Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Wto Sie 11, 2020 16:34 Zobacz posty bez odpowiedzi
Gorączka i osłabienie u pisklęcia
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
milcia_gd

WysłanyWysłany: Nie Sie 24, 2014 6:33
PostTemat postu : Gorączka i osłabienie u pisklęcia
Odpowiedz z cytatem

Witam,
Mam problem z pisklęciem, a weterynarz dzisiaj nie przyjmuje, wczoraj póĽnym wieczorem w ciągu 2-3 godzin bardzo zmienił się jego stan, przestał chodzić, ruszać się i dostał gorączki, wcześniej był żywotny, próbował uciekać ze swojego legowiska. Dzwoniliśmy do towarzystwa ornitologicznego, tam powiedzieli że to mogą być elektrolity lub przeziębienie. Nie wydaje mi się, żeby się przeziębił, cały czas ma temperaturę 37 stopni wokół siebie. Czy wiecie może, jak przygotować roztwór elektrolitu dla pisklęcia? Wiadomo, że nie można zastosować ludzkich stężeń, dlatego nie wiem co robić. Czym go nakarmić, żeby poczuł się lepiej? Karmiliśmy go twarogiem z witaminami, ale pióra się już pojawiły, więc przechodzimy na ziarno stopniowo, robimy mieszankę z ziarnem. Może macie jakieś sugestie, ile czego powinno być itp. Jestem osobą początkującą.

[EDIT] oglądałam filmy pana Andrzeja na YT, jednak takie mieszanśśąąąąąki stosuje się do wielu osobników, dużych hodowli itp. Ja znalazłam pisklę porzucone, głodne, umieraj?ce. Chcę je uratować, a ornitolodzy mówi?, że nie znaj? się tak bardzo na gołębiach, dlatego przyszłam tutaj, żeby zapytać się ludzi, co znaj? się na gołębiach. Proszę, pomóżcie i nie my?lcie sobie że jestem jakim? pseudohodowc?, chcę uratować znalezionego pisklaka.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
witek17

WysłanyWysłany: Pon Sie 25, 2014 19:38
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

twarog jest taki sobie, moze flora bakteryjna mu nie odpowiada?
bardzo młode pisklaki (rodzice jak choruja same, to porzucaja mlode czasem) karmilem gotowanym jajkiem i kuleczkami ulepionymi z platkow owsianych, szczegolnie te jajka to bardzo lubily i rosly blyskawicznie
pewnie chory, wiec nawet takiego bardzo malego trzeba leczyc, pewnie nie masz w swojej apteczce, a dzialac trzeba szybko, ale podaj mu w kawaleczku ugniecionego chleba kawaleczek urosalu (pol glowki od zapalki), pol kropli syropu z sulfogwajakolem (tak sie nazywa i o to pytac) i pol kropli kropli mietowych (tych na zoladek)
zadnych glupot z elektrolitami, to co mu potrzebne dostanie w jajkach i platkach owsianych, byc moze ma chore wole (rzesistek?), byc moze mykoplazmoze? (obie niegrozne dla czlowieka), te leki co podalem powinny mu pomoc
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
Obama320

WysłanyWysłany: Pon Lis 10, 2014 12:48
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

[EDIT] oglądałam filmy pana Andrzeja na YT, jednak takie mieszanki stosuje się do wielu osobników, dużych hodowli itp. Ja znalazłam pisklę porzucone, głodne, umierające. Chcę je uratować, a ornitolodzy mówią, że nie znają się tak bardzo na gołębiach, dlatego przyszłam tutaj, żeby zapytać się ludzi, co znają się na gołębiach. Proszę, pomóżcie i nie myślcie sobie że jestem jakimś pseudohodowcą, chcę uratować znalezionego pisklaka.

Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: