Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Nie Gru 15, 2019 11:11 Zobacz posty bez odpowiedzi
kuracje
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Mariusz33

WysłanyWysłany: Sob Wrz 27, 2014 9:44
PostTemat postu : kuracje
Odpowiedz z cytatem

Witam mam takie małe pytanie jaki jest najlepszy probiotyk dla gołębi ? Czy robicie teraz po sezonie lotowym jakieś kuracje ?
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
Medalikxxl

WysłanyWysłany: Sob Wrz 27, 2014 9:46
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Teraz kuracji się nie robi! Dajemy dobrze jeść żeby było ładne pierze
dirk

WysłanyWysłany: Sob Wrz 27, 2014 13:06
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego teraz bardzo dobra karma,kapiele co jakiś czas witaminy,aminokwasy polecam taubengold .a jesli chodzi o probiotyk to Probac1000 .zero leków
jacek333

WysłanyWysłany: Nie Wrz 28, 2014 5:17
PostTemat postu : po lotach
Odpowiedz z cytatem

Mariusz33 - tak owszem karma oleista raz w tygodniu kąpiel na miękkie piórka . Gryty witaminy glinki tego co organizm potrzebuje do dobrej formy z profilaktyką musi być koniecznie kolega napisał żadnych leków owszem Anyż na oczyszczenie śluzówek . Dzień krótszy jeden oblot im wystarczy a tak jeszcze dodam liście spadną to już nie powinny latać powinny być pod wolierą . Dezynfekcja gołębnika odgrzybianie do wody zakwasza cze i oleili , słonecznikowy , czosnkowy , tran , drożdże piwne z pyłkiem pszczelim , oregano .
grześ

WysłanyWysłany: Nie Wrz 28, 2014 7:19
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Witam.jacek333 piszesz że po spadnięciu liści ptaki do woliery? I tu jest pierwszy i bardzo poważny błąd wielu hodowców.Morze to jest i dobre rozwiązanie ale 90% hodowców w ten sposób niszczy swoje niezłe ptaki.Na wiosnę klapa.
Mariusz33

WysłanyWysłany: Nie Wrz 28, 2014 8:17
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ogólnie to są gołębie z tego roku kupiłem cały legi od jednego kolegi który co roku jest w pierwszej dziesiątce było ich na początku lotów 60 teraz zostało ich 39 przeleciały cały program co im dawałem to ocet jabłkowy na wodę , propolis raz w tygodniu oprószam pyłkiem i przed rozpoczęciem lotów dostały trichonidazol ale szukam czegoś innego od rzęsistka oglądałem tu na forum film w którym hodowca mówił o jakimś dobrym lekarstwie o nazwie drops czy yelow dorps coś takiego ale nie mogę nigdzie go znaleĽć i poczytać o nim . A propo probiotyków to dostawały probiotyk dla niemowlaka ale to zbyt kosztownie mnie wynosiło . Słyszałem już o probiac 1000 że jest ok więc go zakupie . Ogólnie gołębnik jest zbudowany z płyt i są zrobione ruszta, wojlerka .
Józej1944

WysłanyWysłany: Wto Lis 04, 2014 14:43
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ja wyjeżdżałem do synatorium aby się podkurować, ale tam nie dostawałem konkretnych leków a jedynie świeże powietrze i relaks. Tego samego potrzebują gołębie ,myślę że dobrze kolega postąpił kupując gołębie u doświadczonego hodowcy i młode i b.dobrze że kol przelotował i że niczym nie "truł" młodego organizmu. Kupowanie gołębi u kogoś co zmniejsza rozpłód jest bardzo ryzykowne ,bo nie wierzę że ktoś te"dobre" likwiduje a zostawia sobie gorsze a przeważnie jest na odwrót Trzeba się zastanowić nad podaniem jakiegokolwiek leku i taki ronidazol czy inny środek jest na pewno dobry na trichomodozę ale na inne organa pewnie nie za bardzo i ja nie widzę celu podawanie środka aby tylko podać .W sezonie lotów gołąb przechodzi stres i ma kontak nie zawsze ze zdrowymi ptakami ale po sezonie nigdy nic nie podaję "profilaktycznie' Zdrowy gołąb poradzi sobie i jego system obronny zadziała prawidłowo ,chyba że gołąb jest chory wówczaśśśśąąąąąąąąąąs należy go leczyć po zapoznaniu się z opini? lekarsk?. Takie ?rodki jak propolis ,pyłek pszczeli czy Probac1000 to nie s? leki i s? na pewno wskazane aby je podawać. Uważam że wielu młodych hodowców spragnionych jest sukcesów ,a szuka nie zawsze gdzie należy go szukać. Nie ?rodki czyni? mistrza ale wła?ciwa opieka i goł?b ,podawanie gołębiom to co oferuj? nam sklepy ze wspaniałymi reklamami to prowadzi do wydatków i na pewno zbytecznych i na pewno nie pomoże to naszym ptakom. Goł?b to 50% a hodowca to drugie 50% sukcesu .Cudowne ?rodki pomagaj? jedynie tym co je sprzedaj?
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: