Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Sob Kwi 04, 2020 11:01 Zobacz posty bez odpowiedzi
robić czy nie ??
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
darek77

WysłanyWysłany: Czw Lut 01, 2007 18:21
PostTemat postu : robić czy nie ??
Odpowiedz z cytatem

Ostatnio z kolega dyskutowaliśmy na temat kuracji przed sezonowej na salmonele . Wiekszosc hodowców robi, ja tez kolega miał inne zdanie .
Co wy na to ??
Pozdrawiam !!

WysłanyWysłany: Pon Lut 05, 2007 23:44
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Nikt nie stosuje kuracj na salmonele przed puszczeniem w pary ,czy to takie oczywiste ze szkoda pisac ??
Pozdrawiam !!

WysłanyWysłany: Wto Lut 06, 2007 21:51
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Jest kasa robić nie ma kasy soczek marchewkowy jak nie ma na soczek szpachelka i czyszczenie na koniec pozostaje nadzieja że może są zdrowe
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
piotrek8304

WysłanyWysłany: Sro Lut 07, 2007 10:11
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ja np. robię kurację na salmonellozę przed łączeniem w pary, a potem zaszczepię gołębie szczepionką, ponieważ przed szczepieniem powinny być zdrowe, i wtedy można mówić o skuteczności szczepionki. POZDRAWIAM
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailNumer GG Powrót do góry
123

WysłanyWysłany: Sro Lut 07, 2007 13:29
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Skuteczność szczepionki po mimo zastosowania leczenia profolaktycznego przeciw salmonellozie może być wątpliwa jeżeli organizm gołębia walczy aktualnie z innymi chorobami lub jest zarobaczony.Pozdrawiam
piotrek8304

WysłanyWysłany: Sro Lut 07, 2007 13:47
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Masz rację dlatego trzeba mieć 100% pewność, że gołębie szczepione są zdrowe, pozdrawiam.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailNumer GG Powrót do góry
123

WysłanyWysłany: Sro Lut 07, 2007 14:22
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ze względu na istniejący (a w zasadziejego jego brak) potencjał diagnostyczny trudno jest mieć 100% pewności ale trzeba się starać dążyć do tej liczby czasem ryzykując że dana kuracja jest zbędna.Pozdrawiam
barkley

WysłanyWysłany: Sro Lut 07, 2007 19:28
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

lepiej zapobiegac niz pozniej leczyc , ta prawda jest znana od dluzszego czasu :) , jak kto sie donie odniesie jego sprawa , zalezne jest to tez czasami od zamoznosci porfela :)
darek77

WysłanyWysłany: Czw Lut 08, 2007 14:30
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

CHYBA JUZ WSZYSCY WIEMY O TYM ŻE NIE MA SKUTECZNEJ SZCZEPIONKI PRZECIWKO SALMONELI , TO JEST RAZ !! DRUGA SPRAWA CO Z NOSICIELAMI?? JA STOSUJE KURACJE MARCHWIOWA ALE U MNIE ONA MA INNE PRZEZNACZENIE JAK WYELIMINOWAC NOSCIELI !! WIELE DRÓG PROWADZI DO RZYMU ,WIĘC KAŻDY MA WYBÓR !!
POZDRAWIAM !

WysłanyWysłany: Pią Lut 09, 2007 23:07
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Na jednej ze stron natrafiłem na taka kuracje co sądzicie??

Post - kuracja oczyszczająca układ pokarmowy
Badania lekarzy amerykańskich wykazały, że poprzez kilkudniowy post polegający na całkowitym wstrzymaniu podawania pokarmu przy jednoczesnym nieograniczonym dostępie do świeżej wody następuje całkowite oczyszczenie układu pokarmowego gołębi. W tym czasie wątroba i jelita uwalniają się od zalegających resztek niestrawionego pokarmu oraz od ewentualnie występujących w nich robaków. Odchody gołębi przybierają postać mokrej zielonej wydaliny.
Po zakończeniu 3÷4 dniowej „kuracji” gołębiom należy podać lekki pokarm stopniowo przez kilka dni przywracając zwykłe racje żywnościowe. Podłogę gołębnika dokładnie umyć. Tego typu kurację należy przeprowadzić przed rozpoczęciem pierwszych lęgów oraz po zakończeniu okresu pierzenia.
Opisana kuracja nie tylko poprawi stan zdrowotny i żywotność gołębi ale także pozwoli przeprowaśśąąądzić naturaln? selekcję. Gołębie, które po takim „po?cie” będ? miały trudno?ci z powrotem do normalnej kondycji należy z hodowli usun?ć.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćNumer GG Powrót do góry
darek77

WysłanyWysłany: Sob Lut 10, 2007 14:45
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

tomikrak !!
Masz racje co do selekcj !! ja pomagam gołebiom aby sie oczyściły sola ,jest to produkt columbine w 100% naturalny.Co do rodzaju tego typu kuracji ,pierwsze słysze . Jesli jest skuteczna i ktoś to potwierdzi to zaoszczędzimu wiele czasu i pieniędzy .
Pozdrawiam !!

WysłanyWysłany: Sob Lut 10, 2007 15:24
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Bardzo dobra kuracja! 3-4 dni głodówki .Trzeba zadbać by gołębie nie miały dostępu do żadnego pokarmu (grity,mineraliaitd.) Gołębnik powinien być dokładnie posprzątany żeby nie szukały w starym za pp łajnie jakichś resztek. W trakcie takiej głodówki przy wnikliwej obserwacji można wyłowić sztuki u których zaczną się nasilać jakieś obiawy chorobowe wtedy trzeba podjąć tą nieraz trudną ale konieczną decyzję .Optymalny termin dla większości kolegów jest teraz ale lepiej żeby mróz nie był zbyt wysoki .Polecam
Tomek

WysłanyWysłany: Nie Lut 11, 2007 9:32
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Temat zszedł na ciekawy tor, więc napiszę, że również stosowałem tygodniową kurację oczyszczającą , ale nie tak drastyczną. Przez pierwsze dwa dni tylko woda, przez kolejne dni krokiety marchwiowe, czasem wzbogacałem tą dietę świeżą marchwią, cebulą i czosnkiem.
Sam nie wiem dlaczego zaniechałem tej metody. Chyba czas do niej wrócić.
Pozdrawiam!
zbigniewhodowcagolebi

WysłanyWysłany: Sro Lut 05, 2020 21:16
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ja zawsze robiłem i będe robił :)

Ostatnio zmieniony przez zbigniewhodowcagolebi dnia Czw Lut 06, 2020 14:23, w całości zmieniany 2 razy
mirek2001

WysłanyWysłany: Sro Lut 05, 2020 21:27
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Najważniejsze przy wszelkiego rodzaju,, kuracjach ,, leczeniach jest zbadanie gołębi . W dzisiejszych czasach w każdym mieście jest jeden ,dwóch lub więcej weterynarzy którzy zajmują się gołębiami , problem jest tylko taki żeby trafić do właściwego -takiego który chciał by nam pomódz nie nas oskubać i jak najwięcej sprzedać nam leków .

Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: