Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Pon Gru 16, 2019 12:18 Zobacz posty bez odpowiedzi
Jęczmień Browarniany
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
KUBUŚ3613

WysłanyWysłany: Pią Paź 17, 2014 23:03
PostTemat postu : Jęczmień Browarniany
Odpowiedz z cytatem

O właściwościach jęczmienia browarnianego nie trzeba przekonywać jakie ma walory odżywcze dla naszych pupili , jest bardzo dobrze pobierany przez nasze gołąbki, o wiele korzystniejszy niż zwykły. Korzystając z informacji chcę kolegom z okolic Tarnowa ,Bochni,Brzeska zareklamować wspaniały gatunkowo oczyszczony, piękne ziarno jęczmienia browarnianego pochodzenie -gleby wschodniej Polski w cenach atrakcyjnych, sprzedaje sklep
z artykułami dla gołębi u Dudka w Sufczynie. Polecam Kolegom warto podać to ziarno swoim gołąbkom ,super go pobierają i wspaniale trawią.
Towar produkowany na nawozach organicznych ,glebach bardzo żyznych .

Dobry Lot
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
0449

WysłanyWysłany: Pią Paź 17, 2014 23:30
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Nie chce tutaj byc czepialski ale zwykly jeczmien ma wiecej walorow odzywczych a zwlaszcza bialaka...browarniany jest tylko lepszy pod tym wzgledem ze przez golebie mlode jest latwiej pobierany przez swoj ksztalt
PL-45

WysłanyWysłany: Sob Paź 18, 2014 3:21
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

KUBUS3613- Mam takie pytanie , czy po tym jeczmieniu golebie lataja w lini prostej ? czy swiruja w powietrzu, no i oczywiscie czy czasem w golebniku nie wali browarem??? ( oczywiscie to tylko zart) . Pozdrawiam.
KUBUŚ3613

WysłanyWysłany: Sob Paź 18, 2014 3:29
PostTemat postu : potwierdzam 0449
Odpowiedz z cytatem

Masz Kolego słuszną rację ma browarny mniej białka ,ale o to właśnie chodzi żeby gołębie zimą mniej tego białka dostawały, żeby nie zapasały się. Nie tylko młode go chętnie zjadają ale i stare też a kał jest rewelacyjny. Jak dodamy jeszcze odrobinkę pszenicy siemienia i kukurydzy w dni mroĽne to mamy standard karmy na zimę do tego marchewkę i buraczki czerwone gołąbki się na wiosnę odwdzięczą w czasie lotów gwarantuję.
jacek333

WysłanyWysłany: Sob Paź 18, 2014 7:18
PostTemat postu : walor
Odpowiedz z cytatem

Witam kolego coś ci się zamieszało -KUBU?3613- teraz jest okres pierzenia i najlepsze drobne nasionka trzeba podawać prawie do grudnia to podstawa jak masz latać ptak ma miedz mięte opierzenie i błyszczące .Walory jęczmienia czy taki to nie robi dodajemy troszkę owsa łuskanego okres zimy jest dla ptaków bardzo krotki ,aby nie zapaść ptaków . :)
0449

WysłanyWysłany: Sob Paź 18, 2014 20:00
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

okres pierzenia jest bardziej wyczerpujacy dla ptakow od sezonu lotowego wiec teraz musza otrzymywac mocna karme...tez nie wierze w zatluszczenie golebi bo w czasie mrozu organizm tez potrzebuje energi zeby ogrzac golebia poza tym...po zimie nastepuja obloty i sezon rozplodowy gdzie golebie traca wage
s_wierz

WysłanyWysłany: Nie Paź 19, 2014 16:46
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

A co sadzicie o łuskanym jęczmieniu czyli pęczaku, nie jest lepszy dla gołębi?
KUBUŚ3613

WysłanyWysłany: Nie Paź 19, 2014 17:54
PostTemat postu : podpowiedĽ analiza tematu
Odpowiedz z cytatem

W swoim temacie nadmieniłem ze chodzi mi o termin zimowy nie pierzenia
Aczkolwiek nie jestem przeciwny podawania w tej chwili karmy drobnej czy tłuszczowej ,ale w odpowiednich proporcjach. Jęczmień czy zwykły czy browarny to wspaniałe regulatory przewodu pokarmowego. Jednocześnie są wskaĽnikami karmienia nie powinien zostawać w karmnikach przy karmieniu.
Jedni pakują gołębie w czasie pierzenia na fula ,to znaczy do pełna a inni podają jęczmień browarny jako pierwszy posiłek zawsze po parę ziaren i póĽniej uzupełniają karmą właściwą. Nie będę się rozwodził kto ma rację bo uważam że każdy sposób żywieniowy jest dobry który przynosi sukcesy.
Dla mnie liczy się układ pokarmowy i karmienie takie które daje efekty w postaci odpowiednich odchodów, ma być kał w kuleczki ,żadnych mokradeł w innym przypadku mamy zły stan żywienia. Przy karmieniu jęczmieniem właśnie taki jest. Uzupełniając zimą karmę jęczmienia odrobiną siśśśśśąąąąąemienia
pszenicy i kukurydzy w zupełno?ci wystarcza to moja uwaga. Jeden z Kolegów wspomina o pęczaku owszem również ma wła?ciwo?ci odżywcze ale nie posiada błonnika który znajduje się w łupinach jęczmienia.
Dlaczego jęczmień kto? powie ,a no dlatego że posiada w swojej strukturze odpowiednie zasoby siarki wraz z siemieniem tworz? odpowiedni? dawkę
tego składnika potrzebnego przy pierzeniu . Niektórzy podaj? drobne nasiona w tym rzepak ale przy zwiększonej dawce powoduje zatrucia przewodu pokarmowego wielu fachowców o tym pisało.
Wspominam niejednokrotnie analizy żywieniowe gołębników zachodnich
kolebki naszego hobby, gdzie w latach 70-tych już od wrze?nia do wiosny gołębie dostawały wył?cznie jęczmień i również dobrze pierzyły się.
No sorry rozpisałem się zbytnio . W swoim temacie zwracam się z informacj? o karmie do kolegów przede wszystkim miejscowych okolice Tarnowa ,Brzeska ,Bochni. Warto odwiedzić ten sklep a raczej bym powiedział Super Market dla gołębi.
Pozdrawiam . Dobry Lot
stary wiarus

WysłanyWysłany: Pon Paź 20, 2014 21:04
PostTemat postu : Re: podpowiedĽ analiza tematu
Odpowiedz z cytatem

KUBU?3613 napisał:

No sorry rozpisałem się zbytnio . W swoim temacie zwracam się z informacją o karmie do kolegów przede wszystkim miejscowych okolice Tarnowa ,Brzeska ,Bochni. Warto odwiedzić ten sklep a raczej bym powiedział Super Market dla gołębi.
Pozdrawiam . Dobry Lot

"KUBU?3613" Zapomniałeś o jednym.Nie podałeś ceny tego jęczmienia.
Czy może ja przez nie uwagę nie doczytałem.
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: