Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Nie Paź 25, 2020 18:57 Zobacz posty bez odpowiedzi
NA JAKICH ZASADACH ŁĄCZYCIE GAOŁĘBIE W PARY?
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
FinnAntonio

WysłanyWysłany: Sob Sie 22, 2020 11:33
PostTemat postu : NA JAKICH ZASADACH ŁĄCZYCIE GAOŁĘBIE W PARY?
Odpowiedz z cytatem

Witam was wszystkich w zwiazku z bliżającymi się legami chiałbym aby każdy z was opisał jak dobiera gołębie w pary na jakie zwracacie szczegóły i jak to sie u was sprawdza bo przeciez jest wiele teori np.wyniki,upierzenie,skrzydło,ogon,oko,zachowanie,charakter itp.Zróbcie to dla początkujących to bedzie dla nich dobra lekcja a i nawet może my sie czegoś nawzajem nauczymy:) tylko nie krytykujcie sie na wzajem bo przecież każdy ma swoją metodę.Ja zawsze na pałę paruje wpuszczam samca do klatki wrzucam mu samice i obserwuje i jak mi coś nie spasi(myślę sobie NIE TY NIE MOŻESZ BYĆ Z NIˇ) to wrzucam inną zwracam tylko uwagę na to żeby nie były mocno spokrewnione(najlepiej krzyżówki)i nie łączę jasnego glazera z jasnym.U mnie sprawdza się to w 70% a 30% to niestety lipa. A jak jest u was?https://9apps.ooo/
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
iwancafe

WysłanyWysłany: Czw Sie 27, 2020 11:10
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Jak to jest u mnie. Patrze na upierzenie zwlaszcza ogon, kiedys Pan Phanke o tym wspominal, i tak mi zostalo, i faktycznie 95% ogon w jedno pioro. Dalej patrze na wielkosc ptakow i budowe mostka, nie lacze ze soba dwoch duzych i dwoch glebokich golebi. Co do oka to mam swoja teorie ze nie ma znaczenia oko samca i samicy(czy to glazer z glezerem) ale ma znaczenie dla mnie czy oczy rodzicow posiadaja cechy na ktorych mi zalezy(wybarwienie, podluzna zrenica, pigmentaz, linie itp..) i ostatni element to staram sie laczyc golebie o duzej wentylacji skrzydla ze soba. Co mam na mysli, otoz obserwujac ptaki drapiezne lataja gladko po niebie noszone wiatrem bo maja te czesc od tlowia ku koncom lotek pelna, a jedynie w ostatnich lotkach zauwazamy przerwy w ksztalcie trojkata i tego szukam, ale to moja opinia.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: