawie wszyscy .
Jestem o tyle w lepszej pozycji że nie ja o tym decyduje.
Szpak65

WysłanyWysłany: Nie Mar 22, 2020 10:51
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Wszystko się zgadza kol Wiarus . Tyle tylko że prawdopodobnie każdego z nas użądliła pszczoła czy osa ale to jeszcze nie znaczy aby pchać głowę do ula .
wiarus

WysłanyWysłany: Nie Mar 22, 2020 10:52
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego Szpak, gdybyśmy jeszcze tylko wiedzieli gdzie ten ul jest.Osobiście jak odbędą loty to będę uczestniczył,choć jestem w grupie ryzyka i do kościoła dzisiaj pójdę.Nie ma żadnej gwarancji że nie zarazimy się w domu ,czy pracy ,a przecież nikt tego nie zabrania.Trzeba jedynie zachować środki ostrożności. No bo przecież mam się nie kłaść spać jak mogę się nie obudzić?
lukasz_n

WysłanyWysłany: Nie Mar 22, 2020 11:26
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Tym bardziej że szczyt zachorowań cały czas przed nam i nie zmieni się to w ciągu miesiąca czy dwóch.
Myśle że wiele hodowli stanie przed sporym dylematem odnośnie odchowu młodych i ich ilość.
lukasz_n

WysłanyWysłany: Nie Mar 22, 2020 11:33
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Co bedzie właśnie jak te paskudzctwo dopadnie wiekszość społęczenstwa. Kto zajmie się gołębiami hodowców którzy posiadaja gołębniki po za miejscem zamieszkania, Myśle że to sprawi że wiele hodowli może zostać zlikwidowanych.
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: