Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Wto Lis 19, 2019 20:20 Zobacz posty bez odpowiedzi
złamana noga
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
marzena555

WysłanyWysłany: Nie Gru 29, 2013 17:03
PostTemat postu : złamana noga
Odpowiedz z cytatem

proszę o poradę.mój gołąb został pogryziony przez psa.skrzydło,noga,wyrwane piórka.noga i skrzydło były bardzo spuchnięte.wet stwierdził żeby mu podawać zastrzyki przeciwbólowe.tak chodziliśmy przez dwa tygodnie aż zeszła mu opuchlizna.zauważyłam że noga jest złamana poniżej kolana,kość wybita.wet stwierdził,że tego już nie da się ruszyć.inni nie znają się na ptakach.czy jest możliwość przy prawie trzech tygodniach od wypadku nastawić mimo to kość?mam szukać innego specjalisty?
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
Cześ58

WysłanyWysłany: Nie Gru 29, 2013 18:18
PostTemat postu : Re: złamana noga
Odpowiedz z cytatem

Witaj,słabego miałaś Weterynarza ,żeby nie rozpoznał się na złamaniu.Nie piszesz czy ta noga bardzo krzywo się zrosła,jeśli tak to powinien dostać zastrzyk przeciw bólowy i jeszcze raz trzeba łamać.Ale jak ma trochę skrzywioną ,to daj nogę w klapki i powinien ptak siedzieć w małej klatce.Tak żeby miał jak najmniej ruchu na jakieś 10dni,powinno mu to pomóc-powodzenia.
marzena555

WysłanyWysłany: Nie Gru 29, 2013 19:32
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

sama jestem zdziwiona że nie zauważył tak oczywistego złamania a po dwóch tygodniach jak go przycisnęłam stwierdził że to musiał mieć już wcześniej złamane.kość jest ewidentnie złamana i przemieszczona,wystaje poza linię kości nogi jakieś 3 milimetry,noga jest lekko przekręcona,podpiera się czasem na niej jakby na zewnętrznej stronie łapki i nadal lekko spuchnięta.czy wystarczy środek przeciwbólowy,nie chcę żeby mi go uspali bo bała bym się że przesadzą i się nie wybudzi.już miałam taki przypadek z innym zwierzątkiem.chcę wszystko wiedzieć bo nie chcę być znowu odesłana do domu z niczym.
Cześ58

WysłanyWysłany: Nie Gru 29, 2013 21:35
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ja takie złamania zestawiałem bez znieczuleń, nawet otwarte ale to były najwyżej 3 dni po złamaniu.Możesz sama zrobić to, lub poproś kogoś o pomoc.Kogoś kto już to robił.A zgrubienie w miejscu złamania to jest od zespalania się kości.Życzę powodzenia.
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: