Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Sro Wrz 30, 2020 7:22 Zobacz posty bez odpowiedzi
przyblakane
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
hhhhttttful

WysłanyWysłany: Nie Cze 16, 2013 19:58
PostTemat postu : przyblakane
Odpowiedz z cytatem

przyblakane nak. 12-0432-32; nak. 12-0114-5384; nak. 12-0216-7086; neb. 10-0348-7321; czer. 12-0283-13047; neb. 11-DV-492-01804; nak 12-0114-3377; neb 05-353-47; nak 12-0218-3133; nak 11-0379-3630. dolny slask. Pozdrawiam
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
kacyk

WysłanyWysłany: Pon Cze 17, 2013 14:18
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

kolego wysłałem pw do ciebie
hhhhttttful

WysłanyWysłany: Pon Cze 17, 2013 15:07
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

kolego nie odpowiadam na PW po-prostu brak czasu jesli potrzebujesz informacji na temat poszczegolnego golabka opisze na forum co i jak, poniewasz golabki sa podane przez pare osob i musze sprawdzic czy jest jeszcze czy odlecial. Pozdrawiam
kacyk

WysłanyWysłany: Wto Cze 18, 2013 14:52
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

kolego nie wiem w co ty grasz interesuje mnie gołą z 0432 podałem tobie namiar na właściciela łącznie z nr tel ,gdybyś ty podał tel właściciel już by dzwonił po co zgłaszać gołębie bez kontaktu do siebie?? a na pw nie chcesz odpowiadać :lol: teraz jak znam życie napiszesz że akurat ten ptak już odleciał i że nie był u ciebie szkoda słów
hhhhttttful

WysłanyWysłany: Wto Cze 18, 2013 15:33
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

kacyk widzisz kolego w tym roku jest taka rotacjia przyblakanych golebi ze podaje tylko te ktore sa wiecej niz 5 dni nawet na ta chwile musze sprawdzic czy jest on jeszcze 0432 jak jest to u mojego sasiada hoduje rasowe wiec z rozpoznanie nie bedzie problemu, bardzo duzo jest roczniakow sa dzien -trzy dni i leca dalej nawet juz nie daje nr. tel. w tym roku nie licze ile juz bylo mysle ze juz okolo 80 sztuk , nigdy nie przylecial domnie golab z warszawy 01 w tym roku bylo juz dwa swiadczy to o tym ze golebie bardzo odlatuja w inne rejony jeden byl z roku 2008 a drugi 2009 a wiec doswiadczone w lotach golebie pierwszy odlecial po dwuch dniach drugi w nastepnym. Troszke to jest klopotliwe przy trenowaniu mlodych, mieszkam na trasie przelotu golebi opolskich , slaskich i dalej na wschod, sa golebie 2012 z oddz. rzeszow odleglosc w lini prostej 600km, sam widzisz ze wszystkim nie dogodzisz, i serecznie dzieki za odzew jutro sprawdze i napisze , te ktore zostaly beda wywiezione w piatek na okolo 120km mam taka mozliwosc i z niej skozystam, w sobote i niedziele znowu cos sie pojawi najwiecej jest ich pon-wtorek, zapowiadaja upaly i burze a loty coraz dluzsze. Powodzenia w lotach.
kacyk

WysłanyWysłany: Wto Cze 18, 2013 18:30
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

jeżeli ten ptak jeszcze jest nie wypuszczaj go zadzwoń na tel który ci podałem lub podaj swój
hhhhttttful

WysłanyWysłany: Wto Cze 18, 2013 20:30
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ok kolego jesli Ci tak zalezy na tym asie sprawdze i oddzwonie. Powodzenia w lotach
kacyk

WysłanyWysłany: Sro Cze 26, 2013 18:28
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

właściciel tego ptaszka kazał podziękować tobie za telefon którego nie było i życzy ci smacznego rosołu łapaczu je......ny
hhhhttttful

WysłanyWysłany: Sro Cze 26, 2013 19:57
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

kacyk widzisz kolego pszykro czyta sie takie slowa , ale co zrobic natura ,ludzka z tego co wiem hodowcy rozmawiali miedzy soba ja tylko podale info koledze ten ma sasiada z rasowcami mial sprawdzic jak napisale wczesniej mam numery od kilku osob i w miare mozliwosci kontaktuje ze soba i czase to wymaga cierpliwosci jesli ten golab jest to gwarantuje Ci ze napewno jest do odbioru i jeszcze jedno nie mieszkam tam a za kolege gwarantuje ze odda go wlascicielowi , zreszta spytaj swego kolege. Nawet Asa oddamy i te slabsze itd. Ja ze swej strony nie jadam rosolu z golebi ani moja rodzina, na dalszy ciag wydazen nie mam wplywu i nie zajmuje sie tylko golebiami mam tez inne sprawy jak kazdy z nas, czase pomoc przynosi gorzkie doswiadczenia takie zycie. Mustwo tych przybledow i zeby kazdego zadowolic to musial -bym miec ogromny golebnik , w miare mozliwosci pomagam a wpisuje tutaj golebie ktore sa dluzej niz 5 dni. Pozdrawiam
hhhhttttful

WysłanyWysłany: Sro Cze 26, 2013 20:16
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

kacyk podam przyklad golab PL-0217-02-8136, pisale do oddz. i kamien w wode a golab ma 11 lat ktos go hodowal przez tyle lat i nagle zostal znaleziony oslabiony na drodze od oddz. macierzystego okolo100km, tak starych golebi sie nie lotuje a chcial bym poznac chociasz po czesci jego losy, jak narazie nikt sie nie odezwal, podobna sprawa z PL-01-09-4528 odebrany jastrzebiowi bardzo ladny golab i pisale do oddzialu podobna sytuacjia, a ktos czeka na te golebie rowniesz golab PL-0353-05-47 cisza a ptaki piekne , mam dosc swoich tez piekne jak dla mnie juz zgubile 27 i zadnego odzewu maja nr telef. Mowi sie trudno pogoda, drapierzniki a moze zle przygotowanie wszystkiego po troszke zgubile golebia 6-latka byl nie-zawodny a jednak polegl. Pozdrawiam hodowcow.
pawel0208

WysłanyWysłany: Sro Cze 26, 2013 20:43
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Witam. A ja w tym roku miałem przybłąkanych 18 gołębi. Z każdym się skontaktowałem, prawie każdy poprosił żeby podkarmić i wypuścić. Część wróciła, część dalej zagubiła. Dla nie sprawia mi to dużą satysfakcje jak gołąb wraca do właściciela. Ala robie to ze względu na gołębie a nie na hodowce bo go nawet nie znam, ale szanuje nature gołębi i ich zawziętość powrotu do swojego gołębnika. A jako ciekawostka, w trakcie lotów trenowałem gołębie, a mieszkam w Chełmie, wywiozłem gołębie na 75 za lublin, gdy wróciłem zobaczyłem gołębia z oddziału Lublin, mial włożoną kartke z numerem stacjonarnym z krakowa, nie dodzwoniłem się do krakowa, ale dodzwoniłem do właściciela, podkarmiłem w wypuściłem, wrócił do właściciela. Po 7 dniach właściciel dał go na lot na 550km, był ciężki lot, właściciel mial swojego gołębia pierwszego w oddziale,a drugi był właśnie ten krajoznawca co był u mnie. Stwierdzam tylko,że to nie wina gołębi, nie hodowców, ale anomalia pogodśąowe powoduj? takie trudno?ci w powrocie gołębi.
Hodowca082

WysłanyWysłany: Sro Cze 26, 2013 22:10
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Widzisz kolego hhhhttttful Ja zawsze mówię że nadgorliwość jest gorsza od Stalinizmu , Po jaki ...... j dawać ogłoszenie że jest taki lub taki i póĽniej słuchać wyzwisk , Nie lepiej dać jeść pić i w górę . Obecnie u mnie w separatce jest 9 szt z różnych oddziałów. ja ich nigdzie nie podaję nie dzwonię ,gdyby nawet miał tel karmie poję i wyp....lać, Jeszcze życie cię nauczy na temat przybłęd . To pisz dalej twoja sprawa .Pozdrawiam
hhhhttttful

WysłanyWysłany: Czw Cze 27, 2013 7:05
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ja tym sie nie przejmuje to tylko swiadczy o danej osobie, ale Hodowca082 masz poczesci racje tylko golab jest zajechany w opisanym przypatku golab lata i juz jest w formie wlasnie dostale tel. ze siedzi z rasowcami, jak jest dobry to powinien wracac ma jakies 150km, ja swoje zrobile hodowcy maja kontakt do siebie wiec sprawa zalatwiona. Hodowcy nie-raz i nie dwa trzymaja dlugo w zamknieciu [wymiana-kupno] i golab po wypuszczeniu wraca do domu jest wiele przykladow, wycietych lotek itp. i to sa dobre golebie bo niewola nie zlamala powrotu do swojego matecznika, a tu golab na wolnosci i nie leci moze spodobaly sie garlacze Bog jeden wie. Dla mnie ten golab jest bezwartosciowy bo w szczepie czy lini golebi zawsze sa odpady tak jak zdazaja sie ponad przecietne i to sa ASY, a ten moze ma dosc lotow. Kto wie moze moje tez sa takie i nie wracaja. Pozdrawiam
kacyk

WysłanyWysłany: Czw Cze 27, 2013 18:21
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

hhhhttttful kolego drogi zgłosiłeś ptaki nie podałeś na siebie namiaru posłałem tobie nr tel właściciela ,było to 17 .6 do dnia 26 .6 zero odzewu z twojej strony dopiero po moim radykalnym wpisie prawie natychmiast odezwał sie tel od ciebie czy twojego kolegi więc pytam po co zgłaszasz te ptaki ?????????? pisałeś wyżej że tak bardzo interesuje cie ich los otóż właściciel tego ptaszka prosił o odesłanie niestety twój "kolega" nie chce nawet słyszeć o odesłaniu ptaka pomimo że właściciel oczywiście pokrył by wszystkie koszta i na pewno odwdzięczył by się twój "kolega" zażyczył sobie tylko odbioru osobistego w obie strony ok 300km z przyczyn obiektywnych nie realne więc pytam jeszcze raz po co zgłaszasz te ptaki skoro nie można ich odzyskać??????????
hhhhttttful

WysłanyWysłany: Czw Cze 27, 2013 19:52
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

kacyk Jaszcze sie taki nie urodzi by wszystkim dogodzil. Dostale nr od kilku osob, i na-prawde nie bede nikogo zmuszal do niczego i nie bede bawil sie w sledczego ja tez nie bawie sie w wysylanie zwlaszcza zdrowych golebi i to na taka odleglosc [150km] maja wtracac jesli nie to pakuje go kosza z przybledami i jazda, tak to robie , golab nie siedzi umnie lecz u goscia z rasowcami i jest na swobodzie, Hodowca082 ma racje przejde na jego metode bo naprawde niektozy ludzie potrafia zniechecic , tylko co na to by powiedzialy nasze golebie?, Pozdrawiam
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: