Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Czw Lis 21, 2019 23:40 Zobacz posty bez odpowiedzi
"Osowiały" gołąb
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
PL-45

WysłanyWysłany: Pią Lis 07, 2014 13:17
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Piszemy na forum PZHGP. o zrywaniu pypcia???? Kon by sie usmial!!!!! ( hodowcy????)
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
bok98

WysłanyWysłany: Pią Lis 07, 2014 14:23
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Co Ciebie tak śmieszy?..............a może ujawnisz się i podasz swoje wyniki jak jesteś taki spec od gołębi?
bok98

WysłanyWysłany: Pią Lis 07, 2014 14:38
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ten nasz sekcyjny "chirurg od gołębi" jest hodowcą z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem i nigdy nie odmówi pomocy młodszym hodowcom. Przez kilkanaście lat był prezesem oddziału,a teraz jest prezesem sekcji. Ile On się naszczepi gołębi to tylko On sam wie. Z 10.lotu(maraton786km) w tym roku jeden samczyk wrócił mi następnego dnia. W dziewięciu lotach miał 8 konkursów. Jak stał przy pojniku to dopiero zauważyłem,że on pije,a woda leci na podłogę. Szybko zadzwoniłem do kolegi....przyjechał,ja trzymałem,a On szył. Dzisiaj samczyk wygląda tak: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b4347987fe821231.html
...dziękuję kolego Stanisławie :-)
Józej1944

WysłanyWysłany: Pią Lis 07, 2014 18:29
PostTemat postu : pypeć
Odpowiedz z cytatem

ja też nie będę się spierał ,ale wiem że zamiast paznokcia można użyć zwykłe nożyczki i nieczynną część języka po prostu obciąć ,tnie się do tz "pierwszej kropli krwi" to znaczy jak się pojawi krew w bardzo małej ilości to należy zaniechać dalszego cięcia .Na złamaną nóżkę zakładam odpowiednią "koszulkę" z kabla elektrycznego i w ten sposób unieruchamiam nóżkę , którą plastrem przypinam wyprostowaną pod ogon i tak gołąb szybko dochodzi do zdrowia . Chciałbym dodać że nie ma takiej "dolegliwości" jak tu nazywacie PYPEĆ to nazwa używana jedynie przez hodowców
bok98

WysłanyWysłany: Pią Lis 07, 2014 19:05
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ja też nie wiem jak to się fachowo nazywa i nigdy takiego przypadku nie miałem,ale kiedyś byłem świadkiem jak do tego kolegi przyszedł inny hodowca z chorym gołębiem i On w mig doszedł co mu jest. Zdarł taki martwy naskórek z języka i potem dowiedziałem się,że gołąb po godzinie normalnie jadł. Zresztą kilka wpisów wyżej też ktoś napisał,że pomogło.
Jak już gołąb jest osłabiony i siedzi skulony to trzeba zareagować najprościej jak tylko jest to możliwe. Przecież jak się odsadzi młódki i po 2-3 dniach któryś siedzi napuszony na podłodze,to przecież nie trzeba z nim lecieć do weta tylko wystarczy wsadzić mu dziób do wody,aby się nauczył pić.
PL-45

WysłanyWysłany: Pią Lis 07, 2014 19:06
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

bok98-chcesz wyniki zeby sprawdzic czy potrafie zerwac pypcia u golebia???Najpierw naucz sie zrywac pypcia-a nastepnie???????
Józej1944

WysłanyWysłany: Pią Lis 07, 2014 19:12
Odpowiedz z cytatem

ja też byłem świadkiem jak kolega miał po kacu czkawkę i mu długo nie przechodziło to znajomy przyniósł coś w butelce i dał mu łyka i mu przeszło od "ręki" no może nie całkiem od ręki ale od butelki
bok98

WysłanyWysłany: Pią Lis 07, 2014 19:16
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Przecież ty człowieku nie lotujesz,to jak możesz mieć wyniki?
Taki opis znalazłem:Jak leczyć pypcia?

2002-04-03 Christoph Lubich
................................................................................................................................
Najczęstszym objawem pypcia jest chudnięcie, gołębie są osowiałe i nie pobierają ziarna. Wielu hodowców w sposób dosyć brutalny po prostu zeskrobuje zgrubiały nabłonek języka co może doprowadzić do oderwania się końcówki języka, przy małym doświadczeniu hodowcy. W praktyce można spotkać gołębie u których z tego powodu brakuje 1/4 języka. Najszybciej można dokonać tej operacji przez użycie małych nożyczek, obcinając stopniowo milimetr po milimetrze szpicę języka, aż do momentu małego zakrwawienia końcówki języka. Zraniony język posmarować tłuszczem i na następny dzień chory gołąb sam już pobiera karmę.
Wszyscy ci hodowcy, którym wyżej opisane sposoby nie odpowiadają powinniśśśąąą stosować preparat witaminowy A Protexin Agua Boost for pigeons lub Introvit przez okres 3 do 5 dni.
Wydaje mi się, że odpowiednie żywienie gołębi jest najlepszym sposobem uniknięcia pypcia w stadzie. Pypeć nie występuje wcale lub sporadycznie u hodowców posiadaj?cych duż? wiedzę hodowlan?."
U mnie jest tak jak w ostatnim zdaniu tego cytowanego fragmentu. Ja tylko chciałem się dowiedzieć co z Ciebie za as,że ?miejesz się z polskich hodowców. Zawsze staram się pomóc innym w miarę możliwo?ci,a nie wy?miewać.
Józej1944

WysłanyWysłany: Pią Lis 07, 2014 19:25
Odpowiedz z cytatem

to by się zgadzało co tu wkleiłeś z tym co starałem się wyjaśnić ,
w pierwszej chwili myślałem że Twój wpis dotyczył mnie,
nasze gołąbki pewnie spotkają się na WG Gostyń. Pozdrawiam
bok98

WysłanyWysłany: Pią Lis 07, 2014 19:29
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Nie,nie do Ciebie . Zresztą ja do nikogo nic nie mam........to PL-45 na mnie naskoczył o ten sposób na pypcia. Pewnie zrobię tak jak Hodowca82 i dam sobie spokój z pisaniem na forach. Z tym WG to jeszcze nie wiem czy wpłacę,bo wydałem kasę na gołębie,a do żony po pożyczkę przecież nie pójdę. Tobie jednak życzę powodzenia! Pozdrawiam
PL-45

WysłanyWysłany: Pią Lis 07, 2014 19:35
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

bok98- w zadnym poscie nie wysmiewam sie z Polskich Hodowcow !!!! wrecz przeciwnie -jestem ZA i mysle ze potrafia!!!!!! ( OCZYWISCIE HODOWCY!!) Wswoim Imieiu nie mam nic do ukrycia, mysle? ze nie jastem ukryty pod nickiem.- Pozdrawiam
Józej1944

WysłanyWysłany: Pią Lis 07, 2014 19:37
Odpowiedz z cytatem

nie zawracaj Sobie głowy jakimś nawiedzonym jakich jest i tu na forum ,
adelajda8

WysłanyWysłany: Sob Lis 22, 2014 13:35
PostTemat postu : Ja bym poszła do wetrerynarza
Odpowiedz z cytatem

:) Witam. Odpwiedzi i dyskusji w tym temacie dużo. :cry: Ja zazwyczaj zawsze - jak coś nie wiem- idę do weterynarza.

Dzisiaj sobota-------------życzę wszystkim miłej niedzieli.

Wszystkim- wszystkiego najlepszego. :!:
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autora Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: