Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Sro Sie 21, 2019 11:46 Zobacz posty bez odpowiedzi
leczenie
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
matek05
Gość

WysłanyWysłany: Sob Gru 30, 2006 14:17
PostTemat postu : leczenie
Odpowiedz z cytatem

jakimi metodami naturalnymi mozna leczyc golebie. pozdrawiam.
Powrót do góry
kosarzyska

WysłanyWysłany: Nie Gru 31, 2006 8:44
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Pierwsza zasada: Jeśli gołębie są zdrowe w żaden sposób nie podawajmy im żadnych lekarstw.
Ja stosuję bardzo dużo naturalnych środków.
1.Liście wierzby i brzozy-szczególnie wiosną.robię herbatę 1 raz w tygodniu -na układ trawienny.
2.Liście dębu liście babki polnej.
3.Czosnek naturalny+wyciśnięty sok z cytryny-zawierają wiele witamin szczególnie wit.C -stosuję raz w tygodniu zimą.
4.Miód pszczeli-podaję po każdym locie.
5.Surowa marchew pokrojona w drobne kostki-podaję dwukrotnie przegłodzonym gołębiom w Styczniu.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
Stanisław

WysłanyWysłany: Nie Gru 31, 2006 9:32
PostTemat postu : Leczenie
Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie? wiele słyszałem o tz kuracji marchwiowej, ale nie wiem w dalszym ciągu coś bliższego na ten temat, co ona powoduje i czemy służy.Gdyby ktoś krótko objaśnił byłbym wdzięczny.
Maciej17

WysłanyWysłany: Nie Gru 31, 2006 9:39
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kuracja marchwią stosowana jest aby ptaki po zimie wróciły do dyspozycji lotowej zbiły nadmiar tłuszczu osadzony po zimie szczególnie jak jeszcze ktoś nie wypuszcza na oblot gołębi i karmi do syta. Kuracja marchwią działa także oczyszczająca na organizm. Pozdrawiam
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailNumer GGTlen Powrót do góry
Stanisław

WysłanyWysłany: Pon Sty 01, 2007 2:16
PostTemat postu : Marchew
Odpowiedz z cytatem

Serdecznie dziękuję koledze za wyjaśninie i jednocześnie życzę udanego sezonu 2007r.
power41

WysłanyWysłany: Pon Sty 01, 2007 12:01
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Dobrze, ale z jakiej ilosci marchwi itp. Slyszalem tez ze mozna nim podawac tylko krajaną/tarta marchew przez cały tydzień.
prosze o odp.
pozdr
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailOdwiedź stronę autoraNumer GG Powrót do góry
Maciej17

WysłanyWysłany: Pon Sty 01, 2007 12:13
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Marchew powinna być pokrojona w kosteczki, jak się ją trze te oczywiście traci się sok. Ilość dopasowuje sobie hodowca musi widzieć czy znika z karmika czy zostaje w karmiku , jak zostanie zjedzone z karmika to dosypujemy następne ilość. Terminu tez nie ma ścisłego to zależy od hodowcy ale najczęściej jest to 6-10 dni. Najlepiej też żeby marchew była z wiadomego pochodzenia.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailNumer GGTlen Powrót do góry
zielony
Gość

WysłanyWysłany: Pon Sty 01, 2007 12:13
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Z tego co wiem aby podawac sama marchew nalezy ja uprzednio namoczyc w wodzie i dopiero podawac golebia
Powrót do góry
zielony
Gość

WysłanyWysłany: Pon Sty 01, 2007 12:21
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Jesli kogos interesuje to bardziej to mam w komputerze zapisane czesc wypowiedzi z forum przed atakiem hakera i moge przeslac je na pw lub e-mail.
Powrót do góry
zielony
Gość

WysłanyWysłany: Pon Sty 01, 2007 12:31
PostTemat postu : Sa to wypowiedzi uczestnikow forum sprzed ataku hakera
Odpowiedz z cytatem

kolegaa
Kuracja Marchwiowa

Witam.
Chce przeprowadzic kuracje marhwiowa ale posiadam skapa wiedze na ten temat. Czy Koledzy Hodowcy przeprowadzaja taki zabieg? jezlei tak to chciał bym sie dowiedziec jak najwiecj informacji na ten temat... ( co podawac ... jak długo)pozdrawiam

olo
Zupa marchwiowa

Skład;2kg dobrej jakosci marchwi-pokroić w drobną kostkę i zalać czteroma litrami wody do tego dodać 6 łyżek soli kuchennej.Gotować przez 1,5 godz. na wolnym ogniu. Dawkowanie 1szklanka mikstury na 1litr wody przez 3 dni.gołębie stare na przełomie luty/marzec.pozdrawiam OLO

olo
siara

Siara nazywamy pierwszym mlekiem-żółtawym,gęstym słonawym płyn wydzielany przez gruczoły mleczne pod koniec ciąży i w pierwszych dniach po porodzie (krowa).?wieżą siarę należy zalać w nśśśśśśśśśśśąąąąąąąąąąąąąąąąieduże kostki i zamrozić.Przed podaniem nalezy rozmrozić 1 kostkę siary na 1 kg karmy i posypać ?rodkami zawieraj?cymi witaminy,aminokwasy i minerały.wszystko dokładnie wymieszać a gdy wyschnie podajemy j? do jedzenia.Kolego podaje Ci kolejny przepis bo jak widze interesuj? Cię naturalne metody. Pozdrawiam OLO

Marian

Oto jak ja postępuję w zimie: 1.01 - Rozsadzenie samic od samców - Karma - 95% jęczmień, 5% - Len 15.01 - 31.01 - Karma - Carot Corn -100% 1.02 - 29.02 - Karma - 95% - Jeczmień, 5% - Len. 15.02 - 29.02 - Ronidazol. No i już mamy wiosnę :) :)

kolegaa

Kolego Marianie.. nie za duzo jeczmienia??

Marian

Tak zrobiłem w ubiegł? zimę, ponieważ uzyskałem dobre wyniki w lotach, więc niczego nie będę zmieniał. Byłem w 50-ce w Polsce w kat. C, mistrzem Okręgu w kat. C, oraz mistrzem Oddziału w kat. A i C. :)

dax

nie jestem przekonany do tych wielodniowych kuracji oczyszczaj?cych marchwi?, lub gotowymi krokietami ( co prowadzi nas do sporych kosztów). Czy aby w przypadku Mariana kuracj? oczyszczajac?, dobrze przeprowadzonych przez okres pierzenia gołębi, nie był już skład jego karmy z tak ogromn? ilo?ci? jenczmienia + jakie? herbaty oczyszczaj?ce organizm (?)+ ronidazol. Zdecydowanie skłaniam się do takiej kuracji.

olo
RONIDAZOLE

Ranidazole S10% Zapobieganie i leczenie rzęsistkowicy i żółtego guzka (Gelber Knopf,Trichomonose,zarażenie,Trichomonas gallinea)popieram sam stosuje ,kuracja marchwiowa jak najbardziej a kogo niestać to obserwować a nie hodować

celt78

Kuracja marchwiowa jest bardzo dobra stosuje ja od paru lat pod koniec stycznia oczywiscie jak nie ma mrozu bo w mrozne dni marchew marznie.Kiedys kroilem ja na kostke ale teraz trze ja na najgrubszym tarle.Zeby golebie ja chetnie zjadaly trzeba oczywiscie jeden dzien zrobic im glodowke a na drugi dzien zaaplikowac sama marchew bez wody oczywiscie i tak okolo 5 - 7 dni ja stosuje przez 5 dni ta kuracje.

mirekgrzybowski

kuracja marchwiowa stosuje się w dwóch celach,po pierwsze aby oczy?cić organizm z toksyn,po drugie aby odchudzić gołębie.Je?li nie stosowałe? w nadmiernej ilo?ci lekarstw,a gołębie masz utrzymane we wła?ciwej wadze to wtedy ta kuracja jest zbędna.

sierzant

Koledzy piszecie o kuracji marchewkowej, ale nie piszecie ile dni podaje się ,jaki powinien wyst?pić efekt i kiedy przerwać. Ja zaczynaj?c kurację zabieram wszystko z gołębnika wraz z pojnikami.Marchew podaję do woli aż do momentu gdy przyjdę rano i zobaczę duże ilo?ci puchu/kwapu/, to trwa z reguły 5-7 dni. W tym okresie gołębie zdrowe strac? nieco tłuszczu, a na chorych uwidacznia się choroba. W tym okresie skarmiam ?redno 35-50kg marchwi zależnie od temperatury. Po takiej kuracji brzuchy s? różowe, oczy l?ni?. Kto raz sprubuje to będzie robił co roku.

Zastrzegam iz sa to wypowiedzi innych hodowcow jednak pozwolilem sobie wykorzystac je poniewaz czesc z nich nie zaglada juz na nasze forum i niemozliwe jest uzyskanie ich wypowiedzi w tym temacie. Przepraszam jesli ktos poczul sie urazony wykorzystaniem cudzych wypowidzi.
Powrót do góry
Roko

WysłanyWysłany: Wto Sty 09, 2007 9:04
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

koledzy to jeśli dobrze rozumiem, należy zabrać pojniki z gołębnika zostawić sam karmnik i do karmnika nasypać pokrojoną marchew?
marcin0112

WysłanyWysłany: Wto Sty 09, 2007 11:55
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

tylko nie moze tez byc mrozu

ale ale aleoooo Nasz Ruch Chorzow tylko on...
Roko

WysłanyWysłany: Wto Sty 09, 2007 12:11
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

a jesli podam ten sok z marchwi to co dawać do jedzenia?
Maciek

WysłanyWysłany: Wto Sty 09, 2007 19:31
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Witam
Interesuje mnie kuracja Ronidazolem mógłby ktoś napisać jak to dokładnie robi i kiedy?
POZDRO

WysłanyWysłany: Wto Sty 09, 2007 19:38
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Panowie najlepiej przeprowadzcie kuracje miesiąc przed lotami.Wówczas jest ciepło i temperatura jest cały czas na + i w 100% gwarantuje wam że kuracja będzie udana !!

Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: