Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Czw Lut 20, 2020 23:41 Zobacz posty bez odpowiedzi
PARAMYKSOWIROZA- szczepienia, co robic, pomocy!!
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Dorotka

WysłanyWysłany: Pon Sty 19, 2015 13:34
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Wyslalam Ci wiadomosc na priv, ale pewnie nie dotarla- nie mam jej nawet w swoich wyslanych, jak sprawdzilam teraz:)

Golabek ma sie super!! jest prawie zupelnie zdrow:) Czysci piorka nawet, w ogole sie nie krci od trzech dni, siedzi, albo sie kladzie ( tego nie robil, bo przedtem musial ciagle wirowc), robi eleganckie kupy w prawidlowym kolorze, dziobie samodzielnie (ale i tak go karmie , bo nie wiem, ile tego powinien, sporo po prostu leci na bok, tak jak normalnie leci, tylko nie ma szans tego wydziobac, bo klatka). Bardzo, bardzo ogromne dzieki! Bo dzieki Tobie mialam szanse go uratowac::::)niebawem bedziemy go wypuszczac na wolnosc chyba;) Dziekuje takze innym forumowiczom za wskazowki i porady:)

Pozdrawiam!
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
Dorotka

WysłanyWysłany: Pon Sty 19, 2015 13:44
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Wyslalam Ci wiadomosc na priv, ale pewnie nie dotarla- nie mam jej nawet w swoich wyslanych, jak sprawdzilam teraz:)

Golabek ma sie super!! jest prawie zupelnie zdrow:) Czysci piorka nawet, w ogole sie nie krci od trzech dni, siedzi, albo sie kladzie ( tego nie robil, bo przedtem musial ciagle wirowc), robi eleganckie kupy w prawidlowym kolorze, dziobie samodzielnie (ale i tak go karmie , bo nie wiem, ile tego powinien, sporo po prostu leci na bok, tak jak normalnie leci, tylko nie ma szans tego wydziobac, bo klatka). Bardzo, bardzo ogromne dzieki! Bo dzieki Tobie mialam szanse go uratowac::::)niebawem bedziemy go wypuszczac na wolnosc chyba;) Dziekuje takze innym forumowiczom za wskazowki i porady:)

Pozdrawiam!
witek17

WysłanyWysłany: Pon Sty 19, 2015 21:39
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

To super :) Jak rozrzuca ziarna, to byc moze dlatego (moje zdrowe tez tak robia), ze szuka w mieszance ulubionych, np. konopii, albo slonecznika, mam takie wredoty :) co zamiataja dziobem i wysypuja nawet poza karmnik z kilkucentymetrowym brzegiem. Dlatego przysmaki podaje osobno, jak sie najedza zwyklej karmy. Podawaj mu wapno (kruszone muszelki, albo pokruszone, ale mocno wygotowane skorupki jaj), w zasadzie nie jest to jeszcze dobra pora na wypuszczanie, jest zimno, ale z drugiej strony pewnie nie mozecie trzymac w nieskonczonosc. Przed samym wypuszczeniem daj mu kawaleczek ibupromu i sprawdz gardlo, powinno byc rozowe. Jak jest czerwone, albo sine, to nadal jest chory, ale na inna chorobe i objawy moga powrocic.
ps. ja tez "zbieram" chore golebie, najczesciej sierpowki, ale to takie dzikie, ze dopiero w stanie agonalnym da sie zlapac, a wiec niewiele da sie uratowac
ps2. moge Ci zrobic spray, po kosztach leku i wysylki, jakies 30 zl (bedzie paragon), wersja ekstra-power :) by jednym prysnieciem zlikwidowac tyle mikrobow, ile sie uda
Dorotka

WysłanyWysłany: Wto Sty 20, 2015 11:13
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

gardlo ma eleganckie:)Praktycznienie ma juz sladu po chorobie, tylko sobie lotki postrzepil i ogon, ale to czekamy wlasnie na cieplejsza pogode, i jak sobie piorka do lotu przygotuje...spray pewnie kiedys kiedys poprosze,ale to jak bedzie mi faktycznie potrzebny, zeby u mnie nie lezal, ja tak samo zbieram w ogole wszystko chore i pokiereszowane, teraz mamy nawet jeza do przezimowania:) kiedys byla kuna, zaprzyjazniona z nami, bawila sie jak kot doslownie:)jerzyki, sikory, kopciuszki, nietoperze... jest tu tak mala wies, i ciezko uwierzyc, ze ma sie 5minut drogi na Rynek...Cukrowki czyli sierpowki vel synogarlice jak na razie u nas zdrowe, nie widze, zeby zminiejszylo sie ich stado:)
witek17

WysłanyWysłany: Sob Lut 28, 2015 7:35
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

kolezanka Dorotka zauwazyla, ze lubczyk (takie ziolo) znakomicie przyspiesza proces leczenia, bardzo wspomaga nerki
i lawenda (rowniez ziolo) na uspokojenie
w prywatnej korespondencji opisywala mi jak przebiega proces leczenia, te chore ktore leczyla maja sie znakomicie na wolnosci
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: