Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Czw Paź 01, 2020 15:10 Zobacz posty bez odpowiedzi
Ekologiczna miska lęgowa dla gołębi
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
krzys523

WysłanyWysłany: Wto Cze 26, 2012 18:36
PostTemat postu : Ekologiczna miska lęgowa dla gołębi
Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich. Wykonałem miskę lęgową dla gołębi z drewna. umieściłem ją na aukcji: http://allegro.pl/ekologiczna-miska-legowa-dla-golebi-i2444278571.html . Proszę o wszelkie opinie, sugestie i pytania na temat produktu. Pozdrawiam.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
elendir1

WysłanyWysłany: Wto Cze 26, 2012 21:31
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

trochę droga jak na nasze polskie warunki , gipsowa to kosz około 3.5 zł ceramiczna 4-5 więc kto to kupi - niewielu !
Łukasz1980

WysłanyWysłany: Wto Cze 26, 2012 21:44
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

?liczna, masz talent artystyczny, nie wiem jaka jest głębokość, ale jak patrze na zdjęcie to czy nie powinna być odrobinę głębsza?
Fakt cena jest wysoka i do tego wysyłka... Jednak gdybym sam takie robił, to nie sądzę, czy chciałoby mi się strugać coś takiego za mniejsze pieniądze.
krzys523

WysłanyWysłany: Wto Cze 26, 2012 22:12
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Tak, cena jest większa niż produktów wykonanych z innego materiału. I być może ten produkt przeznaczony jest dla tych niewielu. Na pewno osobami tymi muszą być osoby świadome tego jakie korzyści może dać im oferowany produkt. Drewniana miska lęgowa nie na darmo przyjęła nazwę EKOLOGICZNEJ. Drewno to naturalne tworzywo. Gołębie jakimś dziwnym trafem same wybierają drewnianą miskę z pośród innych. Nie robiłem 100 prób bo tylu nie znam hodowców. Jednak dokonaliśmy kilku metod sprawdzających i zawsze gołąb wybierał drewno. Drewno grzeje i nie ziębi co ma ogromne znaczenie dla żywotności i rozwoju młodych gołębi. Głębokość jest nie przypadkowa- jak wiemy gdy młody gołąb chce oddać "kupę" cofa się i wtedy robi co trzeba. Gdy miska jest wysoka to nie ma możliwości tego aby narobił na zewnątrz i wydala najczęściej na rant miski. Oczywiście nie mamy gwarancji, że za każdym razem młodemu uda się załatwić za burtę miski. Jednak nawet przy 50% lub mniej udanych prób jest to pozytywnym zjawiskiem.
Kamil1234

WysłanyWysłany: Pon Gru 22, 2014 9:46
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Hm drewno może i najbardziej naturalne, ale faktycznie cena przeraża...jednego się tylko boję, jak z dezynfekowaniem takich misek z drewna?
Ogólnie zawsze używałem gniazdek lęgowych plastikowych, ewentualnie mam klika typu ciężkiego z gumy utwardzanej i je się super czyści..
gregor31

WysłanyWysłany: Pon Gru 22, 2014 15:28
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

4-5 zł ? Tutaj masz po 3,5
http://sklepdlahodowcy.pl/index.php?route=product/product&path=61_84&product_id=210
Stanisław

WysłanyWysłany: Pon Gru 22, 2014 15:55
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Nie wiem jaka była cena tej miski,bo już została skasowana.
Tadeusz55

WysłanyWysłany: Pon Gru 22, 2014 19:50
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Wszystko rzecz gustu i zasobu portfela . Ja osobiście wolę takie idealnie pasują w miskę ceramiczną ,są cieplutkie i jednorazowego użytku . za 500 szt takich wkładów płace 72 zł .Pomiędzy miską ceramiczna a wkładem wkładam po dwa listki orzecha włoskiego. I na cały sezon rozrodczy mam spokój nie muszę skrobać dezynfekować przechylam wysypuje do wiaderka wkładam nowy wkład i miska jest czyściutka .
Miseczka nie powiem jest ekstra ,ale nie dla mnie Drewno jest dobre ale chłonne i należałoby zwracać uwagę aby nie zagrzybić.
To samo dotyczy drewnianych karmików ,zwłaszcza jak ktoś stosuje w nich takie produkty jak jogurty czy drożdże.
TRABEL 16

WysłanyWysłany: Sob Kwi 04, 2015 1:23
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

gdzie te wkłady można kupić ?
syrtyr

WysłanyWysłany: Sob Kwi 04, 2015 18:50
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Tadeusz55
Możesz mi napisać ile waży taka jedna miska ceramiczna? chce zamówić 12szt, zobaczyć ile przesyłka wyniesie.
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: