Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Czw Lip 18, 2019 0:47 Zobacz posty bez odpowiedzi
Śląskie pocztowe. Poczciwe uparte Ślązaki
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
czerwony1362

WysłanyWysłany: Wto Lip 21, 2015 9:33
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Panowie najbardziej podobnym z sylwetki do golebi slaskich jest golab z zamieszczonego zdjecia na poczatku mojego wpisu pod tytule MOJE GOLEBIE na tym Forum; czarny-pstry jest na zdjeciu 3 od gory w kolejnosci. Jest to delbar 3/4 , zaznaczam sylwetka niemal ta sama co slaskie, ten golab tez jest uparty rok temu nie dal mlodego nawet nie poszedl w pare w tym roku mam jednego mlodego przez caly sezon legowy , wymiana samiczki nic nie dala, nie poszedl w pare. W nasepnym roku puszcze go samego do samic niech sobie wybierze sam. Prosze sie nie sugerowac ze to slazak chociasz jeste sklony ku temu ze slazaki pochodzily od delbarow z ktorejs lini. Te czerwone to mieszance garbinosow z pocztowymi mozliwe ze tez moga byc z bagdetami, jednak bardzo skrzywdzone golebie. Powtarzam sylwetka taka jak tego czarnego-pstrego i wiele bym dal za samiczke wlasnie tej postury, czysta delbarke. Pozdrawiam
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
Stachu.G

WysłanyWysłany: Nie Lip 26, 2015 12:35
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Witam
Panowie bez spin, bardzo dobrze że wstawiacie zdjęcia, niech coś się dzieje, bo powiem szczerze sam dość solidnie podchodzę do tematu i jak na razie od czasów aukcji z czerwonymi gdzie ktoś mnie podkupił praktycznie w ostatniej chwili, nie udało mi się nic znaleźć, miałem kilka telefonów gdzie ludzie również szukają tego typu ptaków. Zapewne nie są to jakieś wyborowe lotniki skoro odeszły w niepamięć, ale dla mnie jest to sprawa sentymentalna.
Kol. czerwony pw.
Pozdro
siwy7

WysłanyWysłany: Nie Lip 26, 2015 13:00
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Na tych zdjęciach nie ma gołębi pocztowych. Są ozdobne lub krzyżówka pocztowych z ozdobnymi. Co do gołębi czerwonego to widać że to żadne lotniki i wyniku nie zrobią. Jeśli chodzi o budowę to mój czarny by pasował, smukły ,długi, uparty i b. dobry lotnik jak i rozpłodowiec . Po WG zobaczymy co osiągną gołębie kol. czerwonego. Już raz wystraszył się prawdziwej rywalizacji, zresztą inni ,, miszcze" też , mówię o proponowanym WG u Kazimierza , gdzie gołębie leciały by z oddziałem. Jeśli za rok, można by coś takiego zorganizować to ja zapiszę się pierwszy.
igorS

WysłanyWysłany: Nie Lip 26, 2015 14:40
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

To wszystko niema nic wspólnego ze starymi liniami gołębi śląskich a te fotki które tu pokazujecie dajcie spokój Prawdziwych Ślązaków tych jak to piszesz poczciwych już dawno na górnym śląsku niema obecne to jeden wielki chłam i galimatias Może jeszcze byś coś wybrał u Ewalda Dylki w zawadzkim z tych starych wszechstronnych lecz wolniejszych gołąbków ale na 100% nie wiem bo dawno mnie to nie interesowało Tych czarnych o których tu piszecie to było na śląsku bardzo mało wiem co piszę i tak do końca to nie były one czarne tylko takie czarno stalowe z wyraźniejszymi czarnymi pasami były to długie smukłe gołąbki o jedwabistym upierzeniu na niskich nóżkach o pięknej muskulaturze i woskówkach białych i pokaźnych Pamiętam nieraz jak potrafiły siadać w ulewny deszcz a ich woskówki już nie były białe ale czerwone od deszczu te gołąbki odeszły wraz z ustrojem socjalistyczny i tak jak komuna przepadła tak i one przepadły na wieki ludzie się zachłystali szmelcem zachodnim wszystko co było pokomunistyczne to było be szkoda tylko że o słomie w butach zapomnieli i teraz co roku odbudowują hodowle ale to już historia i przy tym zostańmy
czerwony1362

WysłanyWysłany: Nie Lip 26, 2015 15:14
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

IgorS. Duzo racji jest w tym co piszez, mam samiczke od Pana Dylki kupile ja z rozplodu u Tadeusza. Szelesta z oddz. 0219 juz starsza samiczka 10 letnia, daje jeszcze po jednym mlodym. Jesli Kolega bedzie mial czas to zrobi zdjecie tej samiczki i wrzuce ja tutaj. Siwy7 i znowu zmarnowales rok , co pokaza moje na WG ? , zobaczymy , niech sobie same wypisza rodowod, Jak gamonie to trudno, puki co maja dobrych rywali np. bylych Mistrzow Polski na mlodych i nie bedzie mi wstyd z nimi przegrac, rok temu moj w finale byl leprzy. Pozdrawiam
trp

WysłanyWysłany: Czw Lip 28, 2016 8:53
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Pomagam koledze sprzedać kilka ptaków, jeden jest podobny do opisu jaki tu przedstawiacie,ale niestety tylko jeden, to ten?
http://pokazywarka.pl/kuzpq1/
teraz kibic...

WysłanyWysłany: Czw Lip 28, 2016 21:34
PostTemat postu : To było...
Odpowiedz z cytatem

Witam kol.Stachu.G trochę dziwny stereotyp gołębia wymyśliłeś w 2016r. co to obecnie ma znaczyć tak sie mówiło i pisało w latach 50,60 i 70 ale to było i się skończyło.Kolego podobnie było z wielkimi mistrzowskimi hodowlami na Śląsku obecnie uczeń "bije"na głowę mistrza wystarczy zobaczyć wyniki końcowe.Kiedyś jeżdziliśmy po gołębie na Śląsk jak do "Mekki"to tez czasy przeszłe wspaniały materiał kupimy na terenie całej Polski świat jest otwarty a kiedyś Ślązacy mieli gołębie od rodzin z zachodu i sami tam często jezdzili znajomość języka to była przepustka na "zachód" ale to przeszłość jak pojęcie "twardego upartego i zawziętego"gołębia ślaskiego to wspaniała historia tej kolebki gołębiarstwa pocztowego w Polsce i niech tak pozostanie.pozdrawiam "Dobry Lot"
teraz kibic...

WysłanyWysłany: Pią Lip 29, 2016 15:01
PostTemat postu : Po co uparte ???
Odpowiedz z cytatem

Witam jeszcze jedna sprawa do tematu ślaskich "upartych"gołębi były potrzebne jak sie leciało na 7x 8 lotow mistrz miał 56 konk aby dolecial i była 7 po co komu teraz "uparte" gołębie mają mieć w tych czasach znakomita orjentację lotową na zasadzie "nie wygrywa gołąb lecący najszybciej tylko ten który potrafi odnaleść i lecieć najkrótszą drogą do gołębnika" .pozdrawiam "Dobry Lot".
Stachu.G

WysłanyWysłany: Pią Lip 29, 2016 19:32
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego teraz kibic... z czym ten świat teraz jest otwarty?
Z gołębiami któremu jeśli nie założyć obrączki to jest nie do odróżnienia od miejskiego prościucha, 95% "współczesnych" pocztowych tak właśnie wygląda i później co drugi lot to jest: słynna czarna niedziela, katastrofa itd 75% strat,braków na gołębniku bo chwila deszczu i asiory masowo pchają się do obcych gołębników,chodzą pieszo po polach bo brakuje im elektrolitów,witamin dobrej karmy są dobre i szybkie ale w dobrych warunkach. Stare "rasy" pocztowych na które obecnie mówią staropolskie takie nie były, były wolne, dużej postury z większymi woskówkami ale dążyły do celu, były nie ufne nie szły od tak w pary, jeśli posłuchać starych wyjadaczy to złapać takiego to był wyczyn.

I żeby było jasne ja nie mam na celu nabyć tych takich gołębi bo to chodzące złoto i najlepsze i nikt w oddziale nie będzie miał szans, ja nawet nie lotuję w związku tylko amatorsko te gołębie na pewno są wolniejsze od dzisiejszych asów wyścigówek, ale dla mnie to sprawa sentymentalna i chce ci uświadomić nie wszystko co teraz wymyślili jest takie porządne, oczywiście nie ma sobie tego co dobierać do głowy bo tego nie zatrzymamy ale i nie ma się co zachwycać.
teraz kibic...

WysłanyWysłany: Pią Lip 29, 2016 21:33
PostTemat postu : To były tyracze....
Odpowiedz z cytatem

Witam kolego ty mieszasz pojęcia na tamte czasy lat 70,80 gdzie wystarczało aby złapać 7 aby gołąb doleciał w pierwszym dniu pamiętam takie przypadki lat 80-tych gdzie hodowca łapał same tyły ale miał komplet 56 konk i byl mistrzem okregu i wysoko w Polsce obecnie jego coeff.byłby w tysiacach.Pamietam tez przypadek gdzie hodowca złapał ostatni kon.na liście na młode i miał jedyny komplet zoastał mistrzem oddziału a lecial tyłami bardzo słabo.Wtedy były gołębie "tyracze"aby doleciał i został skonstatowany mamy inny system i inaczej prowadzone gołębie tak prawie "sztucznie"gołąb jak nie doleci w 1 dniu nie potrafi sobie poradzić bo ma wszystko podawane na czas,gołębie są "pakowane"lekami,tabletkami wspomagane na wszystkie sposoby i są słabe w zderzeniu z naturą,zachowują się w sposób naturalny tak jak je czlowiek ustawił wchodzą do gołębników tak są nauczone jest ich pora karmienia i tego oczekują w gołębnikach.Obecnie to "kasiora"i biznes handel na lewo i prawo ale taki jest świat czy tak jest lepiej ? może nam gołębiom pewnie nie.to tyle moich wypocin pozdrawiam "Dobry Lot".Kolego jeszcze jedno są bardzo uczciwi hodowcy ja takich spotkałem i znam mieli materiał super i taki sprzedawali wielu w Polsce wylatało wspaniałe wyniki na tych gołębiach wiele tych gołębi było na olimpiadach kilka razy jak w tym długo siedzisz to można wiedzieć o kim piszę jeszcze raz pozdrawiam.
siwy7

WysłanyWysłany: Sob Lip 30, 2016 7:38
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kol. Stachu.G , ja mam te gołębie obejrzyj zdjęcia w temacie ( te gołębie musisz mieć ) wydłużona sylwetka , aksamitne upierzenie , duże woskówki a przy tym niesamowicie uparte w powrocie do domu i radzące sobie w każdych warunkach to linia czarnego i on sam oczywiście.
czerwony1362

WysłanyWysłany: Sob Lip 30, 2016 7:58
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Siwy7 nie rozsmieszaj mnie, slazaki jakie Stachu chce to juz jest prawie nie osiagalne wyglada na to ze przegladnoles tematy i chcesz wcisnac swoje badziewie podszywajac to pod SLASKIE, NAWET NIE MAJA WYGLADU SLASKICH I UWIESZ MI WIDZIALE I MIALE W REKU TE GOLEBIE. Klamiesz i tylko zalezy ci na sprzedazy. Masakrs
siwy7

WysłanyWysłany: Sob Lip 30, 2016 9:34
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego Czerwony1362 , kolego opisał jak wyglądają i jakie mają cechy te gołębie. To jota w jotę pasuje do czarnego , a powiem Ci jeszcze że matka czarnego pochodziła ze Śląska.
podasek

WysłanyWysłany: Sob Lip 30, 2016 12:15
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

kolego Siwy jakby ktoś napisał że szuka ciemnych dv z ardenów to twój czarny byłby własnie takim potomkiem;) ... ba i jeszcze rąbie drzewo na opał koło domu i ściga jastrzębie ... ku... AS:)
siwy7

WysłanyWysłany: Sob Lip 30, 2016 13:00
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Fakt że na gniazdo przynosi patyki z drzew i suche liście , nie zbiera słomy czy patyków z ziemi jak to robią inne gołębie. I tu mam pytanie czy ktoś u swoich gołębi zaobserwował coś takiego. Jeśli chodzi o jastrzębie to one go ganiają , a nie on ich , ale jak dotąd z mizernym skutkiem.
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: